Nagrody

Nagrody i wyróżnienia

Działalność FAKRO jest wysoko oceniana przez środowiska eksperckie, o czym świadczy długa lista prestiżowych nagród, wśród których jest m.in.:

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Zarówno wysoka jakość produktów jak i działalność samej firmy FAKRO zostały wielokrotnie docenione. Wśród wielu nagród i wyróżnień honorowe miejsce zajmuje Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP,przyznana firmie dwukrotnie: w 2003 roku za „szczególny wkład w budowaniu prestiżu polskiej gospodarki na rynkach Unii Europejskiej”, w 2011 „za obecność na rynku globalnym”.

 

Godło promocyjne Teraz Polska

 

Godło promocyjne
"Teraz Polska"
 
rok 1996

 

Wybitny polski eksporter

 

"Wybitny polski eksporter"
rok 2002

Laureatów rankingu wybierali samorządowcy z poszczególnych województw, wyróżniając firmy, które w sposób znaczący wpływają na rozwój regionu, są ważnymi pracodawcami, oraz angażują się w rozwój lokalnej społeczności.

 

Nagroda 2016

Instytucja Przyznająca Nagrodę

 

 

Nagrody i wyróżnienia

Budowlana Marka Roku 2016

W 12 edycji plebiscytu FAKRO otrzymało 4 zaszczytne nagrody:

  • Złoty Champion Roku 2016 w kategorii Okna Dachowe
  • Złota Budowlana Marka Roku 2016 w kategorii Okna Dachowe
  • Brązowa Budowlana Marka Roku 2016 w kategorii Marka Przyjazna Fachowcom
  • Wyróżnienie w kategorii Rolety/ Żaluzje Zewnętrzne

 

Nagrody i wyróżnienia

Ekskluzywna Stolarka VIP

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i producentów stolarki, cechujących się najwyższą jakością. W plebiscycie nagrodzono okno marki FTP-V U3 Z-Wave.

 

Nagrody i wyróżnienia

Wyróżnienie Jubileuszowe
TERAZ POLSKA

Z okazji 25 lat istnienia, FAKRO zostało uhonorowane za całokształt swojej działalności przez Kapitułę Konkursu „Teraz Polska”

 

Nagrody i wyróżnienia

Jubileuszowy Orzeł Polskiej Stolarki

Jubileuszowego Orła Polskiej Stolarki, przyznano z okazji 20-lecia współpracy FAKRO ze Związkiem POiD.

 

Nagrody i wyróżnienia

Firma Rodzinna Roku 2016

Grupa FAKRO otrzymała wyróżnienie w Kategorii Duże Przedsiębiorstwo w konkursie „Firma Rodzinna Roku 2016 – kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej”. Nagroda została przyznana za znakomite wyczucie i balans pomiędzy biznesową skutecznością a społeczną odpowiedzialnością oraz docenienie realizacji strategii biznesowej w oparciu o wartości Rodziny Założycielskiej.

 

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Red Dot Design

Prestiżowa nagroda Red Dot Design została przyznana za okno do dachów płaskich DEF DU6. Nagroda została ustanowiona w 1955 roku przez Design Zentrum w Essen, w Niemczech. Przez wielu znawców uznawana jest za jedno z najcenniejszych trofeów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

 

Nagrody i wyróżnienia

Laureat Top Design Award 2016

Okno do dachów płaskich DEF marki FAKRO zostało wyróżnione w konkursie TOP DESIGN award 2016. Międzynarodowe jury doceniło jego wysokie walory techniczne, użytkowe i estetyczne, przyznając mu nagrodę w kategorii Elementy wyposażenia i wnętrza.

 

Nagrody i wyróżnienia

TopBuilder

Okna FAKRO zostały uznane przez kapitułę konkursu za produkty o najwyższej jakości. W konkursie nagradzane są nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT mające zastosowanie w architekturze i budownictwie. Wyróżniono dwa innowacyjne: okno do płaskich dachów DXW oraz Okno dachowe FTP-V Z-Wave sterowane elektrycznie.

 

 

Nagroda 2015

Instytucja Przyznająca Nagrodę

 

Nagrody i wyróżnienia

Tytuł Budowlanej Firmy Roku 2015

Redakcja miesięcznika Builder i Rada Programowa doceniła firmy, które wyróżniają się na rynku skutecznym zarządzaniem, dobrymi wynikami, innowacyjnością proponowanych rozwiązań oraz rzetelnością i stabilnością. 

 

Nagrody i wyróżnienia

Tytuł Business Superbrands 2015/2016

FAKRO otrzymało tytuł Superbrands 2015/16 i Created in Poland Superbrands 2015/16. Dodatkowo została wyróżniona tytułem Business Superbrands 2015/16. Tytuł Created in Poland Superbrands potwierdza silną pozycję marki. O przyznaniu wyróżnienia Business Superbrands decydowały m.in. takie czynniki jak jakość brandingu, produktów/ usług, relacji b2b, czy innowacyjność

 

Nagrody i wyróżnienia

Budowlana marka roku 2015

Marka FAKRO nagrodzona została w Rankingu Budowlana Marka Roku aż w trzech kategoriach. Po raz kolejny FAKRO nagrodzono tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku 2015 w kategorii okna dachowe. Marka FAKRO otrzymała również tytuł Złotego Championa Roku 2015. Z kolei rolety i żaluzje zewnętrzne przyniosły firmie FAKRO tytuł Laureata Wyróżnień Budowlanej Marki Roku 2015.

 

Nagrody i wyróżnienia

Dwa Złote Medale MTP

W kolejnej edycji targów BUDMA 2015 aż dwa produkty firmy FAKRO zostały nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przyznawane innowacyjnym produktom najwyższej jakości medale otrzymały supertermoizolacyjne schody strychowe LWT i okno do dachów płaskich DXW.

 

Nagrody i wyróżnienia

Laureat konkursu Dobry Wzór

Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz dwudziesty drugi postawił sobie za zadanie wyłonienie najlepszych, dobrze zaprojektowanych i nowoczesnych produktów na rynku. Uznanie Jury zdobyło innowacyjne okno do dachów płaskich DXW.

 

 

Nagroda 2014

Instytucja Przyznająca Nagrodę

 

Nagrody i wyróżnienia

Tytuł Eksperta Stolarki Budowlane

Tytuł „Eksperta Stolarki Budowlanej” - wyróżnienie przyznane przez dziennikarzy mediów branżowych otrzymał Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu i Dyrektor Marketingu firmy FAKRO.

 

Nagrody i wyróżnienia

Tytuł Przedsiębiorcy 25-lecia
Wolności RP

Tytuł Przedsiębiorcy 25-lecia Wolności RP otrzymał Prezes i założyciel firmy FAKRO, Ryszard Florek za „stworzenie prestiżowej marki będącej wizytówką Polski na arenie międzynarodowej”

 

Nagrody i wyróżnienia

Laureat "Krakowski Dukat"  

Krakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku z inicjatywy gazety "Czas Krakowski”.Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, inwencję, umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swą działalność. Wyróżnienie od 16 lat przyznaje Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.

 

Nagrody i wyróżnienia

Valencia 2014

Nagroda przynana na 56 Kongresie UFEMAT European Associaton of National Builders, Merchant Associations and Manufactures.

 

Nagrody i wyróżnienia 

Laureat „Filary Polskiej Gospodarki” oraz zdobywcą I miejsca w  plebiscycie PULS BIZNESU 

Laureatów rankingu wybierali samorządowcy z poszczególnych województw, wyróżniając firmy, które w sposób znaczący wpływają na rozwój regionu, są ważnymi pracodawcami, oraz angażują się w rozwój lokalnej społeczności.

 

Nagrody i wyróżnienia

Marka otrzymała nagrodę Superbrands 2014

Nagrody Superbrands zwane Oskarami Marketingu, oceniają to, co najważniejsze: siłę i wyrazistość marki. Marka FAKRO została nominowana i nagrodzona przez niezależną Radę Marek (jury) składającą się z czołowych przedstawicieli biznesu, instytutów badań marketingowych, agencji reklamowych i mediów na Słowacji.

 

Nagrody i wyróżnienia 

Nagrodzone w ramach programu Ekskluzywna Stolarka VIP

Aby otrzymać statuetkę VIP należało przejść przez procedurę weryfikacyjną, polegającą na wypełnieniu odpowiedniej dokumentacji, udostępnieniu stosownych badań oraz poddaniu się osądowi kapituły składającej się z ekspertów branży oraz architektów.

 

Nagrody i wyróżnienia 

Nagroda w Rankingu Budowlana Marka Roku

Prestiżowe, branżowe wyróżnienie przyznawane jest w oparciu o wyniki rankingu stworzonego na podstawie badań przeprowadzonych wśród firm wykonawczych z całej Polski przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku - eksperta w dziedzinie badań sektora budowlanego.

 

 

Nagroda 2013

Instytucja Przyznająca Nagrodę

 

FAKRO wśród najbardziej pożądanych pracodawców
FAKRO znalazło się w gronie firm uznawanych za najbardziej pożądanych pracodawców 2012 roku, przyznanym w 2013 roku przez Business Center Club oraz międzynarodową firmę rekrutacyjną Antal International

 

nagroda budma

Złoty Medalem targów BUDMA 2013

Nagroda przyznana za markizę elektryczną AMZ Solar oraz ognioodporne schody segmentowe - LMF. Komisja konkursowa specjalistów reprezentujących różne środowiska sektora budownictwa pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józef Jasiczak z Politechniki Poznańskiej

 

Statuetka TOP Builder 2013

Statuetka TOP Builder 2013

Nagroda przyznana dla elektrycznej markizy AMZ Solar przyznawana przez redakcję branżowego miesięcznika Builder

 

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji

Prezes Zarządu FAKRO Ryszard Florek otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji, prestiżową nagrodę Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

 

Finalista konkursu Dobry Wzór 2013Finalista Konkursu Dobry Wzór
Uznanie ekspertów Instytutu zyskała Markiza AMZ Solar przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego

 

Niemiecki certyfikat ZVDH

Niemiecki Certyfikat ZVDH

Certyfikat przyznany dla membran dachowych FAKRO EUROTOP T150 i T180 przez  Niemiecki Związek Dekarzy

 

Nagrody i wyróżnienia

Orzeł Polskiej Stolarki 2012

W kategorii „Lider Eksportu Polskiej Myśli Technicznej”. Rada Programowa IV Kongresu Stolarki Polskiej

 

Nagrody i wyróżnienia

Laureat konkursu „Pracodawca Jutra”

Sądeckie przedsiębiorstwo znalazło się w gronie dwunastu firm prowadzących efektywne działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy, zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Nagrody i wyróżnienia

Złota Marka Budowlana

FAKRO nagrodzono w kategorii okna dachowe. Prestiżowe, branżowe wyróżnienie przyznawane jest na podstawie wyniku rankingu sporządzonego na podstawie badań przeprowadzonych przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku - eksperta w dziedzinie badań sektora budowlanego

 

Czempion Roku 2013
Sądecka firma została uhonorowana także statuetką Czempiona Roku 2013 przyznawaną firmom utrzymującym wysoką pozycję na rynku od co najmniej trzech lat

 

Nominacja do nagrody „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”
Nominacja za sukcesy w Europie i na świecie przyznana przez Dziennik Gazeta Prawna