Aplikacja i proces rekrutacji do pracy w firmie - FAKRO

Proces rekrutacji

Proces rekrutacjiAplikacje do naszej firmy należy składać poprzez stronę internetową.

Każda oferta pracy opublikowana na stronie zawiera przycisk "Aplikuj" który odsyła do formularza aplikacyjnego.

Możesz również przesłać do nas aplikację spontaniczną, którą przechowamy w naszej bazie na poczet przyszłych rekrutacji.
Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem stażu lub praktyki w naszej firmie, wybierz odpowiednią zakładkę w celu wysłania swojego zgłoszenia.

Aplikacja

Wysyłając dokumenty aplikacyjne, warto zwrócić szczególną uwagę, czy spełniasz podstawowe wymagania potrzebne do pracy na danym stanowisku. Przygotowując się do aplikowania, pamiętaj o tym, aby zarówno cv i list motywacyjny, jak i udzielane w formularzu aplikacyjnym odpowiedzi, korespondowały z wymaganiami pracodawcy. Zgodność wymagań z przesłanymi od kandydata informacjami to podstawa, aby przejść do kolejnego etapu rekrutacji. Jeśli nie spełniasz podstawowych kryteriów (np. nie masz wymaganego wykształcenia), Twoje zgłoszenie może zostać odrzucone.

Rozmowa kwalifikacyjna

Gdy Twoja aplikacja przejdzie pozytywnie proces selekcji wstępnej i szczegółową analizę nadesłanego zgłoszenia, zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną.
Podczas tego spotkania pragniemy dowiedzieć się jak najwięcej o kandydacie, jego doświadczeniach zawodowych, zainteresowaniach, planach, ale też opowiedzieć mu o naszej organizacji oraz przybliżyć pracę na stanowisku, o które się ubiega.
Jeśli wśród wymagań jest znajomość języka obcego – część rozmowy może być poprowadzona w tym języku. W przypadku, gdy od kandydata wymagamy specyficznych umiejętności (np. obsługi specjalistycznego programu) – możesz zostać poproszony o zaprezentowanie nam swoich umiejętności lub rozwiązanie konkretnego zadania.
W rozmowie zawsze uczestniczy menedżer danego obszaru. On także zada Ci kilka pytań badających Twoje kompetencje i oceni dopasowanie do zespołu.

Wybór najlepszego kandydata

W uzasadnionych przypadkach proces rekrutacyjny uzupełniamy również referencjami z poprzednich miejsc pracy.
Po zakończeniu rozmów może to właśnie Ty otrzymasz od nas propozycję pracy. Spotkamy się wówczas jeszcze raz, aby porozmawiać o proponowanych warunkach zatrudnienia.