Udostępnij

FAKRO laureatem nagrody Inspirator Kariery 2020

Kapituła konkursu Inspirator Kariery wyłoniła laureatów edycji 2020. Firma FAKRO Sp. z o.o. otrzymała nagrodę w kategorii BIZNES. Nagroda jest wyrazem uznania za profesjonalizm i wysokie standardy działania w dziedzinie kształcenia zawodowego.

Misją i celem konkursu jest wybór i promowanie podmiotów podejmujących inicjatywy na rzecz podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Wyróżniając FAKRO kapituła konkursowa zwróciła uwagę na takie aspekty działalności firmy jak: współpraca ze szkołami budowlanymi, stały wzrost zatrudniania, rekrutację wśród absolwentów, organizację „dni otwartych” dla uczniów i studentów, udział w targach szkolnych, przyjmowanie wycieczek szkolnych, prezentacje zawodów w przedszkolach czy szkołach oraz podczas „festiwali zawodów”. Zauważono również zaangażowanie firmy FAKRO wpromowanie pozytywnego wizerunku marki wśród młodzieży, której przejawem jest program Ambasador Marki FAKRO nakierowany na studentów.

FAKRO laureatem nagrody Inspirator Kariery 2020FAKRO od lat współpracuje ze wszystkimi placówkami edukacyjnymi, które chcą zapoznawać się z nowoczesnymi technologiami oraz podnosić kwalifikacje zarówno uczniów jak i pedagogów.  W gronie partnerskich placówek znajduje się ponad 60 szkół budowlanych z całej Polski. Są to głównie szkoły zrzeszone w Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Budownictwa. W ofercie edukacyjnej FAKRO znajdują się programy szkoleniowe przeznaczone dla uczniów i nauczycieli. Szkolenia te mają miejsce zarówno w szkołach, jak i w siedzibie firmy w Nowym Sączu. Szkolenia w placówkach edukacyjnych eksperci firmy przeprowadzają w oparciu o trzy moduły możliwe do połączenia w tym samym terminie.

  • Szkolenie teoretyczne - polegające na prezentacji multimedialnej dotyczącej budowy, zalet i zastosowania produktów firmy.
  • Szkolenie praktyczne - polegające na pokazie montażu okien dachowych FAKRO jak i samodzielnym ćwiczeniu montażu przez uczestników.
  • Prowadzone są też wizyty zawodoznawcze i szkoleniowe uczniów szkół budowlanych. Rocznie korzysta z tej formy wsparcia ok. 200 uczniów z całej Polski.

Firma prowadzi również staże zawodowe i wizyty zawodoznawcze dla nauczycieli teoretycznej i praktycznej nauki zawodu szkół zawodowych i średnich branży budowlanej w Polsce. Rocznie z tego wsparcia korzysta kilkudziesięciu nauczycieli.

Dotychczas FAKRO zorganizowała 7 Ogólnopolskich Konferencji dla Dyrektorów Szkół Budowlanych. Konferencje mają na celu wymianę doświadczeń, wypracowywanie wspólnych inicjatyw i rozwiązań na rzecz zawodowej edukacji budowlanej oraz integrację środowiska. Wszystkie dotychczasowe konferencje były w całości finansowane ze środków własnych firmy FAKRO. W każdej konferencji brało udział około 60 Dyrektorów Szkół Budowlanych z całej Polski oraz przedstawiciele MEN i różnych organizacji branżowych.

Firma FAKRO była też inicjatorem starań o oficjalne wprowadzenie do rejestru nowego zawodu „montera stolarki budowlanej”. Celem takiego działania jest wykształcenie profesjonalisty, który zajmie się montażem drzwi, okien, osłon przeciwsłonecznych, schodów i bram garażowych oraz wykonywaniem przeglądów, napraw i konserwacji tych elementów. Jesteśmy przekonani, że nowy zawód, którego nauka ruszyła od września 2018 roku, przygotowujący fachowców, zapewni wszystkim użytkownikom profesjonalny montaż – raz na długie lata.

Cieszymy, że propagowane od lat wartości FAKRO takie jak odpowiedzialność czy rozwój zostały zauważone i docenione przez ekspertów tworzących kapitułę konkursu – zauważa Janusz Komurkiewicz, członek Zarządu FAKRO ds. Marketingu. Współpraca FAKRO na rzecz rozwoju zawodowego przyszłych i obecnych pracowników znajduje swój namacalny wymiar społeczny w naszej kluczowej wartości firmowej jaką jest odpowiedzialność. Tym działaniem wcielamy także w życie kolejną z naszych wartości – rozwój, realizowany na drodze kształcenia zawodowego, kursów językowych, szkoleń podnoszących kwalifikacje, dofinansowań do studiów – dodaje.

 

Materiały do pobrania