Znajdź Fachowca

Jeśli planujesz remont dachu, montaż lub wymianę okien - skorzystaj z naszej wyszukiwarki fachowców, w której łatwo znajdziesz profesjonalnego montera stolarki dachowej, pionowej oraz dekarza.

Kampania 'Wymień stolarkę z Dobrym Montażem"

W lipcu ruszył kolejny projekt edukacyjny na temat zasadności i konieczności przeprowadzania kompleksowej termomodernizacji w budynkach jednorodzinnych, które są częstszym źródłem zanieczyszczeń atmosfery i emitentem smogu.

Do kampanii zainicjowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi dołączyli kluczowi dostawcy w branży budowlanej, w tym firma FAKRO - aby wspólnie zachęcać właścicieli budynków do wymiany przestarzałych okien dachowych na energooszczędne, spełniające Warunki Techniczne, które obowiązują od 2021.

Kampania \'Wymień stolarkę z Dobrym Montażem\

W przypadku termomodernizacji niezmiernie ważna jest kolejność wykonywanych prac remontowych. Niestety większość osób stających przed koniecznością zwiększenia energooszczędności budynku, nie wie jak się do tego zabrać.

Poprawę efektywności energetycznej każdego budynku należy rozpocząć od wymiany starej stolarki otworowej na energooszczędne, ocieplenia przegród, dachu, a kończąc na zakupie nowoczesnego źródła ciepła. Tylko taka kolejność przyniesie realne korzyści - oszczędności w domowym budżecie, a także podniesie komfort życia.

Ogromnym ułatwieniem w podjęciu decyzji o remoncie domu jest szereg benefitów dofinansowujących inwestycje, które oferuje rząd. Kluczowym jest program Czyste Powietrze, w którym można skorzystać z dotacji, a także obowiązująca od 2019 roku ulga termomodernizacyjna.

W ofercie firmy FAKRO znajdują się energooszczędne 3-szybowe okna dachowe, które spełniają wymagania programu Czyste powietrze, a także można ich zakup odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Należy pamiętać, że dobre okna to nie wszystko. Równie ważny jest ich dobry ciepły montaż, który pozwoli na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym, zapewni ochronę przed śniegiem, deszczem i wiatrem, a także wyeliminuje mostki termiczne. Prace te najlepiej przeprowadzić za pomocą dedykowanych systemowych rozwiązań, które oferują producenci okien dachowych, a ich montaż zlecić fachowcom.

Projekt przewidziany jest na 12 miesięcy.

Kampania \'Wymień stolarkę z Dobrym Montażem\

 

 Oficjalna strona Kampanii "Wymień stolarkę z Dobrym Montażem"