FAKRO wieści, najnowsze informacje
Udostępnij

Informacje prasowe

FAKRO Fabryką Przyszłości
2024-06-21

Wojciech Klimek, Członek Zarządu ds. produkcji FAKRO reprezentował firmę podczas konferencji „Fabryka Przyszłości”. W swoim wystąpieniu poruszył zagadnienia związane z przemysłem 4.0, środowiskiem wytwórczym, systemami produkcyjnymi, czy ewolucją systemów produkcji FAKRO.
więcej

FAKRO podczas Gali „Teraz Polska”
2024-06-19

Za nami 34. edycja Konkursu „Teraz Polska”. FAKRO ponownie było Partnerem tego wyjątkowego wydarzenia. Godłem „Teraz Polska” zostały uhonorowane 22 firmy, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji.

więcej

Wielkie Święto Rodziny w FAKRO - EKO- Dzień Dziecka
2024-06-12

W minioną sobotę sądecką firmę FAKRO odwiedziły tłumy. Na terenie firmy pracownicy wraz ze swoimi rodzinami świętowali EKO- Dzień Dziecka z FAKRO. Przez cały dzień, od rana do wieczora, firmę odwiedziło aż 700 osób.
więcej

FAKRO po raz kolejny Budowlaną Marką Roku
2024-06-10

Po raz kolejny FAKRO zostało docenione w prestiżowym plebiscycie Budowlana Marka Roku, uzyskując rekordowe wyniki. W tegorocznej edycji firma zdobyła aż cztery nagrody, przyznawane na podstawie opinii wykonawców z branży budowlanej.

więcej

FAKRO podczas XIV Kongresu Stolarki Polskiej
2024-05-31

W Jachrance odbył się XIV Kongres Stolarki Polskiej, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży stolarki budowlanej. Kongres uroczyście otworzył Janusz Komurkiewicz, Prezes Związku Polskie Okna i Drzwi. Podczas wydarzenia FAKRO reprezentowali Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu, oraz Paweł Kołbon, Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami.
więcej

FAKRO wśród Inwestorów bez Granic, wyłonionych podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego
2024-05-24

FAKRO znalazło sie wśród laureatów tegorocznej nagrody "Inwestor bez Granic" razem m.in. z:, InPost Group, PRESS GLASS Holding SA, Sanok Rubber Company S.A., Bosch w Polsce, MSD, Track Tec SA.

więcej

FAKRO podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2024
2024-05-16

FAKRO po raz kolejny gościło w Katowicach na Europejskim Kongresie Gospodarczym. W panelach Globalne aspiracje polskiego biznesu oraz Efektywność energetyczna w budownictwie udział wziął Paweł Dziekoński, Wiceprezes FAKRO. Podczas Kongresu FAKRO zostało wyróżnione nagrodą „Inwestor bez Granic” za skuteczne realizowanie strategii ekspansji zagranicznej. Nagrodę odebrał Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO.
więcej

FAKRO Świętuje Międzynarodowy Dzień Rodziny
2024-05-15

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, co stanowi doskonałą okazję do podkreślenia, że FAKRO nie tylko tworzy produkty, które służą rodzinom przez wiele lat, ale także stawia na tworzenie środowiska pracy sprzyjającego życiu rodzinnemu. Z tej okazji pragniemy przypomnieć o licznych inicjatywach pro-rodzinnych, które realizujemy.
więcej

FAKRO i PTTK oddział Beskid Nowy Sącz posprzątali Beskid Sądecki
2024-05-14

W trosce o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój FAKRO w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym Oddział „Beskid” w Nowym Sączu oraz z Nadleśnictwem Piwniczna wzięło udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Łącznie zebrano 6 worków śmieci.

więcej

FAKRO Partnerem VI Konferencji Naukowo-Technicznej ECCE 2024
2024-05-13

FAKRO było Partnerem wyjątkowej konferencji, która odbyła się w Opolu. Wydarzenie przebiegało pod hasłem „Wyzwania Środowiskowe w Inżynierii Lądowej”. FAKRO reprezentowała Izabela Szczurek, Lider Sekcji e Szkoleń. Konferencja zapewniła wszechstronną platformę do omówienia niezliczonych wyzwań stojących przed branżą budowlaną w obliczu szybkich zmian klimatycznych. 
więcej

Wizyta Rzeczników Patentowych w siedzibie FAKRO
2024-05-07

W ramach I. Beskidzkich Warsztatów Patentowych organizowanych przez Okręg Małopolski, Okręg Dolnośląski i Okręg Śląski Polskiej Izby Rzeczników Patentowych w siedzibie FAKRO odbyło się spotkanie połączone z panelami, wykładami oraz zwiedzaniem zakładu dla przybyłych gości, którymi byli Rzecznicy Patentowi z całej Polski.
więcej

FAKRO liderem branży budowlanej w prestiżowym Rankingu Pracodawców WPROST
2024-04-24

Tygodnik WPROST opublikował Ranking 50 Najlepszych Polskich Pracodawców. To już piąta edycja rankingu, w którym FAKRO znalazło się na 11 miejscu. Ta pozycja czyni ją najwyżej notowanym pracodawcą w swojej branży.

więcej

FAKRO Partnerem sądeckich Targów Edukacyjnych
2024-04-23

„Edukacja, kariera, przyszłość“ – to hasła przewodnie Targów Edukacyjnych, zorganizowanych przez Wydawnictwo Dobre. Wydarzenie było adresowane do uczniów kończących szkoły podstawowe, uczniów szkół średnich i wszystkich młodych osób, które planują swoją ścieżkę kariery. FAKRO było Partnerem tego wydarzenia.

więcej

Kolejne dobre praktyki FAKRO w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki.”
2024-04-22

Aż trzy dobre praktyki FAKRO zostały ujęte w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Raport publikowany jest corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To największy w Polsce przegląd inicjatyw CS, ESG i zrównoważonego rozwoju w Polsce. 
więcej

FAKRO podczas II Konwencji Budownictwo Polska - Ukraina
2024-04-19

Zakończona II Konwencja Budownictwo Polska – Ukraina była miejscem dyskusji nad perspektywami oraz wyzwaniami, przed którymi stoją polskie firmy w procesie szeroko rozumianej odbudowy inwestycyjnej Ukrainy. Dyskusje praktyków z analitykami, strategów z finansistami, szefów polskich organizacji branżowych z przedstawicielami ukraińskiej administracji stanowiły niezwykłe forum wymiany zdań. 

więcej

Produkty FAKRO gwiazdą programu „Dowborowa od nowa”
2024-04-19

Produkty marki FAKRO – sterowane elektrycznie okna i markizy będą bohaterami siódmego odcinka programu „Dowborowa od nowa”, który zostanie wyemitowany 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:30 na kanale Canal + Domo. Zapraszamy przed ekrany!

więcej

Wiosenny bieg górski dla prawdziwych pasjonatów
2024-04-10

FAKRO było Partnerem wyjątkowego wydarzenia sportowego - biegu górskiego „Wiosenny Ultra Świr”, który miał miejsce 23 marca 2024 roku. Bieg odbywał się na pętli, zawodnicy rozpoczęli i zakończyli wyścig pod Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

więcej

FAKRO podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej Przemysł 4.0
2024-04-05

FAKRO zostało partnerem Międzynawowej Konferencji Naukowej Przemysł 4.0 zorganizowanej przez Wydział Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W ramach współpracy, Wojciech Klimek, Członek Zarządu ds. produkcji FAKRO wygłosił wykład na temat automatyzacji oraz integracji systemów produkcyjnych w mieszanym środowisku wytwórczym. 

więcej

FAKRO wspiera kreatywność dzieci i młodzieży
2024-04-03

FAKRO wsparło konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Władysława Reymonta w Pasierbcu. Konkurs miał na celu pobudzenie kreatywności wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do twórczego wykorzystania odpadów oraz promowanie idei recyklingu.
więcej

FAKRO wywołuje uśmiechy
2024-04-03

FAKRO z dużą przyjemnością zaangażowało się w inicjatywę Teatru za Jeden Uśmiech. Aktorzy przygotowali wyjątkowy spektakl dla podopiecznych Szpitala Specjalistycznego przy ul. Młyńskiej w Nowym Sączu. Kolorowa scenografia, zabawna fabuła i niespodziewane zwroty akcji wywołały szerokie uśmiechy na twarzach dzieci i ich opiekunów.
więcej

FAKRO partnerem XIX Wiosennego Festiwalu Pamiętajcie o Ogrodach
2024-03-27

XIX Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o Ogrodach to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi miłośników pięknych dźwięków i muzyki na żywo. FAKRO co roku jest partnerem Festiwalu, organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. 

więcej

FAKRO partnerem strategicznym klubu KS Wisłoka Chicago
2024-03-26

FAKRO podpisało umowę sponsoringową z klubem sportowym Wisłoka Chicago – polonijną drużyną piłkarską. Wisłoka Chicago, powstała z inicjatywy pasjonatów profesjonalnej drużyny Wisłoki Dębica, z którą utrzymuje bliską współpracę. Jest to najmłodsza i jedna z najszybciej rozwijających się polonijnych drużyn piłkarskich w Stanach Zjednoczonych.

więcej

FAKRO partnerem XII Pikniku Naukowego w sądeckim Elektryku
2024-03-26

Po raz dwunasty Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu zorganizował Piknik Naukowy. Wydarzenie zgromadziło uczniów z różnych szkół sądeckich, dla których zagadnienia informatyczne, elektrotechniczne oraz konstrukcyjne są fascynującymi obszarami.

więcej

FAKRO podczas Sustain Tomorrow Conference
2024-03-25

Sustain Tomorrow Conference vol. 2 to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń poświęconych zagadnieniom zrównoważonego rozwoju. Konferencja łączy ekspertów, praktyków i liderów biznesu w celu wspólnego eksplorowania strategii ESG (Environmental, Social and Governance) i tworzenia zrównoważonej przyszłości. 

więcej

Siła Kobiet FAKRO
2024-03-25

Pomimo, że Dzień Kobiet mamy już za sobą, FAKRO – w myśl zasady, że dobrych życzeń i miłych celebracji nigdy nie za wiele – zorganizowało atrakcje dla kobiet pracujących w firmie. 15 i 16 marca ponad 400 kobiet wzięło udział w wydarzeniu Kino Kobiet FAKRO. Niektóre uczestniczyły także w warsztatach „Dzień Kobiet – jak wzmocnić pewność siebie?”.

więcej

FAKRO podczas Konferencji „Sztuczna inteligencja czy Sztuczna świadomość?”
2024-03-21

Podczas konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University specjaliści z różnych dziedzin rozmawiali na tematy związane ze sztuczną inteligencją, jej wpływem na społeczeństwo, rynek pracy, czy gospodarkę. 

więcej

Ryszard Florek podczas Biznes Misja Event 2024 w Muszynie
2024-03-19

Po raz kolejny w Muszynie odbyło się spotkanie przedsiębiorców z różnych sektorów gospodarki, które skupiło się na definiowaniu wspólnej wizji i misji dla przyszłości biznesu. Wydarzenie zgromadziło czołowych przedstawicieli biznesu, ekspertów branżowych oraz liderów z różnych sektorów gospodarki. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli posłuchać wykładu Ryszarda Florka, Prezesa FAKRO na temat wartości i roli kapitału społecznego w biznesie.

więcej

FAKRO pierwszą firmą w Polsce według Europejskiego Urzędu Patentowego
2024-03-19

Jak podaje Europejski Urząd Patentowy FAKRO znalazło się w pierwszej dziesiątce polskich firm pod względem ilości złożonych zgłoszeń patentowych w 2023 roku. W ubiegłym roku firma była autorem 12 zgłoszeń patentowych, dzięki czemu plasuje się na 1 miejscu wśród polskich przedsiębiorstw.

więcej

Kolejna Konferencja FAKRO oraz 3 Zimowa Olimpiada Dekarska
2024-03-06

Po raz kolejny FAKRO zorganizowało Konferencję dla Dekarzy połączoną z Zimową Olimpiadą Dekarską. Jest to ważne, kilkudniowe wydarzenie, podczas którego odbywają się wykłady, dyskusje na tematy branżowe, spotkania, uroczysta gala oraz cieszące się dużą popularnością zawody w sportach zimowych.
więcej

Okna FAKRO w tunelach aerodynamicznych
2024-03-05

FAKRO i Politechnika Krakowska podpisali kolejny list intencyjny. Okazją ku temu było uroczyste otwarcie unikatowego Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej na Politechnice Krakowskiej.

więcej

W gronie pracowników mamy już ponad 50 Ambasadorów marki
2024-02-13

Podczas oficjalnego podsumowania 2023 roku wyróżniono kolejnych pracowników, którzy zostali nominowani przez swoje koleżanki i kolegów z pracy do tytułu ambasadorskiego. W VI edycji programu pracowniczego Ambasador marki FAKRO nagrodzono pięć osób.

więcej

FAKRO podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury „BUDMA 2024”
2024-02-02

Targi Budma to jedno z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej o charakterze międzynarodowym. FAKRO jak co roku podczas targów miało swoje stoisko, prezentując najnowsze rozwiązania. W ramach wydarzenia odbywają się również debaty dotyczące aktualnych branżowych tematów. W jednym z paneli FAKRO reprezentował Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu.

więcej

FAKRO podczas 4 Design Day 2024
2024-01-31

FAKRO jest stałym bywalcem najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w kraju. Jednym z nich jest 4 Design Day. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło stoiska FAKRO oraz możliwości podzielenie się doświadczeniem firmy podczas dwóch paneli tematycznych. W debacie firmę reprezentował Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingi FAKRO.

więcej

Studenci Akademii Nauk Stosowanych odwiedzili FAKRO
2024-01-30

Do siedziby FAKRO w Nowym Sączu zawitali studenci z sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych. Wizyta miała na celu zapoznać młodzież z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu jakim jest FAKRO. Młodzi ludzie zwiedzili siedzibę firmy, zobaczyli jak wygląda infrastruktura magazynowa i produkcyjna oraz zobaczyli pracę najnowocześniejszych linii technologicznych.

więcej

FAKRO podczas „Dach Forum 2024” Targi Kielce SA.
2024-01-30

FAKRO już po raz trzeci było uczestnikiem Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli „Dach Forum 2024”, jednego z ważniejszych wydarzeń branżowych w roku. Wydarzenie zgromadziło ekspertów z dziedziny dekarstwa, blacharstwa i ciesielstwa, tworząc przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń zawodowych. W targach udział wzięło blisko 150 wystawców, a produkty FAKRO zostały docenione przez organizatorów, otrzymując wyróżnienie w kategorii „Innowacje”.

więcej

Specjalne wyróżnienie dla Ryszarda Florka podczas gali Sądeczanina Roku
2024-01-30

Ryszard Florek, Prezes FAKRO – największej firmy na Sądecczyźnie oraz założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości, został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem podczas gali Sądeczanina 2024 roku.

więcej

Zielone FAKRO z ekologicznym certyfikatem
2024-01-05

Postępujące zmiany klimatyczne sprawiają, że coraz więcej branż podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie skutkom globalnego ocieplenia. Dotyczy to także sektora budowlanego, który w Polsce, jak wynika z analiz, odpowiada za ponad jedną trzecią emisji CO2.
więcej

FAKRO podczas Coding Night w sądeckim Elektryku
2024-01-04

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu już po raz IV zaprosił swoich uczniów do udziału w maratonie programistycznym „Coding Night”, podczas którego uczniowie tej szkoły w 15  zespołach pracowali nad opracowaniem gotowego rozwiązania informatycznego.

więcej

Nasz oddział – FAKRO WDF Mielec Mocną Firmą Godną Zaufania 2022 Przemysłu Drzewnego i Papierniczego
2024-01-03

Nasza spółka mielecka – FAKRO WDF Mielec ulokowała się 615 pozycji rankingu dynamicznie rozwijających się firm przemysłu drzewnego i papierniczego.

Oddział WDF Mielec jest jedną z ośmiu spółek produkcyjnych w strukturze Grupy FAKRO. Oddział został utworzony w 2003 roku.

więcej

Grupa FAKRO na liście 2000 Rzeczpospolitej
2023-12-27

FAKRO ulokowało się w pierwszej 500 na liście 2000 największych przedsiębiorstw opracowanej przez Rzeczpospolitą.

Dwa tysiące największych przedsiębiorstw zwiększyło w 2022 r. przychody o jedną trzecią. Wolniej rosły ich zyski. To skutek wyższych kosztów, które uderzają w biznes również w 2023 r. 

więcej

FAKRO otula ciepłem na święta
2023-12-27

Nowosądecka firma FAKRO przekazała ciepłe, polarowe kocyki na oddział Otolaryngologii w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Skorzystają z nich najmłodsi pacjenci. 

więcej

Akcja pracowników FAKRO dla sądeckiego DPSu
2023-12-27

Firma FAKRO pomaga nie tylko od święta. Jednak świąteczny czas, szczególnie nastraja do wspierania tych, którzy tego potrzebują. Jedną z akcji była oddolna inicjatywa naszego zespołu – koleżanki i koledzy z Działu Realizacji Sprzedaży Krajowej zaangażowali się w ogólnopolski projekt „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Świąteczny upominek trafił do dziewięćdziesięciu mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO podczas targów Big 5 Global 2023 w Dubaju
2023-12-20

W Dubaju odbyły się Targi Big 5 Global 2023, jedna z największych imprez wystawienniczych sektora budowlanego na świecie. FAKRO nie mogło zabraknąć na tak ważnym wydarzeniu branżowym. Instalacje wraz z flagowymi produktami FAKRO stanęły w części wystawienniczej wzbudzając zainteresowanie przedstawicieli ponad 40 krajów z całego świata.

więcej

FAKRO z podwójną nagrodą w konkursie „Pracodawca Jutra”
2023-12-19

FAKRO otrzymało podwójną nagrodę w konkursie „Pracodawca Jutra”. Pierwsza nagroda została przyznana za realizację inicjatywy pt. „W FAKRO rozwijamy talenty” w kategorii „Rozwój Pracownika” w segmencie „średni i duży przedsiębiorca”. Firma otrzymała również nagrodę branżową Sektorowych Rad ds. Kompetencji za działania na rzecz rozwoju pracowników.

więcej

Kiermasze Świąteczne
2023-12-18

W ten wyjątkowy czas pracownicy FAKRO wykazali się nie tylko zaangażowaniem, ale także inicjatywą w ciekawych akcjach, których celem była pomoc i wsparcie innym. Te działania nie tylko wprowadziły świąteczną atmosferę, ale także obudziły ducha świąt, aby każdy przypomniał sobie, co tak naprawdę w świętach jest ważne.

więcej

Świąteczne Eko-prezenty w FAKRO
2023-12-11

Z okazji Mikołajek pracownicy FAKRO zostali zaproszeni do Rodzinnej EKO-Zabawy Mikołajkowej, podczas której całymi rodzinami przygotowywali świąteczne „eko-prezenty”. Efekt przerósł oczekiwania organizatorów zaskakując różnorodnością i kreatywnością wykonanych prac.

więcej

FAKRO podczas Regionalnego Forum Inżynierskiego
2023-12-04

FAKRO gości na ważnych wydarzeniach branżowych. Tym razem nie zabrakło nas podczas IV Forum Inżynierskim w Uniejowie.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 uczestników. Tematem przewodnim Forum był: „Inżynier budownictwa – wolny zawód z troską o przeszłość, z dbałością o dziś, ze spojrzeniem w nowoczesne jutro”. 

więcej

FAKRO na Forum Przedsiębiorstw na Politechnice Krakowskiej
2023-11-28

FAKRO współpracuje z wieloma uczelniami wyższymi na terenie całego kraju. Eksperci FAKRO dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami, natomiast uczelnie często angażują się w prace badawcze. Ta integracja wpływa na jakość szkolnictwa wyższego. Znajomość branży, współpraca z biznesem, pozwala odpowiedzieć na realne zapotrzebowanie rynku pracy.

więcej

Otrzymaliśmy nagrodę w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
2023-11-27

FAKRO znalazło się w gronie wyróżnionych w kategorii „Wdrożony model gospodarki o obiegu zamkniętym”. Zwyciężyliśmy dzięki projektowi „Wykorzystanie 100% odpadów profili PVC w procesie recyklingu oraz ponowne ich zastosowanie, jako profili PVC, dzięki współpracy z firmą Primo Profile”.

więcej

Zainaugurowano działanie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych
2023-11-23

23 listopada odbyła się konferencja prasowa inaugurująca działanie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych. Głównym celem działania Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych jest ochrona polskiego interesu gospodarczego poprzez wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki i zwiększenie liczby polskich firm globalnych.
więcej

FAKRO podczas Kongresu Rebuild Ukraine powered by Energy
2023-11-23

W Warszawie odbyła się II międzynarodowa wystawa i konferencja Rebuild Ukraine powered by Energy, podczas której podjęto rozmowy dotyczące odbudowy Ukrainy po zniszczeniach wojennych. FAKRO było jednym z wystawców podczas tego wydarzenia, w którym udział wzięli przedstawiciele międzynarodowych instytucji rządowych i finansowych, lokalnych władz ukraińskich oraz sektorów prywatnych z kraju i zagranicy.

więcej

Okna dachowe FAKRO w lwowskiej Katedrze
2023-11-10

Firma FAKRO przekazała okna dachowe do Katedry Łacińskiej we Lwowie. Remontowana część budynku zostanie przeznaczona na gabinet okulistyczny oraz rehabilitacyjny. W grudniu dom zostanie oddany do użytku.
więcej

FAKRO jedynym w Polsce „Liderem ESG” w Konkursie Pracodawca Godny Zaufania
2023-11-09

Firma FAKRO została Laureatem Konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii „Lider ESG”. Komisja Konkursowa doceniła FAKRO za działania i projekty z zakresu programów wprowadzania założeń strategii zrównoważonego rozwoju i zmian w kulturze przedsiębiorstwa.
więcej

FAKRO wspiera Basię Kostecką – podwójną mistrzynię Polski w tenisie
2023-10-30

Basia Kostecka to młoda tenisistka, podwójna mistrzyni Polski do lat 14 i brązowa medalistka mistrzostw Europy w deblu. Aktualnie Basia jest 18. na liście Tennis Europe do lat 14. FAKRO wspiera tą zdolną zawodniczkę po raz kolejny pokazując swoje zaangażowanie w rozwój młodzieży propagując sport i zdrowy styl życia.

więcej

Raport Zrównoważonego Rozwoju FAKRO jednym z najlepszych w Polsce!
2023-10-26

Raport Zrównoważonego Rozwoju FAKRO „Razem w zieloną przyszłość” został nagrodzony w 17. edycji konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO, odebrał nagrodę specjalną, przyznaną przez internautów.
więcej

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości – Paweł Dziekoński podczas podsumowania projektu Dziennika Gazety Prawnej
2023-10-26

Podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu w strefie Dziennika Gazety Prawnej po raz kolejny odbyło się specjalne kolegium redakcyjne. To XI edycja projektu „Nie ma Przyszłości bez Przedsiębiorczości”. Celem projektu było stworzenie przestrzeni do dialogu między przedsiębiorcami a społeczeństwem. Dziennik Gazeta Prawna stał się pośrednikiem tych dyskusji.
więcej

FAKRO wspiera młode talenty podczas zawodów o Puchar Starosty Nowosądeckiego
2023-10-26

W Ptaszkowej odbyły się zawody na nartorolkach o Puchar Starosty Nowosądeckiego. Organizatorem zawodów był Parafialny Klub Sportowy „Jaworze” w Ptaszkowej. FAKRO było jednym ze sponsorów tego wydarzenia, do którego zgłosiło się aż 60 zawodników z 4 powiatów: limanowskiego, gorlickiego, tatrzańskiego oraz nowosądeckiego.
więcej

FAKRO ufundowało salę Politechnice Krakowskiej
2023-10-23

FAKRO ufundowało generalną odnowę naukowo-dydaktycznego Laboratorium 401 Katedry Zarządzania w Budownictwie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Ryszard Florek, Prezes FAKRO i jednocześnie absolwent WIL PK, był honorowym gościem podczas otwarcia sali.
więcej

Współpraca FAKRO z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu
2023-10-19

FAKRO nawiązało współpracę z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Porozumienie obejmuje współpracę w zakresie podnoszenia i uzyskiwania kwalifikacji zawodowych. Podczas oficjalnego spotkania dokument podpisali Ryszard Florek, Prezes FAKRO oraz Tadeusz Szewczyk, Prezes Izby.

więcej

FAKRO podczas Kongresu Industry360
2023-10-18

Za nami druga odsłona Kongresu Industry360. Tematem tegorocznej edycji były aktualne problemy i wyzwania stawiane zarówno firmom produkcyjnym, centrom dystrybucyjnym, magazynom oraz różnym gałęziom przemysłu. FAKRO nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu.
więcej

FAKRO podczas międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit
2023-10-18

Po raz drugi byliśmy obecni podczas szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit w Krakowie. Dużym zaszczytem było odebranie nagrody Carbon Footprint Challenge Awards – tym razem za Raport Zrównoważonego Rozwoju. Reprezentacja FAKRO uczestniczyła również w panelu dyskusyjnym na temat raportowania ESG.

więcej

Paweł Dziekoński prelegentem podczas Europejskiego Forum Nowych Idei 2023
2023-10-16

Po raz kolejny w Sopocie odbyło się Europejskie Forum Nowych Idei. Podczas panelu Kształtujemy Europę: Dajmy unijnym przedsiębiorstwom wszystkie narzędzia, aby stały się globalnymi graczami o sytuacji polskich firm opowiedział Paweł Dziekoński, Wiceprezes FAKRO. Europejskie Forum Nowych Idei to jedno z największych wydarzeń w tej części kontynentu, podczas którego poruszane są tematy związane z trendami w globalnej gospodarce oraz przyszłym kształtem Unii.
więcej

FAKROteam zasadził drzewa z okazji Światowego Dnia Drzewa
2023-10-10

Z okazji Światowego Dnia Drzewa, które przypada 10 października, pracownicy FAKRO zasadzili drzewa. To symboliczne działanie pod hasłem „Przyszłość jest zielona” pokazało, że firma i jej pracownicy są odpowiedzialni za świat i ludzi.
więcej

FAKRO najlepszym zakładem produkcyjnym w konkursie The Best of Industry 4.0
2023-10-06

FAKRO zostało nagrodzone w Konkursie The Best of Industry 4.0 jako najlepszy zakład produkcyjny. Nagrodę w imieniu firmy, podczas uroczystej gali, będącej częścią Konferencji Nowy Przemysł 4.0 oraz targów TOOLEX, odebrał Wojciech Klimek, Członek Zarządu ds. Produkcji FAKRO.
więcej

FAKRO z nagrodą „Liderzy Eksportu PAIH”
2023-10-05

Firma FAKRO otrzymała prestiżową nagrodę „Liderzy Eksportu PAIH” w kategorii „Polska marka eksportowa” za szczególne osiągnięcia biznesowe oraz aktywną współpracę z Polską Agencją Inwestycji i Handlu przy realizacji ekspansji na rynkach międzynarodowych. Podczas uroczystej Gali PAIH Forum Biznesu 2023 nagrodę odebrał Paweł Dziekoński, Wiceprezes FAKRO.

więcej

FAKRO wyróżnione Certyfikatem Wiarygodności
2023-10-05

Spółka FAKRO sp. z o.o. została wyróżniona certyfikatem wiarygodności. Na podstawie analizy przeprowadzonej przez Międzynarodową Wywiadownię Gospodarczą Creditreform na dzień 15 września wyzyskała znakomitą zdolność płatniczą na poziomie 140 punktów.
więcej

FAKRO wyróżnione tytułem Windoor Foreign Investment Award
2023-10-02

FAKRO znalazło się gronie firm wyróżnionych przez Stolarka VIP otrzymując tytuł Windoor Foreign Investment Award. Uroczyste ogłoszenie laureatów odbyło się na VIII Międzynarodowym Forum Stolarki VIP. Podczas uroczystej gali FAKRO reprezentował Paweł Muszyński, Dyrektor Regionalny.

więcej

FAKRO na Targach DREMA 2023
2023-09-29

W Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2023. FAKRO reprezentował zespół naszych specjalistów: Adam Berdychowski, Kierownik Wydziału Utrzymania Ruchu i Wdrożenia Technologii oraz Paweł Nikołajczuk Kierownik Zespołu Konstrukcji Maszyn i Gospodarki Narzędziowej.
więcej

Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym – kolejny sukces Marka Wiśniewskiego
2023-09-28

W tym roku XV Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym odbyły się w Zduńskiej Woli. Do walki o puchar przystąpiło blisko dziewięćdziesięciu zawodników z całej Polski. Jednym z nich był Marek Wiśniewski, uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata w Rotterdamie, któremu FAKRO wyjątkowo mocno kibicuje.

więcej

FAKRO finalistą Konkursu Dobry Wzór 2023
2023-09-28

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak Dobry Wzór jest przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od 30 lat. Roleta ARZ Komfort marki FAKRO znalazła się w gronie finalistów w tegorocznej edycji konkursu.
więcej

FAKRO podczas Common Future – Kongres Odbudowy Ukrainy
2023-09-26

FAKRO wzięło udział w Common Future – Kongres Odbudowy Ukrainy. Podczas panelu Forum praktycznych doświadczeń funkcjonowania budownictwa w Ukrainie, o doświadczeniach polskich firm budowalnych opowiedział Paweł Dziekoński, Wiceprezes Zarządu FAKRO.
więcej

FAKRO na targach IFA Berlin 2023
2023-09-25

Przedstawiciele FAKRO wzięli udział w Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej i Sprzętu Domowego IFA Berlin 2023, największym i najstarszym wydarzeniu tego typu na świecie.
więcej

Owocne partnerstwo FAKRO z amerykańską firmą Mikoma Supply
2023-09-22

Mikoma Supply oferuje na rynku USA najlepsze produkty polskich firm, w tym produkty marki FAKRO. Firma jest jednym z dealerów firmy  FAKRO w USA.

więcej

Prezes Ryszard Florek podczas BIZNES MISJA EVENT 2.0
2023-09-21

Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO był jednym z prelegentów podczas BIZNES MISJA EVENT 2.0 w Heron Live Hotel oraz wraz z innymi uczestnikami wziął udział w rozmowach dotyczących szeroko rozumianego biznesu i budowania relacji.
więcej

Oświadczenie FAKRO w sprawie ataku na FAKRO Lwów
2023-09-19

Oświadczenie FAKRO z dnia 19.09.2023 r. w sprawie ataku na FAKRO Lwów.
więcej

Ryszard Florek podczas Forum Krynica
2023-09-18

Ryszard Florek, współzałożyciel i prezes firmy FAKRO,  wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. „Na drodze do ożywienia gospodarczego” podczas Forum Krynica. Podczas panelu szukano odpowiedzi na kluczowe kwestie związane z rozwojem polskiej gospodarki w najbliższych latach. Eksperci dyskutowali również nad perspektywami gospodarczymi Polski, w tym perspektywami eksportowymi. Poruszyli także wątek roli popytu krajowego i funduszy z UE.

więcej

FAKRO podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu – relacja i wywiady Prezesów
2023-09-15

Za nami XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu. To 3 dni ważnych rozmów gospodarczych, w których aktywnie uczestniczyli przedstawiciele FAKRO i Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Prezesi FAKRO w roli ekspertów zostali zaproszeni do licznych wystąpień i merytorycznych dyskusji.

więcej

Młodzieżowy Wieczór Filmowy sukcesem młodych Sądeczan!
2023-09-14

W piątek 8 września 2023 wyjątkowo klimatyczne wydarzenie „PleNear” zgromadziło setkę uczestników przy Restauracji „88”. Na leżakach zasiedli młodzi kinomaniacy oraz wielbiciele dyskusji uczęszczający do sądeckich szkół i uczelni.
więcej

FAKRO wspiera siłę kajakarskiej pasji
2023-09-13

„Siła pasji” to hasło przewodnie kampanii marketingowej FAKRO, w której swoja pasją dzieli się polska kajakarka górska, uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 i 2016 – Natalia Pacierpnik. Sportsmenka pokazuje swoje zamiłowanie nie tylko do sportu, ale także do natury i zdrowego stylu życia, a także „światła i zieleni”, które są wpisane w filozofię FAKRO określaną mianem GO Green.
więcej

Prezes Paweł Dziekoński o zrównoważonym rozwoju w polskich firmach
2023-09-07

Drugi dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu obfitował w liczne panele dyskusyjne. Jednym z porannych było spotkanie „Międzynarodowa korporacja a zrównoważony rozwój w polskich firmach. Jak wywierać pozytywny wpływ na cały łańcuch wartości?” zorganizowane przez magazyn Forbes. FAKRO reprezentował Paweł Dziekoński, Wiceprezes Zarządu.
więcej

Ryszard Florek o gospodarce i zagranicznej ekspansji
2023-09-07

6 września Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO wziął udział w dwóch panelach dyskusyjnych, które odbyły się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

więcej

FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości podczas panelu „Polskie firmy - jak konkurować w globalnej gospodarce?”
2023-09-06

XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu wystartowało wczoraj, 5 września. Przez trzy dni Karpacz zamieni się w stolicę ważnych rozmów o gospodarce, finansach, cyberbezpieczeństwie, czy ekologii.

więcej

Wizyta przedstawicieli firmy ALBINTRA w siedzibie FAKRO
2023-09-06

Niedawno gościliśmy w siedzibie FAKRO przedstawicieli firmy ALBINTRA – naszego wieloletniego partnera biznesowego na rynki Belgia i Luksemburg.
więcej

Uczniowie ze Słowacji uczą się pod oknami FAKRO
2023-09-04

FAKRO przekazało potargowe okna słowackiej szkole w Koszycach. Dzięki tej inicjatywie uczniowie będą mogli podnosić swoje kompetencje zawodowe i uczyć się montażu okien dachowych, a same okna zyskają drugie życie.

więcej

Już jutro rusza XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu – FAKRO też tam będzie
2023-09-04

Już jutro rozpocznie się kolejne 32. Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Podczas ważnych debat i spotkań głos zabiorą Prezesi FAKRO: Ryszard Florek i Paweł Dziekoński. Partnerem jednej z dyskusji będzie również Fundacja Pomysł o Przyszłości.
więcej

FAKRO wspiera „Kobiety z Pasją”
2023-08-31

FAKRO było jednym z partnerów XXV Dożynek Powiatu Niżańskiego - wydarzenia, które pielęgnuje starodawną polskiego tradycję święta plonów. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w Jeżowem, a organizacją zajęły się panie ze Stowarzyszenia „Kobiety z Pasją”, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności z powiatu niżańskiego.

więcej

FAKRO wspiera polską reprezentację podczas Mistrzostw Europy 2023 w parakolarstwie
2023-08-29

W Rotterdamie odbyły się Mistrzostwa Europy w parakolarstwie, w których udział wzięli także reprezentanci Polski. Jednym z nich był pan Marek Wiśniewski, dumnie reprezentujący swój kraj przy wsparciu FAKRO. Jednocześnie w różnych częściach Rotterdamu rozgrywały się zawody w 10 różnych paradyscyplinach sportowych, w których rywalizowało wielu zawodników z całej Europy.

więcej

FAKRO partnerem międzynarodowego turnieju hokejowego
2023-08-24

Międzynarodowy turniej hokejowy do lat 17 - Tauron Hockey Cup, który odbył się w Krynicy-Zdroju, przyciągnął licznych kibiców entuzjastów tej emocjonującej dyscypliny sportowej. Ostatecznie triumf w turnieju przypadł drużynie Hokejowych Nadziei Olimpijskich. FAKRO było partnerem tego wydarzenia.

więcej

FAKRO partnerem kolejnej edycji Festiwalu im. Jana Kiepury
2023-08-22

FAKRO było jednym z Partnerów wyjątkowego wydarzenia muzycznego: Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. To wspaniałe widowisko co roku przyciąga pasjonatów muzyki operowej, popularyzując ten rodzaj wyrazu artystycznego w Polsce.
więcej

XII Festiwal Śliwki, Miodu i Sera – wspieramy lokalną przedsiębiorczość
2023-08-17

Jako organizacja z sądeckim rodowodem, wspieramy lokalną przedsiębiorczość. Cieszymy się, że pochodzimy z regionu, w którym nie brakuje przedsiębiorczych, ambitnych i życzliwych ludzi. Tym razem sponsorowaliśmy XII Festiwal Śliwki, Miodu i Sera.
więcej

FAKRO. Wizja, jakość, determinacja, odwaga i zgrany zespół
2023-08-09

- Polski rynek budowlany potrzebuje tanich kredytów budowlanych i hipotecznych. To się wszystkim opłaci - mówi PAWEŁ DZIEKOŃSKI, wiceprezes zarządu FAKRO.
więcej

FAKRO mecenasem „Gigantów Kultury 2023”
2023-08-08

FAKRO po raz kolejny zaangażowało się w promowanie kulturalnej inicjatywy. Tym razem firma włączyła się w projekt „Giganci Kultury 2023”. W ramach partnerstwa opublikowaliśmy artykuł na łamach dodatku „Pełna Kultura”, a w kanałach  Polska Press Grupa można przeczytać wywiad z Pawłem Dziekońskim, Wiceprezesem FAKRO.
więcej

FAKRO Cycling Team podczas wyścigu rowerowego im. Tomasza Marczyńskiego
2023-08-08

W sobotę 5 sierpnia br. odbyła się kolejna edycja wyścigu rowerowego pn. Wyścig by Tomasz Marczyński. Jako FAKRO wsparliśmy to wydarzenie, a pracownicy firmy wzięli w nim udział jako FAKRO Cycling Team. Trasa wyścigu z założenia była wymagająca, na dodatek pogoda nie rozpieściła uczestników, skutecznie chłodząc płomienny zapał zawodników rzęsistym deszczem.
więcej

FAKRO razem z 30. ŚWIĘTEM DZIECI GÓR
2023-08-04

FAKRO rokrocznie wspiera Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR. To największy z Polsce festiwal dziecięcych zespołów regionalny zapoczątkowany w Nowym Sączu – mieście, w którym znajduje się centralna siedziba FAKRO.
więcej

Ryszard Florek o kapitale społecznym w Grybowie
2023-08-03

Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO  uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Jak nie być frajerem czyli kapitał społeczny po sądecku” podczas seminarium patriotycznego pt. „Dlaczego jest nam potrzebny i jak budować nowoczesny patriotyzm”.

więcej

FAKRO wsparło polsko-ukraińską półkolonię
2023-08-02

FAKRO, wiodący producent okien dachowych, akcesoriów oraz schodów strychowych po raz kolejny wykazało swoje zaangażowanie w pomoc na rzecz Ukrainy. Tym razem FAKRO sponsorowało polsko-ukraińską półkolonię zorganizowaną przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe w Nowym Sączu.

więcej

Aplikacja FAKRO Smart: Wyższy komfort, bezpieczeństwo i oszczędności w Twoim inteligentnym domu
2023-08-01

Z dumą prezentujemy naszą aplikację FAKRO Smart. Ta innowacyjna aplikacja wprowadza inteligentne rozwiązania do Twojego domu, podnosząc komfort życia, zapewniając pełne bezpieczeństwo i oszczędności. Dodatkowo, aplikacja pozwala na indywidualne dostosowanie systemu do Twoich potrzeb, zapewniając jeszcze większą wygodę użytkowania.

więcej

FAKRO uczestnikiem Kongresu 60 Milionów
2023-07-31

FAKRO było jednym z uczestników kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, który w tym roku został zorganizowany w Rzeszowie. W ramach wydarzenia odbyło się wiele ciekawych paneli dyskusyjnych dotyczących wyzwań współczesnego świata. W dyskusji poświęconej Wyzwaniom branży producentów materiałów budowlanych uczestniczył także przedstawiciel FAKRO.

więcej

FAKRO wspiera kobiecą drużynę piłki nożnej z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna
2023-07-26

FAKRO sponsoruje klub kobiecej piłki nożnej, angażując się w rozwijanie sportowych pasji wśród dziewcząt i kobiet. Drużyna UKS 3 Staszkówka Jelna to odnoszący wiele sukcesów klub sportowy, który niedawno zdobył brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet U-17 w Futsalu, dowodząc zaangażowania i wysokiego poziomu umiejętności zawodniczek.

więcej

FAKRO sponsorem obchodów z okazji 125-lecia szkoły
2023-07-26

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły w Nowym Sączu obchodziła w tym roku jubileusz 125-lecia powstania. FAKRO było sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia.

więcej

Oświadczenie FAKRO z dnia 24.07.2023 r.
2023-07-24

Oświadczenie FAKRO z dnia 24.07.2023 r. w sprawie dołączenia do Rady Sponsorów i Partnerów PZPN.

więcej

FAKRO objęło patronatem program „Szkoła Prawa, Biznesu i Kultury Chińskiej”
2023-07-24

FAKRO zostało patronem prestiżowego programu „Szkoła Prawa, Biznesu i Kultury Chińskiej”, który powstał z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University i Hanglung Law Biernat & Kossacki Spółki Partnerskiej Radcy Prawnego i Adwokata oraz partnerów. Celem programu jest połączenie wiedzy z zakresu prawa, biznesu oraz kultury Chin.
więcej

FAKRO świętowało z dekarzami
2023-07-21

Dbałość o relacje, to zaraz obok wysokiej jakości produktów wyróżnik FAKRO. Jesteśmy wiarygodni, bo nasi klienci nam ufają. Towarzyszymy im podczas ważnych wydarzeń. Tym razem reprezentacji i stoiska FAKRO nie zabrakło na obchodach XXIII Ogólnopolskiego Dnia Dekarza.

 

więcej

„Rebuild Ukraine” – FAKRO w Warszawie i Lwowie
2023-07-20

FAKRO wraz z Partnerami od samego początku wybuchu wojny w Ukrainie silnie zaangażowało się w pomoc. Zorganizowaliśmy wspólnie z firmami z Beskidu Sądeckiego liczne konwoje charytatywne i zbiórki, część naszych zasobów oddając do dyspozycji lwowskiego Caritasu. Wspólnie z naszymi pracownikami i przyjaciółmi przyjęliśmy gości z Ukrainy, okazując im wsparcie w nagłej potrzebie.
więcej

FAKRO partnerem III Integracyjnego Turnieju Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły
2023-07-20

FAKRO wsparło III Integracyjny Turniej Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO Partnerem Sądeckich Dni Godności Osób Niepełnosprawnych
2023-07-19

FAKRO było partnerem Sądeckich Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, w ramach których przez kilka dni organizowane były różne wydarzenia i atrakcje zachęcające do spędzenia wspólne czasu, poprzez ciekawe i kreatywnych zabawy oraz warsztaty dla osób w każdym wieku.
więcej

FAKRO partnerem międzynarodowego konkursu muzycznego
2023-07-19

"Moja ojczyzna jest muzyką” – pod takim hasłem odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku. FAKRO było jednym ze sponsorów tego muzycznego wydarzenia.
więcej

FAKRO blisko kultury i muzyki – wspieramy 24. Baszta Jazz Festiwal
2023-07-17

FAKRO po raz kolejny wsparło Baszta Jazz Festiwal – prestiżowe wydarzenie muzyczne o międzynarodowym zasięgu.
więcej

Oświadczenie FAKRO
2023-07-14

Oświadczenie FAKRO w odniesieniu do komunikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 13.07.2023 w związku z obecnością na meczu Polska-Mołdawia Pana Mirosława Stasiaka

 

więcej

Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w budowlance
2023-06-30

W tegorocznej edycji plebiscytu Budowlana Marka Roku, firma FAKRO otrzymała aż 4 nagrody przyznane przez wykonawców. Podstawą do przyznania nagrody jest analiza opinii wykonawców w branży budowlanej na temat konkretnych produktów i rozwiązań.

więcej

Ryszard Florek i Janusz Komurkiewicz Menedżerem Roku Województwa Małopolskiego 2022
2023-06-30

Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO oraz Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO zostali wyróżnieni prestiżowym tytułem Menedżera Roku Województwa Małopolskiego 2022 w kategorii duże przedsiębiorstwa.

więcej

FAKRO zwycięzcą w konkursie GOZ Biznes – Lider Małopolski 2023
2023-06-23

Firma FAKRO zdobyła prestiżowe I miejsce w konkursie GOZ Biznes - Lider Małopolski 2023 za wykorzystywanie odpadów profili PVC w procesie recyklingu oraz ponowne ich zastosowanie w produkcji ościeżnic.

więcej

FAKRO podczas gali Made in Małopolska
2023-06-20

Reprezentacja firmy FAKRO, jako jeden z największych pracodawców w regionie, a tym samym firma promująca Sądecczyznę i całe województwo na arenie krajowej oraz międzynarodowej, uczestniczyła w uroczystej gali projektu „Made in Małopolska”.

więcej

FAKRO partnerem XII Międzynarodowego Turnieju Sokolik ORLEN Cup
2023-06-19

FAKRO wsparło Fundację „Ja też mam marzenia” podczas organizacji tegorocznych międzynarodowych turniejów piłki nożnej dla dzieci. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się dwa prestiżowe wydarzenia sportowe dla najmłodszych.

więcej

FAKRO – okno otwarte na sztukę – wystawa rzeźb Zdzisława Beksińskiego
2023-06-19

FAKRO po raz kolejny zaangażowało się w działania wspierające sztukę - co być może nie jest połączeniem oczywistym, aczkolwiek bardzo udanym. Kolejną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę” jest partnerstwo podczas wystawy „Beksiński. Rzeźby”.

więcej

Działania szkoleniowe dla Partnerów FAKRO
2023-06-16

Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami odpowiedzialne jest za realizację szkoleń dla Partnerów w firmie FAKRO. Przez okres ostatnich kilku miesięcy przeprowadziło teoretyczne i praktyczne szkolenia dla ponad 3 000 osób, poszerzające wiedzę i zwiększające umiejętności Partnerów w różnych obszarach.
więcej

FAKRO Najlepszym Pracodawcą Branży Budowlanej 2023
2023-06-14

Podczas uroczystej gali WPROST wręczono Nagrody Polskiego Biznesu 2023. Firma FAKRO otrzymała prestiżową Nagrodę Najlepszego Pracodawcy Branży Budowlanej 2023.

więcej

FAKRO jedną z największych polskich firm eksportowych
2023-06-12

Firma FAKRO znalazła się na liście 200 największych polskich firm według rankingu „Wprost”. W ostatnim wydaniu czasopisma opublikowano już dziewiątą jego edycję. Tegoroczne zestawienie przyniosło rekordowe wyniki finansowe, które nigdy wcześniej nie były tak obiecujące.

więcej

Pracownicy FAKRO pobiegli po uśmiech
2023-06-07

Tradycyjnie FAKRO wsparło finansowo bieg charytatywny „Run 4 a Smile”, a pracownicy aktywnie zaangażowali się w akcję. Na starcie pojawiło się blisko pół tysiąca miłośników biegania.
więcej

FAKRO łączy ludzi z pasją!
2023-06-06

Motocyklowe Spotkanie Budowniczych Rzeczpospolitej, nazywane przez swoich zwolenników „MOTO FAKRO” już po raz 8 gościło w centrali FAKRO w Nowym Sączu. Wydarzenie odbyło się w dniach 1 – 4 czerwca i zgromadziło ponad 120 motocyklistów, przedstawicieli branży budowlanej z całej Polski. To największa motocyklowa impreza branży budowlanej w kraju.
więcej

FAKRO partnerem XIII Kongresu Stolarki Polskiej
2023-06-06

FAKRO było jednym z Głównych Sponsorów XIII Kongresu Stolarki Polskiej, w którym udział wzięli przedstawiciele FAKRO w tym Janusz Komurkiewicz, Prezes POiD i jednocześnie Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO. Wydarzenie, organizowane przez Związek POiD, zgromadziło około 300 uczestników, którzy wzięli udział w trzech inspirujących blokach tematycznych poświęconych przyszłości branży stolarki budowlanej.
więcej

FAKRO Championem Biznesu 2023
2023-06-06

Firma FAKRO została wybrana jednogłośną decyzją kapituły, jako laureat nagrody CHAMPION BIZNESU w uznaniu za zasługi oraz istotny wkład w rozwój gospodarczy.

więcej

FAKRO stawia na Polskę
2023-05-31

Firmę FAKRO i Fundację Godła Promocyjnego Teraz Polska łączy wieloletnia i owocna współpraca. Dlatego też z przyjemnością FAKRO kolejny już raz zostało Partnerem Gali Teraz Polska. Wydarzenie odbyło się 29 maja br. Na miejscu nie zabrakło reprezentacji FAKRO.

więcej

FAKRO liderem branży budowlanej w Rankingu Najlepszych Polskich Pracodawców WPROST
2023-05-23

Według rankingu opublikowanego przez tygodnik WPROST firma FAKRO zajmuje 8 miejsce wśród pracodawców w Polsce. Jest to najwyższa lokata firmy z branży budowlanej.

więcej

FAKRO partnerem wystawy „Beksiński. Rzeźby”
2023-05-10

FAKRO i sztuka to pozornie nieoczywiste jednak trwałe partnerstwo. W ramach kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”, dołączamy się do kolejnego kulturalnego przedsięwzięcia. Tym razem mowa o wystawie „Beksiński. Rzeźby”.
więcej

FAKRO wspiera dziewczęcą drużynę siatkarską
2023-05-05

FAKRO było jednym ze sponsorów sądeckiej drużyny podczas Finału Mistrzostw Polski Młodziczek w Piłce Siatkowej w Bartoszycach. Młode siatkarki z drużyny Sandecja Dunajec Nowy Sącz zagrały mecz o 5.miejsce z drużyną MUKS Joker Świecie.

więcej

FAKRO podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach
2023-05-04

Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO reprezentował firmę podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W programie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabrakło kluczowych trendów i tendencji zmieniających gospodarkę, kształtujących jej perspektywy w zmiennym otoczeniu geopolitycznym i makroekonomicznym.

więcej

FAKRO w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce wg. FORBES
2023-05-02

FAKRO znalazło się w gronie 300 Najlepszych Pracodawców w Polsce 2023 wg. Forbes. W trzeciej edycji rankingu Poland’s Best Employers 2023 FAKRO zostało wyróżnione w kategorii „Budownictwo”, będąc jednocześnie jedyną sądecką firmą, która znalazła się na liście.

więcej

FAKRO wspiera zdolną młodzież
2023-04-28

FAKRO chętnie wspiera młodzież w dążeniach do sukcesu i rozwijaniu pasji. Podczas Międzynarodowego Festivalu Tańca Cracow Open organizowanego w Krakowie wspieraliśmy zespół tańca nowoczesnego reprezentującego Szkołę Tańca WirDance z Nowego Sącza.

więcej

FAKRO na rajdzie Climate Classic Polska
2023-04-27

Reprezentanci FAKRO wezmą udział w Cycling 4 Climate Polska – wyścigu kolarskim, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na ochronę klimatu i konieczność redukcji śladu węglowego. Rajd odbędzie się 28 maja br. w Trójmieście. Zaangażowanie FAKRO jest kolejną inicjatywą wypełniającą filozofię GO GREEN. W akcji udział wezmą partnerzy i pracownicy FAKRO.
więcej

Jubileuszowa wizyta WIMED w FAKRO
2023-04-26

21 kwietnia siedzibę firmy FAKRO odwiedzili jej partnerzy i przyjaciele – firma Wimed na czele z prezesem Zdzisławem Dąbczyńskim. Wizyta była okazją do świętowania ich 35- lecia. Podczas spotkania pracownicy WIMEDu zwiedzili firmę FAKRO oraz uczestniczyli w inspirujących wykładach Prezesa Ryszarda Florka oraz Prezesa Zdzisława Dąbczyńskiego.
 
więcej

Pracownicy FAKRO absolwentami Informatyki w biznesie na WSB
2023-04-24

24 pracowników FAKRO z powodzeniem zakończyło studia na kierunku „Informatyka w biznesie”. To kierunek  adresowany wyłącznie dla pracowników sądeckiej firmy. Został utworzony na początku 2022 roku w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University.
więcej

Dobre praktyki FAKRO w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki.”
2023-04-20

Aż trzy dobre praktyki FAKRO zostały ujęte w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Raport publikowany jest corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To największy w Polsce przegląd inicjatyw CS, ESG i zrównoważonego rozwoju w Polsce. W 21. edycji zaprezentowano 1705 działań podjętych przez 272 firmy.
więcej

Fundacja Pomyśl o Przyszłości współorganizatorem Kongresu Nauczycieli Biznesu i Zarządzania
2023-04-14

Fundacja Pomyśl o Przyszłości  uczestniczyła w roli eksperta w Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Biznesu i Zarządzania. To jedno z licznych działań fundacyjnych w tym obszarze. Organizacja bierze także udział w współtworzeniu podręcznika „Biznes i zarządzanie”.

więcej

FAKRO z Grand Prix w konkursie Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej 2023
2023-04-14

Podczas Gdańskich Targach Szkół Ponadpodstawowych podsumowano konkurs „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej 2023”. Nagrodzono 15 przedsiębiorców. Nagrodę specjalną Grand Prix otrzymała firma FAKRO.
więcej

FAKRO rozdaje uśmiechy
2023-04-05

FAKRO wpiera lokalne środowisko oraz tych, którzy potrzebują pomocy. Czasem wystarczy jeden uśmiech, by poprawić komuś nastrój. Tym razem firma przekazała gadżety dla dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym, w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu.

więcej

Ponad 250 pracowników FAKRO przebadało się za darmo w siedzibie firmy
2023-04-04

Ponad 250 pracowników FAKRO wzięło udział w bezpłatnych badaniach w ramach programu NFZ „Profilaktyka 40+”. Badania zostały zorganizowane na terenie firmy FAKRO, w godzinach pracy, a każdy uprawniony pracownik mógł wykonać je za darmo.

więcej

FAKRO Budowlaną Firma Roku 2022. JANUSZ KOMURKIEWICZ Osobowością Branży 2022
2023-03-24

FAKRO zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Budowlanej Firmy Roku 2022. To nie jedyna nagroda – Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu, został Osobowością branży minionego roku.

więcej

FAKRO – galerią sztuki
2023-03-23

Firma FAKRO stała się filą starosądeckiej Galerii IMO. W siedzibie producenta okien dachowych i schodów strychowych zawisły obrazy pochodzące z międzynarodowych plenerów malarskich. Inicjatywa jest lokalną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”.
więcej

FAKRO America razem z „Gramy dla Polski”
2023-03-22

Nie od dziś wiadomo, że firma FAKRO wspiera polski sport, a w szczególności polską piłkę nożną. Z dumą informujemy, że nasz oddział w Stanach Zjednoczonych FAKRO America towarzyszył młodym zawodnikom podczas kolejnej edycji projektu PZPN „Gramy dla Polski”. Wydarzenie odbyło się w lutym 2023 r. w Chicago, Illinois. W weekendowym treningu wzięło udział 29 zawodników z roczników 2008 i 2009. Do Wietrznego Miasta przybyli młodzi piłkarze również z innych stanów: Kalifornii, Florydy, Nowego Jorku, a nawet z Kanady.

więcej

Dzień Kobiet z FAKRO
2023-03-15

Z okazji Dnia Kobiet FAKRO zaprosiło Panie na wspólne wyjście do kina. Seanse odbyły się w nowosądeckim kinie Sokół. Były doskonałą okazją do integracji i spędzenia czasu w gronie koleżanek z pracy.  
Panie mogły zdecydować się na jedną z dwóch propozycji polskich produkcji: „Pokolenie Ikea” lub „Ślub doskonały”. Podczas każdego z seansów sala była wypełniona po brzegi.

więcej

FAKRO partnerem XI Pikniku Naukowego w Elektryku
2023-03-08

Po raz jedenasty Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu zorganizował Piknik Naukowy, który co roku przyciąga młodych, zdolnych ludzi, chętnych do wzięcia udziału w przygotowanych konkurencjach. Wydarzenie odbyło się 2 marca 2023 roku na Kampusie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO patronem specjalistycznej klasy w ZSZ w Grybowie
2023-03-08

FAKRO od lat współpracuje z lokalnymi i krajowymi szkołami zawodowymi. 2 marca br. firma podpisała list intencyjny z Zespołem Szkół Zawodowych w Grybowie w obszarze utworzenia klasy o profilu „Technik montażu i automatyki stolarki budowlanej”. Działanie ma na celu pozyskanie wyszkolonych fachowców w dziedzinie montażu stolarki, którzy po skończeniu nauki będą realizować zadania wymiany okien na rynku krajowym i zagranicznym.

więcej

FAKRO pomaga Turcji
2023-03-06

FAKRO nie tylko sprzedaje produkty na całym świecie, ale także globalnie pomaga. Przez ostatni rok firma we współpracy z Fundacją Pomyśl o Przyszłości mocno zaangażowała się w pomoc na rzecz Ukrainy. Teraz FAKRO pomaga dotkniętej kataklizmem trzęsienia ziemi Turcji, gdzie ma swoje przedstawicielstwo.

więcej

Okno dachowe FAKRO GREENVIEW – „EKOPRODUKTEM 2023”
2023-03-02

FAKRO produkuje ekologiczne okna dachowe, które dają niezbędne do życia światło mające pozytywny wpływ na nasze zdrowie i dobry nastrój.  Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW została skonstruowana z dbałością zarówno o ekologię, jak i ekonomię. Linia GREENVIEW wpisuje się idealnie w przyświecającą FAKRO filozofię GO GREEN.

więcej

Zespół FAKRO doceniony za pomoc Ukrainie
2023-02-24

24 lutego 2022 roku obudził Europę niedowierzaniem w to, że pełnoskalowy atak na niepodległe, europejskie państwo jest jednak możliwy.  Po raz kolejny polityka zmusiła nas do życia w nowej rzeczywistości. Od początku wojny FAKRO pomaga obywatelom Ukrainy. W rocznicę rosyjskiego ataku firma odebrała nagrodę za najlepszy program prospołeczny – FAKRO POMAGA UKRAINIE.

więcej

FAKRO w gronie laureatów Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy
2023-02-20

FAKRO znalazło się w prestiżowym gronie laureatów Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy w kategorii Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników.
więcej

Ważne wydarzenia targowe z FAKRO
2023-02-13

Na przełomie stycznia i lutego odbyły się dwa ważne w branży budowlanej wydarzenia targowe. Międzynarodowe Targi Poznańskie BUDMA, to czerwona pinezka na mapie spotkań biznesowych – FAKRO rok rocznie uczestniczy w tych targach i prezentuje swoją kompleksową ofertę. W Katowicach natomiast odbyły się targi 4 Design Days, które ponadto przyciągają grono Architektów, dla których wiedza pozyskana podczas debat i prezentacja nowoczesnych produktów producentów jest równie ważna podczas pracy nad projektami.

więcej

FAKRO członkiem UN Global Compact
2023-01-20

Firma FAKRO została członkiem UN Global Compact. W grudniu 2022 FAKRO wraz z tą organizacją zorganizowało transport materiałów budowlanych do odbudowy ukraińskiej Buczy. To pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie działanie pomocowe FAKRO na rzecz naszych wschodnich sąsiadów.

więcej

FAKRO w pierwszej trójce Rankingu Top Marka 2022
2023-01-05

Już od 15 lat magazyn PRESS wraz z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ogłasza Ranking TOP Marka. Jest to ranking obejmujący ponad 500 marek, które badane są pod względem ich siły medialnej. Firma FAKRO kolejny raz zajmuje 3 pozycję w kategorii Materiały Budowlane.

więcej

Plakat i stolarka otworowa polskim towarem eksportowym
2022-12-22

Podobnie jak polska stolarka otworowa w branży budowlanej, tak polski plakat jest w sztuce jednym z naszych najlepszych „towarów eksportowych”. To naturalne podobieństwo znalazło wyraz w Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi”. Partnerem projektu jest firma FAKRO. Mecenat realizowany jest w ramach projektu „Okno otwarte na sztukę”.

więcej

FAKRO dla Buczy
2022-12-21

W ludzkiej świadomości funkcjonują słowa klucze, których dźwięk wywołuje natychmiastowe skojarzenia. Bucza jest jednym z takich słów. Ta podkijowska miejscowość stała się symbolem bestialskich zbrodni wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej.  Niestety, nie możemy cofnąć czasu. Jedyne, co możemy zrobić, to powoli przyczyniać się do tego, żeby ukraińska rzeczywistość była gotowa na powrót do pokojowej normalności.
więcej

Daliśmy dach nad głową i serce, czyli o tym jak FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości pomagają Ukrainie
2022-12-14

24 lutego 2022 roku jest datą, która wielu z nas trwale zapadła pamięć. To jedno z tych wydarzeń, kiedy szok powoduje, że jesteśmy w stanie zapamiętać najmniejszy szczegół danego dnia. Bo przecież, mimo ostrzeżeń ekspertów, nikt z nas nie dopuszczał myśli, że w sercu współczesnej Europy może wybuchnąć wojna na pełną skalę.

więcej

Fundacja Pomyśl o Przyszłości podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie
2022-12-09

Ryszard Florek, założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości wraz z Bożeną Damasiewicz i Jakubem Zapałą – prezesami Fundacji Pomyśl o Przyszłości, reprezentowali organizację podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie.
więcej

FAKRO EKO- HERO Małopolski
2022-12-07

Firma FAKRO została zwycięzcą konkursu EKO- Hero Małopolski w kategorii firma. Nagrodę wręczono za inicjatywy mające pozytywny wpływ na środowisko.
więcej

FAKRO w prestiżowym gronie BohaterONów
2022-12-05

Firma FAKRO znalazła się w prestiżowym gronie nominowanych do nagrody BohaterONy w kategorii firma. Firma FAKRO we współpracy z Fundacją Pomyśl o Przyszłości, zorganizowała 11 konwojów z pomocą humanitarną dla Ukrainy.
więcej

Razem po międzynarodowe sukcesy! FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski
2022-11-30

FAKRO, światowy potentat na rynku okien dachowych, przedłużył o cztery lata umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Ta sportowa współpraca trwa z federacją nieprzerwanie od 18 lat. W ramach nowego, obowiązującego do sierpnia 2026 roku kontraktu, polska firma uzyskała tytuł Oficjalnego Partnera Reprezentacji Polski.

więcej

FAKRO nagrodzone w konkursie „LUBIĘ, BO POLSKIE 2022”
2022-11-29

Firma FAKRO zajęła drugie miejsce w VI edycji ogólnopolskiego rankingu „LUBIĘ, BO POLSKIE”. Zostaliśmy nagrodzeni w kategorii Najlepszy Produkt Eksportowy 2022.

więcej

Dyrektor Marketingu Roku 2022 – FAKRO wśród najlepszych
2022-11-24

17 listopada w Warszawie odbyła się Konferencja Marketing Executive Summit 2022. To ważne wydarzenie dla biznesu, skierowane do wysokiej kadry menedżerskiej firm i korporacji. Zwieńczeniem dyskusji i wystąpień była wieczorna Gala, podczas której przedstawiono laureatów konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2022. Wśród wyróżnionych był Sławomir Gawlik - Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

więcej

FAKRO wspiera Młodych Dekarzy
2022-11-23

Firma FAKRO od lat wspiera organizacje branżowe. Tradycyjnie nie zabrakło jej także podczas 28. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy IFD. FAKRO było sponsorem w dwóch kategoriach: dach metalowy i dach pochyły.
więcej

Święto piłki czas zacząć!
2022-11-18

Kibice piłkarscy żyją już Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które 20 listopada rozpoczynają się w Katarze. Finałowy turniej to święto piłki nożnej dla sympatyków tej najpopularniejszej na świecie dyscypliny sportowej, których nie brakuje również w Polsce. Bardzo cieszymy się, że wśród 32 finalistów znalazła się Reprezentacja Polski.

więcej

FAKRO w prestiżowym gronie nominowanych do Nagrody Prezydenta RP
2022-11-18

Już po raz dwudziesty uhonorowano firmy promujące polską przedsiębiorczość. Gala Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Firma FAKRO otrzymała zaszczytną nominację w kategorii Międzynarodowy Sukces.

więcej

Apel branży – jak poradzić sobie z kryzysem?
2022-11-16

Spadek zdolności kredytowej Polaków uruchomił efekt domina, groźny jest nie tylko dla deweloperów ale całej gospodarki. Organizacje branżowe, m. in. Polski Związek Firm Deweloperskich oraz Związek Polskie Okna i Drzwi mają propozycje jak uniknąć niebezpieczeństwa - deklaruje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy FAKRO. Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym dla portalu biznes.interia.pl.
więcej

Paweł Kołbon wiceprezesem Polskiej Izby Budownictwa
2022-11-02

Paweł Kołbon, będący Kierownikiem Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO został  wiceprezesem Polskiej Izby Budownictwa kadencji 2022-2026.

więcej

VI Konferencja Kadry Zarządzającej Spółkami Zagranicznymi
2022-10-28

Za nami kolejny zjazd kadry zarządzającej spółkami zagranicznymi. Wydarzenie jest doskonałą okazją do transferu wiedzy i doświadczeń.
więcej

FAKRO partnerem wystawy polskiego plakatu w Starym Browarze w Poznaniu
2022-10-19

Plakat to jeden z najlepszych „towarów eksportowych” polskiej sztuki. Prace Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego czy Jana Lenicy znane są na całym świecie. W Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi” można do końca lutego 2023 r. oglądać blisko 200 prac plakacistów – od „klasyków” z lat 50. i 60. po projekty artystek i artystów młodego pokolenia.

więcej

FAKRO wyróżnione w konkursie Diamentów Green Industry
2022-10-13

FAKRO zostało wyróżnione w kategorii „Lider Zrównoważonej Produkcji” w konkursie „Diamentów Green Industry”. Gala konkursowa zwieńczyła XI edycję konferencji przemysłowej „Green Industry Summit”.

więcej

28. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy
2022-10-13

Zbliżają się 28. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD w Sankt Gallen (Szwajcaria). W dniach w 8-11 listopada 2022 roku, młodzi dekarze z całego świata zmierzą się ze sobą w czterech konkurencjach, walcząc o tytuł MISTRZÓW ŚWIATA! W każdej z nich zobaczymy polskie drużyny, które intensywnie doskonalą swoje umiejętności w krajowych ośrodkach kształcenia dekarzy pod czujnym okiem mentorów.
więcej

Za nami I KONGRES EDUKACJI BUDOWLANEJ
2022-10-13

FAKRO od wielu lat zaangażowane jest w działania związane z edukacją zawodową. Zwieńczeniem dotychczas realizowanych inicjatyw, a może otwarciem nowego rozdziału było zorganizowanie przez firmę FAKRO I Kongresu Edukacji Budowlanej. Wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie edukacji budowlanej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele świata polityki, biznesu i edukacji.
więcej

Certyfikacja FAKRO i nagroda dla ODPOWIEDZIALNEGO PRACODAWCY podczas Carbon Footprint Summit 2022
2022-10-13

FAKRO uczestniczyło w międzynarodowym szczycie klimatycznym – Carbon Footprint Summit 2022. Obecność firmy podczas wydarzenia wiązała się przede wszystkim z otrzymaniem certyfikatu CARBON FOOTPRINT APPROVED oraz nagrody Carbon Footprint Challange Awards w kategorii ODPOWIEDZILNY PRACODAWCA.
więcej

FAKRO gościem konferencji Poland – Europe – Ukraine. Rebuild Together
2022-10-11

Paweł Dziekoński, Wiceprezes Zarządu Grupy FAKRO reprezentował firmę podczas konferencji Poland-Europe-Ukraine. Rebuild Together.
więcej

FAKRO nagrodzone Innowatorem WPROST 2022
2022-10-10

Drzwi tarasowe HST SKY FAKRO zostały nagrodzone Innowatorem WPROST 2022 w kategorii „Infrastruktura i budownictwo”. To już drugi Innowator WPROST, który trafił w ręce FAKRO. Firma została uhonorowana tą nagrodą w 2011 roku zajmując zaszczytne trzecie miejsce. Od 2014 roku nagrody przyznawane są na podstawie autonomicznego badania Innovation Research, które bada poziom inwestycji w innowacje.

więcej

Ryszard Florek w Biznes Misji
2022-10-05

Ryszard Florek, Prezes Zarządu Grupy FAKRO wziął udział w programie popularnego youtubera Łukasza Smolarskiego Biznes Misja. Ten mający wielu subskrybentów kanał regularnie przyciąga widzów chcących skorzystać z wiedzy, którą dzielą się praktycy biznesu.

więcej

Okno dachowe PTP-V RENO „Odkryciem Roku 2022”
2022-09-27

Okno dachowe PTP-V RENO marki FAKRO zostało wyróżnione prestiżowym tytułem  „Odkryciem Roku 2022” w ramach programu organizowanego przez Stolarkę VIP.
więcej

Ryszard Florek Ambasadorem Młodego Pokolenia RP
2022-09-26

Ryszard Florek, prezes i współwłaściciel FAKRO został laureatem wyróżnienia „Ambasador Młodego Pokolenia RP” w kategorii „Mecenas młodego pokolenia” za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz młodzieży.

więcej

Markizy FAKRO zapewniają przyjemny klimat w sądeckim szpitalu
2022-09-20

FAKRO nie od dziś wspiera region i Sądeczan. Angażuje się finansowo w wiele inicjatyw społecznych, edukacyjnych i kulturalnych. Jednak pieniądze to nie wszystko. Ostatnio firma zamontowała swoje markizy na oknach oddziału otolaryngologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO na XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu
2022-09-15

Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO reprezentował FAKRO podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Podczas trzydniowego wydarzenia uczestniczył w kilku panelach oraz udzielił licznych wywiadów.
więcej

FAKRO partnerem wystawy Mistrzowie Architektury w Tallinnie
2022-09-09

Znany i uznany cykl wykładów Mistrzowie Architektury, zaprezentowany został z wystawą w Estonii. Na zaproszenie Stowarzyszenia Architektów Estońskich (Eesti Arhitektide Liit) wystawę zaprezentowano w Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych w Tallinnie (proj. KUU Architects, 2019). W wernisażu wzięło udział ponad 50-ciu polskich i estońskich architektów, a partnerem wydarzenia była firma FAKRO.
więcej

Młodzi Liderzy szkolili się w Nowym Sączu
2022-08-18

Czas wakacji to nie tylko relaks i zabawa. Ponad 100 uczniów szkół średnich i studentów uczestniczyło w warsztatach w ramach Letniej Szkoły Liderów. Wydarzenie przyciągnęło także autorytety ze świata biznesu, mediów i ekonomii.
więcej

Wdrożenie WMS i integracja z TMS – ważny krok w procesie cyfryzacji łańcucha dostaw FAKRO
2022-08-12

Firma FAKRO z sukcesem zakończyła wdrożenie systemu WMS i zintegrowała go z  systemem do zarządzania transportem TMS.

Zapraszamy na materiał filmowy, który pokazuje jak ważny i wielki krok zrobiła firmą w kierunku cyfryzacji łańcucha dostaw FAKRO.

więcej

Sukces nie pyta o wiek – Prezes Grupy FAKRO laureatem FORBES
2022-08-05

Ryszard Florek, Prezes Zarządu Grupy FAKRO, znalazł się w gronie laureatów listy FORBES „50 po 50”. Lista jest zestawieniem osób, które osiągają sukces w biznesie niezależnie od wieku. Zgodnie z zasadą, że pięćdziesiątka to nowa trzydziestka, osoby wyróżnione w plebiscycie mają być inspiracją dla wszystkich tych, którym może się wydawać, że ich czas na rzeczy wielkie minął. 

więcej

FAKRO dla Architektury
2022-07-11

Ostatni czas był bardzo owocny i pełen ważnych dla architektury spotkań. Najpierw odbył się Walny Zjazd Delegatów SARP, dzięki któremu Partnerzy mogli spotkać się z architektami na wyznaczonej przy wydarzeniu „Strefie dla Architekta 2022”. Kilka dni później swoje ważne spotkanie wyborcze mieli przedstawiciele Izb Architektów (IARP) z całego kraju. Zwieńczeniem tych istotnych wydarzeń był Piknik Architekta, który odbył się na krakowskich Błoniach z udziałem arch. Krzysztofa Mirucia.

więcej

Oświadczenie Zarządu Grupy FAKRO w związku z wyrokiem TSUE z dnia 30 czerwca 2022 roku
2022-07-01

W dniu 30 czerwca 2022 r. otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Trybunał Sprawiedliwości potwierdził prawo Komisji Europejskiej do ustalania priorytetów w zakresie spraw z dziedziny konkurencji. Swoją decyzją Komisja nie przesądziła, czy Velux nadużywał pozycji dominującej czy nie, lecz stwierdziła, że sprawa ma zbyt niski priorytet i z tego powodu nie będzie się nią zajmować. Podjęcie tej decyzji zajęło Komisji łącznie 12 lat.

więcej

Wysoka jakość – co zyskasz kupując okna marki FAKRO?
2022-06-30

Budujesz dom? Jesteś inwestorem? Szukasz okien dachowych, które spełnią Twoje oczekiwania? Wybierz raz, a dobrze! O tym dlaczego warto zainwestować w okna dachowe marki FAKRO – w szczególe, bez mydlenia oczu, za to z jasnym przekazem – najlepsza jakość daje spokojną głowę na długie lata. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się mistrz dekarski – Tomasz Domżał.
więcej

Ryszard Florek odznaczony medalem „Zasłużony dla eksportu”
2022-06-24

Ryszard Florek, Prezes FAKRO, został odznaczony medalem „Zasłużony dla eksportu”.  Nagrodę odebrał podczas XVIII Kongresu Eksporterów Polskich, który odbył się 22 czerwca w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

więcej

FAKRO – Budowlaną Marką Roku na 5 gwiazdek
2022-06-21

Firma FAKRO, jeden z czołowych producentów wysokiej jakości okien dachowych i schodów strychowych, została uhonorowana złotym tytułem Budowlanej Marki Roku 2022.
więcej

FAKRO świętuje z młodymi piłkarzami XI już Finał Sokolika
2022-06-20

XI Międzynarodowy Turniej Sokolika w Starym Sączu rozstrzygnięty. Ponad 500 młodych piłkarzy, rekordowa ilość drużyn, bo aż 36, łącznie z 17 krajów i mnóstwo kibiców. Tegorocznym zwycięzcą został hiszpański zespół Celta Vigo, który w finale zawodów, po serii rzutów karnych, okazał się lepszy od portugalskiego FC Porto. FAKRO od lat wspiera inicjatywę i również w tym roku nie zabrakło obecności przedstawicieli jednego z czołowych producentów okien dachowych.

więcej

Fundacja Pomyśl o Przyszłości na Kongresie Prawa Ochrony Konkurencji
2022-06-17

W dniach 7 i 8 czerwca br. w Warszawie odbył się Kongres Prawa Ochrony Konkurencji, Instytucje ochrony konkurencji – jak nam służą?

więcej

Udział FAKRO w XX Ogólnopolskim Rajdzie Samochodowym Dekarzy
2022-06-15

W dniach 10-12 czerwca firma FAKRO wzięła udział w Ogólnopolskim Rajdzie Samochodowym Dekarzy. Była to jubileuszowa, dwudziesta edycja tego wydarzenia, którego pomysłodawcą i gospodarzem jest nieprzerwanie Oddział Łódzki Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Tym razem brać dekarska spotkała się w pięknie położonym hotelu Superfala w Ostrowie Warckim nad Jeziorskiem,  w sercu strefy ciszy Rezerwatu Ornitologicznego.

więcej

FAKRO kontynuuje współpracę ze Stowarzyszeniem VeloAktiv
2022-06-14

Początkiem czerwca w siedzibie FAKRO gościliśmy wyjątkowych Mistrzów. Przedstawiciele Stowarzyszenia VeloAktiv przyjęli zaproszenie, aby podpisać umowę, dzięki której FAKRO już drugi rok wpierać będzie pasjonatów sportu propagując go wśród osób niepełnosprawnych. Nie ma rzeczy niemożliwych, taka dewiza przyświeca zarówno firmie jak i sportowcom, którzy mimo ograniczeń w życiu codziennym, dzielnie walczą i osiągają ambitne cele.

więcej

FAKRO niezmiennie wśród najlepszych
2022-06-14

Działalność FAKRO ponownie została wyróżniona. W opublikowanej niedawno przez WPROST Liście Największych Polskich Firm 2022 producent okien dachowych z Nowego Sącza otwiera drugą setkę będąc jednocześnie drugą firmą w branży stolarki okiennej. Już sama obecność w rankingu, którego liderami są tacy giganci jak PKN Orlen, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo czy PGE Polska Grupa Energetyczna jest sporym wyróżnieniem.

więcej

FAKRO patronem klasy o profilu monter stolarki budowlanej w Zespole Szkół w Starym Sączu
2022-06-09

Firma FAKRO we współpracy z Zespołem Szkół im. księdza profesora Józefa Tischnera w Starym Sączu uruchamia klasę o zupełnie nowym profilu – monter stolarki budowlanej. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym coraz intensywniej poszukiwani są właśnie tacy fachowcy.

więcej

FAKRO PARTNEREM GŁÓWNYM XII KONGRESU STOLARKI POLSKIEJ
2022-06-07

Wyczekana, XII edycja Kongresu Stolarki Polskiej już za nami. Związek POiD zaprosił do współpracy wielu ekspertów, którzy pełnią ważne role w branży stolarki budowlanej. Program merytoryczny opracowany przez Radę Programową przy współpracy z ekspertami odpowiadał na wiele ważnych pytań z dziedziny wyzwań z jakimi zmaga się obecnie środowisko. Wśród partnerów głównych nie zabrakło firmy FAKRO.

więcej

JANUSZ KOMURKIEWICZ (FAKRO) PREZESEM POiD NA KOLEJNĄ KADENCJĘ
2022-05-30

Po kolejnych czterech latach, 27 maja 2022 roku, Walne Zgromadzenie Członków POiD, ponowne wybrało nowe władze Związku. Prezesem na kolejną kadencję został Janusz Komurkiewicz – Członek Zarządu ds. Marketingu w FAKRO. Zgromadzeniu towarzyszyło także sprawozdanie i podsumowanie działalności i sukcesów Związku w latach 2018-2022.

więcej

Najlepsi polscy pracodawcy według FORBES
2022-05-26

Firm budowalnych na Sądecczyźnie jest wiele, ale to FAKRO jest wśród nich bez wątpienia najlepszym miejscem do pracy. I to w ocenie samych pracowników. Tak wynika z rankingu Forbes „Najlepsi polscy pracodawcy 2022”.

więcej

FAKRO partnerem konferencji - NEB dla miast postindustrialnych
2022-05-06

22 kwietnia, w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, odbyła się zorganizowana przez Krajową Izbę Architektów RP oraz Śląską Okręgową Izbę Architektów konferencja o ważnej obecnie tematyce „Nowy Europejski Bauhaus dla miast postindustrialnych”. Partnerem wydarzenia była firma FAKRO, która silnie kładzie nacisk na działania idące w zgodzie ze standardami wyznaczonymi przez Unię Europejską w kwestii Zielonego Ładu.

więcej

FAKRO partnerem konferencji SBDiM
2022-05-06

Końcówka kwietnia zaowocowała w wiele ważnych dla branży budowlanej konferencji, zorganizowanych przez instytucje silnie związane z tym sektorem. 22 kwietnia, w Krakowie, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zaprosiło wielu deweloperów, architektów, inwestorów i partnerów do debaty o tematyce „Nowe wyzwania rynku mieszkaniowego”, a partnerem tego wydarzenia była firma FAKRO. Patronat honorowy objął Prezydent Krakowa, Prof. Jacek Majchrowski.

więcej

Majowe szkolenia w FAKRO
2022-05-05

Firma FAKRO od wielu lat organizuje dla swoich kontrahentów konferencje szkoleniowe w specjalnie dedykowanym Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami, które znajduje się w siedzibie firmy w Nowym Sączu. Doświadczony zespół szkoleniowców zajmuje się szkoleniami merytorycznymi i praktycznymi  z zakresu montażu okien dachowych, pionowych i bram.

więcej

Pan Paweł Dziekoński gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego
2022-04-28

W poniedziałek, 25 kwietnia 2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się 14 edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. To trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości. Tegoroczna edycja koncentrowała się wokół największego od dziesięcioleci wyzwania dla Europy, jej mieszkańców, dla jej gospodarki – wojny w Ukrainie.
więcej

Pomoc humanitarna dla Ukrainy - wywiad z kierowcami
2022-04-14

Wywiad z kierowcami firmy FAKRO, którzy od początku wojny dostarczają pomoc humanitarną do Ukrainy oraz przywożą uchodźców z ukraińskiej granicy do ośrodków w Krynicy, Muszynie, Nowym Sączu. W sumie zrealizowali 7 transportów humanitarnych, zorganizowanych przez Fundację Pomyśl o Przyszłości i sądeckich przedsiębiorców. Wartość wysłanej pomocy, to na ten moment ponad 2 mln złotych. Jest to relacja ludzi, którzy znajdują się w centrum wydarzeń. To ich osobiste odczucia, którymi podzielili się z nami i które pokazują jak wygląda rzeczywistość zza wschodnią granicą.

więcej

Fundacja Pomyśl o Przyszłości oraz FAKRO ramię w ramię z Ukrainą
2022-04-08

Koniec lutego przywitał nas strasznymi wieściami zza wschodniej granicy. Wybuch wojny u naszego najbliższego sąsiada wywołał w nas cały wachlarz emocji. Od niepewności i strachu o jutro, po motywację i zdecydowane działanie w przedsięwzięciach niosących pomoc. Gdy minął pierwszy szok związany z agresją Rosji, Fundacja Pomyśl o Przyszłości ruszyła ze wsparciem dla Ukrainy na niespotykaną dotychczas skalę.

więcej

FAKRO napędzane energią produkowaną ze Słońca
2022-04-04

Na całym świecie słyszy się teraz o katastroficznych skutkach degradacji środowiska i naturalnych zasobów Ziemi. Europejski „Green Deal” nakłada na państwa UE obowiązek znacznego ograniczenia emisji CO2, a w konsekwencji do całkowitej neutralności klimatycznej w 2050 roku. FAKRO podejmuje kolejne kroki w odpowiedzi na te wyzwania i wdraża w oddziale w Nowym Sączu, przy współpracy z firmą Columbus Energy S.A., instalację fotowoltaiczną, która w konsekwencji pokryje dachy praktycznie całego zakładu produkcyjnego. 

więcej

Videoblog #9: Czas zmian
2022-03-31

Wszyscy czujemy, że nadchodzi konieczność dużych zmian. Budując czy projektując dom stajemy przed wieloma dylematami. Teraz, jak nigdy wcześniej musimy zdać sobie sprawę, że każda podjęta decyzja pociąga za sobą konsekwencje. Jak jednak w obliczu obecnych wyzwań mieć pewność, że działamy w sposób świadomy i odpowiedzialny?

więcej

Videoblog #8: Odpowiedzialność projektowania
2022-03-24

Architekt swoją pracą i dbałością o detale stawia przysłowiowe, ale też dosłowne fundamenty każdego dobrego projektu. Poczucie odpowiedzialności sprawia, że wszystko powinno dziać się krok po kroku, aby zadbać o dobry start. Kolejność działań nie jest jednak zawsze taka sama, a jej zmiana pozwala odkryć innowacje, które wcale nie muszą być skomplikowane.

więcej

Mistrzostwa Polski na SankoLandii FAKRO w Muszynie Złockie
2022-03-07

5 marca 2022 r. właściciel FAKRO, Ryszard Florek, zaprosił i ugościł w swoim obiekcie „Sankolandia” juniorów i juniorów młodszych w saneczkarstwie oraz ich trenerów klubowych. Cel był wyjątkowy ponieważ przeprowadzono niezapomniane Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Warunki atmosferyczne były tak korzystne jak nigdzie indziej w tym sezonie.

więcej

X MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKKI TRIKKE – FAKRO Cup 2022
2022-03-07

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, często sponsoruje wydarzenia sportowe promujące zdrowy tryb życia. Dlatego też firma kolejny raz wsparła X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Skki Trikke FAKRO Cup 2022, które odbyły się w dniach 5-6 marca br. na torach w Muszynie i Krynicy-Słotwinach.
więcej

Sądeccy Przedsiębiorcy z pomocą humanitarną dla Ukrainy
2022-03-02

Cała Polska jest dziś myślami z Ukrainą – krajem, z którego pochodzi wielu naszych przyjaciół. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji Fundacja Pomyśl o Przyszłości we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami z Sądecczyzny zorganizowała transport humanitarny żywności długoterminowej oraz środków higienicznych do Ukrainy. Oprócz Fundacji Pomyśl o Przyszłości i FAKRO w akcję zaangażowały się przedsiębiorstwa Konspol, Gosdrob, Szubryt, Goldrop, Cechini, Grupa Maspex oraz Eurocash.

więcej

2 Zimowa Olimpiada Dekarska FAKRO, 24-27/02/2022, Nowy Sącz - Muszyna
2022-03-01

W ostatni weekend lutego 2022r., w malowniczej miejscowości Muszyna odbyła się Konferencja FAKRO połączona z 2-gą Zimową Olimpiadą Dekarską. W zmaganiach uczestniczyło 16 drużyn, w tym 14 złożonych z przedstawicieli poszczególnych oddziałów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz zespół reprezentantów Zarządu Głównego i zespół złożony z pracowników biur PSD. To wyjątkowe wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

więcej

WSB-NLU i FAKRO razem w stronę cyfrowej transformacji
2022-02-28

Zarządzanie procesami, bazy danych, zarządzanie projektami, wdrażanie narzędzi informatycznych to tylko niektóre z zagadnień realizowanych w ramach studiów podyplomowych, które wraz z nowym semestrem akademickim rozpoczęli pracownicy firmy FAKRO.

 

więcej

SPRAWY KONIECZNE – #SZTUKA
2022-02-28

Podcasty stały się źródłem wiedzy, rozrywki czy humoru. Źródłem niemalże wszystkiego. Z tego też powodu postanowiliśmy zaangażować naszego ambasadora – wybitnego architekta Roberta Koniecznego do ich nagrania. W naszych podcastach będziemy poruszać sprawy ważne. Ważne z perspektywy każdego człowieka, bo każdy z nas potrzebuje DOMu – miejsca, do którego chcemy wracać. Robert Konieczny podpowie nam co zrobić, na co zwrócić uwagę, aby dobrze czuć się w swoim miejscu i przy okazji być w zgodzie z otaczającą nas naturą. Tym razem w rozmowie skupiono się na relacji architektury i sztuki. Budynku jako dzieła sztuki oraz inspiracji, którą czerpać można z obu obszarów.

więcej

Biznes odpowiedzialny społecznie
2022-02-24

W dniu 24 lutego 2022 roku Stolarka VIP, portal stolarki otworowej, zorganizował Galę dla leaderów działań CSR w środowisku branżowym. Była to pierwsza edycja programu, a uroczystość odbyła się na zamku w Gniewie.
więcej

Debata FAKRO i Roberta Koniecznego na 4 Design Days
2022-02-18

Pod koniec stycznia, w Katowicach, odbyło się święto architektury i designu 4 Design Days. To wielkie wydarzenie w świecie architektury, designu i nieruchomości. Obecność przedstawicieli FAKRO oraz stoiska firmy, pozwoliła na zaprezentowanie produktów i nawiązanie wartościowych relacji biznesowych. W czasie targów odbywały się debaty, podczas których omawiano największe wyzwania zrównoważonego budownictwa.
więcej

FAKRO na targach BUDMA 2022
2022-02-03

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to wyjątkowy czas i jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów, dystrybutorów, architektów i wykonawców. Firmy branży budowlanej, po czasie pandemii i wprowadzonych obostrzeń, mogły w końcu po raz kolejny spotkać się na tak ważnym wydarzeniu, nawiązać relacje biznesowe i zaprezentować swoją ofertę. W tym roku BUDMA, jubilatka, obchodziła swoje 30lecie. Cieszymy się, że od samego początku wspólnie tworzymy tę historię. 

więcej

Ryszard Florek ogłoszony przez ,,Wprost’’ przedsiębiorcą 30-lecia
2022-02-03

Ryszard Florek został wyróżniony nagrodą w kategorii biznes. Prezes firmy FAKRO od 30 lat dowodzi zespołem, który buduje pozycję polskiej marki na całym świecie. FAKRO, wicelider w produkcji okien dachowych, to firma z ogromnym potencjałem eksportowym. Działalność na rynkach zagranicznych od zawsze była priorytetem Ryszarda Florka, którego celem jest nie tylko rozwój własnego przedsiębiorstwa, ale całościowa poprawa stanu polskiej gospodarki, a tym samym wzrost zamożności i świadomości ekonomicznej Polaków. 

więcej

FAKRO z nową linią okien GREENVIEW na targach Budma
2022-01-26

Targi Budma, jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej, już za tydzień otworzą swoje drzwi dla zwiedzających. Firma FAKRO zaprezentuje nową linię okien dachowych GREENVIEW. Ta przełomowa premiera szczegółowo zostanie przedstawiona 2 lutego 2022 r. podczas konferencji „Okna dachowe GREENVIEW – nowy standard na nowe czasy”. To trzeba i warto zobaczyć.

 

więcej

SPRAWY KONIECZNE – #BRYŁA
2022-01-13

Podcasty stały się źródłem wiedzy, rozrywki czy humoru. Źródłem niemalże wszystkiego. Z tego też powodu postanowiliśmy zaangażować naszego ambasadora – wybitnego architekta Roberta Koniecznego do ich nagrania. W naszych podcastach będziemy poruszać sprawy ważne. Ważne z perspektywy każdego człowieka, bo każdy z nas potrzebuje DOMu – miejsca, do którego chcemy wracać. Robert Konieczny podpowie nam co zrobić, na co zwrócić uwagę, aby dobrze czuć się w swoim miejscu i przy okazji być w zgodzie z otaczającą nas naturą. Tym razem na tapecie będzie #BRYŁA.
więcej

Robert Konieczny – ambasador FAKRO na wystawie w Paryżu
2021-12-17

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych już od kilku lat współpracuje ze znanym architektem Robertem Koniecznym, który jest jej ambasadorem. Produkty FAKRO dostępne są w 50 krajach na całym świecie, a prace Roberta Koniecznego można zobaczyć na prestiżowej wystawie Moving Architecture w Paryżu.

 

więcej

FAKRO mecenasem
2021-12-09

Firma FAKRO od lat wspiera różnorodne inicjatywy związane z literaturą. Dzięki takiej pomocy powstała między innymi książka Filipa Springera „Miasto Archipelag” opisująca stolice polskich województw sprzed reformy administracyjnej, w której został opisany fenomen sądeckiej przedsiębiorczości. Tym razem FAKRO dorzuciło swoją cegiełkę do powstania audiobooka na podstawie dzieła Witruwiusza „O architekturze ksiąg dzie-sięć”.
więcej

Ciekawe okno do kuchni
2021-12-06

Koniecznie poznaj nowe okno przesuwne FAKRO, które idealnie sprawdzi się w kuchni. Jeszcze więcej naturalnego światła i przestrzeni, dzięki drewnianemu oknu przesuwnemu PSK!

 

 

więcej

FAKRO w pierwszej dziesiątce najbardziej znanych polskich marek na świecie.
2021-11-19

Firma FAKRO od lat prężnie działa na rynkach zagranicznych. Po raz kolejny nasze starania zostały docenione. W ubiegłym tygodniu FAKRO znalazło się w rankingu TOP 10 znaków firmowych znad Wisły, które są rozpoznawalne w różnych częściach świata. Autorem rankingu był magazynfirma.pl. 
więcej

Nowa funkcjonalność w aplikacji FAKRO INNOVATIONS
2021-11-19

Pragniemy przypomnieć Państwu o naszej aplikacji na telefon: FAKRO Innovations. Dotyczy ona okien dachowych i dostępna jest w kilku wersjach językowych. Można ją pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Ostatnio wprowadziliśmy do niej nową funkcjonalność...

więcej

FAKRO przedstawia „TRENDY W BRANŻY STOLARKI BUDOWLANEJ 2022”
2021-11-19

Branża budowlana stale dostosowuje się do potrzeb współczesnego budownictwa. Inwestorzy, architekci i producenci poszukują rozwiązań, które poprawią komfort życia użytkowników budynków, jednocześnie pozwolą im zadbać o środowisko naturalne i ekologię. 15 listopada, w Warszawie, firma FAKRO podczas konferencji, zorganizowanej dla 80 Partnerów, przedstawiła trendy branży stolarki budowlanej w 2022 roku.

więcej

Otwarcie wystawy Robert Koniecznego w Paryżu
2021-11-10

Wczoraj wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Roberta Koniecznego i pracowni KWK Promes  Moving Architecture  w La Galerie d'Architecture w Paryżu. Wydarzenie to było poprzedzone wykładem Roberta w Pavillon de l'Arsenal, na którym m.in. opowiadał o prezentowanych na wystawie budynkach i ewolucji architektury mobilnej.

 

więcej

Marka FAKRO znów na podium
2021-11-09

Magazyn „Press” i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ogłosiły wyniki XIV edycji naj-większego badania marek w Polsce. Firma FAKRO zajęła w rankingu 3 pozycję w kategorii firm z branży budowlanej zdecydowanie wyprzedzając konkurencję. 

 

więcej

Wizyta gości z PZPN w siedzibie FAKRO
2021-11-09

Miło nam było gościć w siedzibie naszej firmy przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej wraz z Prezesem panem Cezarym Kuleszą. Podczas wizyty, goście zwiedzili firmę i poznali specyfikę naszej działalności.

 

więcej

Nagroda Builder Super Power dla dyrektora Sławomira Gawlika
2021-11-03

Sławomir Gawlik - Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO został uhonorowany przez miesięcznik „Builder” nagrodą Super Power. Podczas specjalnej uroczystości, która odbyła się 21 października 2021 roku w „Bank Clubie” w Warszawie, laureat otrzymał Certyfikat Builder Super Power.
więcej

Pracownia Roberta Koniecznego na wystawie w Paryżu
2021-10-28

KWK Promes to pierwsza polska pracownia architektoniczna zaproszona do prezentacji swej twórczości w Galerie d’Architecture w Paryżu. Założycielem i szefem KWK Promes jest Robert Konieczny – wybitny architekt, ambasador marki FAKRO.
więcej

SPRAWY KONIECZNE – #ŚWIATŁO
2021-10-21

Podcasty stały się źródłem wiedzy, rozrywki czy humoru. Źródłem niemalże wszystkiego. Z tego też powodu postanowiliśmy zaangażować naszego ambasadora – wybitnego architekta Roberta Koniecznego do ich nagrania. W naszych podcastach będziemy poruszać sprawy ważne. Ważne z perspektywy każdego człowieka, bo każdy z nas potrzebuje DOMu – miejsca, do którego chcemy wracać. Robert Konieczny podpowie nam co zrobić, na co zwrócić uwagę, aby dobrze czuć się w swoim miejscu i przy okazji być w zgodzie z otaczającą nas naturą.
więcej

Mistrzowski Zespół FAKRO
2021-10-20

Ponad dwa miesiące temu wystartowała kampania „Dołącz do Mistrzowskiego Zespołu FAKRO”. Billboardy i media naszego miasta zapełniły się twarzami naszych pracowników, zapraszających w szeregi najlepszego pracodawcy w branży budowlanej.

 

więcej

FAKRO Mecenasem konkursu Nagrody Roku SARP 2021
2021-10-18

Początkiem października jury konkursowy nagrodziło laureatów Nagrody Roku SARP 2021. Do konkursu organizowanego przez Zarząd Główny SARP, przystąpić mogły pracownie i biura projektowe, architekci, inwestorzy i organy administracji publicznej oraz redakcje magazynów architektonicznych. Firma FAKRO była Mecenasem tego konkursu.
więcej

Janusz Komurkiewicz (FAKRO) Promotorem Polski
2021-10-14

W miniony wtorek, 12 października 2021 w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa Janusz Komurkiewicz, członek zarządu Grupy FAKRO oraz Prezes Związku Polskie Okna i Drzwi, przyjął nagrodę „Promotor Polski”. Oprócz przedstawiciela FAKRO statuetkami zostali uhonorowani: Anna Dymna, prof. Krzysztof Pyrć oraz Andrzej Bargiel.

 

więcej

Konkurs Czyste powietrze z Muratorem zakończony!
2021-10-13

Za nami kolejna, trzecia już edycja konkursu "Czyste powietrze z Muratorem", którego firma FAKRO, od samego początku, jest partnerem. W finale konkursu nagrody przyznano w czterech kategoriach, a firma FAKRO była sponsorem nagrody w kategorii OKNA DACHOWE.

 

więcej

FAKRO na Kongresie 590
2021-10-12

W dniach 5-6 października 2021 w Warszawie odbyła się kolejna edycja Kongresu 590. Kongres należy do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju. W tym roku skoncentrował się na następujących obszarach tematycznych: nowe państwo, nowe sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem badań i rozwoju oraz nowy obraz Polski.

więcej

Janusz Komurkiewicz, członek Zarządu Grupy FAKRO, gościem Ministerstwa Edukacji i Nauki
2021-10-07

We wtorek, 28 września odbyło się spotkanie Marzeny Machałek, Sekretarz Stanu w MEiN z przedstawicielami sektora stolarki budowlanej. W spotkaniu wziął udział Janusz Komurkiewicz, członek Zarządu ds. Marketingu w Grupie FAKRO, prezes Związku Polskie Okna i Drzwi.

 

 

więcej

FAKRO gościło architektów podczas Zebrania Zarządu Głównego SARP i Rady Prezesów SARP
2021-10-06

Tegoroczne Zebranie Zarządu Głównego i Rady Prezesów Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP odbyło się w ostatni, słoneczny weekend września. Firma FAKRO miała przyjemność być gospodarzem tego wydarzenia. To ważne spotkanie rozpoczęło się w siedzibie nowosądeckiego producenta okien dachowych, gdzie architekci wysłuchali prelekcji, zwiedzili fabrykę, aby następnie wyruszyć do hotelu ACTIVA w Muszynie, na oficjalne rozpoczęcie obrad.
więcej

Architekt Robert Konieczny – Promotorem Polski
2021-10-01

20 września br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021 odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała w ten sposób wybitnego architekta, założyciela pracowni KWK Promes – Roberta Koniecznego – ambasadora marki FAKRO.

 

więcej

AKTYWNIE w Muszynie – tak się bawi FAKRO!
2021-09-29

FAKRO aktywnie świętuje swoje 30 urodziny. 25 września 2021 w Hotelu Activa w Muszynie odbył się piknik: Aktywnie z FAKRO. Piknik dedykowany był pracownikom firmy FAKRO oraz ich rodzinom. Na uczestników czekały liczne atrakcje.

 

więcej

FAKRO partnerem kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”
2021-09-28

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.” - Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry. Nowe hasło kampanii społecznej Związku POiD „DOBRY MONTAŻ – Budujesz dla pokoleń” perfekcyjnie oddaje kwintesencję przywołanego cytatu. Firma FAKRO nieprzerwanie uczestniczy w tej kampanii i już w kolejnej edycji dołącza do merytorycznego wsparcia branży budowlanej w procesie zielonej transformacji.

 

więcej

Dzień bez samochodu w FAKRO
2021-09-23

Firma FAKRO promuje proekologiczne postawy wśród swoich Pracowników. Dlatego międzynarodowa kampania o nazwie: ,,Dzień bez samochodu’’, świętowana corocznie 22 września stała się idealną okazją, by docenić tych Pracowników, którzy na co dzień wybierają rower, jako środek transportu.

więcej

Walka o polskie drewno
2021-09-15

W ostatnich miesiącach zauważalny jest wzrost popytu na drewno. Cena tego surowca w Polsce wyraźnie rośnie, a jego dostępność maleje. Ma to wpływ na wiele branż, które przerabiają ten surowiec. Co więcej, polskie drewno coraz częściej wywożone jest za granicę przez co odnotowuje się braki tego surowca na lokalnym rynku. Dlatego organizacje branżowe alarmują, że grozi nam poważny kryzys i kierują do polskiego Rządu apel o ograniczenie eksportu drewna.
więcej

FAKRO na Forum Ekonomicznym w Karpaczu
2021-09-15

Ryszard Florek, Prezes FAKRO wraz z Pawłem Dziekońskim, Wiceprezesem firmy, wzięli udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Forum, które w tym roku odbyło się 7- 8 września, jest największą platformą spotkań ludzi biznesu, polityków i samorządowców w Europie Środkowo- Wschodniej. W tym roku odbyło się ono pod hasłem ,,Europa w poszukiwaniu przywództwa’’.
więcej

UKS 3 Staszkówka Jelna może wciąż liczyć na wsparcie FAKRO
2021-08-05

Końcem lipca br. firma FAKRO podpisała kontynuację umowy sponsorskiej z drużyną UKS 3 Staszkówka Jelna, która dumnie reprezentuje Sądecczyznę w piłce nożnej kobiet i dziewcząt. Sponsorowanie drużyny z tak ogromnym duchem walki i wieloma sukcesami na koncie, to dobry kierunek w budowaniu wizerunku marki angażującej pracowników jak i społeczności w sportowe wydarzenia.

więcej

Nagroda Publiczności POiD Building Awards w Twoich rękach!
2021-08-04

Zachęcamy do oddawania głosów na projekty zgłoszone przez FAKRO w konkursie o Nagrodę Publiczności POiD Building Awards 2021. Celem głównego konkursu było wyłonienie unikatowych zastosowań produktów stolarki budowlanej w najlepszych realizacjach architektonicznych z całego świata. W kategorii OKNA I DRZWI BALKONOWE nagrodę przyznaną przez jury - Grand Prix - otrzymał Dworzec autobusowy w Kielcach "Spodek", przesłany przez firmę FAKRO. To zwycięstwo jest dla nas ważnym wyróżnieniem.
więcej

FAKRO kontynuuje to, co dobre
2021-08-03

Wszystko co dobre, wcale nie musi się kończyć! Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych, kontynuuje sponsoring Klubu Sportowego MKS Sandecja Nowy Sącz. Lokalny patriotyzm, duch walki i ambitne cele, to paliwo napędowe tej współpracy.
więcej

EKO FAKRO – bawi, edukuje, otacza troską
2021-07-28

Końcówka pierwszego półrocza 2021 roku – roku 30-lecia FAKRO – minęła pod ważnym hasłem „EKO”. Firma, odpowiedzialna społecznie, od lat kładzie silny nacisk na edukację w zakresie ekologii i dbania o środowisko naturalne. Z tego powodu zorganizowała dla dzieci swoich pracowników konkurs pod hasłem „Pokaż jak kojarzy Ci się EKO FAKRO”. Wpłynęły dziesiątki zgłoszeń, z których wyłoniono po 3 zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Wybór był tak trudny, że przyznano także wyróżnienia, a dzieci otrzymały rodzinne vouchery do znanych i lubianych parków rozrywki i innych, bliskich Nowego Sącza, atrakcji.

więcej

FAKRO Złotym Partnerem Dnia Dekarza
2021-07-27

Na co dzień pracują w pocie czoła, w pełnym słońcu, do tego w ekstremalnych warunkach, bo na wysokości – dekarze. Ich pasją są dachy i to właśnie dzięki nim miliony rodzin mają ten dach nad głową. Jednak czasem dobrze jest zejść z dachu na ziemię. Doskonałą okazją ku temu była słoneczna sobota 24 lipca br. w Katowicach. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) zorganizowało w tym dniu 21 Ogólnopolski Dzień Dekarza, którego Złotym Partnerem była firma FAKRO – czołowy producent okien dachowych.

więcej

„Wywiad rzeka” - Agata Grenda w rozmowie z Robertem Koniecznym
2021-07-20

Robert Konieczny – wybitny architekt, ambasador firmy FAKRO - producenta okien dachowych i ekskluzywnej stolarki pionowej Innoview w szczerej rozmowie. "Wywiad rzekę" prowadzi Agata Grenda – managerka kultury, promotorka projektów społeczno-kulturalnych. W rozmowie poruszone są ważne współczesne kwestie w aspekcie architektury: pandemia, ochrona środowiska naturalnego, zdrowy tryb życia, praca i pasja.
Zobacz co napędza do pracy nad sztuką architektury ambasadora FAKRO - Roberta Koniecznego i co warto wiedzieć i zrobić projektując dom, tak aby był w on zgodzie z nami i naturą.

więcej

Okna dachowe FAKRO - bezterminowa gwarancja szyb hartowanych na rozbicie przez grad
2021-07-14

Okna dachowe FAKRO jako jedyne na rynku posiadają bezterminową gwarancję odporności szyby hartowanej na rozbicie przez grad. Kluczowe jest to gdy pojawią się ekstremalne warunki pogodowe, a Polska to kraj, w którym według badań opady gradu występują najczęściej w Europie.  Duży grad wielkości piłek golfowych potrafi uszkodzić karoserię czy wybić szybę w samochodzie. Może także uszkodzić szybę hartowaną w oknie dachowych. Na szczęście, dzięki gwarancji FAKRO, nie musisz się obawiać o straty!
więcej

FAKRO w czołówce rankingu pracodawców
2021-07-14

Według rankingu opublikowanego przez tygodnik WPROST firma FAKRO zajmuje 8 miejsce wśród pracodawców w Polsce. Jest to najwyższa lokata firmy z branży budowlanej.

 

więcej

FAKRO i Politechnika Krakowska - porozumienie o współpracy
2021-07-09

7 lipca została podpisana umowa o współpracy przez rektora PK prof. Andrzeja Białkiewicza i Sebastiana Talarczyka, członka zarządu spółki FAKRO do spraw zarządzania i rozwoju produktu. Umowa dotyczy inicjowania i realizacji wspólnych przedsięwzięć badawczych. Otwiera również nowe możliwości zarówno przed studentami jak i doktorantami Politechniki.

 

więcej

FAKRO inkubatorem Młodych Liderów
2021-07-09

Czasem warto opóźnić wyjazd na wakacje. Młodzież z warszawskich i sądeckich szkół zainwestowała swój czas w zdobywanie nowych doświadczeń.  Letnia Szkoła Liderów, projekt organizowany przez Fundację Pomyśl o Przyszłości i firmę FAKRO, oferuje wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu, HR i dziennikarstwa.

 

więcej

Flagowy produkt marki FAKRO - drzwi tarasowe HST Sky z tytułem Laureata VIP 2021
2021-07-01

Jubileuszowy, 30 Konwent Stolarki VIP był wyjątkowym wydarzeniem. Uczestnicy w końcu mogli prowadzić rozmowy na realnym spotkaniu branżowym. Wszyscy na to czekaliśmy. Spotkanie miało miejsce 9-10 czerwca, w hotelu 500, położonym nad Jeziorem Zegrzyńskim w Zegrzu i uczestniczyły w nim, jak zawsze, znane i szanowane firmy, w tym również FAKRO. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody za innowacyjne rozwiązania nowoczesnej stolarki – Laureat VIP 2021.
więcej

FAKRO na Dniach Otwartych Hospicjum Via Spei
2021-06-29

W niedzielę 13 czerwca 2021 roku odbyły się Dni Otwarte hospicjum Via Spei w Tarnowie. Nowopowstająca placówka będzie wsparciem dla osób w końcowych stadiach chorób nowotworowych. Firma FAKRO w trosce o najbardziej potrzebujących postanowiła dołożyć do realizacji tego celu również swoją cegiełkę. W związku z tym dla hospicjum przekazane zostały 3 sztuki zestawów schodów strychowych, 14 zestawów świetlików oraz inne produkty niezbędne do postępu prac.

więcej

Złoty Champion Roku 2021. Fakro nieprzerwanie złotą marką w produkcji okien dachowych
2021-06-29

Najnowsza klasyfikacja najlepszych marek budowlanych 2021 roku jest już dostępna. Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów budowlanych produkowanych w Polsce oraz działających na terenie kraju Generalnych Wykonawców, z podziałem na kilkadziesiąt kategorii. Wśród nich konik i duma firmy FAKRO: Okna Dachowe. Firma została Złotym Championem, Złotą Budowlaną Marką Roku i wyróżnioną Marką Przyjazną Fachowcom. A potwierdzeniem tych zasług są liczne, innowacyjne rozwiązania, które firma w swojej, już 30-letniej działalności, dostarczyła na rynek.
więcej

FAKRO pobiegło po uśmiech dziecka
2021-06-29

"Run 4 a Smile”, Bieg po Uśmiech”, to projekt społeczny organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Jak co roku inicjatywę wsparła firma FAKRO, reprezentowana przez drużynę liczącą 41 osób. W tym roku celem biegu było zebranie 30 000 zł na pomoc dla Marysi w walce z ostrą białaczką limfoblastyczną. Zobacz, czy cel został osiągnięty!

 

więcej

PODEJMUJ RYZYKO I WALCZ DO KOŃCA – FAKRO na dobre i na złe z Reprezentacją Polski w piłce nożnej
2021-06-25

Ostatnie tygodnie dostarczyły wszystkim kibicom wielu piłkarskich emocji. Polska Reprezentacja w piłce nożnej zadbała o pełen wachlarz przeżyć swoich sympatyków. I choć niejedna łza popłynęła po przegranej w pierwszym meczu ze Słowacją w Sankt Petersburgu, to mecz z Hiszpanią przyniósł nadzieję, a ten ze Szwecją budził skrajne emocje i był totalnie nieprzewidywalny.  Pomimo, że zabrakło upragnionego awansu, to idziemy dalej, z nadzieją patrząc w przyszłość.
więcej

Siła, prędkość i precyzja – czyli co łączy Rajdy Samochodowe z zawodem Dekarza.
2021-06-25

Za nami kolejny, bo już XIX Ogólnopolski Rajd Samochodowy Dekarzy, który odbył się w dniach 11-13 czerwca br. Organizatorem był Łódzki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, a uczestniczyło w tym wydarzeniu 56 drużyn. Gospodarzem imprezy było malownicze Darłówko, które gościło dekarzy wraz z rodzinami z całej Polski.

 

więcej

FAKRO wspiera Dawców Krwi
2021-06-24

W sobotę, 19 czerwca 2021 roku odbyła się Sądecka Gala Krwiodawców. Wydarzenie było uhonorowaniem 25-lecia działalności stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP i miało miejsce w Krynicy Zdrój w przestrzeni Pijalni Głównej.  W trakcie Gali wręczone zostały Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Krzyże Małopolski dla lokalnych Klubów Honorowych Krwiodawców. Firma FAKRO została zaproszona do wzięcia udziału w Gali ze względu na wsparcie przekazane stowarzyszeniu Honorowych Krwiodawców.

więcej

Promujemy Godło „Teraz Polska”. Firma FAKRO od lat angażuje się w budowanie polskiej gospodarki.
2021-06-24

Uroczysty finał 31. Edycji Konkursu „Teraz Polska” już za nami. 9 czerwca, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, laureaci odebrali statuetki, a wręczyli je Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda oraz prof. Michał Kleiber, Przewodniczący Kapituły Godła "Teraz Polska". Godło „Teraz Polska” to najbardziej rozpoznawalny i prestiżowy znak jakości. Tak cenione i ważne odznaczenie polskiego pochodzenia podkreśla, że to co polskie, jest jakościowe i warte promowania. Firma FAKRO, jako wieloletni sponsor wydarzenia i Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” doskonale wie, jak ważne jest pielęgnowanie polskich wartości i wsparcie przedsiębiorców.

więcej

XI – Kongres Stolarki Polskiej z FAKRO
2021-06-23

Za nami kolejny, organizowany przez Związek POiD Kongres Stolarki Polskiej. Jest to cykliczne wydarzenie, na którym spotykają się producenci stolarki otworowej i dostawcy komponentów. Tym razem spotkanie, po raz pierwszy w historii, było w formie zdalnej. Dzięki digitalowej formule w Kongresie mogło wziąć i wzięło ponad trzykrotnie więcej osób niż mogłoby podczas stacjonarnej edycji.

więcej

Prezes FAKRO, Ryszard Florek na konferencji Impact 2021
2021-05-17

12 maja 2021 prezes firmy FAKRO, Ryszard Florek wziął udział w debacie „Firmy rodzinne w dobie pandemii. Wyzwania i perspektywy.”, organizowanej w ramach konferencji Impact 2021. Debata skupiała się wokół sytuacji licznych w Polsce firm rodzinnych. Próbowano określić ekonomiczne wyzwania stawiane przez pandemię oraz zaproponować rozwiązania.

 

więcej

FAKRO laureatem nagrody Inspirator Kariery 2020
2021-04-28

Kapituła konkursu Inspirator Kariery wyłoniła laureatów edycji 2020. Firma FAKRO Sp. z o.o. otrzymała nagrodę w kategorii BIZNES. Nagroda jest wyrazem uznania za profesjonalizm i wysokie standardy działania w dziedzinie kształcenia zawodowego.

więcej

Program Czyste Powietrze a wymiana stolarki
2021-04-26

Tylko kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych wpłynie na zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Firma FAKRO jako partner akcji "WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ" zaprasza na webinarium o programie "Czyste Powietrze" z udziałem eksperta NFOŚiGW na temat zasad wypełniania wniosków.

więcej

Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky FAKRO Innoview z TopBuilderem
2021-04-09

Produkt firmy Fakro, jakim są drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky, otrzymał prestiżową nagrodę TopBuilder.  W tym roku kapituła konkursu oprócz zwrócenia uwagi na innowacyjne, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne, postawiła przede wszystkim na wysoką jakość.

więcej

FAKRO partnerem akcji „Wszystkie dzieci chcą być w sieci”
2021-04-01

Firma FAKRO dołączyła do akcji: "Wszystkie dzieci chcą być w sieci", zorganizowanej przez Biuro Reklamy Polska Press przy współpracy Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Dzięki pomocy FAKRO i innych darczyńców, dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem” z powiatu gorlickiego otrzymają nowe komputery i tablety do nauki zdalnej. Cieszymy się, że możemy spełniać marzenia najmłodszych!
więcej

Roleta zasilana słońcem nagrodzona Dobrym Wzorem 2020
2021-03-25

Nowość w ofercie Fakro, jaką jest roleta wewnętrzna ARF Solar, została nagrodzona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Nagrodę otrzymała w konkursie na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku  Dobry Wzór 2020. Zwycięska roleta jest zasilana energią pochodzącą z panelu fotowoltaicznego i działa w bezprzewodowym systemie Z-Wave.
więcej

FAKRO mecenasem międzynarodowego konkursu POiD Building Awards 2021
2021-03-22

Polski Związek Okna i Drzwi (POiD) zainicjował pierwszą edycją konkursu dla branży stolarki otworowej POiD Building Awards 2021. Konkurs został stworzony z myślą o polskiej branży stolarki budowlanej, a jego celem jest wybór najlepszych i najbardziej unikatowych rozwiązań na światowym rynku. Firma FAKRO objęła rolę Mecenasa tego konkursu.
więcej

W Dniu Kobiet FAKRO dziękuje Kobietom-Medyczkom
2021-03-08

W Dniu Kobiet firma FAKRO postanowiła podziękować wszystkim Paniom pracującym w szpitalu w Nowym Sączu i podarować im słodki upominek.

więcej

Piotr Broniszewski Sportowcem Dekady Małopolski
2021-03-02

Ogłoszono wyniki konkursu „Sportowiec Dekady Małopolski”. Zdobywcą 1 miejsca w kategorii Sportowiec Dekady Mężczyźni w powiecie nowosądeckim został pan Piotr Broniszewski. Serdecznie gratulujemy!

więcej

FAKRO już 30 lat na rynku!
2021-02-08

Firma FAKRO, znany w Polsce i na świecie producent okien dachowych rozpoczyna dzisiaj jubileuszowy rok. Dokładnie 30 lat temu, 22.01.1991 roku w Nowym Sączu Fakro Sp. z o.o. została zarejestrowana w Rejestrze Handlowym.

więcej

Prezes FAKRO gościem Czwartkowego Forum SGH
2021-01-25

21 stycznia 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W debacie udział wzięli Ryszard Florek, prezes FAKRO, założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości oraz prof. Sylwester Gregorczyk, kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego SGH. Tematem spotkania były strategie rozwoju polskich przedsiębiorstw w czasie pandemii wirusa COVID-19. 

więcej

Nowy dyrektor Stowarzyszenia IFD w siedzibie FAKRO
2020-09-07

Firma FAKRO jako pierwsza w Polsce, miała przyjemność gościć nowego dyrektora Stowarzyszenia IFD, Pascala Civati. Warto nadmienić, że firma FAKRO jest członkiem IFD (International Federation for the Roofing Trade) od 15 lat. Celem stowarzyszenia jest międzynarodowa popularyzacja zawodu dekarza oraz podnoszenie i doskonalenie umiejętności wśród braci dekarskiej na całym świecie.

więcej