Osłony zewnętrzne FAKRO

 

Osłony zewnętrzne FAKRO

 

Markizy pionowe - dlaczego je stosujemy?

Któż nie lubi słonecznych, gorących dni. Jednak słońce tak miłe na plaży, może być też uciążliwe. Podczas upalnych dni do wnętrza pomieszczenia napływa promieniowanie słoneczne, które może spowodować znaczne podwyższenie temperatury nie tylko na poddaszu, lecz w całym budynku. Najlepszą ochroną przed upałem są akcesoria zewnętrzne (markiza, roleta). Szczególnie ważne jest stosowanie akcesoriów zewnętrznych w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej i zachodniej.

Markiza pionowa zwana także markizą okienną lub roletą screen montowana jest na oknach fasadowych i ma wiele zalet, które w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni.

 

SKUTECZNA OCHRONA PRZED UPAŁEM

Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed uciążliwym upałem. Markiza chroni pomieszczenie do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi, co w praktyce powoduje spadek temperatury wnętrza nawet o 10°.

Szeroka oferta markiz do okien pionowych - FAKRO

 

 

Szeroka oferta markiz do okien pionowych - FAKRO

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co zmniejsza emisję CO2 do środowiska, a my nie musimy płacić wysokich rachunków za prąd. Markiza Solar nie zużywa energii z sieci elektrycznej, zasilana jest baterią ładowaną promieniami słonecznymi. Co więcej rozwinięta markiza w ciągu chłodnych nocy chroni wnętrze przed stratami ciepła poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%. W ten sposób obniżamy rachunki za ogrzewanie.

 

 

DOPŁYW NATURALNEGO ŚWIATŁA

Okna zasłonięte markizami w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych umożliwiają napływ naturalnego światła. Markizy przepuszczają wystarczającą ilość światła aby nie używać dodatkowego oświetlenia.

Szeroka oferta markiz do okien pionowych - FAKRO

 

 

Szeroka oferta markiz do okien pionowych - FAKRO

WIDOCZNOŚĆ NA ZEWNĄTRZ I ZAPEWNIENIE PRYWATNOŚCI

Zaciągnięte markizy, w ciągu dnia chronią wnętrze pomieszczenia przed obserwatorami zapewniając jednocześnie widoczność na zewnątrz. Możemy swobodnie obserwować okolice mając zapewnione w ciągu dnia poczucie prywatności.

 

 

POPRAWA ERGONOMII

Zaciągnięta markiza poprawia warunki ergonomiczne w miejscach pracy. Pozwala na równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając naszym oczom wizualny komfort i chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem. W pomieszczeniach z zaciągniętą markizą oczy nie męczą się tak jak w pomieszczeniu bez markizy, gdzie rozkład natężenia światła jest bardzo nierównomierny.

Szeroka oferta markiz do okien pionowych - FAKRO

 

 

Szeroka oferta markiz do okien pionowych - FAKRO

OCHRONA PRZED SZKODLIWYM PROMIENIOWANIEM UV

Markiza ogranicza przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia. Zaciągnięta markiza pomaga chronić przedmioty i materiały znajdujące się we wnętrzu przed szkodliwym promieniowaniem UV, które powoduje ich odbarwianie.

 

 

OCHRONA PRZED OWADAMI

Zasunięta markiza elektryczna (Z-Wave, Solar, Wifi) oraz markiza VMZ ZIP na oknie pionowym oprócz ochrony przed nagrzewaniem pomieszczenia pełni funkcje moskitiery. Gdy okno jest otwarte rozwinięta markiza chroni wnętrze przed owadami.

Szeroka oferta markiz do okien pionowych - FAKRO

 

 

Szeroka oferta markiz do okien pionowych - FAKRO

ŁATWY I SZYBKI MONTAŻ

Dzięki zastosowaniu dodatkowego zestawu montażowego VMX instalacja markiz może być wykonana przez jedną osobę. To duża oszczędność czasu i ograniczenie kosztów. Nabywając zestaw VMX przeprowadzimy samodzielnie montaż markiz ręcznych w pełnym zakresie rozmiarowym, a elektrycznych i solarnych oraz VMZ ZIP do rozmiaru około 1,5m x 1,5m.

 

Ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń

Markizy montowane są na zewnątrz okien dlatego skutecznie chronią wnętrza domów przed nagrzaniem. Z przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne, które zwykle zasłaniają ostre światło słoneczne. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz chroniąc w ten sposób przed nagrzewaniem wnętrza co w praktyce powoduje spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10°C.

Norma DIN 5034-1 mówi: „Pomieszczenia należy chronić przed nagrzewaniem w okresie lata w miarę możliwości za pomocą zewnętrznych osłon, umiejscowionych przed szybą, odbijających ciepło”.

 

Komfortowa obsługa

Okno bez osłon
Promieniowanie słoneczne przenika przez szyby do pomieszczenia. Po zetknięciu z powierzchnią przedmiotów znajdujących się we wnętrzu, promieniowanie zamienia się w ciepło. Szyby z powłoką niskoemisyjną zatrzymują je w pomieszczeniu przez co wnętrze mocno się nagrzewa.

 

 

 

 

Okno z zasłoną wewnętrzną
Promienie słoneczne przenikają przez szyby do pomieszczenia i pochłaniane są przez roletę wewnętrzną. Przemieniają się one w ciepło, które nie jest przepuszczane na zewnątrz przez szybę z powłoką niskoemisyjną. Zasłona zamiast chronić przed ciepłem nagrzewa się i emituje ciepło do wnętrza. Prowadzi to do niepożądanego nagrzewania się pomieszczeń w upalne dni.

 

 

 

Okno z markizą zewnętrzną
Okno osłonięte markizą nie dopuszcza do przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia. Większość promieniowania słonecznego nie dociera nawet do przeszklenia. Absorbowane jest ono już przed szybą, a ciepło emitowane jest na zewnątrz, a nie do wnętrza. W ten sposób markiza chroni pomieszczenia przed nagrzaniem w słoneczne, upalne dni.

Idealne dopasowanie

Na życzenie klienta, profile aluminiowe w markizach i markizoletach lakierowane są na dowolny kolor z palety RAL Classic bez żadnych dodatkowych kosztów.

 

Filmy prezetujące skuteczność osłon zewnętrznych

Jak się chronić przed upałem? - sonda uliczna

Zbigniew Urbański testuje markizy FAKRO

 

Markizy FAKRO - Ochrona przed nagrzewaniem

Markizy FAKRO – wywiad z Krzysztofem Miruciem

 

Rodzaje markiz

Dobór markiz