Realizacje projektów okien dachowych - FAKRO

Realizacje

Komfort pod Kasztanami
2021-10-15

KATOWICE | POLSKA

W atrakcyjnej lokalizacji, położonej między lasami, powstało Osiedle pod Kasztanami. Jest to inwestycja Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w zgodzie z programem „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności”. W ramach tego projektu powstały 24 obiekty mieszkalne nawiązujące do zabytkowej zabudowy katowickiego osiedla Giszowiec.

 

więcej

Włoski hotel z widokiem na niebo
2021-10-15

TRIEST | WŁOCHY

Nowy, luksusowy hotel DoubleTree by Hilton znajduje się na placu Piazza della Repubblica w Trieście. Zbudowany na początku ubiegłego wieku jako siedziba Zgromadzenia Adriatyckiego, budynek przeszedł gruntowną, trwającą dwa lata, renowację.

więcej

Pracownia pełna słońca
2021-10-07

POZNAŃ | POLSKA

Na Jeżycach znajdziemy mnóstwo urokliwych knajpek i restauracji z dobrą kuchnią. Te miejsca przyciągają poznaniaków również klimatycznymi wnętrzami. Jak widać nie tylko lokale gastronomiczne Jeżyc mają „dobre” wnętrza czego przykładem jest pracownia architektoniczna PL.architekci. W pomieszczeniach pracowni postawiono na dobre oświetlenie. Każdy architekt, doskonale wie, że jasne, przestronne, wypełnione naturalnym światłem wnętrze, to podstawa dobrego projektu.

więcej

Szarości i gra świateł w biurze FAKRO
2021-08-24

KRASNODAR | ROSJA

Nowoczesne wnętrze utrzymane w szarej kolorystyce charakteryzuje się różnorodnością form. Duże przeszklenia oraz zespolenia okien dachowych wpuszczają do krasnodarskiego biura mnóstwo naturalnego światła „ożywiając” je. Uwydatnia to strukturę powierzchni ścian, podłóg i mebli. Dla ocieplenia wnętrza dodano drewniane elementy.

 

więcej

Harmonijny projekt
2021-04-12

MŁYNISKO | POLSKA

W miejscowości Młynisko, architekt stworzył dla siebie dom o czystym i ponadczasowym wyglądzie. Duże przestrzenie są komfortowe i pełne naturalnego światła. Z zewnątrz budynek jest zaprojektowany w sposób prosty i estetyczny, a w jego otoczeniu dominuje uspokajająca naturalna zieleń. Dzięki nowoczesnej stolarce otworowej stworzono w nim idealną przestrzeń do życia.

więcej

Kieleckie UFO ze świetlikami FAKRO
2021-04-02

KIELCE | POLSKA

Zaprojektowany w latach 70. XX w. dworzec autobusowy w Kielcach został po raz kolejny zmodernizowany. Tym razem wystrój charakterystycznej kopuły zapewniają świetliki firmy Fakro, których parametry zostały dostosowane konkretnie pod ten projekt. 196 świetlików rozświetla wnętrze dworca naturalnym światłem, nadając mu nowego wymiaru.

więcej

Design, który łączy ludzi
2020-11-13

LUSOWO | POLSKA

W miejscowości Lusowo, koło Poznania, powstał dom dostosowany do potrzeb właściciela i ciekawie wkomponowany w otoczenie. Jasne i przyjazne wnętrze stworzono stosując szereg rozwiązań. Projekt został doceniony prestiżową Nagrodą SARP w kategorii „budynek mieszkalny jednorodzinny” za 2019 rok.

więcej

Luksusowe mieszkania w starym baraku
2020-10-05

EDE | HOLANDIA

Wnętrza tego starego budynku zostały odświeżone i przystosowane do zamieszkania. Estetycznie zaprojektowane przestrzenie są wypełnione światłem, a elektryczne okna dachowe i markizy FAKRO zapewniają komfort mieszkańcom.

więcej

Okna dachowe doświetlają mieszkanie w Kijowie
2020-08-24

KIJÓW | UKRAINA

Coraz więcej ciekawych projektów mieszkaniowych pojawia się na Ukrainie. Nowe osiedla mają wiele inteligentnych rozwiązań, które pozwalają każdemu właścicielowi zaprojektować swoje mieszkanie zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dziś opowiemy o jednym z takich projektów.

więcej

Komfortowa farma
2020-07-20

NIJMEGEN | HOLANDIA

Leżąca w okolicach miejscowości Nijmegen osada Persingen jest znana jako najmniejsza wioska w Holandii. Stara farma w tej spokojnej, zacisznej miejscowości została przekształcona w nowoczesną i komfortową rezydencję.

więcej

Nowoczesne mieszkania w Wietrznym Mieście
2020-06-29

CHICAGO | USA

„Wietrzne Miasto” Chicago zyskuje nowoczesne mieszkania zapewniające komfort użytkowania oraz wyróżniające się nowoczesnym wyglądem. Wygodny dostęp do płaskiego dachu, wypełnionego panelami fotowoltaicznymi, zapewniają piękne i nowatorskie wyłazy dachowe FAKRO DRF.

więcej

Samowystarczalne mieszkania wypełnione światłem
2020-05-27

ERMELO | HOLANDIA

W miejscowości Ermelo w Holandii powstało nowoczesne osiedle budynków zeroenergetycznych. Projekt 39 ekonomicznych w użytkowaniu mieszkań zachwyca inteligentnymi rozwiązaniami, a przy tym troszczy się o portfele mieszkańców i środowisko naturalne. Nietypowe rozwiązanie pozwoliło natomiast na skuteczne doświetlenie wnętrz naturalnym światłem.

więcej

Nowy początek
2020-02-28

GLIWICE | POLSKA

Zniszczona i brudna elewacja tego byłego magazynu przy ul. Okrzei 20 w Gliwicach nie zachęcała do wejścia do środka. Budynek, niegdyś spełniający praktyczną funkcję, zaniedbany przez lata straszył ciemnymi wilgotnymi plamami na ścianach i obszarami odkrytej, gołej cegły.

więcej

Nowoczesność i funkcjonalność
2020-01-03

RICHMOND | USA

Nowoczesny design wielorodzinnego budynku wyróżnia się na tle zabudowy w miejscowości Richmond, stolicy stanu Virginia - jednego z najstarszych miast w Stanach Zjednoczonych. Budynek charakteryzuje się dużą liczbą okien o dużej powierzchni przeszklenia oraz modną, ciekawą elewacją.

więcej

Wakacyjne zacisze pełne słońca
2019-12-30

BISHOP AUCKLAND | ANGLIA

W wiejskim krajobrazie Bishop Auckland w Wielkiej Brytanii, w otoczeniu uroczej scenerii stoi wyjątkowy budynek, który przeszedł spektakularną transformację. 

więcej

Luksus aż do samej góry. Nowy Penthouse w zabytkowym Wiedniu.
2019-12-20

WIEDEŃ | AUSTRIA

Luksusowa nieruchomość o nazwie N°10 to nowy punkt orientacyjny w historycznym sercu Wiednia. Sterowane elektrycznie okna dachowe wypełniają apartamenty na poddaszu dużą ilością naturalnego światła, stanowiąc podkreślenie efektownej architektury.

więcej

Za dotknięciem przycisku: Przyjemność z nauki w sali lekcyjnej
2019-12-19

LANZENKIRHEN | AUSTRIA

Dzięki markizie VMZ Solar do okien pionowych FAKRO wprowadza przyjemną atmosferę do nauki w salach szkoły podstawowej w Lanzenkirchen.

więcej

Przytulne miejsce pełne naturalnego światła
2019-12-13

ZAANDAM | HOLANDIA

Poddasze w domu jednorodzinnym z lat 80. zyskało nowoczesny wygląd i dodatkową przestrzeń. Dzięki zastosowaniu lukarny FAKRO EDT jego mieszkańcy mogą dzisiaj podziwiać piękny widok na polder Amsterdamu i cieszyć się dużą ilością naturalnego światła. Budynek znajduje się w szeregu podobnych domów, w mieście Zaandam (niedaleko Amsterdamu).

więcej

Piękne światło w przedszkolu
2019-11-13

CARIGNANO, TURYN | WŁOCHY

Innowacyjna architektura, współczesne rozwiązania, dbałość o środowisko naturalne tak w skrócie można opisać budynek przedszkola w Turynie. 

więcej

Powiew świeżości
2019-09-04

RUDA ŚLĄSKA | POLSKA

Dobrze przemyślany projekt tchnął nowego ducha w zabudowę osiedla Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej. Skutecznie łączy on w sobie cechy, które z pozoru się wykluczają.

więcej

Butikowy, wiejski dom gościnny
2019-08-08

ViILLALBA DE RIOJA | HISZPANIA

Wyobraź sobie, że spacerujesz wąskimi uliczkami w Hiszpanii, mijasz stuletnie, kamienne domy a jak popatrzysz w dal rozpościera się widok na winnice... tutaj w prowincji La Rioja wśród budynków wyróżnia się Pałac hrabiów Cirac.

więcej

Ambitna renowacja na kalifornijskim wybrzeżu
2019-06-10

BOLINAS | USA

Był pewien deszczowy dzień w 2008 roku. W cichym miejscu, oddalonym od gęstych zabudowań San Francisco, obecny właściciel odkrył owinięty żółtą taśmą ostrzegawczą dom. Budynek był w „opłakanym” stanie, ale wystarczyło się rozejrzeć aby spostrzec, że miejsce w którym stoi jest wyjątkowe. Wtedy pojawił się ambitny pomysł przeprowadzenia niezwykłej renowacji.

więcej

Świetlista przemiana
2019-05-13

DMOSIN DRUGI | POLSKA

W miejscowości Dmosin Drugi dokonano transformacji starego młyna wodnego. Dzięki kreatywności architekta adaptacja poddasza zmieniła wiekową budowlę w komfortowy i rozświetlony dom.

więcej

WikiHouse w Almere
2019-04-26

ALMERE I HOLANDIA

WikiHouse to koncepcja funkcjonująca na rynku budowlanym domów rodzinnych już od pewnego czasu. Obecnie, w wielu krajach Europy, projekt ten zyskuje coraz większe zainteresowanie. Jednym z przykładów jest obiekt w Almere w Holandii. 

więcej

Dzieci potrzebują przestrzeni pełnej światła
2019-04-11

EDE I HOLANDIA

W mieście Ede, znajdującym się w centrum Holandii, były wojskowy barak został przekształcony w budynek spełniający różne funkcje. Przednia część została zaadaptowana na dom oraz przedszkole. Dzięki zastosowaniu zespoleń okien dachowych FAKRO do wnętrza dociera duża ilość naturalnego światła.

więcej

Niestandardowe okna dachowe w eleganckiej i ponadczasowej willi
2019-03-15

BLARICUM I HOLANDIA

Dwa penthousy nowoczesnej willi w Blaricum zostały zalane naturalnym światłem. Dzięki dużym przeszkleniom mieszkańcy mogą cieszyć się widokiem malowniczego holenderskiego miasta Blaricum położonego w prowincji Holandia Północna.

więcej

Architekt przechwytuje światło dzięki oknom FAKRO
2019-02-28

BRUKSELA | BELGIA

W historycznym centrum Brukseli zaprojektowano nową siedzibę Najwyższej Rady Audiowizualnej Walonii. Transformacja dotychczasowego budynku dała możliwość zastosowania nowoczesnych i bardzo estetycznych rozwiązań.

więcej

Nieskazitelna stylizacja z oknami FAKRO
2019-01-22

GLIWICE | POLSKA
Po modernizacji Willa Neumanna w Gliwicach pokazała swoje nowoczesne oblicze, zachowując jednocześnie zabytkowy charakter. Ostateczny efekt prac olśniewa czystą bielą, która pokrywa wszystkie elementy budynku. Zastosowane rozwiązania korzystnie wpłynęły na poprawę użyteczności obiektu oraz sprawiły, że widok na willę zapiera dech.
więcej

Rozbudowa i modernizacja uroczej kamienicy z końca XIX wieku
2019-01-11

WIEDEŃ | AUSTRIA
Kamienica znajdująca się w sercu Wiednia została przebudowana z dbałością o zachowanie ponadczasowego charakteru. Dzięki odważnej rozbudowie budynek zyskał dodatkową powierzchnię użytkową, a poddasze zostało doświetlone "uszytymi na miarę" oknami dachowymi w kształcie trapezu.
więcej

Okna FAKRO doświetlają przestrzeń rozwoju
2018-12-11

KATOWICE | POLSKA

Obfitość naturalnego światła wpadającego przez okna dachowe FAKRO do siedziby Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego dodaje osobom przebywającym wewnątrz dużo pozytywnej energii i chęci do życia. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, po wejściu do budynku, nie mamy ochoty go opuszczać. Nowoczesny obiekt zapewnia studentom inspirującą przestrzeń rozwoju, a pracownikom Uniwersytetu godne pozazdroszczenia, funkcjonalne i komfortowe miejsce pracy.

więcej

Metamorfoza czytelni na poddaszu
2018-10-08

MOSKWA | ROSJA

Mało doświetlona, prywatna biblioteka na poddaszu jednego z jednorodzinnych domów w Rosji, została poddana całkowitej transformacji. Obecnie miłośnicy czytania  mogą cieszyć się jasną przestrzenią z naturalnym światłem wypełniającym wnętrze z siedmiu okien dachowych. Nowoczesny, a zarazem przytulny projekt rodzina zawdzięcza architektom wnętrz, zaangażowanym w realizację programu telewizyjnego na temat modernizacji poddaszy.

więcej

Okna dachowe FAKRO w Pasterskiej Chacie
2018-09-25

PÓŁWYSEP STYLCHYN | POLSKA

Południe Polski to zapierające dech krajobrazy z górami w tle. W jednym z takich malowniczych miejsc możemy natknąć się na Pasterską Chatę, położoną nad Jeziorem Czorsztyńskim. Kompleksowa realizacja architektoniczna powstała w Grupie Projektowej HOLA, która za ten projekt otrzymała prestiżowe wyróżnienie Red Dot Award 2018. Na poddaszu projektanci zadbali o dużą ilość naturalnego światła, poprzez zamontowanie okien dachowych FTP-V firmy FAKRO.

więcej

Poddasze pełne światła
2018-09-06

MOSKWA | ROSJA

Dotychczas przestrzeń na poddaszu jednego z moskiewskich domów jednorodzinnych była wykorzystana jako "boisko" do piłki nożnej. Niezagospodarowana powierzchnia inspirowała mieszkańców domu do aktywnego spędzania czasu. Mieszkańcy zapragnęli zmienić poddasze na bardziej funkcjonalne. Dlatego rodzina chętnie przystąpiła do programu telewizyjnego, dzięki któremu mogła liczyć na designerski i funkcjonalny projekt poddasza.

więcej

Balkon na dachu
2018-08-14

PINEROLO | WŁOCHY

Wybudowany w 1951 r. na obrzeżach Pinerolo (Turyn) dom, który obecnie użytkuje trzecie pokolenie właścicieli, przeszedł renowację. Na poddaszu zamontowano dwa okna balkonowe Galeria firmy FAKRO, które, oprócz zapewnienia bezpośredniego dopływu powietrza i światła naturalnego, prezentują nowe zewnętrzne oblicze domu.

więcej

Widok z okien FAKRO na dwustuletni park
2018-08-02

BRZEŹNO | POLSKA

Pałac Brzeźno został odrestaurowany, wyposażony w zabytkowe meble, a cała aranżacja tworzy szlachecki klimat z dawnych lat. Wnętrza na poddaszu ożywiono dostarczając do nich dużo naturalnego światła. Dzięki zastosowaniu okien dachowych FAKRO goście pałacu z góry, z poziomu poddasza mogą podziwiać rozpościerający się widok na dwustuletni park, który został założony wokół sieci oczek wodnych z wykorzystaniem naturalnego lasu o powierzchni ok. 3,5 ha. 

więcej

600 niestandardowych okien dachowych FAKRO w Goethehof
2018-07-31

WIEDEŃ | AUSTRIA

Monumentalny budynek Goethehof jest jednym z największych przykładów budownictwa komunalnego w Wiedniu. Firma FAKRO dostarczyła ponad 600 okien dachowych zapewniając w ten sposób dopływ naturalnego światła w 128 mieszkaniach.

więcej