Udostępnij

27 edycja Targów BUDMA za nami

Kolejna BUDMA, kolejny sukces. Nasze nowe produkty: markiza antysmogowa cleanAir oraz system FAKRO smartHome otrzymały Złote Medale. Oba nasze stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – odwiedziło nas ponad 5 tysięcy osób. Czynnie uczestniczyliśmy w wielu konferencjach, debatach, spotkaniach a także wydarzeniach towarzyszących jak Monteriada, Mistrzostwa Młodych Dekarzy czy w finał Złotej Kielni. Jak zwykle wrażenia niezapomniane.  

Wirtualny spacer po stoisku

Film

Galeria

Dzień 1

Tegoroczne Targi Budownictwa i Architektury BUDMA rozpoczęła uroczysta inauguracja, na której byli obecni reprezentanci organizacji i stowarzyszeń branżowych, a także przedstawiciele władz samorządowych i rządowych oraz reprezentanci Chin, Singapuru i Rosji.

W trakcie inicjującej targi Budma konferencji prasowej byli obecni ministrowie: Andrzej Adamczyk oraz Jerzy Kwieciński, którzy opowiedzieli o planach rządu dotyczących sektora budowlanego. "W najbliższych latach Polska będzie jednym z największych placów budowy w Europie, to wielka szansa dla naszej branży budowlanej" - powiedział minister Jerzy Kwieciński. Podkreślił, że branża budowlana odnotowała w ostatnich miesiącach "niespotykany dwucyfrowy wzrost", który pokazał jej potencjał. "Budownictwo to 10 proc. naszego PKB, mniej więcej tyle samo daje zatrudnienia. To bardzo ważna część gospodarki” – dodaje. 

Głos zabrał również prezes zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi, jednocześnie członek zarządu firmy FAKRO Janusz Komurkiewicz, który podkreślił, że Polska staje się liderem w prezentowaniu światu pionierskich rozwiązań i myśli technologicznej.

Podczas ceremonii otwarcia targów zostały wręczone nagrody Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego a także Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Firma FAKRO w tym roku otrzymała dwa medale: za markizę antysmogową VMZ cleanAir oraz system inteligentnego domu FAKRO smartHome.

"Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaoferować innowacyjne produkty, które zapewniają nam bezpieczeństwo i poprawiają komfort naszego życia"– skomentował Janusz Komurkiewicz

W pierwszy dzień Targów miało miejsce II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, podczas którego poruszone zostały bardzo ważne kwestie dotyczące konkurencyjności polskich firm budowlanych na rynkach eksportowych. Janusz Komurkiewicz, członek zarządu FAKRO podczas swojego wystąpienia podkreślał, że polskie firmy budowlane są gotowe na rozwój ekspansji zagranicznej, ale z drugiej strony potrzebują wsparcia od władz na rynku lokalnym, aby podtrzymać i napędzić dobrą koninkturę, przyczyniając się jednocześnie do dalszego rozwoju gospodarczego kraju. 

Forum odbyło się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji, a swoją obecnością zaszczycił jego minister Jerzy Kwieciński.

Na głównym stoisku FAKRO prezentuje szeroką ofertę swoich innowacyjnych produktów, między innymi te nagrodzone Złotym Medalem - markizę antysmogową cleanAir, system smartHome, a także produkty z serii INNOVIEW jak brama garażowa, drzwi wejściowe, drewniane okno fasadowe, czy też drewniano-aluminiowe drzwi balkonowe HST Sky. Nie zabrakło również okien do dachów płaskich, dachowych czy też okna balkonowego FGH-V Galeria oraz energooszczędnych schodów strychowych.

Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się system inteligentnego domu FAKRO smartHome - jego działanie zostało zademonstrowane na stoisku w kilku zaprogramowanych scenach, dających możliwość sterowania za pomocą smartfona.

Drugie stoisko FAKRO dedykowane dekarzom, to okazja nie tylko zaczerpnięcia fachowej porady, ale także możliwość poczucia namiastki emocji piłkarskich, jakie daje rywalizacja i próba sił w rzutach karnych.

Dzień 2

Konferencja prasowa "FAKRO smartHome - Twój wymarzony dom"

Drugi dzień targów rozpoczął się dla FAKRO konferencją prasową "FAKRO smartHome - Twój wymarzony dom".

Konferencja była okazją do zaprezentowania idei nagrodzonego Złotym Medalem MTP rozwiązania inteligentnego domu FAKRO smartHome. To zaawansowane technologiczne rozwiązanie, w którym produkty stolarki otworowej FAKRO zintegrowane są w system inteligentnego domu, którym można zarządzać i  sterować poprzez aplikację ze smartfona, z dowolnego miejsca na ziemi.

Możliwości oraz zalety systemu FAKRO smartHome zostały pokazane "na żywo" poprzez zdalne połączenie się ze stoiskiem FAKRO poprzez smartfona z wykorzystaniem intercomu, który był tam zainstalowany. Dzięki  temu, podczas konferencji można było śledzić to, co dzieje się na stoisku, a także sterować urządzeniami: oknami, markizami, drzwiami wejściowymi, bramą garażową czy też oświetleniem, zintegrowanymi w inteligentny dom.

W trakcie konferencji prasowej omówiona została również pełna oferta produktowa FAKRO, ze szczególnym podkreśleniem innowacyjności nowych produktów: drzwi wejściowych, bram garażowych, markiz, okien pionowych serii INNOVIEW, a także nagrodzonej Złotym Medalem BUDMA 2018 markizy antysmogowej cleanAir"Wszystkie produkty FAKRO są tworzone na bazie współczesnych trendów i są odpowiedzią na coraz bardziej wyszukane potrzeby i oczekiwania wymagających Klientów, którzy chcą stworzyć swój wymarzony dom" - powiedział prowadzący konferencję Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO. 

Monteriada - pokaz montażu markizy antysmogowej cleanAir

W ramach cieszącej się dużym zainteresowaniem, cyklicznie organizowanej podczas targów "Monteriady"- pokazu profesjonalnego montażu stolarki budowlanej, został zaprezentowany fachowy montaż markizy antysmogowej VMZ cleanAir. Piotr Michalik z działu szkoleń FAKRO szczegółowo opowiedział o poszczególnych etapach prawidłowej instalacji markizy.

IX Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy

Przez cały dzień trwały IX Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, których Partnerem jest FAKRO. 26 dekarzy z całej Polski walczy o zakwalikowanie się do Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się na Łotwie jesienią 2018 r. Wyniki zmagań ogłoszone zostaną podczas Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w czwartek 1 lutego.

Licytacja na rzecz Stowarzyszenia Na Tak

Na "sportowym" stoisku firmy FAKRO miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Przeprowadzona została licytacja gadżetów, związanych z tegorocznym Mundialem i Reprezentacją Polską Piłki Nożnej, na rzecz dzieci niepełnosprawnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Na Tak. Zlicytowano m.in. piłki mundialowe z podpisem selekcjonera Adama Nawałki, a także koszulkę z podpisami wszystkich zawodników reprezentacji. Uczestnicy licytacji byli wyjątkowo hojni, za co serdecznie dziękujemy, tym bardziej, że zebrane pieniądze będą wykorzystane na rehabilitację dzieci ze stowarzyszenia.

Konferencja prasowa Dobry Montaż

Dobry montaż to projekt edukacyjny mający na celu uświadomienie klientom, sprzedawcom, dystrybutorom i fachowcom, że poprwane zamontowanie  zakupionych produktów stolarki otworowej jest tak samo ważny jak dobry produkt.

Podczas konferencji zostały przedstawione wyniki najnowszych badań Centrum Badania Rynku, które mówią o tym, na co zwracają uwagę kupujący. W pierwszej kolejności jest to cena i kolor/design, ale finalnie podejmują decyzję opierając się na jakości produktu. Z badań wynika, że 60% osób zetknęło się z nieprawidłowym montażem stolarki budowlanej, a aż 86% badanych przywiązuje wagę do poprawnego montażu.

Wiadomo, że do poprawnego montażu potrzebni są fachowcy. Stąd też w wyniku starań, między innymi firmy FAKRO, 18.12.2017r. został wpisany w Ministerstwie Edukacji nowy zawód: montera stolarki budowlanej. Pierwsze klasy z tym profilem ruszą od września tego roku.

"Mamy nadzieję, że nowy zawód - montera stolarki budowlanej - przyczyni się do znaczącego zmniejszenia ilości skarg i reklamacji inwestorów i klientów na nieprawidłową zamontowaną stolarkę" - powiedział między innymi w swoim przemówieniu Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO.

Dzień 3

47 Finał Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

Turniej Złota Kielnia to rodzaj olimpiady dla uczniów szkół zawodowych o specjalizacji budowlanej. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w ogólnokrajowej rywalizacji w turniejach sprawdzających ich wiedzę zawodową i umiejętności praktyczne w wyuczonym zawodzie - turniej to rozgrywki w 6 kategoriach zawodowych. Podczas targów BUDMA ma miejsce finał centralny sprawdzający umiejętności praktyczne uczniów, którzy zdali wcześniej test teoretyczny.

FAKRO po raz kolejny jest sponsorem generalnym turnieju, a także sponsorem zawodu Dekarz. Sześciu finalistów ze szkół objętych patronatem FAKRO montowało okno dachowe, wraz kołnierzem Thermo, zestawem izolacyjnym XDP oraz ręczną markizą zewnętrzną.
" Z roku na rok widzimy coraz większe zainteresowanie i zaangażowanie zawodników. Jesteśmy zaskoczeni wysokim poziomem umiejętności uczniów, a kryteria, wg których oceniamy zawodników są bardzo restrykcyjne. Cieszę się, że możemy pomóc w kształceniu najlepszych fachowców" - komentuje Piotr Michalik z Działu Szkoleń Produktowych.

Pochód z orkiestrą dętą. Wizyta u partnerów PSD

W dniu dzisiejszym na stoisku głównym FAKRO gościł pochód z orkiestrą dętą, który wizytę składał wsystkim partnerom Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zapraszając na oficjalne rozpoczęcie już XVII Kongresu PSD.

Dekarze to ważna grupa zawodowa dlatego też bardzo dużo wydarzeń podczas targów budowlanych jest poświęcona właśnie im. W trakcie BUDMY organizowane są m.in.Mistrzostwa Młodych Dekarzy, Kongres Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz różnego rodzaju spotkania czy też debaty. We wszystkich tych wydarzeniach aktywnie uczestniczy FAKRO współpracująca między innymi z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy.

Podczas Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zostały ogłoszone wyniki zmagań młodych dekarzy. Firma FAKRO była sponsorem dwóch z czterech kategorii konkursowych, w których były przeprowadzone mistrzostwa: okien fasadowych gdzie montowane były innowacyjne okna aluminiowo- drewniane INNOVIEW oraz dachy metalowe gdzie zawodnicy montowali okna dachowe. Spośród zwycięskich drużyn została wyłoniona reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się na Łotwie jesienią 2018. Gratulujemy wszystkim startującym i zwycięzcom.

II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury - debata "Kondycja i kierunki zmian kształcenia zawodowego dla budownictwa"

W debacie wzięli udział przedstawiciele środowisk branżowych, szkolnictwa, a także przedstawiciel Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Tomasz Gałązka, który obiecał wsparcie zarówno dla szkół jak i przedsiębiorców. Poruszano bardzo ważne kwestie dotyczące kształcenia i konieczności zreformowania systemu szkolnictwa zawodowego. Zwrócono uwagę na problem z brakiem systemu prognozowania, który ułatwiłby kształcenie uczniów zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy. "Od września tego roku w szkołach zawodowych rozpocznie się kształcenie w zawodzie monter stolarki budowlanej. Jest to odpowiedź na nasze potrzeby i potrzeby naszych klientów, którzy są coraz bardziej wymagający i świadomi, że odpowiedni montaż przez kompetentnych fachowców jest tak ważny jak sam zakup stolarki "- powiedział Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu firmy FAKRO.