Spółka została założona w 1991 roku jako biznes rodzinny

Informacje o firmie

Firma FAKRO powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu prawie 30 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych.
FAKRO firmą rodzinną

 

Jej współzałożycielem i obecnym prezesem jest  Ryszard Florek - pomysłodawca i główny realizator uruchomienia produkcji okien dachowych w Polsce. Dzisiaj FAKRO jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najprężniej rozwijających się firm w Polsce.

W skład Grupy FAKRO, zatrudniającej ponad 4000 osób, wchodzi 11 spółek produkcyjnych oraz 17 dystrybucyjnych. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 60-ciu krajach na całym świecie – wszędzie tam gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Sprzedaż na eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży.

udział FAKRO w rynku światowym

Udział w rynku

zatrudnienie w FAKRO

Zatrudnienie

Oferta firmy

W ofercie firmy znajdują się przede wszystkim:

FAKRO jest również producentem schodów strychowych i już jest numerem dwa na międzynarodowym rynku. 

FAKRO oferuje swoim klientom szeroką gamę okien dachowych

Produkcja okna dachowego

Stolarka INNOVIEW

FAKRO od kilku lat z powodzeniem oferuje najwyższej jakości produkty stolarki pionowej pod marką INNOVIEW. Okna pionowe, bramy garażowe i drzwi wejściowe klasy PREMIUM wykonane są w jednakowej stylistyce i kolorystyce.

Stolarka INNOVIEW