Case studies - FAKRO

Case studies

Powiew świeżości
2019-09-04

RUDA ŚLĄSKA | POLAND

Dobrze przemyślany projekt tchnął nowego ducha w zabudowę osiedla Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej. Skutecznie łączy on w sobie cechy, które z pozoru się wykluczają.

więcej

Butikowy, wiejski dom gościnny
2019-08-08

ViILLALBA DE RIOJA | HISZPANIA

Wyobraź sobie, że spacerujesz wąskimi uliczkami w Hiszpanii, mijasz stuletnie, kamienne domy a jak popatrzysz w dal rozpościera się widok na winnice... tutaj w prowincji La Rioja wśród budynków wyróżnia się Pałac hrabiów Cirac.

więcej

Ambitna renowacja na kalifornijskim wybrzeżu
2019-06-10

BOLINAS | USA

Był pewien deszczowy dzień w 2008 roku. W cichym miejscu, oddalonym od gęstych zabudowań San Francisco, obecny właściciel odkrył owinięty żółtą taśmą ostrzegawczą dom. Budynek był w „opłakanym” stanie, ale wystarczyło się rozejrzeć aby spostrzec, że miejsce w którym stoi jest wyjątkowe. Wtedy pojawił się ambitny pomysł przeprowadzenia niezwykłej renowacji.

więcej

Świetlista przemiana
2019-05-13

DMOSIN DRUGI | POLAND

W miejscowości Dmosin Drugi dokonano transformacji starego młyna wodnego. Dzięki kreatywności architekta adaptacja poddasza zmieniła wiekową budowlę w komfortowy i rozświetlony dom.

więcej

WikiHouse w Almere
2019-04-26

ALMERE I HOLANDIA

WikiHouse to koncepcja funkcjonująca na rynku budowlanym domów rodzinnych już od pewnego czasu. Obecnie, w wielu krajach Europy, projekt ten zyskuje coraz większe zainteresowanie. Jednym z przykładów jest obiekt w Almere w Holandii. 

więcej

Dzieci potrzebują przestrzeni pełnej światła
2019-04-11

EDE I HOLANDIA

W mieście Ede, znajdującym się w centrum Holandii, były wojskowy barak został przekształcony w budynek spełniający różne funkcje. Przednia część została zaadaptowana na dom oraz przedszkole. Dzięki zastosowaniu zespoleń okien dachowych FAKRO do wnętrza dociera duża ilość naturalnego światła.

więcej

Niestandardowe okna dachowe w eleganckiej i ponadczasowej willi
2019-03-15

BLARICUM I HOLANDIA

Dwa penthousy nowoczesnej willi w Blaricum zostały zalane naturalnym światłem. Dzięki dużym przeszkleniom mieszkańcy mogą cieszyć się widokiem malowniczego holenderskiego miasta Blaricum położonego w prowincji Holandia Północna.

więcej

Architekt przechwytuje światło dzięki oknom FAKRO
2019-02-28

BRUKSELA | BELGIA

W historycznym centrum Brukseli zaprojektowano nową siedzibę Najwyższej Rady Audiowizualnej Walonii. Transformacja dotychczasowego budynku dała możliwość zastosowania nowoczesnych i bardzo estetycznych rozwiązań.

więcej

Nieskazitelna stylizacja z oknami FAKRO
2019-01-22

GLIWICE | POLSKA
Po modernizacji Willa Neumanna w Gliwicach pokazała swoje nowoczesne oblicze, zachowując jednocześnie zabytkowy charakter. Ostateczny efekt prac olśniewa czystą bielą, która pokrywa wszystkie elementy budynku. Zastosowane rozwiązania korzystnie wpłynęły na poprawę użyteczności obiektu oraz sprawiły, że widok na willę zapiera dech.
więcej

Rozbudowa i modernizacja uroczej kamienicy z końca XIX wieku
2019-01-11

WIEDEŃ | AUSTRIA
Kamienica znajdująca się w sercu Wiednia została przebudowana z dbałością o zachowanie ponadczasowego charakteru. Dzięki odważnej rozbudowie budynek zyskał dodatkową powierzchnię użytkową, a poddasze zostało doświetlone "uszytymi na miarę" oknami dachowymi w kształcie trapezu.
więcej

Okna FAKRO doświetlają przestrzeń rozwoju
2018-12-11

KATOWICE | POLSKA

Obfitość naturalnego światła wpadającego przez okna dachowe FAKRO do siedziby Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego dodaje osobom przebywającym wewnątrz dużo pozytywnej energii i chęci do życia. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, po wejściu do budynku, nie mamy ochoty go opuszczać. Nowoczesny obiekt zapewnia studentom inspirującą przestrzeń rozwoju, a pracownikom Uniwersytetu godne pozazdroszczenia, funkcjonalne i komfortowe miejsce pracy.

więcej

Metamorfoza czytelni na poddaszu
2018-10-08

MOSKWA | ROSJA

Mało doświetlona, prywatna biblioteka na poddaszu jednego z jednorodzinnych domów w Rosji, została poddana całkowitej transformacji. Obecnie miłośnicy czytania  mogą cieszyć się jasną przestrzenią z naturalnym światłem wypełniającym wnętrze z siedmiu okien dachowych. Nowoczesny, a zarazem przytulny projekt rodzina zawdzięcza architektom wnętrz, zaangażowanym w realizację programu telewizyjnego na temat modernizacji poddaszy.

więcej

Okna dachowe FAKRO w Pasterskiej Chacie
2018-09-25

PÓŁWYSEP STYLCHYN | POLSKA

Południe Polski to zapierające dech krajobrazy z górami w tle. W jednym z takich malowniczych miejsc możemy natknąć się na Pasterską Chatę, położoną nad Jeziorem Czorsztyńskim. Kompleksowa realizacja architektoniczna powstała w Grupie Projektowej HOLA, która za ten projekt otrzymała prestiżowe wyróżnienie Red Dot Award 2018. Na poddaszu projektanci zadbali o dużą ilość naturalnego światła, poprzez zamontowanie okien dachowych FTP-V firmy FAKRO.

więcej

Poddasze pełne światła
2018-09-06

MOSKWA | ROSJA

Dotychczas przestrzeń na poddaszu jednego z moskiewskich domów jednorodzinnych była wykorzystana jako "boisko" do piłki nożnej. Niezagospodarowana powierzchnia inspirowała mieszkańców domu do aktywnego spędzania czasu. Mieszkańcy zapragnęli zmienić poddasze na bardziej funkcjonalne. Dlatego rodzina chętnie przystąpiła do programu telewizyjnego, dzięki któremu mogła liczyć na designerski i funkcjonalny projekt poddasza.

więcej

Balkon na dachu
2018-08-14

PINEROLO | WŁOCHY

Wybudowany w 1951 r. na obrzeżach Pinerolo (Turyn) dom, który obecnie użytkuje trzecie pokolenie właścicieli, przeszedł renowację. Na poddaszu zamontowano dwa okna balkonowe Galeria firmy FAKRO, które, oprócz zapewnienia bezpośredniego dopływu powietrza i światła naturalnego, prezentują nowe zewnętrzne oblicze domu.

więcej

Widok z okien FAKRO na dwustuletni park
2018-08-02

BRZEŹNO | POLSKA

Pałac Brzeźno został odrestaurowany, wyposażony w zabytkowe meble, a cała aranżacja tworzy szlachecki klimat z dawnych lat. Wnętrza na poddaszu ożywiono dostarczając do nich dużo naturalnego światła. Dzięki zastosowaniu okien dachowych FAKRO goście pałacu z góry, z poziomu poddasza mogą podziwiać rozpościerający się widok na dwustuletni park, który został założony wokół sieci oczek wodnych z wykorzystaniem naturalnego lasu o powierzchni ok. 3,5 ha. 

więcej

600 niestandardowych okien dachowych FAKRO w Goethehof
2018-07-31

WIEDEŃ | AUSTRIA

Monumentalny budynek Goethehof jest jednym z największych przykładów budownictwa komunalnego w Wiedniu. Firma FAKRO dostarczyła ponad 600 okien dachowych zapewniając w ten sposób dopływ naturalnego światła w 128 mieszkaniach.

więcej