FAKRO wieści, najnowsze informacje
Udostępnij

Informacje prasowe

FAKRO na Forum Przedsiębiorstw na Politechnice Krakowskiej
2023-11-28

FAKRO współpracuje z wieloma uczelniami wyższymi na terenie całego kraju. Eksperci FAKRO dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami, natomiast uczelnie często angażują się w prace badawcze. Ta integracja wpływa na jakość szkolnictwa wyższego. Znajomość branży, współpraca z biznesem, pozwala odpowiedzieć na realne zapotrzebowanie rynku pracy.

więcej

Otrzymaliśmy nagrodę w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
2023-11-27

FAKRO znalazło się w gronie wyróżnionych w kategorii „Wdrożony model gospodarki o obiegu zamkniętym”. Zwyciężyliśmy dzięki projektowi „Wykorzystanie 100% odpadów profili PVC w procesie recyklingu oraz ponowne ich zastosowanie, jako profili PVC, dzięki współpracy z firmą Primo Profile”.

więcej

Zainaugurowano działanie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych
2023-11-23

23 listopada odbyła się konferencja prasowa inaugurująca działanie Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych. Głównym celem działania Rady Polskich Przedsiębiorców Globalnych jest ochrona polskiego interesu gospodarczego poprzez wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki i zwiększenie liczby polskich firm globalnych.
więcej

FAKRO podczas Kongresu Rebuild Ukraine powered by Energy
2023-11-23

W Warszawie odbyła się II międzynarodowa wystawa i konferencja Rebuild Ukraine powered by Energy, podczas której podjęto rozmowy dotyczące odbudowy Ukrainy po zniszczeniach wojennych. FAKRO było jednym z wystawców podczas tego wydarzenia, w którym udział wzięli przedstawiciele międzynarodowych instytucji rządowych i finansowych, lokalnych władz ukraińskich oraz sektorów prywatnych z kraju i zagranicy.

więcej

Okna dachowe FAKRO w lwowskiej Katedrze
2023-11-10

Firma FAKRO przekazała okna dachowe do Katedry Łacińskiej we Lwowie. Remontowana część budynku zostanie przeznaczona na gabinet okulistyczny oraz rehabilitacyjny. W grudniu dom zostanie oddany do użytku.
więcej

FAKRO jedynym w Polsce „Liderem ESG” w Konkursie Pracodawca Godny Zaufania
2023-11-09

Firma FAKRO została Laureatem Konkursu Pracodawca Godny Zaufania w kategorii „Lider ESG”. Komisja Konkursowa doceniła FAKRO za działania i projekty z zakresu programów wprowadzania założeń strategii zrównoważonego rozwoju i zmian w kulturze przedsiębiorstwa.
więcej

FAKRO wspiera Basię Kostecką – podwójną mistrzynię Polski w tenisie
2023-10-30

Basia Kostecka to młoda tenisistka, podwójna mistrzyni Polski do lat 14 i brązowa medalistka mistrzostw Europy w deblu. Aktualnie Basia jest 18. na liście Tennis Europe do lat 14. FAKRO wspiera tą zdolną zawodniczkę po raz kolejny pokazując swoje zaangażowanie w rozwój młodzieży propagując sport i zdrowy styl życia.

więcej

Raport Zrównoważonego Rozwoju FAKRO jednym z najlepszych w Polsce!
2023-10-26

Raport Zrównoważonego Rozwoju FAKRO „Razem w zieloną przyszłość” został nagrodzony w 17. edycji konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO, odebrał nagrodę specjalną, przyznaną przez internautów.
więcej

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości – Paweł Dziekoński podczas podsumowania projektu Dziennika Gazety Prawnej
2023-10-26

Podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu w strefie Dziennika Gazety Prawnej po raz kolejny odbyło się specjalne kolegium redakcyjne. To XI edycja projektu „Nie ma Przyszłości bez Przedsiębiorczości”. Celem projektu było stworzenie przestrzeni do dialogu między przedsiębiorcami a społeczeństwem. Dziennik Gazeta Prawna stał się pośrednikiem tych dyskusji.
więcej

FAKRO wspiera młode talenty podczas zawodów o Puchar Starosty Nowosądeckiego
2023-10-26

W Ptaszkowej odbyły się zawody na nartorolkach o Puchar Starosty Nowosądeckiego. Organizatorem zawodów był Parafialny Klub Sportowy „Jaworze” w Ptaszkowej. FAKRO było jednym ze sponsorów tego wydarzenia, do którego zgłosiło się aż 60 zawodników z 4 powiatów: limanowskiego, gorlickiego, tatrzańskiego oraz nowosądeckiego.
więcej

FAKRO ufundowało salę Politechnice Krakowskiej
2023-10-23

FAKRO ufundowało generalną odnowę naukowo-dydaktycznego Laboratorium 401 Katedry Zarządzania w Budownictwie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Ryszard Florek, Prezes FAKRO i jednocześnie absolwent WIL PK, był honorowym gościem podczas otwarcia sali.
więcej

Współpraca FAKRO z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu
2023-10-19

FAKRO nawiązało współpracę z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Porozumienie obejmuje współpracę w zakresie podnoszenia i uzyskiwania kwalifikacji zawodowych. Podczas oficjalnego spotkania dokument podpisali Ryszard Florek, Prezes FAKRO oraz Tadeusz Szewczyk, Prezes Izby.

więcej

FAKRO podczas Kongresu Industry360
2023-10-18

Za nami druga odsłona Kongresu Industry360. Tematem tegorocznej edycji były aktualne problemy i wyzwania stawiane zarówno firmom produkcyjnym, centrom dystrybucyjnym, magazynom oraz różnym gałęziom przemysłu. FAKRO nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu.
więcej

Paweł Dziekoński prelegentem podczas Europejskiego Forum Nowych Idei 2023
2023-10-16

Po raz kolejny w Sopocie odbyło się Europejskie Forum Nowych Idei. Podczas panelu Kształtujemy Europę: Dajmy unijnym przedsiębiorstwom wszystkie narzędzia, aby stały się globalnymi graczami o sytuacji polskich firm opowiedział Paweł Dziekoński, Wiceprezes FAKRO. Europejskie Forum Nowych Idei to jedno z największych wydarzeń w tej części kontynentu, podczas którego poruszane są tematy związane z trendami w globalnej gospodarce oraz przyszłym kształtem Unii.
więcej

FAKROteam zasadził drzewa z okazji Światowego Dnia Drzewa
2023-10-10

Z okazji Światowego Dnia Drzewa, które przypada 10 października, pracownicy FAKRO zasadzili drzewa. To symboliczne działanie pod hasłem „Przyszłość jest zielona” pokazało, że firma i jej pracownicy są odpowiedzialni za świat i ludzi.
więcej

FAKRO najlepszym zakładem produkcyjnym w konkursie The Best of Industry 4.0
2023-10-06

FAKRO zostało nagrodzone w Konkursie The Best of Industry 4.0 jako najlepszy zakład produkcyjny. Nagrodę w imieniu firmy, podczas uroczystej gali, będącej częścią Konferencji Nowy Przemysł 4.0 oraz targów TOOLEX, odebrał Wojciech Klimek, Członek Zarządu ds. Produkcji FAKRO.
więcej

FAKRO z nagrodą „Liderzy Eksportu PAIH”
2023-10-05

Firma FAKRO otrzymała prestiżową nagrodę „Liderzy Eksportu PAIH” w kategorii „Polska marka eksportowa” za szczególne osiągnięcia biznesowe oraz aktywną współpracę z Polską Agencją Inwestycji i Handlu przy realizacji ekspansji na rynkach międzynarodowych. Podczas uroczystej Gali PAIH Forum Biznesu 2023 nagrodę odebrał Paweł Dziekoński, Wiceprezes FAKRO.

więcej

FAKRO wyróżnione Certyfikatem Wiarygodności
2023-10-05

Spółka FAKRO sp. z o.o. została wyróżniona certyfikatem wiarygodności. Na podstawie analizy przeprowadzonej przez Międzynarodową Wywiadownię Gospodarczą Creditreform na dzień 15 września wyzyskała znakomitą zdolność płatniczą na poziomie 140 punktów.
więcej

FAKRO wyróżnione tytułem Windoor Foreign Investment Award
2023-10-02

FAKRO znalazło się gronie firm wyróżnionych przez Stolarka VIP otrzymując tytuł Windoor Foreign Investment Award. Uroczyste ogłoszenie laureatów odbyło się na VIII Międzynarodowym Forum Stolarki VIP. Podczas uroczystej gali FAKRO reprezentował Paweł Muszyński, Dyrektor Regionalny.

więcej

FAKRO na Targach DREMA 2023
2023-09-29

W Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2023. FAKRO reprezentował zespół naszych specjalistów: Adam Berdychowski, Kierownik Wydziału Utrzymania Ruchu i Wdrożenia Technologii oraz Paweł Nikołajczuk Kierownik Zespołu Konstrukcji Maszyn i Gospodarki Narzędziowej.
więcej

Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym – kolejny sukces Marka Wiśniewskiego
2023-09-28

W tym roku XV Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym odbyły się w Zduńskiej Woli. Do walki o puchar przystąpiło blisko dziewięćdziesięciu zawodników z całej Polski. Jednym z nich był Marek Wiśniewski, uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata w Rotterdamie, któremu FAKRO wyjątkowo mocno kibicuje.

więcej

FAKRO finalistą Konkursu Dobry Wzór 2023
2023-09-28

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak Dobry Wzór jest przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od 30 lat. Roleta ARZ Komfort marki FAKRO znalazła się w gronie finalistów w tegorocznej edycji konkursu.
więcej

FAKRO podczas Common Future – Kongres Odbudowy Ukrainy
2023-09-26

FAKRO wzięło udział w Common Future – Kongres Odbudowy Ukrainy. Podczas panelu Forum praktycznych doświadczeń funkcjonowania budownictwa w Ukrainie, o doświadczeniach polskich firm budowalnych opowiedział Paweł Dziekoński, Wiceprezes Zarządu FAKRO.
więcej

FAKRO na targach IFA Berlin 2023
2023-09-25

Przedstawiciele FAKRO wzięli udział w Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej i Sprzętu Domowego IFA Berlin 2023, największym i najstarszym wydarzeniu tego typu na świecie.
więcej

Owocne partnerstwo FAKRO z amerykańską firmą Mikoma Supply
2023-09-22

Mikoma Supply oferuje na rynku USA najlepsze produkty polskich firm, w tym produkty marki FAKRO. Firma jest jednym z dealerów firmy  FAKRO w USA.

więcej

Prezes Ryszard Florek podczas BIZNES MISJA EVENT 2.0
2023-09-21

Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO był jednym z prelegentów podczas BIZNES MISJA EVENT 2.0 w Heron Live Hotel oraz wraz z innymi uczestnikami wziął udział w rozmowach dotyczących szeroko rozumianego biznesu i budowania relacji.
więcej

Oświadczenie FAKRO w sprawie ataku na FAKRO Lwów
2023-09-19

Oświadczenie FAKRO z dnia 19.09.2023 r. w sprawie ataku na FAKRO Lwów.
więcej

Ryszard Florek podczas Forum Krynica
2023-09-18

Ryszard Florek, współzałożyciel i prezes firmy FAKRO,  wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. „Na drodze do ożywienia gospodarczego” podczas Forum Krynica. Podczas panelu szukano odpowiedzi na kluczowe kwestie związane z rozwojem polskiej gospodarki w najbliższych latach. Eksperci dyskutowali również nad perspektywami gospodarczymi Polski, w tym perspektywami eksportowymi. Poruszyli także wątek roli popytu krajowego i funduszy z UE.

więcej

FAKRO podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu – relacja i wywiady Prezesów
2023-09-15

Za nami XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu. To 3 dni ważnych rozmów gospodarczych, w których aktywnie uczestniczyli przedstawiciele FAKRO i Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Prezesi FAKRO w roli ekspertów zostali zaproszeni do licznych wystąpień i merytorycznych dyskusji.

więcej

Młodzieżowy Wieczór Filmowy sukcesem młodych Sądeczan!
2023-09-14

W piątek 8 września 2023 wyjątkowo klimatyczne wydarzenie „PleNear” zgromadziło setkę uczestników przy Restauracji „88”. Na leżakach zasiedli młodzi kinomaniacy oraz wielbiciele dyskusji uczęszczający do sądeckich szkół i uczelni.
więcej

FAKRO wspiera siłę kajakarskiej pasji
2023-09-13

„Siła pasji” to hasło przewodnie kampanii marketingowej FAKRO, w której swoja pasją dzieli się polska kajakarka górska, uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 i 2016 – Natalia Pacierpnik. Sportsmenka pokazuje swoje zamiłowanie nie tylko do sportu, ale także do natury i zdrowego stylu życia, a także „światła i zieleni”, które są wpisane w filozofię FAKRO określaną mianem GO Green.
więcej

Prezes Paweł Dziekoński o zrównoważonym rozwoju w polskich firmach
2023-09-07

Drugi dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu obfitował w liczne panele dyskusyjne. Jednym z porannych było spotkanie „Międzynarodowa korporacja a zrównoważony rozwój w polskich firmach. Jak wywierać pozytywny wpływ na cały łańcuch wartości?” zorganizowane przez magazyn Forbes. FAKRO reprezentował Paweł Dziekoński, Wiceprezes Zarządu.
więcej

Ryszard Florek o gospodarce i zagranicznej ekspansji
2023-09-07

6 września Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO wziął udział w dwóch panelach dyskusyjnych, które odbyły się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

więcej

FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości podczas panelu „Polskie firmy - jak konkurować w globalnej gospodarce?”
2023-09-06

XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu wystartowało wczoraj, 5 września. Przez trzy dni Karpacz zamieni się w stolicę ważnych rozmów o gospodarce, finansach, cyberbezpieczeństwie, czy ekologii.

więcej

Wizyta przedstawicieli firmy ALBINTRA w siedzibie FAKRO
2023-09-06

Niedawno gościliśmy w siedzibie FAKRO przedstawicieli firmy ALBINTRA – naszego wieloletniego partnera biznesowego na rynki Belgia i Luksemburg.
więcej

Uczniowie ze Słowacji uczą się pod oknami FAKRO
2023-09-04

FAKRO przekazało potargowe okna słowackiej szkole w Koszycach. Dzięki tej inicjatywie uczniowie będą mogli podnosić swoje kompetencje zawodowe i uczyć się montażu okien dachowych, a same okna zyskają drugie życie.

więcej

Już jutro rusza XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu – FAKRO też tam będzie
2023-09-04

Już jutro rozpocznie się kolejne 32. Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Podczas ważnych debat i spotkań głos zabiorą Prezesi FAKRO: Ryszard Florek i Paweł Dziekoński. Partnerem jednej z dyskusji będzie również Fundacja Pomysł o Przyszłości.
więcej

FAKRO wspiera „Kobiety z Pasją”
2023-08-31

FAKRO było jednym z partnerów XXV Dożynek Powiatu Niżańskiego - wydarzenia, które pielęgnuje starodawną polskiego tradycję święta plonów. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w Jeżowem, a organizacją zajęły się panie ze Stowarzyszenia „Kobiety z Pasją”, które aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności z powiatu niżańskiego.

więcej

FAKRO wspiera polską reprezentację podczas Mistrzostw Europy 2023 w parakolarstwie
2023-08-29

W Rotterdamie odbyły się Mistrzostwa Europy w parakolarstwie, w których udział wzięli także reprezentanci Polski. Jednym z nich był pan Marek Wiśniewski, dumnie reprezentujący swój kraj przy wsparciu FAKRO. Jednocześnie w różnych częściach Rotterdamu rozgrywały się zawody w 10 różnych paradyscyplinach sportowych, w których rywalizowało wielu zawodników z całej Europy.

więcej

FAKRO partnerem międzynarodowego turnieju hokejowego
2023-08-24

Międzynarodowy turniej hokejowy do lat 17 - Tauron Hockey Cup, który odbył się w Krynicy-Zdroju, przyciągnął licznych kibiców entuzjastów tej emocjonującej dyscypliny sportowej. Ostatecznie triumf w turnieju przypadł drużynie Hokejowych Nadziei Olimpijskich. FAKRO było partnerem tego wydarzenia.

więcej

FAKRO partnerem kolejnej edycji Festiwalu im. Jana Kiepury
2023-08-22

FAKRO było jednym z Partnerów wyjątkowego wydarzenia muzycznego: Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. To wspaniałe widowisko co roku przyciąga pasjonatów muzyki operowej, popularyzując ten rodzaj wyrazu artystycznego w Polsce.
więcej

XII Festiwal Śliwki, Miodu i Sera – wspieramy lokalną przedsiębiorczość
2023-08-17

Jako organizacja z sądeckim rodowodem, wspieramy lokalną przedsiębiorczość. Cieszymy się, że pochodzimy z regionu, w którym nie brakuje przedsiębiorczych, ambitnych i życzliwych ludzi. Tym razem sponsorowaliśmy XII Festiwal Śliwki, Miodu i Sera.
więcej

FAKRO. Wizja, jakość, determinacja, odwaga i zgrany zespół
2023-08-09

- Polski rynek budowlany potrzebuje tanich kredytów budowlanych i hipotecznych. To się wszystkim opłaci - mówi PAWEŁ DZIEKOŃSKI, wiceprezes zarządu FAKRO.
więcej

FAKRO mecenasem „Gigantów Kultury 2023”
2023-08-08

FAKRO po raz kolejny zaangażowało się w promowanie kulturalnej inicjatywy. Tym razem firma włączyła się w projekt „Giganci Kultury 2023”. W ramach partnerstwa opublikowaliśmy artykuł na łamach dodatku „Pełna Kultura”, a w kanałach  Polska Press Grupa można przeczytać wywiad z Pawłem Dziekońskim, Wiceprezesem FAKRO.
więcej

FAKRO Cycling Team podczas wyścigu rowerowego im. Tomasza Marczyńskiego
2023-08-08

W sobotę 5 sierpnia br. odbyła się kolejna edycja wyścigu rowerowego pn. Wyścig by Tomasz Marczyński. Jako FAKRO wsparliśmy to wydarzenie, a pracownicy firmy wzięli w nim udział jako FAKRO Cycling Team. Trasa wyścigu z założenia była wymagająca, na dodatek pogoda nie rozpieściła uczestników, skutecznie chłodząc płomienny zapał zawodników rzęsistym deszczem.
więcej

FAKRO razem z 30. ŚWIĘTEM DZIECI GÓR
2023-08-04

FAKRO rokrocznie wspiera Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR. To największy z Polsce festiwal dziecięcych zespołów regionalny zapoczątkowany w Nowym Sączu – mieście, w którym znajduje się centralna siedziba FAKRO.
więcej

Ryszard Florek o kapitale społecznym w Grybowie
2023-08-03

Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO  uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Jak nie być frajerem czyli kapitał społeczny po sądecku” podczas seminarium patriotycznego pt. „Dlaczego jest nam potrzebny i jak budować nowoczesny patriotyzm”.

więcej

FAKRO wsparło polsko-ukraińską półkolonię
2023-08-02

FAKRO, wiodący producent okien dachowych, akcesoriów oraz schodów strychowych po raz kolejny wykazało swoje zaangażowanie w pomoc na rzecz Ukrainy. Tym razem FAKRO sponsorowało polsko-ukraińską półkolonię zorganizowaną przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe w Nowym Sączu.

więcej

Aplikacja FAKRO Smart: Wyższy komfort, bezpieczeństwo i oszczędności w Twoim inteligentnym domu
2023-08-01

Z dumą prezentujemy naszą aplikację FAKRO Smart. Ta innowacyjna aplikacja wprowadza inteligentne rozwiązania do Twojego domu, podnosząc komfort życia, zapewniając pełne bezpieczeństwo i oszczędności. Dodatkowo, aplikacja pozwala na indywidualne dostosowanie systemu do Twoich potrzeb, zapewniając jeszcze większą wygodę użytkowania.

więcej

FAKRO uczestnikiem Kongresu 60 Milionów
2023-07-31

FAKRO było jednym z uczestników kolejnej edycji Kongresu 60 Milionów, który w tym roku został zorganizowany w Rzeszowie. W ramach wydarzenia odbyło się wiele ciekawych paneli dyskusyjnych dotyczących wyzwań współczesnego świata. W dyskusji poświęconej Wyzwaniom branży producentów materiałów budowlanych uczestniczył także przedstawiciel FAKRO.

więcej

FAKRO wspiera kobiecą drużynę piłki nożnej z klubu UKS 3 Staszkówka Jelna
2023-07-26

FAKRO sponsoruje klub kobiecej piłki nożnej, angażując się w rozwijanie sportowych pasji wśród dziewcząt i kobiet. Drużyna UKS 3 Staszkówka Jelna to odnoszący wiele sukcesów klub sportowy, który niedawno zdobył brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet U-17 w Futsalu, dowodząc zaangażowania i wysokiego poziomu umiejętności zawodniczek.

więcej

FAKRO sponsorem obchodów z okazji 125-lecia szkoły
2023-07-26

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Jagiełły w Nowym Sączu obchodziła w tym roku jubileusz 125-lecia powstania. FAKRO było sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia.

więcej

Oświadczenie FAKRO z dnia 24.07.2023 r.
2023-07-24

Oświadczenie FAKRO z dnia 24.07.2023 r. w sprawie dołączenia do Rady Sponsorów i Partnerów PZPN.

więcej

FAKRO objęło patronatem program „Szkoła Prawa, Biznesu i Kultury Chińskiej”
2023-07-24

FAKRO zostało patronem prestiżowego programu „Szkoła Prawa, Biznesu i Kultury Chińskiej”, który powstał z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University i Hanglung Law Biernat & Kossacki Spółki Partnerskiej Radcy Prawnego i Adwokata oraz partnerów. Celem programu jest połączenie wiedzy z zakresu prawa, biznesu oraz kultury Chin.
więcej

FAKRO świętowało z dekarzami
2023-07-21

Dbałość o relacje, to zaraz obok wysokiej jakości produktów wyróżnik FAKRO. Jesteśmy wiarygodni, bo nasi klienci nam ufają. Towarzyszymy im podczas ważnych wydarzeń. Tym razem reprezentacji i stoiska FAKRO nie zabrakło na obchodach XXIII Ogólnopolskiego Dnia Dekarza.

 

więcej

„Rebuild Ukraine” – FAKRO w Warszawie i Lwowie
2023-07-20

FAKRO wraz z Partnerami od samego początku wybuchu wojny w Ukrainie silnie zaangażowało się w pomoc. Zorganizowaliśmy wspólnie z firmami z Beskidu Sądeckiego liczne konwoje charytatywne i zbiórki, część naszych zasobów oddając do dyspozycji lwowskiego Caritasu. Wspólnie z naszymi pracownikami i przyjaciółmi przyjęliśmy gości z Ukrainy, okazując im wsparcie w nagłej potrzebie.
więcej

FAKRO partnerem III Integracyjnego Turnieju Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły
2023-07-20

FAKRO wsparło III Integracyjny Turniej Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO Partnerem Sądeckich Dni Godności Osób Niepełnosprawnych
2023-07-19

FAKRO było partnerem Sądeckich Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, w ramach których przez kilka dni organizowane były różne wydarzenia i atrakcje zachęcające do spędzenia wspólne czasu, poprzez ciekawe i kreatywnych zabawy oraz warsztaty dla osób w każdym wieku.
więcej

FAKRO partnerem międzynarodowego konkursu muzycznego
2023-07-19

"Moja ojczyzna jest muzyką” – pod takim hasłem odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku. FAKRO było jednym ze sponsorów tego muzycznego wydarzenia.
więcej

FAKRO blisko kultury i muzyki – wspieramy 24. Baszta Jazz Festiwal
2023-07-17

FAKRO po raz kolejny wsparło Baszta Jazz Festiwal – prestiżowe wydarzenie muzyczne o międzynarodowym zasięgu.
więcej

Oświadczenie FAKRO
2023-07-14

Oświadczenie FAKRO w odniesieniu do komunikatu Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 13.07.2023 w związku z obecnością na meczu Polska-Mołdawia Pana Mirosława Stasiaka

 

więcej

Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w budowlance
2023-06-30

W tegorocznej edycji plebiscytu Budowlana Marka Roku, firma FAKRO otrzymała aż 4 nagrody przyznane przez wykonawców. Podstawą do przyznania nagrody jest analiza opinii wykonawców w branży budowlanej na temat konkretnych produktów i rozwiązań.

więcej

Ryszard Florek i Janusz Komurkiewicz Menedżerem Roku Województwa Małopolskiego 2022
2023-06-30

Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO oraz Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO zostali wyróżnieni prestiżowym tytułem Menedżera Roku Województwa Małopolskiego 2022 w kategorii duże przedsiębiorstwa.

więcej

FAKRO zwycięzcą w konkursie GOZ Biznes – Lider Małopolski 2023
2023-06-23

Firma FAKRO zdobyła prestiżowe I miejsce w konkursie GOZ Biznes - Lider Małopolski 2023 za wykorzystywanie odpadów profili PVC w procesie recyklingu oraz ponowne ich zastosowanie w produkcji ościeżnic.

więcej

FAKRO podczas gali Made in Małopolska
2023-06-20

Reprezentacja firmy FAKRO, jako jeden z największych pracodawców w regionie, a tym samym firma promująca Sądecczyznę i całe województwo na arenie krajowej oraz międzynarodowej, uczestniczyła w uroczystej gali projektu „Made in Małopolska”.

więcej

FAKRO partnerem XII Międzynarodowego Turnieju Sokolik ORLEN Cup
2023-06-19

FAKRO wsparło Fundację „Ja też mam marzenia” podczas organizacji tegorocznych międzynarodowych turniejów piłki nożnej dla dzieci. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się dwa prestiżowe wydarzenia sportowe dla najmłodszych.

więcej

FAKRO – okno otwarte na sztukę – wystawa rzeźb Zdzisława Beksińskiego
2023-06-19

FAKRO po raz kolejny zaangażowało się w działania wspierające sztukę - co być może nie jest połączeniem oczywistym, aczkolwiek bardzo udanym. Kolejną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę” jest partnerstwo podczas wystawy „Beksiński. Rzeźby”.

więcej

Działania szkoleniowe dla Partnerów FAKRO
2023-06-16

Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami odpowiedzialne jest za realizację szkoleń dla Partnerów w firmie FAKRO. Przez okres ostatnich kilku miesięcy przeprowadziło teoretyczne i praktyczne szkolenia dla ponad 3 000 osób, poszerzające wiedzę i zwiększające umiejętności Partnerów w różnych obszarach.
więcej

FAKRO Najlepszym Pracodawcą Branży Budowlanej 2023
2023-06-14

Podczas uroczystej gali WPROST wręczono Nagrody Polskiego Biznesu 2023. Firma FAKRO otrzymała prestiżową Nagrodę Najlepszego Pracodawcy Branży Budowlanej 2023.

więcej

FAKRO jedną z największych polskich firm eksportowych
2023-06-12

Firma FAKRO znalazła się na liście 200 największych polskich firm według rankingu „Wprost”. W ostatnim wydaniu czasopisma opublikowano już dziewiątą jego edycję. Tegoroczne zestawienie przyniosło rekordowe wyniki finansowe, które nigdy wcześniej nie były tak obiecujące.

więcej

Pracownicy FAKRO pobiegli po uśmiech
2023-06-07

Tradycyjnie FAKRO wsparło finansowo bieg charytatywny „Run 4 a Smile”, a pracownicy aktywnie zaangażowali się w akcję. Na starcie pojawiło się blisko pół tysiąca miłośników biegania.
więcej

FAKRO łączy ludzi z pasją!
2023-06-06

Motocyklowe Spotkanie Budowniczych Rzeczpospolitej, nazywane przez swoich zwolenników „MOTO FAKRO” już po raz 8 gościło w centrali FAKRO w Nowym Sączu. Wydarzenie odbyło się w dniach 1 – 4 czerwca i zgromadziło ponad 120 motocyklistów, przedstawicieli branży budowlanej z całej Polski. To największa motocyklowa impreza branży budowlanej w kraju.
więcej

FAKRO partnerem XIII Kongresu Stolarki Polskiej
2023-06-06

FAKRO było jednym z Głównych Sponsorów XIII Kongresu Stolarki Polskiej, w którym udział wzięli przedstawiciele FAKRO w tym Janusz Komurkiewicz, Prezes POiD i jednocześnie Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO. Wydarzenie, organizowane przez Związek POiD, zgromadziło około 300 uczestników, którzy wzięli udział w trzech inspirujących blokach tematycznych poświęconych przyszłości branży stolarki budowlanej.
więcej

FAKRO Championem Biznesu 2023
2023-06-06

Firma FAKRO została wybrana jednogłośną decyzją kapituły, jako laureat nagrody CHAMPION BIZNESU w uznaniu za zasługi oraz istotny wkład w rozwój gospodarczy.

więcej

FAKRO stawia na Polskę
2023-05-31

Firmę FAKRO i Fundację Godła Promocyjnego Teraz Polska łączy wieloletnia i owocna współpraca. Dlatego też z przyjemnością FAKRO kolejny już raz zostało Partnerem Gali Teraz Polska. Wydarzenie odbyło się 29 maja br. Na miejscu nie zabrakło reprezentacji FAKRO.

więcej

FAKRO liderem branży budowlanej w Rankingu Najlepszych Polskich Pracodawców WPROST
2023-05-23

Według rankingu opublikowanego przez tygodnik WPROST firma FAKRO zajmuje 8 miejsce wśród pracodawców w Polsce. Jest to najwyższa lokata firmy z branży budowlanej.

więcej

FAKRO partnerem wystawy „Beksiński. Rzeźby”
2023-05-10

FAKRO i sztuka to pozornie nieoczywiste jednak trwałe partnerstwo. W ramach kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”, dołączamy się do kolejnego kulturalnego przedsięwzięcia. Tym razem mowa o wystawie „Beksiński. Rzeźby”.
więcej

FAKRO wspiera dziewczęcą drużynę siatkarską
2023-05-05

FAKRO było jednym ze sponsorów sądeckiej drużyny podczas Finału Mistrzostw Polski Młodziczek w Piłce Siatkowej w Bartoszycach. Młode siatkarki z drużyny Sandecja Dunajec Nowy Sącz zagrały mecz o 5.miejsce z drużyną MUKS Joker Świecie.

więcej

FAKRO podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach
2023-05-04

Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO reprezentował firmę podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W programie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabrakło kluczowych trendów i tendencji zmieniających gospodarkę, kształtujących jej perspektywy w zmiennym otoczeniu geopolitycznym i makroekonomicznym.

więcej

FAKRO w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce wg. FORBES
2023-05-02

FAKRO znalazło się w gronie 300 Najlepszych Pracodawców w Polsce 2023 wg. Forbes. W trzeciej edycji rankingu Poland’s Best Employers 2023 FAKRO zostało wyróżnione w kategorii „Budownictwo”, będąc jednocześnie jedyną sądecką firmą, która znalazła się na liście.

więcej

FAKRO wspiera zdolną młodzież
2023-04-28

FAKRO chętnie wspiera młodzież w dążeniach do sukcesu i rozwijaniu pasji. Podczas Międzynarodowego Festivalu Tańca Cracow Open organizowanego w Krakowie wspieraliśmy zespół tańca nowoczesnego reprezentującego Szkołę Tańca WirDance z Nowego Sącza.

więcej

FAKRO na rajdzie Climate Classic Polska
2023-04-27

Reprezentanci FAKRO wezmą udział w Cycling 4 Climate Polska – wyścigu kolarskim, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na ochronę klimatu i konieczność redukcji śladu węglowego. Rajd odbędzie się 28 maja br. w Trójmieście. Zaangażowanie FAKRO jest kolejną inicjatywą wypełniającą filozofię GO GREEN. W akcji udział wezmą partnerzy i pracownicy FAKRO.
więcej

Jubileuszowa wizyta WIMED w FAKRO
2023-04-26

21 kwietnia siedzibę firmy FAKRO odwiedzili jej partnerzy i przyjaciele – firma Wimed na czele z prezesem Zdzisławem Dąbczyńskim. Wizyta była okazją do świętowania ich 35- lecia. Podczas spotkania pracownicy WIMEDu zwiedzili firmę FAKRO oraz uczestniczyli w inspirujących wykładach Prezesa Ryszarda Florka oraz Prezesa Zdzisława Dąbczyńskiego.
 
więcej

Pracownicy FAKRO absolwentami Informatyki w biznesie na WSB
2023-04-24

24 pracowników FAKRO z powodzeniem zakończyło studia na kierunku „Informatyka w biznesie”. To kierunek  adresowany wyłącznie dla pracowników sądeckiej firmy. Został utworzony na początku 2022 roku w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University.
więcej

Dobre praktyki FAKRO w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki.”
2023-04-20

Aż trzy dobre praktyki FAKRO zostały ujęte w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Raport publikowany jest corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To największy w Polsce przegląd inicjatyw CS, ESG i zrównoważonego rozwoju w Polsce. W 21. edycji zaprezentowano 1705 działań podjętych przez 272 firmy.
więcej

Fundacja Pomyśl o Przyszłości współorganizatorem Kongresu Nauczycieli Biznesu i Zarządzania
2023-04-14

Fundacja Pomyśl o Przyszłości  uczestniczyła w roli eksperta w Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Biznesu i Zarządzania. To jedno z licznych działań fundacyjnych w tym obszarze. Organizacja bierze także udział w współtworzeniu podręcznika „Biznes i zarządzanie”.

więcej

FAKRO z Grand Prix w konkursie Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej 2023
2023-04-14

Podczas Gdańskich Targach Szkół Ponadpodstawowych podsumowano konkurs „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej 2023”. Nagrodzono 15 przedsiębiorców. Nagrodę specjalną Grand Prix otrzymała firma FAKRO.
więcej

FAKRO rozdaje uśmiechy
2023-04-05

FAKRO wpiera lokalne środowisko oraz tych, którzy potrzebują pomocy. Czasem wystarczy jeden uśmiech, by poprawić komuś nastrój. Tym razem firma przekazała gadżety dla dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym, w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu.

więcej

Ponad 250 pracowników FAKRO przebadało się za darmo w siedzibie firmy
2023-04-04

Ponad 250 pracowników FAKRO wzięło udział w bezpłatnych badaniach w ramach programu NFZ „Profilaktyka 40+”. Badania zostały zorganizowane na terenie firmy FAKRO, w godzinach pracy, a każdy uprawniony pracownik mógł wykonać je za darmo.

więcej

FAKRO Budowlaną Firma Roku 2022. JANUSZ KOMURKIEWICZ Osobowością Branży 2022
2023-03-24

FAKRO zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Budowlanej Firmy Roku 2022. To nie jedyna nagroda – Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu, został Osobowością branży minionego roku.

więcej

FAKRO – galerią sztuki
2023-03-23

Firma FAKRO stała się filą starosądeckiej Galerii IMO. W siedzibie producenta okien dachowych i schodów strychowych zawisły obrazy pochodzące z międzynarodowych plenerów malarskich. Inicjatywa jest lokalną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”.
więcej

FAKRO America razem z „Gramy dla Polski”
2023-03-22

Nie od dziś wiadomo, że firma FAKRO wspiera polski sport, a w szczególności polską piłkę nożną. Z dumą informujemy, że nasz oddział w Stanach Zjednoczonych FAKRO America towarzyszył młodym zawodnikom podczas kolejnej edycji projektu PZPN „Gramy dla Polski”. Wydarzenie odbyło się w lutym 2023 r. w Chicago, Illinois. W weekendowym treningu wzięło udział 29 zawodników z roczników 2008 i 2009. Do Wietrznego Miasta przybyli młodzi piłkarze również z innych stanów: Kalifornii, Florydy, Nowego Jorku, a nawet z Kanady.

więcej

Dzień Kobiet z FAKRO
2023-03-15

Z okazji Dnia Kobiet FAKRO zaprosiło Panie na wspólne wyjście do kina. Seanse odbyły się w nowosądeckim kinie Sokół. Były doskonałą okazją do integracji i spędzenia czasu w gronie koleżanek z pracy.  
Panie mogły zdecydować się na jedną z dwóch propozycji polskich produkcji: „Pokolenie Ikea” lub „Ślub doskonały”. Podczas każdego z seansów sala była wypełniona po brzegi.

więcej

FAKRO partnerem XI Pikniku Naukowego w Elektryku
2023-03-08

Po raz jedenasty Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu zorganizował Piknik Naukowy, który co roku przyciąga młodych, zdolnych ludzi, chętnych do wzięcia udziału w przygotowanych konkurencjach. Wydarzenie odbyło się 2 marca 2023 roku na Kampusie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO patronem specjalistycznej klasy w ZSZ w Grybowie
2023-03-08

FAKRO od lat współpracuje z lokalnymi i krajowymi szkołami zawodowymi. 2 marca br. firma podpisała list intencyjny z Zespołem Szkół Zawodowych w Grybowie w obszarze utworzenia klasy o profilu „Technik montażu i automatyki stolarki budowlanej”. Działanie ma na celu pozyskanie wyszkolonych fachowców w dziedzinie montażu stolarki, którzy po skończeniu nauki będą realizować zadania wymiany okien na rynku krajowym i zagranicznym.

więcej

FAKRO pomaga Turcji
2023-03-06

FAKRO nie tylko sprzedaje produkty na całym świecie, ale także globalnie pomaga. Przez ostatni rok firma we współpracy z Fundacją Pomyśl o Przyszłości mocno zaangażowała się w pomoc na rzecz Ukrainy. Teraz FAKRO pomaga dotkniętej kataklizmem trzęsienia ziemi Turcji, gdzie ma swoje przedstawicielstwo.

więcej

Okno dachowe FAKRO GREENVIEW – „EKOPRODUKTEM 2023”
2023-03-02

FAKRO produkuje ekologiczne okna dachowe, które dają niezbędne do życia światło mające pozytywny wpływ na nasze zdrowie i dobry nastrój.  Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW została skonstruowana z dbałością zarówno o ekologię, jak i ekonomię. Linia GREENVIEW wpisuje się idealnie w przyświecającą FAKRO filozofię GO GREEN.

więcej

Zespół FAKRO doceniony za pomoc Ukrainie
2023-02-24

24 lutego 2022 roku obudził Europę niedowierzaniem w to, że pełnoskalowy atak na niepodległe, europejskie państwo jest jednak możliwy.  Po raz kolejny polityka zmusiła nas do życia w nowej rzeczywistości. Od początku wojny FAKRO pomaga obywatelom Ukrainy. W rocznicę rosyjskiego ataku firma odebrała nagrodę za najlepszy program prospołeczny – FAKRO POMAGA UKRAINIE.

więcej

FAKRO w gronie laureatów Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy
2023-02-20

FAKRO znalazło się w prestiżowym gronie laureatów Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy w kategorii Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników.
więcej

Ważne wydarzenia targowe z FAKRO
2023-02-13

Na przełomie stycznia i lutego odbyły się dwa ważne w branży budowlanej wydarzenia targowe. Międzynarodowe Targi Poznańskie BUDMA, to czerwona pinezka na mapie spotkań biznesowych – FAKRO rok rocznie uczestniczy w tych targach i prezentuje swoją kompleksową ofertę. W Katowicach natomiast odbyły się targi 4 Design Days, które ponadto przyciągają grono Architektów, dla których wiedza pozyskana podczas debat i prezentacja nowoczesnych produktów producentów jest równie ważna podczas pracy nad projektami.

więcej

FAKRO członkiem UN Global Compact
2023-01-20

Firma FAKRO została członkiem UN Global Compact. W grudniu 2022 FAKRO wraz z tą organizacją zorganizowało transport materiałów budowlanych do odbudowy ukraińskiej Buczy. To pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie działanie pomocowe FAKRO na rzecz naszych wschodnich sąsiadów.

więcej

FAKRO w pierwszej trójce Rankingu Top Marka 2022
2023-01-05

Już od 15 lat magazyn PRESS wraz z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ogłasza Ranking TOP Marka. Jest to ranking obejmujący ponad 500 marek, które badane są pod względem ich siły medialnej. Firma FAKRO kolejny raz zajmuje 3 pozycję w kategorii Materiały Budowlane.

więcej

Plakat i stolarka otworowa polskim towarem eksportowym
2022-12-22

Podobnie jak polska stolarka otworowa w branży budowlanej, tak polski plakat jest w sztuce jednym z naszych najlepszych „towarów eksportowych”. To naturalne podobieństwo znalazło wyraz w Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi”. Partnerem projektu jest firma FAKRO. Mecenat realizowany jest w ramach projektu „Okno otwarte na sztukę”.

więcej

FAKRO dla Buczy
2022-12-21

W ludzkiej świadomości funkcjonują słowa klucze, których dźwięk wywołuje natychmiastowe skojarzenia. Bucza jest jednym z takich słów. Ta podkijowska miejscowość stała się symbolem bestialskich zbrodni wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej.  Niestety, nie możemy cofnąć czasu. Jedyne, co możemy zrobić, to powoli przyczyniać się do tego, żeby ukraińska rzeczywistość była gotowa na powrót do pokojowej normalności.
więcej

Daliśmy dach nad głową i serce, czyli o tym jak FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości pomagają Ukrainie
2022-12-14

24 lutego 2022 roku jest datą, która wielu z nas trwale zapadła pamięć. To jedno z tych wydarzeń, kiedy szok powoduje, że jesteśmy w stanie zapamiętać najmniejszy szczegół danego dnia. Bo przecież, mimo ostrzeżeń ekspertów, nikt z nas nie dopuszczał myśli, że w sercu współczesnej Europy może wybuchnąć wojna na pełną skalę.

więcej

Fundacja Pomyśl o Przyszłości podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie
2022-12-09

Ryszard Florek, założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości wraz z Bożeną Damasiewicz i Jakubem Zapałą – prezesami Fundacji Pomyśl o Przyszłości, reprezentowali organizację podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie.
więcej

FAKRO EKO- HERO Małopolski
2022-12-07

Firma FAKRO została zwycięzcą konkursu EKO- Hero Małopolski w kategorii firma. Nagrodę wręczono za inicjatywy mające pozytywny wpływ na środowisko.
więcej

FAKRO w prestiżowym gronie BohaterONów
2022-12-05

Firma FAKRO znalazła się w prestiżowym gronie nominowanych do nagrody BohaterONy w kategorii firma. Firma FAKRO we współpracy z Fundacją Pomyśl o Przyszłości, zorganizowała 11 konwojów z pomocą humanitarną dla Ukrainy.
więcej

Razem po międzynarodowe sukcesy! FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski
2022-11-30

FAKRO, światowy potentat na rynku okien dachowych, przedłużył o cztery lata umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Ta sportowa współpraca trwa z federacją nieprzerwanie od 18 lat. W ramach nowego, obowiązującego do sierpnia 2026 roku kontraktu, polska firma uzyskała tytuł Oficjalnego Partnera Reprezentacji Polski.

więcej

FAKRO nagrodzone w konkursie „LUBIĘ, BO POLSKIE 2022”
2022-11-29

Firma FAKRO zajęła drugie miejsce w VI edycji ogólnopolskiego rankingu „LUBIĘ, BO POLSKIE”. Zostaliśmy nagrodzeni w kategorii Najlepszy Produkt Eksportowy 2022.

więcej

Dyrektor Marketingu Roku 2022 – FAKRO wśród najlepszych
2022-11-24

17 listopada w Warszawie odbyła się Konferencja Marketing Executive Summit 2022. To ważne wydarzenie dla biznesu, skierowane do wysokiej kadry menedżerskiej firm i korporacji. Zwieńczeniem dyskusji i wystąpień była wieczorna Gala, podczas której przedstawiono laureatów konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2022. Wśród wyróżnionych był Sławomir Gawlik - Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

więcej

FAKRO wspiera Młodych Dekarzy
2022-11-23

Firma FAKRO od lat wspiera organizacje branżowe. Tradycyjnie nie zabrakło jej także podczas 28. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy IFD. FAKRO było sponsorem w dwóch kategoriach: dach metalowy i dach pochyły.
więcej

Święto piłki czas zacząć!
2022-11-18

Kibice piłkarscy żyją już Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które 20 listopada rozpoczynają się w Katarze. Finałowy turniej to święto piłki nożnej dla sympatyków tej najpopularniejszej na świecie dyscypliny sportowej, których nie brakuje również w Polsce. Bardzo cieszymy się, że wśród 32 finalistów znalazła się Reprezentacja Polski.

więcej

FAKRO w prestiżowym gronie nominowanych do Nagrody Prezydenta RP
2022-11-18

Już po raz dwudziesty uhonorowano firmy promujące polską przedsiębiorczość. Gala Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Firma FAKRO otrzymała zaszczytną nominację w kategorii Międzynarodowy Sukces.

więcej

Apel branży – jak poradzić sobie z kryzysem?
2022-11-16

Spadek zdolności kredytowej Polaków uruchomił efekt domina, groźny jest nie tylko dla deweloperów ale całej gospodarki. Organizacje branżowe, m. in. Polski Związek Firm Deweloperskich oraz Związek Polskie Okna i Drzwi mają propozycje jak uniknąć niebezpieczeństwa - deklaruje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu firmy FAKRO. Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym dla portalu biznes.interia.pl.
więcej

Paweł Kołbon wiceprezesem Polskiej Izby Budownictwa
2022-11-02

Paweł Kołbon, będący Kierownikiem Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO został  wiceprezesem Polskiej Izby Budownictwa kadencji 2022-2026.

więcej

VI Konferencja Kadry Zarządzającej Spółkami Zagranicznymi
2022-10-28

Za nami kolejny zjazd kadry zarządzającej spółkami zagranicznymi. Wydarzenie jest doskonałą okazją do transferu wiedzy i doświadczeń.
więcej

FAKRO partnerem wystawy polskiego plakatu w Starym Browarze w Poznaniu
2022-10-19

Plakat to jeden z najlepszych „towarów eksportowych” polskiej sztuki. Prace Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego czy Jana Lenicy znane są na całym świecie. W Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi” można do końca lutego 2023 r. oglądać blisko 200 prac plakacistów – od „klasyków” z lat 50. i 60. po projekty artystek i artystów młodego pokolenia.

więcej

FAKRO wyróżnione w konkursie Diamentów Green Industry
2022-10-13

FAKRO zostało wyróżnione w kategorii „Lider Zrównoważonej Produkcji” w konkursie „Diamentów Green Industry”. Gala konkursowa zwieńczyła XI edycję konferencji przemysłowej „Green Industry Summit”.

więcej

28. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy
2022-10-13

Zbliżają się 28. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD w Sankt Gallen (Szwajcaria). W dniach w 8-11 listopada 2022 roku, młodzi dekarze z całego świata zmierzą się ze sobą w czterech konkurencjach, walcząc o tytuł MISTRZÓW ŚWIATA! W każdej z nich zobaczymy polskie drużyny, które intensywnie doskonalą swoje umiejętności w krajowych ośrodkach kształcenia dekarzy pod czujnym okiem mentorów.
więcej

Za nami I KONGRES EDUKACJI BUDOWLANEJ
2022-10-13

FAKRO od wielu lat zaangażowane jest w działania związane z edukacją zawodową. Zwieńczeniem dotychczas realizowanych inicjatyw, a może otwarciem nowego rozdziału było zorganizowanie przez firmę FAKRO I Kongresu Edukacji Budowlanej. Wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie edukacji budowlanej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele świata polityki, biznesu i edukacji.
więcej

Certyfikacja FAKRO i nagroda dla ODPOWIEDZIALNEGO PRACODAWCY podczas Carbon Footprint Summit 2022
2022-10-13

FAKRO uczestniczyło w międzynarodowym szczycie klimatycznym – Carbon Footprint Summit 2022. Obecność firmy podczas wydarzenia wiązała się przede wszystkim z otrzymaniem certyfikatu CARBON FOOTPRINT APPROVED oraz nagrody Carbon Footprint Challange Awards w kategorii ODPOWIEDZILNY PRACODAWCA.
więcej

FAKRO gościem konferencji Poland – Europe – Ukraine. Rebuild Together
2022-10-11

Paweł Dziekoński, Wiceprezes Zarządu Grupy FAKRO reprezentował firmę podczas konferencji Poland-Europe-Ukraine. Rebuild Together.
więcej

FAKRO nagrodzone Innowatorem WPROST 2022
2022-10-10

Drzwi tarasowe HST SKY FAKRO zostały nagrodzone Innowatorem WPROST 2022 w kategorii „Infrastruktura i budownictwo”. To już drugi Innowator WPROST, który trafił w ręce FAKRO. Firma została uhonorowana tą nagrodą w 2011 roku zajmując zaszczytne trzecie miejsce. Od 2014 roku nagrody przyznawane są na podstawie autonomicznego badania Innovation Research, które bada poziom inwestycji w innowacje.

więcej

Ryszard Florek w Biznes Misji
2022-10-05

Ryszard Florek, Prezes Zarządu Grupy FAKRO wziął udział w programie popularnego youtubera Łukasza Smolarskiego Biznes Misja. Ten mający wielu subskrybentów kanał regularnie przyciąga widzów chcących skorzystać z wiedzy, którą dzielą się praktycy biznesu.

więcej

Okno dachowe PTP-V RENO „Odkryciem Roku 2022”
2022-09-27

Okno dachowe PTP-V RENO marki FAKRO zostało wyróżnione prestiżowym tytułem  „Odkryciem Roku 2022” w ramach programu organizowanego przez Stolarkę VIP.
więcej

Ryszard Florek Ambasadorem Młodego Pokolenia RP
2022-09-26

Ryszard Florek, prezes i współwłaściciel FAKRO został laureatem wyróżnienia „Ambasador Młodego Pokolenia RP” w kategorii „Mecenas młodego pokolenia” za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz młodzieży.

więcej

Markizy FAKRO zapewniają przyjemny klimat w sądeckim szpitalu
2022-09-20

FAKRO nie od dziś wspiera region i Sądeczan. Angażuje się finansowo w wiele inicjatyw społecznych, edukacyjnych i kulturalnych. Jednak pieniądze to nie wszystko. Ostatnio firma zamontowała swoje markizy na oknach oddziału otolaryngologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO na XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu
2022-09-15

Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO reprezentował FAKRO podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Podczas trzydniowego wydarzenia uczestniczył w kilku panelach oraz udzielił licznych wywiadów.
więcej

FAKRO partnerem wystawy Mistrzowie Architektury w Tallinnie
2022-09-09

Znany i uznany cykl wykładów Mistrzowie Architektury, zaprezentowany został z wystawą w Estonii. Na zaproszenie Stowarzyszenia Architektów Estońskich (Eesti Arhitektide Liit) wystawę zaprezentowano w Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych w Tallinnie (proj. KUU Architects, 2019). W wernisażu wzięło udział ponad 50-ciu polskich i estońskich architektów, a partnerem wydarzenia była firma FAKRO.
więcej

Młodzi Liderzy szkolili się w Nowym Sączu
2022-08-18

Czas wakacji to nie tylko relaks i zabawa. Ponad 100 uczniów szkół średnich i studentów uczestniczyło w warsztatach w ramach Letniej Szkoły Liderów. Wydarzenie przyciągnęło także autorytety ze świata biznesu, mediów i ekonomii.
więcej

Wdrożenie WMS i integracja z TMS – ważny krok w procesie cyfryzacji łańcucha dostaw FAKRO
2022-08-12

Firma FAKRO z sukcesem zakończyła wdrożenie systemu WMS i zintegrowała go z  systemem do zarządzania transportem TMS.

Zapraszamy na materiał filmowy, który pokazuje jak ważny i wielki krok zrobiła firmą w kierunku cyfryzacji łańcucha dostaw FAKRO.

więcej

Sukces nie pyta o wiek – Prezes Grupy FAKRO laureatem FORBES
2022-08-05

Ryszard Florek, Prezes Zarządu Grupy FAKRO, znalazł się w gronie laureatów listy FORBES „50 po 50”. Lista jest zestawieniem osób, które osiągają sukces w biznesie niezależnie od wieku. Zgodnie z zasadą, że pięćdziesiątka to nowa trzydziestka, osoby wyróżnione w plebiscycie mają być inspiracją dla wszystkich tych, którym może się wydawać, że ich czas na rzeczy wielkie minął. 

więcej

FAKRO dla Architektury
2022-07-11

Ostatni czas był bardzo owocny i pełen ważnych dla architektury spotkań. Najpierw odbył się Walny Zjazd Delegatów SARP, dzięki któremu Partnerzy mogli spotkać się z architektami na wyznaczonej przy wydarzeniu „Strefie dla Architekta 2022”. Kilka dni później swoje ważne spotkanie wyborcze mieli przedstawiciele Izb Architektów (IARP) z całego kraju. Zwieńczeniem tych istotnych wydarzeń był Piknik Architekta, który odbył się na krakowskich Błoniach z udziałem arch. Krzysztofa Mirucia.

więcej

Oświadczenie Zarządu Grupy FAKRO w związku z wyrokiem TSUE z dnia 30 czerwca 2022 roku
2022-07-01

W dniu 30 czerwca 2022 r. otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Trybunał Sprawiedliwości potwierdził prawo Komisji Europejskiej do ustalania priorytetów w zakresie spraw z dziedziny konkurencji. Swoją decyzją Komisja nie przesądziła, czy Velux nadużywał pozycji dominującej czy nie, lecz stwierdziła, że sprawa ma zbyt niski priorytet i z tego powodu nie będzie się nią zajmować. Podjęcie tej decyzji zajęło Komisji łącznie 12 lat.

więcej

Wysoka jakość – co zyskasz kupując okna marki FAKRO?
2022-06-30

Budujesz dom? Jesteś inwestorem? Szukasz okien dachowych, które spełnią Twoje oczekiwania? Wybierz raz, a dobrze! O tym dlaczego warto zainwestować w okna dachowe marki FAKRO – w szczególe, bez mydlenia oczu, za to z jasnym przekazem – najlepsza jakość daje spokojną głowę na długie lata. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się mistrz dekarski – Tomasz Domżał.
więcej

Ryszard Florek odznaczony medalem „Zasłużony dla eksportu”
2022-06-24

Ryszard Florek, Prezes FAKRO, został odznaczony medalem „Zasłużony dla eksportu”.  Nagrodę odebrał podczas XVIII Kongresu Eksporterów Polskich, który odbył się 22 czerwca w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

więcej

FAKRO – Budowlaną Marką Roku na 5 gwiazdek
2022-06-21

Firma FAKRO, jeden z czołowych producentów wysokiej jakości okien dachowych i schodów strychowych, została uhonorowana złotym tytułem Budowlanej Marki Roku 2022.
więcej

FAKRO świętuje z młodymi piłkarzami XI już Finał Sokolika
2022-06-20

XI Międzynarodowy Turniej Sokolika w Starym Sączu rozstrzygnięty. Ponad 500 młodych piłkarzy, rekordowa ilość drużyn, bo aż 36, łącznie z 17 krajów i mnóstwo kibiców. Tegorocznym zwycięzcą został hiszpański zespół Celta Vigo, który w finale zawodów, po serii rzutów karnych, okazał się lepszy od portugalskiego FC Porto. FAKRO od lat wspiera inicjatywę i również w tym roku nie zabrakło obecności przedstawicieli jednego z czołowych producentów okien dachowych.

więcej

Fundacja Pomyśl o Przyszłości na Kongresie Prawa Ochrony Konkurencji
2022-06-17

W dniach 7 i 8 czerwca br. w Warszawie odbył się Kongres Prawa Ochrony Konkurencji, Instytucje ochrony konkurencji – jak nam służą?

więcej

Udział FAKRO w XX Ogólnopolskim Rajdzie Samochodowym Dekarzy
2022-06-15

W dniach 10-12 czerwca firma FAKRO wzięła udział w Ogólnopolskim Rajdzie Samochodowym Dekarzy. Była to jubileuszowa, dwudziesta edycja tego wydarzenia, którego pomysłodawcą i gospodarzem jest nieprzerwanie Oddział Łódzki Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Tym razem brać dekarska spotkała się w pięknie położonym hotelu Superfala w Ostrowie Warckim nad Jeziorskiem,  w sercu strefy ciszy Rezerwatu Ornitologicznego.

więcej

FAKRO kontynuuje współpracę ze Stowarzyszeniem VeloAktiv
2022-06-14

Początkiem czerwca w siedzibie FAKRO gościliśmy wyjątkowych Mistrzów. Przedstawiciele Stowarzyszenia VeloAktiv przyjęli zaproszenie, aby podpisać umowę, dzięki której FAKRO już drugi rok wpierać będzie pasjonatów sportu propagując go wśród osób niepełnosprawnych. Nie ma rzeczy niemożliwych, taka dewiza przyświeca zarówno firmie jak i sportowcom, którzy mimo ograniczeń w życiu codziennym, dzielnie walczą i osiągają ambitne cele.

więcej

FAKRO niezmiennie wśród najlepszych
2022-06-14

Działalność FAKRO ponownie została wyróżniona. W opublikowanej niedawno przez WPROST Liście Największych Polskich Firm 2022 producent okien dachowych z Nowego Sącza otwiera drugą setkę będąc jednocześnie drugą firmą w branży stolarki okiennej. Już sama obecność w rankingu, którego liderami są tacy giganci jak PKN Orlen, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo czy PGE Polska Grupa Energetyczna jest sporym wyróżnieniem.

więcej

FAKRO patronem klasy o profilu monter stolarki budowlanej w Zespole Szkół w Starym Sączu
2022-06-09

Firma FAKRO we współpracy z Zespołem Szkół im. księdza profesora Józefa Tischnera w Starym Sączu uruchamia klasę o zupełnie nowym profilu – monter stolarki budowlanej. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym coraz intensywniej poszukiwani są właśnie tacy fachowcy.

więcej

FAKRO PARTNEREM GŁÓWNYM XII KONGRESU STOLARKI POLSKIEJ
2022-06-07

Wyczekana, XII edycja Kongresu Stolarki Polskiej już za nami. Związek POiD zaprosił do współpracy wielu ekspertów, którzy pełnią ważne role w branży stolarki budowlanej. Program merytoryczny opracowany przez Radę Programową przy współpracy z ekspertami odpowiadał na wiele ważnych pytań z dziedziny wyzwań z jakimi zmaga się obecnie środowisko. Wśród partnerów głównych nie zabrakło firmy FAKRO.

więcej

JANUSZ KOMURKIEWICZ (FAKRO) PREZESEM POiD NA KOLEJNĄ KADENCJĘ
2022-05-30

Po kolejnych czterech latach, 27 maja 2022 roku, Walne Zgromadzenie Członków POiD, ponowne wybrało nowe władze Związku. Prezesem na kolejną kadencję został Janusz Komurkiewicz – Członek Zarządu ds. Marketingu w FAKRO. Zgromadzeniu towarzyszyło także sprawozdanie i podsumowanie działalności i sukcesów Związku w latach 2018-2022.

więcej

Najlepsi polscy pracodawcy według FORBES
2022-05-26

Firm budowalnych na Sądecczyźnie jest wiele, ale to FAKRO jest wśród nich bez wątpienia najlepszym miejscem do pracy. I to w ocenie samych pracowników. Tak wynika z rankingu Forbes „Najlepsi polscy pracodawcy 2022”.

więcej

FAKRO partnerem konferencji - NEB dla miast postindustrialnych
2022-05-06

22 kwietnia, w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, odbyła się zorganizowana przez Krajową Izbę Architektów RP oraz Śląską Okręgową Izbę Architektów konferencja o ważnej obecnie tematyce „Nowy Europejski Bauhaus dla miast postindustrialnych”. Partnerem wydarzenia była firma FAKRO, która silnie kładzie nacisk na działania idące w zgodzie ze standardami wyznaczonymi przez Unię Europejską w kwestii Zielonego Ładu.

więcej

FAKRO partnerem konferencji SBDiM
2022-05-06

Końcówka kwietnia zaowocowała w wiele ważnych dla branży budowlanej konferencji, zorganizowanych przez instytucje silnie związane z tym sektorem. 22 kwietnia, w Krakowie, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zaprosiło wielu deweloperów, architektów, inwestorów i partnerów do debaty o tematyce „Nowe wyzwania rynku mieszkaniowego”, a partnerem tego wydarzenia była firma FAKRO. Patronat honorowy objął Prezydent Krakowa, Prof. Jacek Majchrowski.

więcej

Majowe szkolenia w FAKRO
2022-05-05

Firma FAKRO od wielu lat organizuje dla swoich kontrahentów konferencje szkoleniowe w specjalnie dedykowanym Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami, które znajduje się w siedzibie firmy w Nowym Sączu. Doświadczony zespół szkoleniowców zajmuje się szkoleniami merytorycznymi i praktycznymi  z zakresu montażu okien dachowych, pionowych i bram.

więcej

Pan Paweł Dziekoński gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego
2022-04-28

W poniedziałek, 25 kwietnia 2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się 14 edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. To trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem znamienitych gości. Tegoroczna edycja koncentrowała się wokół największego od dziesięcioleci wyzwania dla Europy, jej mieszkańców, dla jej gospodarki – wojny w Ukrainie.
więcej

Pomoc humanitarna dla Ukrainy - wywiad z kierowcami
2022-04-14

Wywiad z kierowcami firmy FAKRO, którzy od początku wojny dostarczają pomoc humanitarną do Ukrainy oraz przywożą uchodźców z ukraińskiej granicy do ośrodków w Krynicy, Muszynie, Nowym Sączu. W sumie zrealizowali 7 transportów humanitarnych, zorganizowanych przez Fundację Pomyśl o Przyszłości i sądeckich przedsiębiorców. Wartość wysłanej pomocy, to na ten moment ponad 2 mln złotych. Jest to relacja ludzi, którzy znajdują się w centrum wydarzeń. To ich osobiste odczucia, którymi podzielili się z nami i które pokazują jak wygląda rzeczywistość zza wschodnią granicą.

więcej

Fundacja Pomyśl o Przyszłości oraz FAKRO ramię w ramię z Ukrainą
2022-04-08

Koniec lutego przywitał nas strasznymi wieściami zza wschodniej granicy. Wybuch wojny u naszego najbliższego sąsiada wywołał w nas cały wachlarz emocji. Od niepewności i strachu o jutro, po motywację i zdecydowane działanie w przedsięwzięciach niosących pomoc. Gdy minął pierwszy szok związany z agresją Rosji, Fundacja Pomyśl o Przyszłości ruszyła ze wsparciem dla Ukrainy na niespotykaną dotychczas skalę.

więcej

FAKRO napędzane energią produkowaną ze Słońca
2022-04-04

Na całym świecie słyszy się teraz o katastroficznych skutkach degradacji środowiska i naturalnych zasobów Ziemi. Europejski „Green Deal” nakłada na państwa UE obowiązek znacznego ograniczenia emisji CO2, a w konsekwencji do całkowitej neutralności klimatycznej w 2050 roku. FAKRO podejmuje kolejne kroki w odpowiedzi na te wyzwania i wdraża w oddziale w Nowym Sączu, przy współpracy z firmą Columbus Energy S.A., instalację fotowoltaiczną, która w konsekwencji pokryje dachy praktycznie całego zakładu produkcyjnego. 

więcej

Videoblog #9: Czas zmian
2022-03-31

Wszyscy czujemy, że nadchodzi konieczność dużych zmian. Budując czy projektując dom stajemy przed wieloma dylematami. Teraz, jak nigdy wcześniej musimy zdać sobie sprawę, że każda podjęta decyzja pociąga za sobą konsekwencje. Jak jednak w obliczu obecnych wyzwań mieć pewność, że działamy w sposób świadomy i odpowiedzialny?

więcej

Videoblog #8: Odpowiedzialność projektowania
2022-03-24

Architekt swoją pracą i dbałością o detale stawia przysłowiowe, ale też dosłowne fundamenty każdego dobrego projektu. Poczucie odpowiedzialności sprawia, że wszystko powinno dziać się krok po kroku, aby zadbać o dobry start. Kolejność działań nie jest jednak zawsze taka sama, a jej zmiana pozwala odkryć innowacje, które wcale nie muszą być skomplikowane.

więcej

Mistrzostwa Polski na SankoLandii FAKRO w Muszynie Złockie
2022-03-07

5 marca 2022 r. właściciel FAKRO, Ryszard Florek, zaprosił i ugościł w swoim obiekcie „Sankolandia” juniorów i juniorów młodszych w saneczkarstwie oraz ich trenerów klubowych. Cel był wyjątkowy ponieważ przeprowadzono niezapomniane Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Warunki atmosferyczne były tak korzystne jak nigdzie indziej w tym sezonie.

więcej

X MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SKKI TRIKKE – FAKRO Cup 2022
2022-03-07

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, często sponsoruje wydarzenia sportowe promujące zdrowy tryb życia. Dlatego też firma kolejny raz wsparła X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Skki Trikke FAKRO Cup 2022, które odbyły się w dniach 5-6 marca br. na torach w Muszynie i Krynicy-Słotwinach.
więcej

Sądeccy Przedsiębiorcy z pomocą humanitarną dla Ukrainy
2022-03-02

Cała Polska jest dziś myślami z Ukrainą – krajem, z którego pochodzi wielu naszych przyjaciół. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji Fundacja Pomyśl o Przyszłości we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami z Sądecczyzny zorganizowała transport humanitarny żywności długoterminowej oraz środków higienicznych do Ukrainy. Oprócz Fundacji Pomyśl o Przyszłości i FAKRO w akcję zaangażowały się przedsiębiorstwa Konspol, Gosdrob, Szubryt, Goldrop, Cechini, Grupa Maspex oraz Eurocash.

więcej

2 Zimowa Olimpiada Dekarska FAKRO, 24-27/02/2022, Nowy Sącz - Muszyna
2022-03-01

W ostatni weekend lutego 2022r., w malowniczej miejscowości Muszyna odbyła się Konferencja FAKRO połączona z 2-gą Zimową Olimpiadą Dekarską. W zmaganiach uczestniczyło 16 drużyn, w tym 14 złożonych z przedstawicieli poszczególnych oddziałów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz zespół reprezentantów Zarządu Głównego i zespół złożony z pracowników biur PSD. To wyjątkowe wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

więcej

WSB-NLU i FAKRO razem w stronę cyfrowej transformacji
2022-02-28

Zarządzanie procesami, bazy danych, zarządzanie projektami, wdrażanie narzędzi informatycznych to tylko niektóre z zagadnień realizowanych w ramach studiów podyplomowych, które wraz z nowym semestrem akademickim rozpoczęli pracownicy firmy FAKRO.

 

więcej

SPRAWY KONIECZNE – #SZTUKA
2022-02-28

Podcasty stały się źródłem wiedzy, rozrywki czy humoru. Źródłem niemalże wszystkiego. Z tego też powodu postanowiliśmy zaangażować naszego ambasadora – wybitnego architekta Roberta Koniecznego do ich nagrania. W naszych podcastach będziemy poruszać sprawy ważne. Ważne z perspektywy każdego człowieka, bo każdy z nas potrzebuje DOMu – miejsca, do którego chcemy wracać. Robert Konieczny podpowie nam co zrobić, na co zwrócić uwagę, aby dobrze czuć się w swoim miejscu i przy okazji być w zgodzie z otaczającą nas naturą. Tym razem w rozmowie skupiono się na relacji architektury i sztuki. Budynku jako dzieła sztuki oraz inspiracji, którą czerpać można z obu obszarów.

więcej

Biznes odpowiedzialny społecznie
2022-02-24

W dniu 24 lutego 2022 roku Stolarka VIP, portal stolarki otworowej, zorganizował Galę dla leaderów działań CSR w środowisku branżowym. Była to pierwsza edycja programu, a uroczystość odbyła się na zamku w Gniewie.
więcej

Debata FAKRO i Roberta Koniecznego na 4 Design Days
2022-02-18

Pod koniec stycznia, w Katowicach, odbyło się święto architektury i designu 4 Design Days. To wielkie wydarzenie w świecie architektury, designu i nieruchomości. Obecność przedstawicieli FAKRO oraz stoiska firmy, pozwoliła na zaprezentowanie produktów i nawiązanie wartościowych relacji biznesowych. W czasie targów odbywały się debaty, podczas których omawiano największe wyzwania zrównoważonego budownictwa.
więcej

FAKRO na targach BUDMA 2022
2022-02-03

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA to wyjątkowy czas i jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów, dystrybutorów, architektów i wykonawców. Firmy branży budowlanej, po czasie pandemii i wprowadzonych obostrzeń, mogły w końcu po raz kolejny spotkać się na tak ważnym wydarzeniu, nawiązać relacje biznesowe i zaprezentować swoją ofertę. W tym roku BUDMA, jubilatka, obchodziła swoje 30lecie. Cieszymy się, że od samego początku wspólnie tworzymy tę historię. 

więcej

Ryszard Florek ogłoszony przez ,,Wprost’’ przedsiębiorcą 30-lecia
2022-02-03

Ryszard Florek został wyróżniony nagrodą w kategorii biznes. Prezes firmy FAKRO od 30 lat dowodzi zespołem, który buduje pozycję polskiej marki na całym świecie. FAKRO, wicelider w produkcji okien dachowych, to firma z ogromnym potencjałem eksportowym. Działalność na rynkach zagranicznych od zawsze była priorytetem Ryszarda Florka, którego celem jest nie tylko rozwój własnego przedsiębiorstwa, ale całościowa poprawa stanu polskiej gospodarki, a tym samym wzrost zamożności i świadomości ekonomicznej Polaków. 

więcej

FAKRO z nową linią okien GREENVIEW na targach Budma
2022-01-26

Targi Budma, jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej, już za tydzień otworzą swoje drzwi dla zwiedzających. Firma FAKRO zaprezentuje nową linię okien dachowych GREENVIEW. Ta przełomowa premiera szczegółowo zostanie przedstawiona 2 lutego 2022 r. podczas konferencji „Okna dachowe GREENVIEW – nowy standard na nowe czasy”. To trzeba i warto zobaczyć.

 

więcej

SPRAWY KONIECZNE – #BRYŁA
2022-01-13

Podcasty stały się źródłem wiedzy, rozrywki czy humoru. Źródłem niemalże wszystkiego. Z tego też powodu postanowiliśmy zaangażować naszego ambasadora – wybitnego architekta Roberta Koniecznego do ich nagrania. W naszych podcastach będziemy poruszać sprawy ważne. Ważne z perspektywy każdego człowieka, bo każdy z nas potrzebuje DOMu – miejsca, do którego chcemy wracać. Robert Konieczny podpowie nam co zrobić, na co zwrócić uwagę, aby dobrze czuć się w swoim miejscu i przy okazji być w zgodzie z otaczającą nas naturą. Tym razem na tapecie będzie #BRYŁA.
więcej

Robert Konieczny – ambasador FAKRO na wystawie w Paryżu
2021-12-17

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych już od kilku lat współpracuje ze znanym architektem Robertem Koniecznym, który jest jej ambasadorem. Produkty FAKRO dostępne są w 50 krajach na całym świecie, a prace Roberta Koniecznego można zobaczyć na prestiżowej wystawie Moving Architecture w Paryżu.

 

więcej

FAKRO mecenasem
2021-12-09

Firma FAKRO od lat wspiera różnorodne inicjatywy związane z literaturą. Dzięki takiej pomocy powstała między innymi książka Filipa Springera „Miasto Archipelag” opisująca stolice polskich województw sprzed reformy administracyjnej, w której został opisany fenomen sądeckiej przedsiębiorczości. Tym razem FAKRO dorzuciło swoją cegiełkę do powstania audiobooka na podstawie dzieła Witruwiusza „O architekturze ksiąg dzie-sięć”.
więcej

Ciekawe okno do kuchni
2021-12-06

Koniecznie poznaj nowe okno przesuwne FAKRO, które idealnie sprawdzi się w kuchni. Jeszcze więcej naturalnego światła i przestrzeni, dzięki drewnianemu oknu przesuwnemu PSK!

 

 

więcej

FAKRO w pierwszej dziesiątce najbardziej znanych polskich marek na świecie.
2021-11-19

Firma FAKRO od lat prężnie działa na rynkach zagranicznych. Po raz kolejny nasze starania zostały docenione. W ubiegłym tygodniu FAKRO znalazło się w rankingu TOP 10 znaków firmowych znad Wisły, które są rozpoznawalne w różnych częściach świata. Autorem rankingu był magazynfirma.pl. 
więcej

Nowa funkcjonalność w aplikacji FAKRO INNOVATIONS
2021-11-19

Pragniemy przypomnieć Państwu o naszej aplikacji na telefon: FAKRO Innovations. Dotyczy ona okien dachowych i dostępna jest w kilku wersjach językowych. Można ją pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Ostatnio wprowadziliśmy do niej nową funkcjonalność...

więcej

FAKRO przedstawia „TRENDY W BRANŻY STOLARKI BUDOWLANEJ 2022”
2021-11-19

Branża budowlana stale dostosowuje się do potrzeb współczesnego budownictwa. Inwestorzy, architekci i producenci poszukują rozwiązań, które poprawią komfort życia użytkowników budynków, jednocześnie pozwolą im zadbać o środowisko naturalne i ekologię. 15 listopada, w Warszawie, firma FAKRO podczas konferencji, zorganizowanej dla 80 Partnerów, przedstawiła trendy branży stolarki budowlanej w 2022 roku.

więcej

Otwarcie wystawy Robert Koniecznego w Paryżu
2021-11-10

Wczoraj wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Roberta Koniecznego i pracowni KWK Promes  Moving Architecture  w La Galerie d'Architecture w Paryżu. Wydarzenie to było poprzedzone wykładem Roberta w Pavillon de l'Arsenal, na którym m.in. opowiadał o prezentowanych na wystawie budynkach i ewolucji architektury mobilnej.

 

więcej

Marka FAKRO znów na podium
2021-11-09

Magazyn „Press” i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ogłosiły wyniki XIV edycji naj-większego badania marek w Polsce. Firma FAKRO zajęła w rankingu 3 pozycję w kategorii firm z branży budowlanej zdecydowanie wyprzedzając konkurencję. 

 

więcej

Wizyta gości z PZPN w siedzibie FAKRO
2021-11-09

Miło nam było gościć w siedzibie naszej firmy przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej wraz z Prezesem panem Cezarym Kuleszą. Podczas wizyty, goście zwiedzili firmę i poznali specyfikę naszej działalności.

 

więcej

Nagroda Builder Super Power dla dyrektora Sławomira Gawlika
2021-11-03

Sławomir Gawlik - Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO został uhonorowany przez miesięcznik „Builder” nagrodą Super Power. Podczas specjalnej uroczystości, która odbyła się 21 października 2021 roku w „Bank Clubie” w Warszawie, laureat otrzymał Certyfikat Builder Super Power.
więcej

Pracownia Roberta Koniecznego na wystawie w Paryżu
2021-10-28

KWK Promes to pierwsza polska pracownia architektoniczna zaproszona do prezentacji swej twórczości w Galerie d’Architecture w Paryżu. Założycielem i szefem KWK Promes jest Robert Konieczny – wybitny architekt, ambasador marki FAKRO.
więcej

SPRAWY KONIECZNE – #ŚWIATŁO
2021-10-21

Podcasty stały się źródłem wiedzy, rozrywki czy humoru. Źródłem niemalże wszystkiego. Z tego też powodu postanowiliśmy zaangażować naszego ambasadora – wybitnego architekta Roberta Koniecznego do ich nagrania. W naszych podcastach będziemy poruszać sprawy ważne. Ważne z perspektywy każdego człowieka, bo każdy z nas potrzebuje DOMu – miejsca, do którego chcemy wracać. Robert Konieczny podpowie nam co zrobić, na co zwrócić uwagę, aby dobrze czuć się w swoim miejscu i przy okazji być w zgodzie z otaczającą nas naturą.
więcej

Mistrzowski Zespół FAKRO
2021-10-20

Ponad dwa miesiące temu wystartowała kampania „Dołącz do Mistrzowskiego Zespołu FAKRO”. Billboardy i media naszego miasta zapełniły się twarzami naszych pracowników, zapraszających w szeregi najlepszego pracodawcy w branży budowlanej.

 

więcej

FAKRO Mecenasem konkursu Nagrody Roku SARP 2021
2021-10-18

Początkiem października jury konkursowy nagrodziło laureatów Nagrody Roku SARP 2021. Do konkursu organizowanego przez Zarząd Główny SARP, przystąpić mogły pracownie i biura projektowe, architekci, inwestorzy i organy administracji publicznej oraz redakcje magazynów architektonicznych. Firma FAKRO była Mecenasem tego konkursu.
więcej

Janusz Komurkiewicz (FAKRO) Promotorem Polski
2021-10-14

W miniony wtorek, 12 października 2021 w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa Janusz Komurkiewicz, członek zarządu Grupy FAKRO oraz Prezes Związku Polskie Okna i Drzwi, przyjął nagrodę „Promotor Polski”. Oprócz przedstawiciela FAKRO statuetkami zostali uhonorowani: Anna Dymna, prof. Krzysztof Pyrć oraz Andrzej Bargiel.

 

więcej

Konkurs Czyste powietrze z Muratorem zakończony!
2021-10-13

Za nami kolejna, trzecia już edycja konkursu "Czyste powietrze z Muratorem", którego firma FAKRO, od samego początku, jest partnerem. W finale konkursu nagrody przyznano w czterech kategoriach, a firma FAKRO była sponsorem nagrody w kategorii OKNA DACHOWE.

 

więcej

FAKRO na Kongresie 590
2021-10-12

W dniach 5-6 października 2021 w Warszawie odbyła się kolejna edycja Kongresu 590. Kongres należy do kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju. W tym roku skoncentrował się na następujących obszarach tematycznych: nowe państwo, nowe sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem badań i rozwoju oraz nowy obraz Polski.

więcej

Janusz Komurkiewicz, członek Zarządu Grupy FAKRO, gościem Ministerstwa Edukacji i Nauki
2021-10-07

We wtorek, 28 września odbyło się spotkanie Marzeny Machałek, Sekretarz Stanu w MEiN z przedstawicielami sektora stolarki budowlanej. W spotkaniu wziął udział Janusz Komurkiewicz, członek Zarządu ds. Marketingu w Grupie FAKRO, prezes Związku Polskie Okna i Drzwi.

 

 

więcej

FAKRO gościło architektów podczas Zebrania Zarządu Głównego SARP i Rady Prezesów SARP
2021-10-06

Tegoroczne Zebranie Zarządu Głównego i Rady Prezesów Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP odbyło się w ostatni, słoneczny weekend września. Firma FAKRO miała przyjemność być gospodarzem tego wydarzenia. To ważne spotkanie rozpoczęło się w siedzibie nowosądeckiego producenta okien dachowych, gdzie architekci wysłuchali prelekcji, zwiedzili fabrykę, aby następnie wyruszyć do hotelu ACTIVA w Muszynie, na oficjalne rozpoczęcie obrad.
więcej

Architekt Robert Konieczny – Promotorem Polski
2021-10-01

20 września br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021 odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała w ten sposób wybitnego architekta, założyciela pracowni KWK Promes – Roberta Koniecznego – ambasadora marki FAKRO.

 

więcej

AKTYWNIE w Muszynie – tak się bawi FAKRO!
2021-09-29

FAKRO aktywnie świętuje swoje 30 urodziny. 25 września 2021 w Hotelu Activa w Muszynie odbył się piknik: Aktywnie z FAKRO. Piknik dedykowany był pracownikom firmy FAKRO oraz ich rodzinom. Na uczestników czekały liczne atrakcje.

 

więcej

FAKRO partnerem kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”
2021-09-28

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.” - Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry. Nowe hasło kampanii społecznej Związku POiD „DOBRY MONTAŻ – Budujesz dla pokoleń” perfekcyjnie oddaje kwintesencję przywołanego cytatu. Firma FAKRO nieprzerwanie uczestniczy w tej kampanii i już w kolejnej edycji dołącza do merytorycznego wsparcia branży budowlanej w procesie zielonej transformacji.

 

więcej

Dzień bez samochodu w FAKRO
2021-09-23

Firma FAKRO promuje proekologiczne postawy wśród swoich Pracowników. Dlatego międzynarodowa kampania o nazwie: ,,Dzień bez samochodu’’, świętowana corocznie 22 września stała się idealną okazją, by docenić tych Pracowników, którzy na co dzień wybierają rower, jako środek transportu.

więcej

Walka o polskie drewno
2021-09-15

W ostatnich miesiącach zauważalny jest wzrost popytu na drewno. Cena tego surowca w Polsce wyraźnie rośnie, a jego dostępność maleje. Ma to wpływ na wiele branż, które przerabiają ten surowiec. Co więcej, polskie drewno coraz częściej wywożone jest za granicę przez co odnotowuje się braki tego surowca na lokalnym rynku. Dlatego organizacje branżowe alarmują, że grozi nam poważny kryzys i kierują do polskiego Rządu apel o ograniczenie eksportu drewna.
więcej

FAKRO na Forum Ekonomicznym w Karpaczu
2021-09-15

Ryszard Florek, Prezes FAKRO wraz z Pawłem Dziekońskim, Wiceprezesem firmy, wzięli udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Forum, które w tym roku odbyło się 7- 8 września, jest największą platformą spotkań ludzi biznesu, polityków i samorządowców w Europie Środkowo- Wschodniej. W tym roku odbyło się ono pod hasłem ,,Europa w poszukiwaniu przywództwa’’.
więcej

UKS 3 Staszkówka Jelna może wciąż liczyć na wsparcie FAKRO
2021-08-05

Końcem lipca br. firma FAKRO podpisała kontynuację umowy sponsorskiej z drużyną UKS 3 Staszkówka Jelna, która dumnie reprezentuje Sądecczyznę w piłce nożnej kobiet i dziewcząt. Sponsorowanie drużyny z tak ogromnym duchem walki i wieloma sukcesami na koncie, to dobry kierunek w budowaniu wizerunku marki angażującej pracowników jak i społeczności w sportowe wydarzenia.

więcej

Nagroda Publiczności POiD Building Awards w Twoich rękach!
2021-08-04

Zachęcamy do oddawania głosów na projekty zgłoszone przez FAKRO w konkursie o Nagrodę Publiczności POiD Building Awards 2021. Celem głównego konkursu było wyłonienie unikatowych zastosowań produktów stolarki budowlanej w najlepszych realizacjach architektonicznych z całego świata. W kategorii OKNA I DRZWI BALKONOWE nagrodę przyznaną przez jury - Grand Prix - otrzymał Dworzec autobusowy w Kielcach "Spodek", przesłany przez firmę FAKRO. To zwycięstwo jest dla nas ważnym wyróżnieniem.
więcej

FAKRO kontynuuje to, co dobre
2021-08-03

Wszystko co dobre, wcale nie musi się kończyć! Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych, kontynuuje sponsoring Klubu Sportowego MKS Sandecja Nowy Sącz. Lokalny patriotyzm, duch walki i ambitne cele, to paliwo napędowe tej współpracy.
więcej

EKO FAKRO – bawi, edukuje, otacza troską
2021-07-28

Końcówka pierwszego półrocza 2021 roku – roku 30-lecia FAKRO – minęła pod ważnym hasłem „EKO”. Firma, odpowiedzialna społecznie, od lat kładzie silny nacisk na edukację w zakresie ekologii i dbania o środowisko naturalne. Z tego powodu zorganizowała dla dzieci swoich pracowników konkurs pod hasłem „Pokaż jak kojarzy Ci się EKO FAKRO”. Wpłynęły dziesiątki zgłoszeń, z których wyłoniono po 3 zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Wybór był tak trudny, że przyznano także wyróżnienia, a dzieci otrzymały rodzinne vouchery do znanych i lubianych parków rozrywki i innych, bliskich Nowego Sącza, atrakcji.

więcej

FAKRO Złotym Partnerem Dnia Dekarza
2021-07-27

Na co dzień pracują w pocie czoła, w pełnym słońcu, do tego w ekstremalnych warunkach, bo na wysokości – dekarze. Ich pasją są dachy i to właśnie dzięki nim miliony rodzin mają ten dach nad głową. Jednak czasem dobrze jest zejść z dachu na ziemię. Doskonałą okazją ku temu była słoneczna sobota 24 lipca br. w Katowicach. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) zorganizowało w tym dniu 21 Ogólnopolski Dzień Dekarza, którego Złotym Partnerem była firma FAKRO – czołowy producent okien dachowych.

więcej

„Wywiad rzeka” - Agata Grenda w rozmowie z Robertem Koniecznym
2021-07-20

Robert Konieczny – wybitny architekt, ambasador firmy FAKRO - producenta okien dachowych i ekskluzywnej stolarki pionowej Innoview w szczerej rozmowie. "Wywiad rzekę" prowadzi Agata Grenda – managerka kultury, promotorka projektów społeczno-kulturalnych. W rozmowie poruszone są ważne współczesne kwestie w aspekcie architektury: pandemia, ochrona środowiska naturalnego, zdrowy tryb życia, praca i pasja.
Zobacz co napędza do pracy nad sztuką architektury ambasadora FAKRO - Roberta Koniecznego i co warto wiedzieć i zrobić projektując dom, tak aby był w on zgodzie z nami i naturą.

więcej

FAKRO w czołówce rankingu pracodawców
2021-07-14

Według rankingu opublikowanego przez tygodnik WPROST firma FAKRO zajmuje 8 miejsce wśród pracodawców w Polsce. Jest to najwyższa lokata firmy z branży budowlanej.

 

więcej

Okna dachowe FAKRO - bezterminowa gwarancja szyb hartowanych na rozbicie przez grad
2021-07-14

Okna dachowe FAKRO jako jedyne na rynku posiadają bezterminową gwarancję odporności szyby hartowanej na rozbicie przez grad. Kluczowe jest to gdy pojawią się ekstremalne warunki pogodowe, a Polska to kraj, w którym według badań opady gradu występują najczęściej w Europie.  Duży grad wielkości piłek golfowych potrafi uszkodzić karoserię czy wybić szybę w samochodzie. Może także uszkodzić szybę hartowaną w oknie dachowych. Na szczęście, dzięki gwarancji FAKRO, nie musisz się obawiać o straty!
więcej

FAKRO i Politechnika Krakowska - porozumienie o współpracy
2021-07-09

7 lipca została podpisana umowa o współpracy przez rektora PK prof. Andrzeja Białkiewicza i Sebastiana Talarczyka, członka zarządu spółki FAKRO do spraw zarządzania i rozwoju produktu. Umowa dotyczy inicjowania i realizacji wspólnych przedsięwzięć badawczych. Otwiera również nowe możliwości zarówno przed studentami jak i doktorantami Politechniki.

 

więcej

FAKRO inkubatorem Młodych Liderów
2021-07-09

Czasem warto opóźnić wyjazd na wakacje. Młodzież z warszawskich i sądeckich szkół zainwestowała swój czas w zdobywanie nowych doświadczeń.  Letnia Szkoła Liderów, projekt organizowany przez Fundację Pomyśl o Przyszłości i firmę FAKRO, oferuje wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu, HR i dziennikarstwa.

 

więcej

Flagowy produkt marki FAKRO - drzwi tarasowe HST Sky z tytułem Laureata VIP 2021
2021-07-01

Jubileuszowy, 30 Konwent Stolarki VIP był wyjątkowym wydarzeniem. Uczestnicy w końcu mogli prowadzić rozmowy na realnym spotkaniu branżowym. Wszyscy na to czekaliśmy. Spotkanie miało miejsce 9-10 czerwca, w hotelu 500, położonym nad Jeziorem Zegrzyńskim w Zegrzu i uczestniczyły w nim, jak zawsze, znane i szanowane firmy, w tym również FAKRO. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody za innowacyjne rozwiązania nowoczesnej stolarki – Laureat VIP 2021.
więcej

FAKRO na Dniach Otwartych Hospicjum Via Spei
2021-06-29

W niedzielę 13 czerwca 2021 roku odbyły się Dni Otwarte hospicjum Via Spei w Tarnowie. Nowopowstająca placówka będzie wsparciem dla osób w końcowych stadiach chorób nowotworowych. Firma FAKRO w trosce o najbardziej potrzebujących postanowiła dołożyć do realizacji tego celu również swoją cegiełkę. W związku z tym dla hospicjum przekazane zostały 3 sztuki zestawów schodów strychowych, 14 zestawów świetlików oraz inne produkty niezbędne do postępu prac.

więcej

FAKRO pobiegło po uśmiech dziecka
2021-06-29

"Run 4 a Smile”, Bieg po Uśmiech”, to projekt społeczny organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Jak co roku inicjatywę wsparła firma FAKRO, reprezentowana przez drużynę liczącą 41 osób. W tym roku celem biegu było zebranie 30 000 zł na pomoc dla Marysi w walce z ostrą białaczką limfoblastyczną. Zobacz, czy cel został osiągnięty!

 

więcej

Złoty Champion Roku 2021. Fakro nieprzerwanie złotą marką w produkcji okien dachowych
2021-06-29

Najnowsza klasyfikacja najlepszych marek budowlanych 2021 roku jest już dostępna. Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów budowlanych produkowanych w Polsce oraz działających na terenie kraju Generalnych Wykonawców, z podziałem na kilkadziesiąt kategorii. Wśród nich konik i duma firmy FAKRO: Okna Dachowe. Firma została Złotym Championem, Złotą Budowlaną Marką Roku i wyróżnioną Marką Przyjazną Fachowcom. A potwierdzeniem tych zasług są liczne, innowacyjne rozwiązania, które firma w swojej, już 30-letniej działalności, dostarczyła na rynek.
więcej

PODEJMUJ RYZYKO I WALCZ DO KOŃCA – FAKRO na dobre i na złe z Reprezentacją Polski w piłce nożnej
2021-06-25

Ostatnie tygodnie dostarczyły wszystkim kibicom wielu piłkarskich emocji. Polska Reprezentacja w piłce nożnej zadbała o pełen wachlarz przeżyć swoich sympatyków. I choć niejedna łza popłynęła po przegranej w pierwszym meczu ze Słowacją w Sankt Petersburgu, to mecz z Hiszpanią przyniósł nadzieję, a ten ze Szwecją budził skrajne emocje i był totalnie nieprzewidywalny.  Pomimo, że zabrakło upragnionego awansu, to idziemy dalej, z nadzieją patrząc w przyszłość.
więcej

Siła, prędkość i precyzja – czyli co łączy Rajdy Samochodowe z zawodem Dekarza.
2021-06-25

Za nami kolejny, bo już XIX Ogólnopolski Rajd Samochodowy Dekarzy, który odbył się w dniach 11-13 czerwca br. Organizatorem był Łódzki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, a uczestniczyło w tym wydarzeniu 56 drużyn. Gospodarzem imprezy było malownicze Darłówko, które gościło dekarzy wraz z rodzinami z całej Polski.

 

więcej

FAKRO wspiera Dawców Krwi
2021-06-24

W sobotę, 19 czerwca 2021 roku odbyła się Sądecka Gala Krwiodawców. Wydarzenie było uhonorowaniem 25-lecia działalności stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP i miało miejsce w Krynicy Zdrój w przestrzeni Pijalni Głównej.  W trakcie Gali wręczone zostały Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Krzyże Małopolski dla lokalnych Klubów Honorowych Krwiodawców. Firma FAKRO została zaproszona do wzięcia udziału w Gali ze względu na wsparcie przekazane stowarzyszeniu Honorowych Krwiodawców.

więcej

Promujemy Godło „Teraz Polska”. Firma FAKRO od lat angażuje się w budowanie polskiej gospodarki.
2021-06-24

Uroczysty finał 31. Edycji Konkursu „Teraz Polska” już za nami. 9 czerwca, w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, laureaci odebrali statuetki, a wręczyli je Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda oraz prof. Michał Kleiber, Przewodniczący Kapituły Godła "Teraz Polska". Godło „Teraz Polska” to najbardziej rozpoznawalny i prestiżowy znak jakości. Tak cenione i ważne odznaczenie polskiego pochodzenia podkreśla, że to co polskie, jest jakościowe i warte promowania. Firma FAKRO, jako wieloletni sponsor wydarzenia i Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” doskonale wie, jak ważne jest pielęgnowanie polskich wartości i wsparcie przedsiębiorców.

więcej

XI – Kongres Stolarki Polskiej z FAKRO
2021-06-23

Za nami kolejny, organizowany przez Związek POiD Kongres Stolarki Polskiej. Jest to cykliczne wydarzenie, na którym spotykają się producenci stolarki otworowej i dostawcy komponentów. Tym razem spotkanie, po raz pierwszy w historii, było w formie zdalnej. Dzięki digitalowej formule w Kongresie mogło wziąć i wzięło ponad trzykrotnie więcej osób niż mogłoby podczas stacjonarnej edycji.

więcej

Prezes FAKRO, Ryszard Florek na konferencji Impact 2021
2021-05-17

12 maja 2021 prezes firmy FAKRO, Ryszard Florek wziął udział w debacie „Firmy rodzinne w dobie pandemii. Wyzwania i perspektywy.”, organizowanej w ramach konferencji Impact 2021. Debata skupiała się wokół sytuacji licznych w Polsce firm rodzinnych. Próbowano określić ekonomiczne wyzwania stawiane przez pandemię oraz zaproponować rozwiązania.

 

więcej

FAKRO laureatem nagrody Inspirator Kariery 2020
2021-04-28

Kapituła konkursu Inspirator Kariery wyłoniła laureatów edycji 2020. Firma FAKRO Sp. z o.o. otrzymała nagrodę w kategorii BIZNES. Nagroda jest wyrazem uznania za profesjonalizm i wysokie standardy działania w dziedzinie kształcenia zawodowego.

więcej

Program Czyste Powietrze a wymiana stolarki
2021-04-26

Tylko kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych wpłynie na zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Firma FAKRO jako partner akcji "WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ" zaprasza na webinarium o programie "Czyste Powietrze" z udziałem eksperta NFOŚiGW na temat zasad wypełniania wniosków.

więcej

Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky FAKRO Innoview z TopBuilderem
2021-04-09

Produkt firmy Fakro, jakim są drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky, otrzymał prestiżową nagrodę TopBuilder.  W tym roku kapituła konkursu oprócz zwrócenia uwagi na innowacyjne, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne, postawiła przede wszystkim na wysoką jakość.

więcej

FAKRO partnerem akcji „Wszystkie dzieci chcą być w sieci”
2021-04-01

Firma FAKRO dołączyła do akcji: "Wszystkie dzieci chcą być w sieci", zorganizowanej przez Biuro Reklamy Polska Press przy współpracy Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Dzięki pomocy FAKRO i innych darczyńców, dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem” z powiatu gorlickiego otrzymają nowe komputery i tablety do nauki zdalnej. Cieszymy się, że możemy spełniać marzenia najmłodszych!
więcej

Roleta zasilana słońcem nagrodzona Dobrym Wzorem 2020
2021-03-25

Nowość w ofercie Fakro, jaką jest roleta wewnętrzna ARF Solar, została nagrodzona przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Nagrodę otrzymała w konkursie na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku  Dobry Wzór 2020. Zwycięska roleta jest zasilana energią pochodzącą z panelu fotowoltaicznego i działa w bezprzewodowym systemie Z-Wave.
więcej

FAKRO mecenasem międzynarodowego konkursu POiD Building Awards 2021
2021-03-22

Polski Związek Okna i Drzwi (POiD) zainicjował pierwszą edycją konkursu dla branży stolarki otworowej POiD Building Awards 2021. Konkurs został stworzony z myślą o polskiej branży stolarki budowlanej, a jego celem jest wybór najlepszych i najbardziej unikatowych rozwiązań na światowym rynku. Firma FAKRO objęła rolę Mecenasa tego konkursu.
więcej

W Dniu Kobiet FAKRO dziękuje Kobietom-Medyczkom
2021-03-08

W Dniu Kobiet firma FAKRO postanowiła podziękować wszystkim Paniom pracującym w szpitalu w Nowym Sączu i podarować im słodki upominek.

więcej

Piotr Broniszewski Sportowcem Dekady Małopolski
2021-03-02

Ogłoszono wyniki konkursu „Sportowiec Dekady Małopolski”. Zdobywcą 1 miejsca w kategorii Sportowiec Dekady Mężczyźni w powiecie nowosądeckim został pan Piotr Broniszewski. Serdecznie gratulujemy!

więcej

FAKRO już 30 lat na rynku!
2021-02-08

Firma FAKRO, znany w Polsce i na świecie producent okien dachowych rozpoczyna dzisiaj jubileuszowy rok. Dokładnie 30 lat temu, 22.01.1991 roku w Nowym Sączu Fakro Sp. z o.o. została zarejestrowana w Rejestrze Handlowym.

więcej

Prezes FAKRO gościem Czwartkowego Forum SGH
2021-01-25

21 stycznia 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W debacie udział wzięli Ryszard Florek, prezes FAKRO, założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości oraz prof. Sylwester Gregorczyk, kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego SGH. Tematem spotkania były strategie rozwoju polskich przedsiębiorstw w czasie pandemii wirusa COVID-19. 

więcej

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przychyla się do postulatu w sprawie przepisów przejściowych w Warunkach Technicznych
2020-12-09

Od 1 stycznia 2021 roku wchodzą w życie nowe Warunki Techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które m.in. zaostrzają wymogi dotyczące lepszej izolacji, co ma skutkować niższym zapotrzebowaniem na energię. Przepisy zaostrzają również współczynniki przenikania ciepła dla przegród zewnętrznych, w tym ścian, dachów oraz okien.
więcej

Budujesz dom – zrób to dobrze – podsumowanie
2020-11-26

Budowa domu to skomplikowany proces, w który zaangażowanych jest wiele osób. Inwestor  współpracuje z architektem i wykonawcą czyli z  profesjonalistami, którzy posiadają wiedzę na temat materiałów, rozwiązań oraz technologii.

więcej

Budujesz dom? – Zrób to dobrze. Rozmowa z architektem, wykonawcą i inwestorem
2020-11-19

Inwestor, który marzy o własnym domu, często nie wie od czego zacząć, dlatego potrzebuje fachowej pomocy. Próbując samemu rozwiązać temat ginie w gąszczu przepisów i spraw urzędowych do załatwienia. Kiedy wydaje się, że najtrudniejsze zadania ma już za sobą, pojawiają się nowe związane z wyborem wykonawcy oraz materiałów do własnego domu.

więcej

Paweł Dziekoński objął funkcję Wiceprezesa Zarządu FAKRO
2020-11-06

2 listopada 2020 r. do grona kadry zarządzającej FAKRO dołączył Paweł Dziekoński obejmując funkcję Wiceprezesa Zarządu. Paweł Dziekoński wspólnie z pozostałymi Członkami Zarządu będzie odpowiadał za funkcjonowanie i wyniki całej Grupy FAKRO, wzmocni organizacyjnie i biznesowo firmę FAKRO.

więcej

Janusz Komurkiewicz nagrodzony Honorowym Medalem Europejskim
2020-10-30

Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO oraz prezes Związku Polskie Okna i Drzwi został nagrodzony Honorowym Medalem Europejskim. Medal przyznawany jest przez Europejski Komitet Ekonomiczno – Społeczny działający przy Komisji Europejskiej oraz Business Centre Club za propagowanie w Polsce idei przedsiębiorczości i wartości europejskich.

więcej

Ryszard Florek uhonorowany tytułem i statuetką "Promotor Polski"
2020-09-30

Ryszard Florek, twórca i prezes Fakro, założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości został uhonorowany tytułem i statuetką "Promotor Polski", przyznawaną przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 26 września w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa.

więcej

Przewodnik po dobrym projekcie z Robertem Koniecznym
2020-09-23

19 września 2020 roku to przełomowa data, ponieważ w życie weszła nowelizacja Prawa budowlanego mająca na celu uproszczenie oraz przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego. Zmiany w nowelizacji są duże, ale na korzyść zarówno profesjonalistów jak i inwestorów. Według nowych zasad będzie łatwej uzyskać pozwolenie na budowę, jednak wymagane będą inne niż dotychczas dokumenty.

więcej

FAKRO wspiera krakowskich deweloperów
2020-09-18

11 września 2020 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Nagród, podczas której wręczono tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i Nagrodę Złotego Sokoła w ramach Konkursu organizowanego przez Zarząd Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań. Firma FAKRO była jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

więcej

FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości obecne na Forum Ekonomicznym w Karpaczu
2020-09-14

Wpływ pandemii na międzynarodową wymianę handlową, to aktualnie jedna z kluczowych kwestii polskich firm działających globalnie. Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego, które z powodu pandemii odbyło się w Karpaczu, nie mogło zabraknąć przedstawiciela FAKRO, czołowego producenta okien dachowych i Fundacji Pomyśl o Przyszłości.
więcej

Nowy dyrektor Stowarzyszenia IFD w siedzibie FAKRO
2020-09-07

Firma FAKRO jako pierwsza w Polsce, miała przyjemność gościć nowego dyrektora Stowarzyszenia IFD, Pascala Civati. Warto nadmienić, że firma FAKRO jest członkiem IFD (International Federation for the Roofing Trade) od 15 lat. Celem stowarzyszenia jest międzynarodowa popularyzacja zawodu dekarza oraz podnoszenie i doskonalenie umiejętności wśród braci dekarskiej na całym świecie.

więcej

3000 kilometrów w 15 dni dookoła Polski - Przystanek FAKRO
2020-09-04

Dwóch żołnierzy jednostki wojskowej w Lęborku 20 sierpnia br. wyruszyło z Lęborka w podróż dookoła Polski. Na rowerach w ciągu 15 dni pokonają 3000 kilometrów. Głównym celem tej ekstremalnej wyprawy jest zebranie 15 000 zł na budowę hospicjum.
więcej

FAKRO zaangażowane w akcję pomocy w Bejrucie
2020-08-21

Kilkudziesięcioosobowa grupa ratowników z Polski z psami i sprzętem medycznym, wyleciała do Bejrutu, by udzielić wsparcia poszkodowanym.
więcej

Pracownicy FAKRO zebrali ponad 500 000 kilometrów nadziei
2020-08-21

Pracownicy FAKRO w 2,5 miesiąca pokonali ponad 500 000 kilometrów. Do II edycji akcji „Kilometry nadziei z FAKRO” dołączyło 550 uczestników. Za pomocą aplikacji ENDOMONDO zdobywali kilometry biegając, jeżdżąc na rowerze, wędrując po górach czy pływając.
więcej

Budujmy ekologicznie, ale wydajnie!
2020-08-20

Dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej dołączyło do apelu o przyznanie architektom, inżynierom i inwestorom dowolności w sposobie, w jaki od 2021 będą osiągać nowe, niższe limity łącznego zużycia nieodnawialnej energii pierwotnej.
więcej

Termomodernizacja z oknami FAKRO i Dobrym Montażem
2020-07-23

Właśnie rusza kolejny projekt informacyjno-edukacyjny na temat zasadności i konieczności przeprowadzania kompleksowej termomodernizacji w budynkach jednorodzinnych, które są najczęstszym źródłem zanieczyszczeń atmosfery i szkodliwego smogu.

więcej

Wywiad z Prezesem Ryszardem Florkiem
2020-07-10

Mądrość gospodarcza, szczególnie dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa, jest dla nas Polaków szansą na lepsze jutro. W tym trudnym czasie ważą się także losy polskich firm, a tym samym nasze miejsca pracy. Zachęcamy do lektury wywiadu z Prezesem Ryszardem Florkiem „Państwa skłócone przestaną istnieć” (Dziennika Gazeta Prawna, Artur Ciechanowicz)
więcej

FAKRO przekazało maseczki szkołom budowlanym
2020-06-04

Firma FAKRO przekazała ponad 7000 maseczek ochronnych 36 szkołom budowalnym w całej Polsce.
więcej

#FAKROpomaga – maseczkowa akcja firmy z Nowego Sącza
2020-05-19

Ponad 4 500 tysiąca maseczek ochronnych przekazała sądecka firma FAKRO na rzecz organizacji służby zdrowia i potrzeb mieszkańców miasta.

więcej

CERTYFIKAT SZKOLENIOWY IFD (paszport dekarski)
2020-05-08

Celem Światowej Federacji Dekarzy IFD jest integracja środowisk dekarskich z różnych krajów oraz możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy nimi. Intencją jest także stworzenie silnej reprezentacji wspólnych interesów oraz doskonalenie umiejętności dekarskich specjalistów na całym świecie.

więcej

Robert Konieczny "O dobrym projekcie"
2020-05-07

Kiedy planujemy budowę wymarzonego domu, dobry projekt jest fundamentalny. W nim tkwi początek naszego wyobrażenia o bezpieczeństwie i komforcie mieszkania. O dobrym projekcie porozmawialiśmy z architektem Robertem Koniecznym – Ambasadorem marki FAKRO. Live odbył się 6 maja o godzinie 18:00.

więcej

Kupując polskie, dajesz innym pracę
2020-05-07

Zachęcamy do lektury wywiadu z Panem Januszem Komurkiewiczem, członkiem zarządu ds. marketingu FAKRO oraz prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi, na temat kondycji branży i krajowej gospodarki. Materiał został opublikowany na łamach Dobrego Tygodnika Sądeckiego 30 kwietnia br.

więcej

Folie dachowe FAKRO chronią malezyjskich lekarzy
2020-04-20

Pandemia koronawirusa opanowała cały świat, uderzając przede wszystkim w szpitale, które walczą nie tylko o zdrowie i życie pacjentów, ale zmagają się także z brakiem podstawowych środków bezpieczeństwa.

więcej

Wirtualne spotkanie Prezydenta z przedsiębiorcami
2020-04-16

Prezydent Andrzej Duda, wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski 15.04 br. spotkali się za pośrednictwem wideokonferencji z polskimi przedsiębiorcami.

więcej

Platforma e-learningowa Fakro
2020-04-14

Firma FAKRO, jako jedna z pierwszych w branży budowlanej, rozszerzyła wachlarz działań szkoleniowych, wdrażając projekt platformy e-learningowej. Akademia FAKRO, bo pod taką nazwą platforma funkcjonuje, to nowoczesne narzędzie wymiany informacji, poprzez którą chcemy dzielić się wiedzą z naszymi partnerami.
więcej

Maseczki ochronne od FAKRO dla nowosądeckiego szpitala
2020-03-31

W sytuacjach kryzysowych wzajemna pomoc jest nieoceniona. Sądecka firma FAKRO na ręce z-cy dyrektora Bogusława Latacza, przekazała szpitalowi w Nowym Sączu 800 sztuk własnej produkcji maseczek ochronnych, wspierając Służbę Zdrowia w walce z wirusem.

więcej

FAKRO w dobie epidemii – jak firma chroni swoich pracowników i partnerów?
2020-03-27

Wszyscy staliśmy się częścią nowego świata. Sytuacja jest trudna, jednak firmy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i partnerom. To też jest walka o naszą wspólną przyszłość. Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, każdego dnia podejmuje działania zwiększające poczucie bezpieczeństwa pracowników i partnerów.

więcej

Videoblog #7: Mądre Projektowanie
2020-03-27

O mądrym projektowaniu opowiada Robert Konieczny – Ambasador marki FAKRO, zapraszamy do oglądnięcia videobloga.
więcej

FAKRO „Odpowiedzialnym i Przyjaznym Pracodawcą”
2020-03-12

Polski Fundusz Rozwoju uhonorował tytułem „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca”  sześć firm z różnych branż. W tym prestiżowym gronie znalazła się również firma FAKRO.

więcej

Kino Kobiet FAKRO
2020-03-09

Z okazji Dnia Kobiet, panie pracujące w firmie FAKRO razem wybrały się do kina. W akcji zorganizowanej przez firmę „Kino Kobiet FAKRO” wzięło udział aż 450 kobiet.

więcej

Videoblog #6: Sztuka w architekturze
2020-03-05

Człowiek od zawsze lubi otaczać się pięknem, estetyka pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Tak samo działa to w architekturze. Dobrze zaprojektowana przestrzeń zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna może nas kształtować.
więcej

Mistrzowie dekarstwa na stoku
2020-02-25

Południowy region Polski to niezwykle malownicza okolica. Właśnie tam, FAKRO zorganizowało Konferencję dla Dekarzy oraz I-szą Olimpiadę Dekarską w sportach zimowych.
więcej

FAKRO podsumowało miniony rok i nagrodziło najlepszych
2020-02-21

Spotkanie podsumowujące miniony rok stało się już w firmie FAKRO tradycją. Jest to okazja nie tylko do zrelacjonowania najważniejszych zmian i wydarzeń minionego roku, ale także do nagrodzenia najbardziej zasłużonych pracowników. Spotkanie podsumowujące odbyło się 13 lutego br. w nowosądeckiej siedzibie firmy FAKRO.

więcej

FAKRO podczas V edycji 4 Design Days
2020-02-18

Światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych firma FAKRO, aktywnie uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach branżowych. Nie mogło jej także zabraknąć podczas targów 4 Design Days - wyjątkowego eventu dotyczącego architektury i designu.
więcej

BUDMA 2020 - podsumowanie
2020-02-06

Zapraszamy do fotorelacji z międzynarodowych targów BUDMA 2020 w Poznaniu.
więcej

FAKRO na 4 Design Days w Katowicach – zapraszamy!
2020-01-29

Firma FAKRO, światowy producent okien dachowych i schodów strychowych, a także jedna z najbardziej innowacyjnych polskich firm globalnych po raz kolejny weźmie udział w targach 4 Design Days. Wydarzenie, podczas którego FAKRO zaprezentuje kompleksową ofertę stolarki odbędzie się od 6 do 9 lutego w Katowicach.
więcej

Ryszard Florek otrzymał Małopolską Nagrodę Specjalną Rynku Pracy 2020
2020-01-27

Ryszard Florek, prezes i współwłaściciel firmy FAKRO otrzymał Nagrodę Specjalną przyznaną przez Kapitułę Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2020.

więcej

Karnawałowe atrakcje dla dzieci pracowników FAKRO
2020-01-25

Dzieci pracowników FAKRO bajkowo spędziły minioną sobotę. Najmłodsi uczestniczyli w animacjach i zabawie tanecznej, nieco starsi mieli okazję wziąć udział w seansach filmowych.

więcej

Firma FAKRO pomogła polskim rodzinom na Litwie
2020-01-16

Pracownicy firmy FAKRO zaangażowali się w akcję „Świąteczna paczka dla Polaków w Solecznikach na Litwie”. Natomiast firma umożliwiła transport darów zebranych przez Sądeczan na Litwę.

więcej

Videoblog #4: Bryła – ponadczasowy element krajobrazu
2020-01-10

„Bryła to bardzo ważny element budynku, przestrzeni oraz pejzażu, który nas otacza…” mówi Robert Konieczny, ambasador marki FAKRO w videoblogu, który dzisiaj prezentujemy.
więcej

Laureaci konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” odwiedzą FAKRO
2020-01-08

Firma FAKRO ufundowała trzy nagrody dla zwycięzców w konkursie „Mam zawód. Mam fantazję”. Uczniowie z klas laureatów będą mogli odwiedzić sądecką firmę, poznać jej specyfikę i dowiedzieć się jak powstają okna dachowe.

więcej

Święty Mikołaj odwiedził firmę FAKRO
2019-12-20

Odliczamy dni do świątecznego odpoczynku, a tymczasem Święta dotarły już do firmy FAKRO. W tym roku pracowników odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoją świąteczną ekipą.

więcej

Nowa formuła szkoleń w FAKRO
2019-12-18

Już od stycznia 2020 roku rusza zupełnie nowa formuła szkoleń dla dekarzy organizowanych przez Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO.

więcej

Videoblog #3: Robert Konieczny Ambasadorem FAKRO
2019-12-11

W dzisiejszym videoblogu Robert Konieczny opowie o roli światła w projekcie budynku. Naturalne światło to podstawowy element projektu, mające ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie.
więcej

FAKRO razem z Motomikołajami
2019-12-09

Firma FAKRO podobnie jak w ubiegłym roku dołączyła się do pomocy przy organizacji mikołajkowych paczek dla potrzebujących w ramach akcji Motomikołaje.

więcej

Bohdan Lisowski nowym Prezesem SARP
2019-12-06

Podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów SARP, które odbyło się 30 listopada br. w Warszawie, Bohdan (Biś) Lisowski został wybrany nowym Prezesem Stowarzyszenia Architektów RP. W poprzedniej kadencji kierował krakowskim oddziałem SARP. Dotychczas przez dwie kadencje Prezesem Zarządu Głównego był Mariusz Ścisło.

więcej

FAKRO podczas 25-lecia „Architektury-Murator”
2019-12-02

„Architektura-Murator” to czasopismo architektoniczne, które działa na rzecz oficjalnej promocji Polski przez architekturę. FAKRO jest z miesięcznikiem od samego początku, dlatego też nie zabrakło przedstawicieli firmy podczas Jubileuszu 25-lecia gazety.
więcej

FAKRO liderem rankingu Firm Rodzinnych Forbes
2019-12-01

Firma FAKRO znalazła się w gronie laureatów II edycji rankingu miesięcznika Forbes - Forum Firm Rodzinnych 2019, zajmując 1 miejsce w kategorii firmy rodzinne z przychodem powyżej 100 mln. zł w woj. małopolskim. Dyplom uznania w imieniu firmy odebrały Krystyna Kronenberger, współwłaściciel FAKRO oraz Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

więcej

FAKRO „Jedynką Gazety Wyborczej”
2019-11-27

Firma FAKRO, światowy producent okien dachowych i schodów strychowych, została wyróżniona tytułem „Jedynka Gazety Wyborczej”. Z okazji 30- lecia Gazety Wyborczej uhonorowano 30 firm z Małopolski, które odniosły sukces.
więcej

FAKROteam – wystartowaliśmy w VII Biegu Niepodległości w Rytrze
2019-11-18

Reprezentacja firmy FAKRO, podobnie jak w ubiegłym roku, aktywnie świętowała rocznicę odzyskania niepodległości.

więcej

Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu
2019-11-08

W dniach 04-08.11.2019 we Francji odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej w Europie - paryskie targi Batimat. Każda edycja tej imprezy przyciąga ponad ćwierć miliona zwiedzających oraz ponad 1700 wystawców z całego świata. Nie mogło wśród nich zabraknąć firmy FAKRO.
więcej

Okno dachowe preSelect MAX w "Dobrym Wzorze"
2019-11-06

"W nagrodzonym projekcie okna odnajdujemy poszukiwanie najlepszych i najwygodniejszych rozwiązań funkcjonalnych, a jednocześnie wrażliwość na estetykę, na światło i na przestrzeń" - to uzasadnienie wyróżnienia dla okna uchylno-obrotowego FPP-V preSelect MAX
więcej

Videoblog #2: Robert Konieczny Ambasadorem FAKRO
2019-10-30

W poprzednim odcinku, światowej sławy architekt, opowiedział jak wyglądała jego droga do architektury. Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka videobloga, z którego dowiecie się jak rozpoczęła się jego współpraca z firmą FAKRO.
więcej

FAKRO podczas inauguracji WSB - National Louis University w Nowym Sączu
2019-10-21

Firma FAKRO od wielu lat współpracuje z uczelniami wyższymi i środowiskiem akademickim. Angażuje się także w życie i rozwój Sądecczyzny, to właśnie w Nowym Sączu mieści się główna siedziba FAKRO.
więcej

Pracownicy FAKRO na warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi
2019-10-16

15 października przypada Europejski dzień Walki z Rakiem Piersi. W tym dniu w nowosądeckiej siedzibie FAKRO odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki raka piersi. Zwieńczyły one cykl warsztatów w ramach kampanii edukacyjnej „Piękna, bo świadoma” zrealizowanej przez FAKRO.
więcej

FAKRO na Międzynarodowym Kongresie IFD
2019-10-08

Piękne miasto Edynburg było gospodarzem 67. Międzynarodowego Kongresu IFD, który odbył się 25 - 28.09.2019r. Wydarzenie to sprzyja spotkaniom pomiędzy firmami budowlanymi, a krajowymi związkami dekarzy. W tym roku udział wzięło ponad 200 uczestników, a wśród nich nie mogło zabraknąć światowego producenta okien dachowych firmy FAKRO, która jest od 14 lat partnerem Kongresu.
więcej

FAKRO otwiera rok z partnerską Politechniką Krakowską
2019-10-08

FAKRO od wielu lat współpracuje z uczelniami i środowiskiem akademickim. 1 października br. Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, specjalista ds. współpracy z architektami uczestniczyła w uroczystej inauguracji roku akademickiego na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

więcej

Zarząd Główny i Rada Prezesów SARP w FAKRO
2019-10-04

Zarząd Główny i Rada Prezesów Stowarzyszenia Architektów RP spotkali się w Muszynie Złockie na swoim kolejnym zebraniu. Pobyt architektów na Sądecczyźnie był okazją do odwiedzenia głównej siedziby firmy FAKRO.
więcej

FAKRO uczestnikiem Forum Sukcesu Polskiego Biznesu
2019-10-02

Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO reprezentował polskiego producenta okien dachowych i schodów strychowych podczas Forum Sukcesu Polskiego Biznesu 1989-2019. Pomysłodawcą i inicjatorem wydarzenia, które odbyło się 24 września br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich była minister Jadwiga Emilewicz.
więcej

FAKRO sponsorem 65. Konferencji Naukowej
2019-10-02

Firma FAKRO była sponsorem prestiżowej 65. Konferencji Naukowej w Krynicy-Zdroju. W ramach partnerstwa Ryszard Florek, prezes firmy FAKRO, czołowego producenta okien dachowych, a także pomysłodawca i założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości podczas inauguracji zaprezentował najnowszy raport Fundacji „Polska Globalnie”.
więcej

Wywiad z Robertem Koniecznym
2019-09-19

W tym miesiącu Robert Konieczny – nasz Ambasador został oficjalnie członkiem Francuskiej Akademii Architektury – jesteśmy z tego dumni i gratulujemy. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.
więcej

Młodzi ludzie wybierają FAKRO
2019-09-19

20 praktykantów i stażystów od lipca do września br. zdobywało doświadczenie zawodowe w głównej siedzibie firmy FAKRO. 16 września odbyło się uroczyste podsumowanie „Praktyki i staże 2019” połączone zaproszeniem do udziału w trzeciej edycji programu „Ambasador marki FAKRO – Student”.
więcej

"Najpiękniejszy dach na świecie" - FAKRO wspiera konkurs IFD AWARD 2019 i Kongres IFD
2019-09-17

Firma FAKRO od wielu lat docenia działania dekarzy. W tym roku po raz 14-sty ma zaszczyt wesprzeć 67. Międzynarodowy Kongres IFD, który odbędzie się w Edynburgu, w dniach 25-28 września. Dodatkowo FAKRO jako członek partnerski IFD zgłosił do konkursu IFD AWARD 2019 budynek referencyjny Renngasse z Wiednia oraz ekologiczny, modułowy budynek Green Unit z Wielkiej Brytanii.
więcej

FAKRO przekazało pieniądze na leczenie dzieci pracowników
2019-09-13

Pracownicy FAKRO dzieciom pracowników. Tak można streścić cel akcji „Kilometry nadziei z FAKRO”. To właśnie dla czwórki chorych dzieci 474 osoby dołączyły do rywalizacji na ENDOMONDO „Kilometry nadziei z FAKRO”.
więcej

Znamy Mistrzów Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim
2019-09-10

6 września br. w chorwackim Zadarze zakończyły się Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim w klasie ORC. XII edycja Regatta Build Cup przyciągnęła prawie 300 zawodników. Znamy zwycięzców.

więcej

Premier Morawiecki spotkał się z polskimi przedsiębiorcami
2019-09-05

Premier Mateusz Morawiecki zaszczycił swoją obecnością tegoroczne spotkanie Fundatorów i Sympatyków Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Spotkanie odbyło się 4 września br. w Hotelu Krynica w Krynicy-Zdroju jako wydarzenie towarzyszące XXIX Forum Ekonomicznemu.
więcej

Młodzi Liderzy w FAKRO
2019-09-03

"Prawie 30 uczestników XIV Forum Ekonomicznego Młodych Liderów i projektu "Inkubator współpracy polsko-czeskiej" odwiedziło siedzibę nowosądeckiej firmy FAKRO. Przez pięć dni będą uczestniczyć w licznych spotkaniach, panelach, dyskusjach i wizytach studyjnych.
więcej

Robert Konieczny członkiem Francuskiej Akademii Architektury
2019-09-03

Robert Konieczny, ambasador marki FAKRO, już we wrześniu zostanie członkiem Francuskiej Akademii Architektury.
więcej

Dekarze razem z FAKRO świętowali Jubileusz 20-lecia PSD
2019-08-01

W minioną sobotę w Białymstoku odbył się XX Ogólnopolski Dzień Dekarza zwieńczony uroczystą galą jubileuszową z okazji 20-lecia PSD.
więcej

FAKRO sponsorem regat w Znamirowicach
2019-07-31

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, od lat wspiera aktywne formy wypoczynku. Tym razem po raz kolejny była sponsorem VIII Regat o Puchar Gumowego Ryjka, które odbyły się 27 lipca br. w Znamirowicach.
więcej

CZERWONA KROPKA dla drzwi podnoszono-przesuwnych FAKRO Innoview HST-Sky
2019-07-29

Uroczystość wręczenia nagród Red Dot Award w kategorii Product Design 2019 odbyła się 8 lipca w Essen w Niemczech. W tym roku Czerwoną Kropkę otrzymały drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky, a nagrodę odebrali nasi przedstawiciele Maksymilian Kłapacz i Stefan Struck.

więcej

Robert Konieczny – Ambasador marki FAKRO
2019-07-29

Światło, Bryła, Sztuka to hasło przewodnie kampanii FAKRO, której ambasadorem jest Robert Konieczny. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka videobloga, w którym Robert Konieczny opowiada, jak wyglądała jego droga do architektury.
więcej

Pokonaliśmy już ćwierć miliona kilometrów
2019-07-26

Pracownicy dzieciom pracowników. Tak można w trzech słowach streścić cel akcji „Kilometry nadziei z FAKRO”. To właśnie dla czwórki chorych dzieci 427 osób dołączyło do rywalizacji na ENDOMONDO „Kilometry nadziei z FAKRO” i jeżdżąc na rowerze, biegając, chodząc po górach, pływając pokonało w niespełna dwa miesiące ponad 250 000 kilometrów.
więcej

Janusz Komurkiewicz nagrodzony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości
2019-07-18

Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO, wicelidera na światowym rynku okien dachowych został nagrodzony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla biznesu.
więcej

Sukces akcji charytatywnej "Lwów 2019"
2019-07-12

Pasjonaci motocykli pod szyldem MOTO FAKRO oraz Fundacja Bratania Dusza po raz kolejni zorganizowali motocyklową, charytatywną wyprawę do Lwowa. Jej celem było dostarczenie darów naszym rodakom i osobom potrzebującym pomocy.
więcej

Idealne dopasowanie
2019-07-08

Lato w pełni. Odpoczywający na urlopach zachwycają się słoneczną pogodą, jednak wiele osób przebywa w zamkniętych wnętrzach. Ciepło słoneczne jest nieubłagane dla pomieszczeń i strasznie je nagrzewa szczególnie przez przeszklenia. Instynktownie więc szukamy sposobu na ochłodzenie.
więcej

Odszedł ojciec sądeckiej przedsiębiorczości
2019-06-24

Z wielkim bólem żegnamy Kazimierza Pazgana – ikonę sądeckiej przedsiębiorczości. Odeszła wielka osobistość, wspaniały człowiek który zmienił oblicze Nowego Sącza, czyniąc z naszego miasta pioniera polskiej przedsiębiorczości.

więcej

Wykonawcy wybrali FAKRO
2019-06-18

Brązowa Budowlana Marka Roku 2019 w kategorii Marka Przyjazna Fachowcom to jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie światowy producent okien dachowych firma FAKRO otrzymała podczas Gali organizowanej przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku.

więcej

Pracownicy FAKRO zbierają kilometry
2019-06-18

Pracownicy FAKRO pokonali już 27 495 kilometrów w ramach rywalizacji Kilometry nadziei z FAKRO. W akcję społeczną, w której każdy pokonany kilometr stanowi cegiełkę wsparcia czwórki chorych dzieci pracowników włączyło się 195 uczestników.

więcej

„Kształtowanie Przestrzeni” pod patronatem FAKRO nagrodziło najlepszych
2019-06-17

Firma FAKRO po raz kolejny wsparła Ogólnopolski Program Edukacyjny „Kształtowanie Przestrzeni” organizowany przez Izbę Architektów RP. Tematem tegorocznej, już VI edycji konkursu była „Mapa wrażeń”.

więcej

Uczestnicy projektu „Włącz myślenie” odwiedzili FAKRO
2019-06-17

Uczniowie pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu odwiedzili firmę FAKRO. Prawie 20 uczestników VII edycji projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” wzięło udział w wizycie studyjnej.

więcej

Finał Turnieju Sokolika za nami
2019-06-12

Korona Kielce zwycięża w IX Turnieju Sokolika. Firma FAKRO, już zgodnie z tradycją, była partnerem tego międzynarodowego wydarzenia.
więcej

Samochodowy rajd dekarski na Sądecczyźnie
2019-06-11

Nowosądecka firma FAKRO została złotym partnerem XVIII Ogólnopolskiego Samochodowego Rajdu Dekarzy. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 200 dekarzy z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy z całej Polski wraz z rodzinami. 
więcej

Podwójne TOPTEN dla FAKRO
2019-06-10

Okna marki FAKRO otrzymały prestiżową nagrodę TOPTEN 2019. Nagrodzono je w dwóch kategoriach: okna drewniane oraz okna dachowe. 
więcej

Pracownicy FAKRO i ich rodziny pobiegli w „Run for a smile”
2019-06-05

Podobnie jak w minionym roku pracownicy FAKRO wraz z rodzinami aktywnie zaangażowali się w Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile. 
więcej

MOTO FAKRO 2019
2019-06-04

Parking na terenie firmy FAKRO został wypełniony ponad stoma motocyklami. To znak, że przedstawiciele branży z całej Polski zawitali do Nowego Sącza, aby po raz 8 uczestniczyć w największym motocyklowym wydarzeniu – kolejnej edycji MOTO FAKRO. 
więcej

FAKRO mecenasem Nagrody Roku SARP
2019-05-29

Firma FAKRO, współpracująca z polskimi i zagranicznymi architektami, już po raz kolejny została mecenasem konkursu Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich.

więcej

FAKRO partnerem Jubileuszowej edycji Kongresu Stolarki Polskiej
2019-05-28

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych oraz producent kompleksowej oferty stolarki otworowej FAKRO-INNOVIEW line, była Partnerem X Kongresu Stolarki Polskiej.
więcej

Dzień Dziecka w FAKRO
2019-05-27

W minioną sobotę firma FAKRO stała się centrum atrakcji dla najmłodszych. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zorganizowano dla dzieci pracowników zwiedzanie zakładu i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Swój dzień świętowało prawie 500 dzieci wraz z rodzicami. Wydarzenie przebiegło pod hasłem „Bezpiecznie z FAKRO”.
 
więcej

FAKRO partnerem IX Międzynarodowego Turnieju Sokolika
2019-05-16

Podobnie jak w minionym roku firma FAKRO została partnerem Międzynarodowego Turnieju Sokolika. Jest to następstwo współpracy zainicjowanej w 2018 roku. 

więcej

Pierwszy Dzień Otwarty w FAKRO
2019-05-15

Firma FAKRO, będąca jednym z największym pracodawców w regionie, zorganizowała Pierwszy Dzień Otwarty. W wydarzeniu uczestniczyło prawie stu studentów uczelni wyższych i absolwentów szkół średnich z Nowego Sącza i okolic. Dzień Otwarty odbył się w minioną sobotę, 11 maja.
więcej

Dzieci pracowników FAKRO wprowadziły piłkarzy na murawę
2019-05-14

Sponsorowana przez FAKRO drużyna piłkarska Sandecja w minioną sobotę rozegrała mecz z liderem 1 Ligi – ekipą Raków Częstochowa. Sądeczanie zremisowali 2:2. Piłkarzy wprowadziły na murawę dzieci pracowników FAKRO.
więcej

Ryszard Florek nagrodzony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości
2019-05-09

Ryszard Florek, prezes i współzałożyciel firmy FAKRO, czołowego producenta okien dachowych 8 maja br. został nagrodzony Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla biznesu. Medale wręczyła w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. 
więcej

Marszałek Kozłowski z wizytą w firmie FAKRO
2019-04-25

Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego w ubiegły czwartek, tj. 17.04 br. podczas pobytu w rodzinnych stronach odwiedził firmę FAKRO.

więcej

Innowacyjność FAKRO wpływa na wzrost liczby polskich zgłoszeń patentowych
2019-03-26

Z raportu opracowanego przez Europejski Urząd Patentowy (EPO) wynika, że w 2018 roku aż o 19,7% wzrosła liczba zgłoszeń patentowych składanych przez polskich wynalazców, ośrodki badawcze i przedsiębiorstwa. Firma FAKRO dołożyła do tego wyniku także swoją „cegiełkę”.
więcej

Red Dot Award: Product Design 2019 dla drzwi tarasowych HST-Sky Innoview FAKRO
2019-03-25

Drzwi wielkopowierzchniowe HST-Sky otrzymały prestiżowe wyróżnienie za design i innowacyjność w konkursie Red Dot Award: Product Design 2019.

więcej

Innowacje FAKRO na MADE Expo
2019-03-20

Firma FAKRO światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, po raz kolejny zaprezentował swoje nowości podczas międzynarodowych targów MADE Expo. W Mediolanie, światowej stolicy mody, dużym zainteresowaniem cieszyły się skrojone na "miarę" produkty FAKRO. Innowacyjność rozwiązań znalazły uznanie już w ponad 50 krajach.
więcej

FAKRO uczestnikiem VII Forum Nowoczesnej Produkcji
2019-03-19

Przedstawiciele firmy FAKRO uczestniczyli w VII Forum Nowoczesnej Produkcji IndustryTech. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sektora produkcyjnego w Polsce. Forum odbyło się w dniach 12 – 13 marca br. w Warszawie. 
więcej

Pomagamy lokalnie – okna dachowe dla Sądeckiego Hospicjum
2019-03-18

Firma FAKRO pomaga potrzebującym rodzinom i placówkom, przekazując darowizny rzeczowe. Tym razem przekazała 17 okien dachowych na rzecz Sądeckiego Hospicjum.

więcej

„Automatycy z Elektryka” odwiedzili swojego Patrona
2019-03-15

Uczniowie II klasy o profilu „Automatyk” z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu odwiedzili firmę FAKRO. Wizyta zawodoznawcza „Automatyków” jest następstwem współpracy sądeckiego przedsiębiorcy ze szkołą. 
więcej

FAKRO zaprasza na MADE Expo
2019-03-14

W Mediolanie, światowej stolicy mody, czekają na Was skrojone na "miarę" produkty FAKRO. Podczas targów przedstawiamy szeroką gamę prestiżowych produktów, które znalazły uznanie w ponad 50 krajach.

więcej

Siła kobiet FAKRO
2019-03-11

Pierwsze skojarzenie z FAKRO? Okna dachowe, firma produkcyjna, branża budowlana – krótko mówiąc męski świat. Czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych jest jednym z największych pracodawców w regionie. W samym Nowym Sączu zatrudnia prawie 2 500 osób. Łącznie zespół liczy ponad 3 500 pracowników, z czego ponad 20% załogi stanowią kobiety.

więcej

Pracownicy FAKRO na filmie o Barbackim
2019-03-08

W miniony piątek, 1 marca chętni pracownicy FAKRO uczestniczyli w zamkniętym pokazie filmu o Bolesławie Barbackim.

więcej

Konferencja szkoleniowa dla Najlepszych Partnerów
2019-03-08

Malownicze południe Polski w każdej porze roku urzeka. Właśnie w centrali FAKRO, w Nowym Sączu oraz w Muszynie zorganizowana została „Konferencja Szkoleniowa dla Najlepszych Partnerów”. W dniach 28.02 – 03.03.2019 r., FAKRO gościło architektów, przedstawicieli stowarzyszeń oraz dziennikarzy branżowych.
więcej

Brama BSS Supreme oraz wyłaz do dachów płaskich DRL nagrodzone
2019-03-05

Produkty marki FAKRO: Brama BSS Supreme oraz wyłaz do dachów płaskich DRL zostały wyróżnione w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki Budowlanej 2019.
więcej

Architekt Robert Konieczny ambasadorem firmy FAKRO
2019-02-20

„ŚWIATŁO, BRYŁA, SZTUKA – kompleksowa oferta stolarki FAKRO” pod takim hasłem na konferencji prasowej podczas targów Budma, została zainaugurowana współpraca firmy FAKRO z wybitnym, polskim architektem Robertem Koniecznym, który został jej Ambasadorem.
więcej

Wyjątkowe produkty FAKRO na Střechy Praha 2019
2019-02-18

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych zaprezentował nowości produktowe podczas tegorocznej, już 21-tej edycji targów Střechy Praha. W dniach 7 - 9 luty goście tłumnie odwiedzali stoisko firmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne produkty, takie jak rodzina okien do dachów płaskich - okno DXW - po którym można chodzić oraz wielobarwne okno typu F w wersji ColourLine.
więcej

Pracownicy FAKRO zostali Ambasadorami!
2019-02-18

Rozstrzygnięto II edycję programu „Ambasador marki FAKRO” w kategorii „Pracownik”. Wyróżniono 14 osób, które na co dzień pracują w różnych spółkach należących do Grupy FAKRO. Uroczyste podsumowanie programu odbyło się 6 lutego br. w nowosądeckiej siedzibie firmy. 
więcej

FAKRO na targach BUDMA 2019
2019-02-12

Za nami uroczyste otwarcie już 28 edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019. W inauguracji wzięli udział przedstawiciele Sejmu i Senatu, korpusu dyplomatycznego i konsularnego, władz, administracji regionalnej i ogólnopolskiej,  izb i stowarzyszeń branżowych i ogólnogospodarczych, a także media i wystawcy.

więcej

FAKRO na targach BAU 2019
2019-02-06

Dla firmy FAKRO to był udany początek roku. Targi BAU, które z 2’250 wystawcami z 45 krajów i 250’000 zwiedzającymi jako wiodące targi na świecie po raz kolejny ustanowiły wartości rekordowe. Stoisko FAKRO było tłumnie odwiedzane, dzięki zaprezentowanym innowacyjnym rozwiązaniom.
więcej

Zapraszamy na stoisko FAKRO podczas MTP BUDMA 2019
2019-02-05

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy FAKRO podczas targów BUDMA 2019. Zaprezentujemy tam kompleksową ofertę stolarki otworowej, w tym nagrodzoną Złotym Medalem BUDMA 2019 bramę garażową BSS Supreme.
więcej

Zainwestuj w zdrowie z programem "Czyste Powietrze"
2019-02-04

Jak z korzyścią dla środowiska i naszego zdrowia zabezpieczyć dom przed utratą ciepła, obniżając przy tym rachunki za jego ogrzewanie? Trzeba zadbać o termomodernizację budynku. To najlepszy czas na takie przedsięwzięcie. Ruszył bowiem rządowy program „Czyste Powietrze”.
więcej

Studenci poznali FAKRO "od kuchni"
2019-02-01

Studenci z małopolskich uczelni, choć nie tylko –  często odwiedzają firmę FAKRO, jedną z największych firm w regionie. Tym razem progi światowego wicelidera w produkcji okien dachowych przekroczyli studenci II roku studiów magisterskich z Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
więcej

FAKRO podczas targów 4 Design Days
2019-02-01

W minionym tygodniu FAKRO gościło na salonach targów 4 Design Days w Katowicach. Podczas czterodniowej imprezy targi odwiedziło ponad 25 tys. gości, a stoisko FAKRO około 3 tysięcy. Wśród zwiedzających nie zabrakło profesjonalistów z branży rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.
więcej

FAKRO Budowlaną Firmą Roku 2018
2019-01-29

FAKRO – innowacyjna globalna firma rodzima, posiadająca w swojej ofercie kompleksową ofertę dla stolarki otworowej po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł Budowlanej Firmy Roku. 
więcej

Trwają targi 4 Design Days w Katowicach
2019-01-25

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywa się czwarta edycja targów 4 Design Days, czyli największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Firma FAKRO jest partnerem wydarzenia i serdecznie zaprasza na swoje stoisko nr 74.

więcej

Ryszard Florek nagrodzony Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji
2019-01-24

Ryszard Florek, prezes FAKRO i założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości został laureatem Kryształowego Lauru Umiejętności i Kompetencji. Nagrodę odebrał 19 stycznia br. w Zabrzu, gdzie odbyła się XXVII Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od 27 lat, rozpoczyna rok „Laurami”.

więcej

FAKRO na 4 Design Days w Katowicach – zapraszamy!
2019-01-22

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, a także jedna z najbardziej innowacyjnych polskich firm globalnych weźmie udział w targach 4 Design Days, które odbędą się w dniach od 24 do 27 stycznia. Podczas wydarzenia będą prezentowane nie tylko okna dachowe, ale również kompleksowa oferta produktów FAKRO.

więcej

Sąd nakazuje Veluxowi zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji
2019-01-15

28 grudnia 2018 roku, Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazuje firmie Velux Polska zaniechanie czynów nieuczciwej konkurencji. Sprawa dotyczy firmy Velset, która oferuje okna dachowe różnych producentów na rynki całej Europy. W naszej opinii promowanie na tych samych warunkach oferty FAKRO i Veluxa nie zyskało aprobaty monopolisty. 

 

więcej

Zapraszamy na targi BAU 2019
2019-01-14

Dzisiaj, 14 stycznia, rozpoczęły się targi BAU 2019 w Monachium, które potrwają do 19 stycznia. Firma FAKRO, która jest drugim co do wielkości producentem okien dachowych i schodów strychowych bierze udział w tym ważnym wydarzeniu od wielu lat. W tym roku zapraszamy do hali A3, stoisko 131.

więcej

ZŁOTY MEDAL targów BUDMA ponownie dla FAKRO
2019-01-02

Początek roku 2019 przyniósł nam kolejne wyróżnienie. Jest nim Złoty Medal Międzynarodowych Targów BUDMA w Poznaniu. Tym razem komisja ekspercka doceniła bramę garażową BSS Supreme z serii INNOVIEW LINE.
więcej

Wesołych Świąt życzy Grupa FAKRO
2018-12-19

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Grupa FAKRO składa najserdeczniejsze życzenia świąteczne w kilkunastu językach świata. 
więcej

FAKRO z odznaką honorową "Za Zasługi dla Wynalazczości"
2018-12-03

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, została wyróżniona prestiżową odznaką honorową „Za zasługi dla Wynalazczości”. Odznaka została nadana przez Premiera Mateusza Morawieckiego na wiosek Urzędu Patentowego RP.
więcej

FAKRO partnerem spotkania z Adamem Bieleckim
2018-11-26

Nie od dzisiaj wiadomo, że okno pogodowe, to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów podczas wysokogórskiej wspinaczki. Dlatego też FAKRO, specjalizujące się w produkcji okien dachowych nie mogło przejść obojętnie obok wydarzenia związanego z propagowaniem wiedzy na temat himalaizmu. Firma była sponsorem spotkania z alpinistą Adamem Bieleckim.
więcej

FAKRO na Światowych Mistrzostwach Młodych Dekarzy IFD
2018-11-21

W tym roku Ryga była gospodarzem 66 Międzynarodowego Kongresu IFD. W tym pięknym nadbałtyckim mieście podczas Kongresu odbyły się również 27 Światowe Mistrzostwa Młodych Dekarzy. 30 drużyn z 11 krajów dzielnie walczyło o wygraną w 4 kategoriach. Firma FAKRO jako Sponsor Premium wspierała dekarzy pod względem merytorycznym, jak i zapewniła produkty do zadań konkursowych.
więcej

German Design Award Winner 2019 dla okna do dachów płaskich DXW
2018-11-19

Design produktów FAKRO, światowego producenta okien dachowych, został po raz kolejny nagrodzony. Tym razem prestiżową nagrodę German Design Award Winner 2019 otrzymało wyjątkowe okno do dachów płaskich DXW, po którym można chodzić. Wyróżnienie przyznało międzynarodowe jury. Wśród nagrodzonych produktów w kategorii "Special Mention" znalazły się okna do dachów płaskich typu G oraz nowość w ofercie FAKRO - okna pionowe INNOVIEW.
więcej

FTT U8 Thermo - Chronimy ciepło
2018-11-16

Nowatorska konstrukcja okien dachowych FTT gwarantuje doskonałe parametry termoizolacyjne i dużą oszczędność energii cieplnej. Okno dachowe FTT U8 Thermo o współczynniku Uw=0,58W/m2K to najbardziej energooszczędne okno dachowe na świecie z pojedynczym pakietem szybowym. Już teraz zdecydowanie przewyższa wymogi termoizolacyjności, które będą obowiązywać okna dachowe od 2021 roku. Okno FTT U8 Thermo spełnia wymagania budownictwa pasywnego, czego potwierdzeniem jest certyfikat Passive House.
więcej

Pracownicy FAKRO świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości
2018-11-14

11 listopada Polacy na całym globie świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Okna dachowe FAKRO można kupić na całym świecie. Nasze spółki dystrybucyjne zlokalizowane są w 16 krajach, ale FAKRO to firma oparta w 100% na polskim kapitale, która z dumą odwołuje się do swoich korzeni - mówi Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

więcej

FAKRO pobiegło w I Sądeckim Biegu Niepodległości
2018-10-29

W minioną niedzielę 15 pracowników FAKRO wzięło udział w I Sądeckim Biegu Niepodległości. W wydarzeniu wzięło udział około 500 uczestników, którzy pokonali symboliczny dystans długości 1918 metrów. Wystartowano spod nowo odsłoniętego pomnika Józefa Piłsudzkiego na nowosądeckiej Alei Wolności.

więcej

Produkty FAKRO oraz FAKRO | INNOVIEW w konkursie Dobry Design 2019
2018-10-29

Firma FAKRO, drugi na świecie producent okien dachowych oraz schodów strychowych, od zawsze bardzo dużą uwagę poświęca kwestiom technicznym oraz technologicznym swoich produktów, dbając o doskonałe parametry termoizolacyjności czy też bezpieczeństwa użytkowania przez Klientów. Również kwestia designu stanowi bardzo ważny element procesu projektowania oraz wytwarzania naszych produktów. Potwierdzeniem tego jest wiele prestiżowych nagród, jakie otrzymaliśmy na przestrzeni ostatnich kilku lat właśnie za design.   Należą do nich m.in. Red Dot Design, Iconic Award oraz Złoty Medal MTP.

więcej

FAKRO wsparło wyprawę "Rowerem przez Bukowinę"
2018-10-29

Firma FAKRO w październiku br. wsparła wyprawę "Rowerem przez Bukowinę", w którą wybrali się sądeccy fani dwóch kółek. Udali się oni do leżącego niespełna 400 km od Nowego Sącza Baia Mare w Rumunii.
więcej

FAKRO – organizatorem pracy bezpiecznej
2018-10-26

Firma FAKRO zatrudniająca w Małopolsce ponad 2 500 osób zdobyła II miejsce w wojewódzkiej odsłonie XXV edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.
więcej

Uśmiech pod oknami FAKRO
2018-10-22

Życie pisze różne scenariusze. Niektórzy z nas doświadczają wielkich życiowych tragedii. Podobna dotknęła rodzinę Lubasów z Brudzowic (woj. śląskie), którym spalił się dom. Firma FAKRO pomogła rodzinie przekazując – potrzebne do wykończenia remontu – okna dachowe. 
więcej

Dobieramy okna dachowe FAKRO na poddasze w programie „Na swoim”
2018-10-17

Produkty firmy FAKRO były bohaterem pierwszego odcinka cyklu programów designersko-poradnikowych „Na swoim”, w którym specjaliści doradzali jakie okna dachowe FAKRO dobrać do poszczególnych pomieszczeń na poddaszu.
więcej

FAKRO Sponsorem Premium 27 Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy IFD
2018-10-15

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych, wspiera tegoroczne już dwudzieste siódme Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy. Zawody odbędą się 13-16 listopada 2018 roku w International Exhibition Centre Kipsala EXPO, w Rydze.
więcej

Nagroda „ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best" w naszym rękach
2018-10-11

Teraz, już śmiało możemy się pochwalić otrzymaną prestiżową nagrodą „ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best", za okno do dachów płaskich DXW oraz okna pionowe INNOVIEW. Wręczenie nagród odbyło się 8 października podczas gali Award Ceremony, która miała miejsce w Pinakothek der Moderne, w Monachium.
więcej

FAKRO nagrodzone „Orłem Wprost”
2018-10-05

Firma FAKRO – jedna z największych i najprężniej rozwijających się w nie tylko w skali regionu, ale również kraju – została nagrodzona „Orłem Wprost” w kategorii Lider rozwoju.
więcej

FAKRO otwiera DRZWI na świat
2018-10-03

FAKRO, choć kojarzone przede wszystkim z oknami dachowymi, jest także producentem ekskluzywnych drewniano-aluminiowych okien pionowych marki INNOVIEW. FAKRO zostało laureatem tegorocznej edycji programu SUPER VIP, otrzymując wyróżnienie za wyjątkowe DRZWI PODNOSZONO - PRZESUWNE INNOVIEW HST. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki w Mszczonowie.
więcej

FAKRO Ambasadorem Sportowej Polski 2018
2018-10-02

Firma FAKRO od lat plasuje się w ścisłej światowej czołówce producentów okien dachowych. Sport i konkurencja zgodnie z zasadami fair play wpisane są w DNA FAKRO. Stąd oczywistą wydaje się być obecność nowosądeckiej firmy na Gali Sportowa Polska, która odbyła się w dniach 26-27 września br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. 
więcej

Doktoranci z całej Polski odwiedzili FAKRO
2018-10-01

Do Nowego Sącza, siedziby czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych, co roku w sezonie jesienno-zimowym przyjeżdżają goście reprezentujący różne grup zawodowe, w tym także przedstawiciele świata nauki. 27.09 br. z wizytą w firmie pojawili się doktoranci i doktorzy z całej Polski. 
więcej

FAKRO wyróżnione na Forum Firm Rodzinnych
2018-09-26

Firma FAKRO, rodzimy polski producent okien dachowych, otrzymała wyróżnienie w rankingu miesięcznika Forbes „FORUM FIRM RODZINNYCH 2018”. FAKRO zostało nagrodzone w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 100 mln złotych w województwie małopolskim. Dyplom uznania w imieniu firmy odebrał Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO.
więcej

Studenci zdobywają doświadczenie zawodowe w FAKRO
2018-09-20

17.09 br. na sali konferencyjnej w głównej siedzibie FAKRO odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych praktyk i staży studenckich. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Działu Zarządzania Kadrami, reprezentujący poszczególne działy opiekunowie uczestników praktyk, Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu oraz główni bohaterowie spotkania – praktykanci i stażyści.
więcej

FAKRO oknem na Europę
2018-09-11

„FAKRO – Okno na Europę” – pod takim hasłem miało miejsce wystąpienie Wojciecha Klimka, członka zarządu ds. produkcji, który reprezentował firmę podczas „Porannej kawy z praktykami biznesu, nauki i polityki” w ramach tegorocznego Forum Młodych Liderów.
więcej

FAKRO Made in Małopolska
2018-09-10

Czy warto być Made in Małopolska?” – pod takim tytułem odbył się jeden z paneli, w ramach tegorocznego XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Bożena Damasiewicz, dyrektor biura zarządu FAKRO i Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości reprezentowała globalną markę, potwierdzając, że warto być „Made in Małopolska”.
więcej

Z FAKRO pobiegnie BOSO przez całą dobę
2018-09-07

Firma FAKRO od lat bierze udział w globalnych mistrzostwach gospodarczych na arenie międzynarodowej. Zasady fair play są wpisane w politykę firmy, podobnie jak promocja aktywności sportowej. Tym razem nowosądeckie FAKRO wsparło Karola BOSEGO WIRUSA Trojana, który już jutro – 8 września –  weźmie udział w Mistrzostwach Polski w biegu 24 – godzinnym.

więcej

Uczestnicy Forum Młodych Liderów z wizytą w FAKRO
2018-09-05

3 września br. nowosądecką siedzibę firmy FAKRO odwiedzili uczestnicy XIII Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu. Forum jest programem partnerskim Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

 

więcej

Kulisy rynku globalnego
2018-09-03

O kulisach rywalizacji na międzynarodowym rynku okien dachowych mówi Ryszard Florek, prezes polskiej firmy FAKRO.

 

więcej

FAKRO nominowane do nagrody BIMobject Awards 2018 w kategorii "Best Use of BIManalytics® CORE™"
2018-08-30

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy nominowani do prestiżowej nagrody BIMobject Awards, w kategorii "Best Use of BIManalytics® CORE™". O nominacjach zadecydował BIMobject, po przeprowadzeniu wnikliwej analizy. 
więcej

FAKRO sponsorem XI Polish Bike Week Karpacz 2018
2018-08-23

Firma FAKRO chętnie wspiera wydarzenia o charakterze kulturalnym, sportowym czy edukacyjnym. Dlatego po raz kolejny została sponsorem jednej z największych imprez motocyklowych w Polsce – XI Polish Bike Week Karpacz 2018. 
więcej

Firma FAKRO wsparła film o Bolesławie Barbackim – artyście i społeczniku
2018-08-08

Film opowiada historię o Bolesławie Barbackim malarzu i społeczniku z Nowego Sącza z pierwszej połowy XX w. Zaangażowanie się FAKRO nie jest zatem przypadkowe. Centrala firmy mieści się właśnie w Nowym Sączu. To tutaj firma zatrudnia prawie 2000 osób i rozwija lokalną gospodarkę.

więcej

Nagroda „ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best" dla firmy FAKRO
2018-08-07

Firma FAKRO otrzymała prestiżową nagrodę „ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best" za innowacyjne okno do dachów płaskich DXW, po którym można chodzić oraz za okna pionowe INNOVIEW.
 
więcej

Rzecznik Komisji Europejskiej manipuluje informacją o niepodjęciu sprawy przez KE dotyczącą naruszenia prawa konkurencji przez firmę Velux
2018-07-12

12 lipca br. w siedzibie PAP odbyła się zorganizowana przez firmę FAKRO konferencja prasowa pn. „Rzecznik Komisji Europejskiej manipuluje informacją o niepodjęciu sprawy przez KE dotyczącą naruszenia prawa konkurencji przez firmę Velux”.
więcej

FAKRO zwycięzcą w rankingu Budowlana Marka Roku 2018
2018-07-03

Firma FAKRO, jedna z wiodących firm na globalnym rynku okien dachowych i schodów strychowych została aż trzykrotnie nagrodzona w tegorocznym rankingu Budowlana Marka Roku. 
więcej

Nowe możliwości FAKRO w związku z odmową Komisji Europejskiej zajęcia się sprawą
2018-06-22

Szanowni Państwo, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Komisja Europejska nie otworzyła oficjalnego postępowania w sprawie skargi FAKRO na nieuczciwe działania Grupy VELUX. Komisja odmówiła rozpoczęcia postępowania „korzystając z prawa do ustalania priorytetów”. Nasza sprawa, sprawa polskiej gospodarki, okazała się niewystarczająco priorytetowa dla Komisji Europejskiej.

więcej

Ryszard Florek otrzymał "Buławę Gospodarczą 25-lecia Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej"
2018-06-22

Ryszard Florek, prezes i współwłaściciel firmy FAKRO został uhonorowany nagrodą gospodarczą PUIG. Zaszczytne wyróżnienie otrzymał za szczególny wkład w budowanie trwałych, dobrosąsiedzkich więzi gospodarczych między Polską a Ukrainą.

więcej

FAKRO partnerem krajowego zjazdu Izby Architektów RP
2018-06-22

Jednym z ważniejszych czynników sukcesu jest umiejętność budowania relacji z partnerami. FAKRO z wielkim zaangażowaniem wspiera inicjatywy branżowe, dlatego też przedstawiciele firmy uczestniczyli w IV sprawozdawczo – wyborczym zjeździe Izby Architektów RP. 
więcej

Pracownicy FAKRO razem kibicowali naszym
2018-06-20

Prawie 50 pracowników firmy FAKRO spotkało się na wspólnym kibicowaniu podczas meczu Polska-Senegal. Doping niestety nie wystarczył na pokonanie rywala. Pomimo ostatecznego wyniku spotkaniu towarzyszyła sportowa atmosfera.
więcej

Pracownicy FAKRO na fali mundialowego kibicowania
2018-06-18

W ramach inicjatywy „FAKRO na sportowo” pracownicy firmy uczestniczyli w licznych rozgrywkach sportowych. Dodatkową atrakcją był konkurs „Zaczynamy kibicowanie”, w którym pracownicy wygrali aż 50 biletów na mecze Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej. 
więcej

Żółwik FAKRO w „Bajkowej Krainie”
2018-06-15

Firma FAKRO nie tylko produkuje wysokiej jakości produkty, ale także angażuje się w działania społeczne i edukacyjne. Z okazji Dnia Dziecka żółwik FAKRO odwiedził Przedszkole Integracyjne „Bajkowa Kraina” w Biczycach Dolnych.

więcej

FAKRO partnerem Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”
2018-06-13

Firma FAKRO od lat wspiera organizacje branżowe oraz programy edukacyjne. Światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych od początku jest partnerem Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”.
więcej

Turniej Sokolika zakończony
2018-06-12

Firma FAKRO, nie tylko zajmuje wysokie miejsce na podium światowej produkcji okien dachowych i schodów strychowych, ale także propaguje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Tym razem sponsorowała największy międzynarodowy turniej piłki nożnej
w naszym kraju – VIII Międzynarodowy Turniej Sokolika w Starym Sączu.

więcej

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO
2018-06-12

8 czerwca, ulica Węgierska w Nowym Sączu zaroiła się od lśniących motocykli. Po raz kolejny, do siedziby firmy FAKRO, czołowego producenta okien dachowych przyjechało ponad 150 motocyklistów, przedstawicieli branży budowlanej z całej Polski. MOTO FAKRO na stałe zagościło w kalendarzu partnerów biznesowych FAKRO. Tegoroczne „Motocyklowe Spotkanie Budowniczych Rzeczpospolitej”, odbyło się w dniach 7-10 czerwca.
więcej

FAKRO gotowe na GORĄCE emocje
2018-06-06

Firma FAKRO wicemistrz świata w produkcji okien dachowych i schodów strychowych od 2004 roku wspiera drużynę Biało-Czerwonych. Jako Oficjalny Partner Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej rozpoczyna właśnie kampanię reklamową „Upał pod kontrolą” na łamach portali sportowych, mundialowych dodatków do miesięczników adresowanych do managerów oraz szerokiego grona klientów.
więcej

Drużyna FAKRO pobiegła po uśmiech
2018-06-04

2 czerwca br. na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbył się V Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 A Smile. Po uśmiech dla 8- letniego Kacperka Matusika, podopiecznego Stowarzyszenia SURSUM CORDA pobiegło łącznie 549 zawodników. Wydarzenie, jak co roku wsparła firma FAKRO, którą reprezentowała wyjątkowo silna, bo licząca aż 75 osób drużyna.
więcej

"FAKRO na sportowo" – pracownicy w sportowej rywalizacji
2018-05-30

W sobotę 26 maja ponad 500 pracowników firmy FAKRO z zaangażowaniem uczestniczyło w rozgrywkach sportowych. Pracownicy rywalizowali ze sobą w kilku dyscyplinach. Osią rozgrywek był V Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa FAKRO, ale to nie wszystkie atrakcje.
więcej

Firmy rodzinne z wizytą w FAKRO
2018-05-29

24 maja br. w siedzibie firmy FAKRO w Nowym Sączu, z inspiracji firmy Deloitte, odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wyzwania dla firm rodzinnych”. Tematem przewodnim spotkania była „Ochrona majątku, kapitału, własności intelektualnej i prywatności”.
więcej

FAKRO Mecenasem Nagrody Roku SARP
2018-05-28

23 maja w siedzibie Stowarzyszenia Architektów RP w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu Nagroda Roku SARP 2017. Firma FAKRO po raz drugi została Mecenasem Konkursu Nagrody Roku SARP. Podczas obrad jury, polskiego producenta okien dachowych reprezentowała Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, starszy specjalista ds. współpracy z architektami.
więcej

Janusz Komurkiewicz Prezesem Związku Polskie Okna i Drzwi
2018-05-22

Decyzją Członków Związku Polskie Okna i Drzwi wyłoniono nowy Zarząd, na czele którego po raz kolejny stanął Janusz Komurkiewicz, członek zarządu FAKRO ds. marketingu. Walne Zgromadzenie odbyło się w ramach IX Kongresu Stolarki Polskiej.
więcej

Rozpoczynamy „Letnie Praktyki w FAKRO”
2018-05-22

W minionym tygodniu siedzibę światowego wicelidera w produkcji okien dachowych i schodów strychowych odwiedzili kandydaci do kolejnej edycji „Letnich Praktyk w FAKRO”.
więcej

Znamy grupy VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika w Starym Sączu
2018-05-10

9 maja br. w siedzibie Hotelu Ibis w Nowym Sączu odbyło się losowanie drużyn, które w czerwcu zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji podczas VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar INNOJU w Starym Sączu.
więcej

Wakacyjna praca lub praktyki w FAKRO?
2018-05-08

Studenci z Instytutu Technicznego Państwowej Wyższe Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odwiedzili firmę FAKRO. Podczas zwiedzania dowiedzieli się wiele na temat warunków pracy i praktyk w siedzibie światowego wicelidera w produkcji okien dachowych. Studenci poznali firmę „od kuchni”, zwiedzili zakład produkcyjny, uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami.
więcej

FAKRO inspiruje
2018-04-17

FAKRO – jeden z największych producentów okien dachowych i schodów strychowych na świecie nieprzerwanie inspiruje. Tym razem aż dwa produkty marki FAKRO zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie „Inspiracje 2018”.
więcej

FAKRO nr 1 w kategorii „Trwałość Produktu” w rankingu TOP MARKE HAUS & WOHNEN 2018
2018-04-13

FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych, został wyróżniony w rankingu TOP MARKE HAUS & WOHNEN 2018. Produkty FAKRO znalazły uznanie wśród tysiąca niemieckich użytkowników. Firma FAKRO zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Okna dachowe” za „Trwałość produktu”. Badanie przeprowadził magazyn TESTBild we współpracy z firmą prowadzące analizy statystyczne Statista.
więcej

Ryszard Florek "Człowiekiem Roku"
2018-04-13

Ryszard Florek, współzałożyciel i prezes firmy FAKRO – światowego wicelidera w produkcji okien dachowych i schodów strychowych – został „Człowiekiem Roku” w Konkursie „Liderzy Świata Produkcji”.
więcej

FAKRO uczestnikiem spotkania "Zdrowy Gen Transformacji III"
2018-04-11

Wojciech Klimek, członek zarządu ds. produkcji FAKRO wygłosił prelekcję pt. „Zarządzanie produkcją w mieszanym środowisku wytwórczym – synergia kompetencji kadr z digitalizacją procesów wytwórczych w FAKRO”, która była elementarną częścią kolejnego spotkania z cyklu Production Manager Meetings – „Zdrowy Gen Transformacji III”.
więcej

Uczniowie sądeckich szkół odwiedzili FAKRO
2018-04-10

Firma FAKRO słynie ze swojej otwartości. Częstymi gośćmi w jej siedzibie są nie tylko partnerzy i przyjaciele firmy: dekarze, sprzedawcy, czy architekci, ale również uczniowie ze szkół. W dniach 4, 5 i 10 kwietnia br. siedzibę jednej z największych firm w regionie odwiedzili uczniowie z czterech nowosądeckich szkół.
więcej

Kampania reklamowa FAKRO nagrodzona w konkursie The Champ Awards
2018-04-05

Kampania „Żyj z wizją” z udziałem trenera Adama Nawałki zdobyła nagrodę ZŁOTY CHAMP w V edycji konkursu „The Champ Awards” - polskie kampanie sportowe.
więcej

System FAKRO smartHome zdobył tytuł TOPBuilder 2018
2018-03-29

System FAKRO smartHome otrzymał prestiżową nagrodę na polskim rynku budowlanym – TOPBuilder 2018.
więcej

FAKRO uczestnikiem Technovation Forum
2018-03-28

W dniach 14 i 15 marca br. Bydgoszcz zamieniła się w innowacyjno-technologiczne centrum. Wszystko za sprawą odbywającego się „Technovation Forum 2018 – Forum Dyrektorów Technicznych, Produkcji i Rozwoju”. Firmę FAKRO, reprezentował Henryk Musiał, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju.
więcej

Rekord Guinnessa w tenisie pobity z FAKRO
2018-03-27

Jędrzej Myszkowski, zawodnik klubu STT Fakro Nowy Sącz i trener Szkoły Tenisa Grzegorza Jeża, pobił Rekord Guinnessa w ilości rozegranych meczy tenisowych non-stop. FAKRO od lat wpiera klub STT.
więcej

Sądecki „Elektryk” na sankach
2018-03-19

Uczniowie drugich klas mechatronicznych z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu skorzystali z zimowych atrakcji zorganizowanych przez firmę FAKRO.
więcej

Myśl jak pracodawca – doradcy zawodowi i szkolni w FAKRO
2018-03-14

„Myśl jak pracodawca – poznaj kompetencje cenione na  rynku pracy" – pod takim tytułem Fundacja Pomyśl o Przyszłości wraz z Sądeckim Urzędem Pracy zorganizowała konferencję, w której uczestniczyli doradcy zawodowi, szkolni oraz przedstawiciele nowosądeckiego oddziału Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Konferencja odbyła się 8 lutego br. w siedzibie firmy FAKRO w Nowym Sączu.
więcej

FAKRO podnosi europejską statystykę
2018-03-12

Najaktualniejsze dane opublikowane przez statystykę europejską wskazują, że Polska trzeci rok z rzędu jest numerem 1 pod względem wartości eksportu stolarki budowlanej wśród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
więcej

FAKRO i Mobilus na targach R+T w Stuttgarcie
2018-03-09

W dniach 27 lutego – 3 marca miały miejsce jedne z najważniejszych Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T Stuttgart 2018. Na 10 halach targowych swoje produkty przedstawiało 1027 wystawców z 41 krajów, a targi odwiedziło ponad 65 500 gości z całego świata.
więcej

VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Skki Trikke FAKRO Cup 2018
2018-03-08

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, często sponsoruje wydarzenia sportowe oraz promujące zdrowy tryb życia. Tym razem firma wsparła VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Skki Trikke FAKRO Cup 2018, które odbyły się w dniach 22-25 lutego br. na torach w Muszynie i Słotwinach.
więcej

"Pokonaj SMOGA z FAKRO" w sądeckich przedszkolach
2018-03-07

Zakończyła się trwająca dwa miesiące kampania społeczno-edukacyjna „Pokonaj SMOGA z FAKRO”. Przedstawiciele firmy FAKRO odwiedzili w tym czasie 11 przedszkoli z Nowego Sącza. Łącznie w warsztatach wzięło udział ponad 300 dzieci.
więcej

Ponad 100 przedstawicieli świata biznesu, polityki i mediów z wizytą w Muszynie
2018-03-06

W dniach 23-25 lutego br. położona malowniczo w południowej Polsce Muszyna zmieniła się w mini Davos. Na zaproszenie Fundacji Pomyśl o Przyszłości i jej założyciela Ryszarda Florka, prezesa FAKRO do Muszyny zawitali czołowi polscy przedsiębiorcy, politycy oraz przedstawiciele ogólnopolskich mediów.
więcej

Janusz Komurkiewicz członkiem Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej
2018-03-01

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO, prezes Związku Polskie Okna i Drzwi został powołany na członka Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.

więcej

Strategiczne partnerstwo między FAKRO i FIBARO
2018-02-27

Podczas największych targów budowlanych w Polsce zostało zainicjowane strategiczne partnerstwo technologiczne dwóch gigantów z polskim rodowodem. FAKRO, producent stolarki otworowej oraz FIBARO – globalny dostawca rozwiązań typu smart home, będą działały w bliskiej kooperacji, wymieniając się wiedzą i doświadczeniem.
więcej

Pracownicy Ambasadorami marki FAKRO
2018-02-14

Rozstrzygnięto I edycję programu „Ambasador marki FAKRO” w kategorii „Pracownik”. Wyróżniono 9 osób, które na co dzień pracują w różnych spółkach należących do Grupy Fakro. Uroczyste podsumowanie programu odbyło się 9 lutego br. w nowosądeckiej siedzibie firmy. 

więcej

FAKRO Budowlaną Firmą Roku 2017
2018-02-06

Firma FAKRO, światowy potentat w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, po raz kolejny została nagrodzona w kategorii Budowlana Firma Roku. Ryszard Florek – Prezes i współwłaściciel FAKRO wraz z Januszem Komurkiewiczem – członkiem Zarządu ds. marketingu zostali wyróżnieni tytułem Osobowość Branży 2017. 

więcej

FAKRO na targach BUDMA 2018
2018-01-31

Tradycyjnie od 27 lat firma FAKRO, wicelider światowego rynku okien dachowych i schodów strychowych gości na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA. Są to najważniejsze targi budowlane w Polsce i środkowo-wschodniej Europie. W targowych wydarzeniach bierze udział ponad tysiąc firm, a organizatorzy spodziewają się ok. 45 tys. zwiedzających.

więcej

Pracownicy FAKRO pomogli zwierzętom ze schroniska
2018-01-30

Pracownicy nowosądeckiej firmy FAKRO przeprowadzili zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Starym Sączu. Dzięki ofiarności zespołu FAKRO udało się zgromadzić prawie 60 kg suchej karmy dla psów, ok. 30 dużych puszek karmy mokrej, smycze, ręczniki oraz wiele ciepłych koców. 

więcej

FAKRO smartHome ze Złotym Medalem MTP
2018-01-24

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana innowacyjnym produktom najwyższej jakości, wytwarzanych w oparciu o najwyższej klasy technologie. W tym roku Sąd Konkursowy, nagrodził Złotym Medalem nowatorski system FAKRO smartHome, który po raz pierwszy będzie zademonstrowany podczas targów BUDMA 2018 w dniach 30 stycznia – 2 lutego na naszym firmowym stoisku: Pawilon 5 Stoisko 70.

więcej

Żyj z wizją – wywiad z Januszem Komurkiewiczem
2018-01-19

Zachęcamy do lektury wywiadu z Panem Januszem Komurkiewiczem, Członkiem Zarządu ds. marketingu FAKRO. To wywiad z bardzo ważną osobą z naszej branży może wiele wyjaśnić gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy i czemu musimy stawić czoła. Warto przeczytać!
więcej

Okno DXW nagrodzone przez niemieckich architektów
2018-01-10

Innowacyjność FAKRO została doceniona przez uznanych niemieckich architektów, wchodzących w skład Heinze Architects' Darling Jury Award 2017. Światowy producent okien dachowych otrzymał brązowe trofeum Architects' Darling 2017 – w kategorii „Najlepszy produkt – Innowacyjna budowa” za okno do dachów płaskich DXW DW6, po którym można chodzić. 

więcej

FAKRO uczestnikiem konferencji „Zachowania innowacyjne kluczem konkurencyjnego rozwoju biznesu”
2017-12-28

Przedstawiciele firmy FAKRO wzięli udział w konferencji pt. „Zachowania innowacyjne kluczem konkurencyjnego rozwoju biznesu”, która odbyła się 14 grudnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 

więcej

Święta w FAKRO
2017-12-21

Zapach mandarynek i świątecznych pierniczków rozchodzi się już na portierni. Wchodzących na teren firmy FAKRO pracowników i gości wita przystrojony świerk. Na drzewie przed wejściem do biurowca powiewają ręcznie robione ozdoby. Wyszywane z folii dachowej choinki, łańcuch z uszczelek do okien, bombki z napisem FAKRO. 
więcej

FAKRO partnerem obchodów 15-lecia Izby Architektów RP
2017-12-19

W tym roku Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej obchodzi 15-lecie powołania samorządu zawodowego architektów. 8 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta Gala w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie, którą swoim patronatem objął Prezydent RP, Andrzej Duda.

więcej

Przedszkolaki z Nowego Sącza walczą ze SMOGIEM
2017-12-13

Nowy Sącz plasuje się bardzo wysoko na niechlubnej liście najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. W bezwietrzny dzień, wskaźniki jakości powietrza w naszym mieście biją na alarm. Stężenie niebezpiecznych dla zdrowia pyłów PM2,5 i PM10 w powietrzu jest tak wysokie, że powinniśmy maksymalnie ograniczyć przebywanie na zewnątrz. 

więcej

Dydaktycy branży budowlanej z wizytą w FAKRO
2017-12-12

 W dniach 6-9 grudnia 2017 r. firmę FAKRO odwiedziło ponad 50 nauczycieli akademickich, Członków Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Pierwsza Olimpiada mająca na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, odbyła się w 1987 roku. Nie bez powodu, to właśnie w Nowym Sączu, w głównej siedzibie FAKRO, czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych odbyła się jubileuszowa konferencja na okoliczność 30-lecia powołania Olimpiady. FAKRO od 10 lat jest jednym z głównych sponsorów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
więcej

FAKRO Kreatorem Budownictwa Roku
2017-12-04

FAKRO, światowy potentat w produkcji okien dachowych i schodów strychowych – Kreatorem Budownictwa Roku 2017. Prestiżowe wyróżnienie otrzymał także Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO.

23 listopada br. w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbyła się Gala Kreator Budownictwa Roku 2017.

 

więcej

FAKRO o polskiej i małopolskiej marce
2017-12-04

FAKRO, polska firma będąca światowym wiceliderem w produkcji okien dachowych i schodów strychowych była obecna podczas Kongresu Marki Małopolska, który odbył się 23 i 24 listopada br. w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju. 

Firmę FAKRO reprezentowała Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu, która wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Made in Małopolska”.

więcej

FAKRO partnerem projektu„Włącz myślenie. Postaw na Przedsiębiorczość!”
2017-11-29

Na przełomie marca i kwietnia 2018 roku firma FAKRO będzie gościć uczestników VI edycji projektu „Włącz myślenie. Postaw na Przedsiębiorczość!” organizowanym przez władze miasta Nowego Sącza w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO podczas Kongresu 590
2017-11-22

„Uwalniamy polski potencjał”- pod takim hasłem odbyła się druga edycja Kongresu 590. W dniach 16-17 listopada br. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce koło Rzeszowa zgromadziło czołowych przedstawicieli świata polityki, biznesu i mediów. Wspólnie dyskutowano na tematy związane z rozwojem polskiej gospodarki i ekspansją polskiego biznesu na rynki zagraniczne.

więcej

FAKRO uczestnikiem IV Forum Nowoczesnej Produkcji
2017-11-16

Pan Wojciech Klimek – członek Zarządu ds. produkcji reprezentował firmę FAKRO podczas 4. edycji Forum Nowoczesnej Produkcji, które odbyło się 8 i 9 listopada br. w Warszawie. Forum Nowoczesnej Produkcji to wydarzenie, które gromadzi kluczowych przedstawicieli zarządów firm sektora produkcji, administracji centralnej, specjalistów, praktyków biznesowych a także reprezentantów środowiska naukowego. Wydarzenie jest odpowiedzią na ciągłą potrzebę dostosowywania się do nieustannie zmieniających się rynkowych realiów wśród przedsiębiorstw produkcyjnych. 

więcej

FAKRO na paryskich salonach
2017-11-03

Za kilka dni, 6 listopada rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w branży budowlanej - BATIMAT 2017 w Paryżu. Są to największe targi budowlane w Europie: 350 000 gości targowych z całego świata, ponad 3 000 wystawców podczas każdej edycji.

więcej

FAKRO Ambasadorem Sportowej Polski 2017
2017-10-27

Firma FAKRO, światowy potentat w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, została wyróżniona tytułem Ambasador Sportowej Polski 2017. 25 października br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Sportowej Polski, podczas, której wyróżniono laureatów XVIII edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”, IX edycji wyróżnienia „Sportowa Gmina”, VI edycji tytułu „Pasjonat Sportowej Polski" oraz najlepsze produkty kolejnej edycji wyróżnienia "Produkt na Medal".

więcej

FAKRO na dachu Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego
2017-10-25

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych chętnie angażuje się w działania charytatywne. Formy pomocy są różne. Jedną z najbardziej popularnych jest przekazanie okien dachowych tytułem darowizny. Podczas tegorocznych wakacji na dachu siedziby Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego zamontowano kolejne z ponad 30 okien dachowych przekazanych przez FAKRO na rzecz tej placówki.

więcej

FAKRO Mecenasem Nagrody Roku SARP
2017-10-25

W dniach od 12 do 13 października br. odbyło się Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie. FAKRO po raz drugi objęło wydarzenie swoim patronatem. Firma była również Mecenasem „Nagrody Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich”.

Temat przewodni tegorocznej edycji MBA KRK , to „Podwórze – pole wyobraźni”. Celem Biennale było inspirowanie do refleksji, medytacji i poruszenia naszej wyobraźni w procesie rozumienia, partycypacji i kreacji najbliższego otoczenia w mieście.

więcej

Technik automatyk w sądeckim Elektryku objęty patronatem FAKRO
2017-10-19

Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych, po raz kolejny zaangażowała się w kształcenie zawodowe młodzieży. Tym razem swoim patronatem objęła klasę  „technik automatyk” w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

więcej

FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski do 2020 roku
2017-10-11

9 października br. firma FAKRO i Polski Związek Piłki Nożnej przedłużyli umowę sponsorską. Nowa umowa na mocy której FAKRO nadal będzie Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski oraz Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski U-21 będzie obowiązywała od 1 sierpnia 2018 roku do 31 lipca 2020. Umowa została podpisana podczas konferencji „FAKRO, PZPN – wspólna droga do sukcesu” zorganizowanej przez firmę FAKRO.

więcej

International Design Competition - „FAKRO fusion - before & after”
2017-10-11

Ciemne i zapomniane poddasza, pełne przedmiotów codziennego użytku, z których nikt nie korzystał już od dekad to przestrzeń, która dzięki obecnej modzie na mieszkania zlokalizowane pod dachem wróciła do łask architektów i projektantów wnętrz na całym świecie.

Ogromny potencjał aranżacyjny wnętrz na poddaszu wynika z ich nietypowego kształtu, który podyktowany jest zróżnicowaną konstrukcją połaci dachowej. Korzyści płynące z tego faktu można osiągnąć wyłącznie dzięki indywidualnemu podejściu do każdego projektu.

więcej

Konferencja „FAKRO, PZPN - wspólna droga do sukcesu”
2017-10-06

Drodzy Państwo – kibice Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej,

bądźcie z nami w centrum niezapomnianych wydarzeń. Zapraszamy w drogę do sukcesu.

Kiedy opadną emocje po meczu Polski z Czarnogórą, zachęcamy do obejrzenia - na fanpage'u FAKRO na Facebooku - transmisji na żywo z konferencji  „FAKRO, PZPN - wspólna droga do sukcesu”.

Start: 10 października, godz. 10.00

więcej

FAKRO wśród najlepszych polskich eksporterów do Francji
2017-10-04

26 września 2017 r. w siedzibie Ambasady RP w Paryżu odbyła się uroczystość przyznania nagród dla najlepszych polskich eksporterów do Francji. Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych znalazła się w prestiżowym gronie czterech laureatów.
więcej

FAKRO na rzecz rozwoju budownictwa
2017-10-02

W dniach 17-22 września br. w Krynicy-Zdroju odbyła się 63 konferencja naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB. Sponsorem głównym konferencji była firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych.
więcej

FAKRO spełnia marzenia
2017-09-29

Firma FAKRO, światowy potentat w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, zaangażowała się w akcję pomocy na rzecz rodziny ze Zblewa koło Starogardu Gdańskiego. Rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji, FAKRO przekazało trzy okna dachowe z kołnierzami.
więcej

Niesamowita motocyklowa podróż Patryka Olejniczaka – „wyzwanie dla Lewego”!
2017-09-26

Patryk Olejniczak – dzielny Tata Patrycji – dziewczynki z Zespołem Downa, a także przyjaciel i były pracownik FAKRO, 23 września br. wyruszył w niesamowitą podróż motocyklem – chcąc pokazać, że posiadanie dziecka z Zespołem Downa nie stanowi przeszkody w realizowaniu swoich marzeń.
więcej

Honda na Mallorca, czyli dumny ojciec na drodze T21
2017-09-20

Patryk Olejniczak – dumny ojciec kilkuletniej Patrycji z zespołem Downa wyrusza w samotną podróż motocyklową, którą nazwał Droga T21. Podróż tę dedykuje wszystkim rodzicom dzieci z zespołem Downa. Ma dla nich ważną wiadomość – zaspokajanie potrzeb dziecka nie musi oznaczać rezygnacji z pasji. Patryk ma jeszcze jeden cel, jakim jest zarażenie wszystkich chęcią pomagania. 

więcej

Młodzi Liderzy odwiedzili FAKRO
2017-09-15

4 września br. nowosądecką siedzibę firmy FAKRO odwiedzili uczestnicy XII Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu. Forum jest programem partnerskim Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. W firmie FAKRO zagościło dwudziestu młodych przedstawicieli z ośmiu państw europejskich. Podczas wizyty w siedzibie światowego lidera w produkcji okien dachowych i schodów strychowych nie tylko zwiedzili firmę, ale także zapoznali się z jej historią oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. 

więcej

Siatkarskie emocje z FAKRO już za nami
2017-09-04

15:13 w piątym secie -  tak po emocjonującym i pełnym zwrotów finale zakończyły się Mistrzostwa Europy w siatkówce 2017. Zwycięską drużyną okazała się ekipa Rosji, która po wspaniałym meczu pokonała drużynę Niemiec 3:2. Wypełniona kibicami Krakowska Tauron Arena gorąco dopingowała obie drużyny, a emocje sięgały przysłowiowego zenitu.
więcej

Branża budowlana na żaglach - X Regatta Build Cup 2017
2017-09-01

Już za kilka dni, 2 września rozpoczną się wyjątkowe, bo jubileuszowe X Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim - Regatta Build Cup 2017, czyli największe polskie regaty poza granicami kraju. Tradycyjnie, wyścigi będą miały miejsce na wodach Adriatyku u wybrzeży Chorwacji. Gospodarzem będzie malowniczy region tysiąca wysp Dalmacji.
więcej

Żyj z wizją
2017-08-23

Już 24 sierpnia, w internecie rusza II odsłona Kampanii Marketingowej Żyj z wizją.

Filozofia FAKRO jak i wizja trenera Adama Nawałki są zbieżne. FAKRO dzięki swojej wizji dynamicznie się rozwija i osiąga sukcesy.

więcej

FAKRO w akcji dla Tomasza Brzeskiego
2017-08-23

Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych, wsparła akcję Macieja Starowicza „Wspinamy się dla Tomka – Orla Perć i Rysy jednego dnia”.

Historię Tomasza Brzeskiego, sądeckiego biegacza górskiego, triathlonisty, narciarza i kolarza, znają w Nowym Sączu, gdzie mieści się główna siedziba firmy FAKRO niemal wszyscy. 1 kwietnia br., sportowiec uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów skiturowych w Tatrach. Wśród licznych akcji mających na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację Tomasza Brzeskiego pojawił się pomysł Macieja Starowicza. 

więcej

FAKRO na mistrzostwach kartingowych
2017-08-17

FAKRO, wsparło dwie serie Pucharu Rotax Max Challenge Poland oraz Kartingowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się w pierwszym tygodniu sierpnia br. kolejno na torach w Slomczynie i Poznaniu.

więcej

Dekarze świętowali z FAKRO
2017-08-17

Z radością wracamy pamięcią do 29 lipca – wyjątkowego dnia dla jednego z kluczowych partnerów FAKRO – dekarzy. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania nie tylko z okazji corocznego Święta Dekarza. W tym dniu odbyła się także uroczysta gala z okazji Jubileuszu 18- lecia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

więcej

Okna dachowe FAKRO w hotelach świata
2017-08-08

Przedstawiamy hotele z rożnych krajów, w których dzięki zastosowaniu okien dachowych FAKRO, ciemne pomieszczenia zamieniły się w piękne apartamenty pod niebem.
więcej

FAKRO wsparło największy festiwal dziecięcych zespołów regionalnych w Polsce
2017-08-04

Firma FAKRO – czołowy producent okien dachowych w Polsce – po raz kolejny wsparła Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR. 

więcej

Blackout – czy mamy wpływ na czarny scenariusz?
2017-08-04

Upał nie odpuszcza, a prognozy pogody nie niosą nadziei na zmianę w najbliższych dniach. Sierpień cały ma być upalny. Z jednej strony cieszymy się na dobrą pogodę bo w końcu mamy lato i słońce, które ładuje w nas pozytywną energię, a z drugiej potrzebujemy miejsca gdzie możemy znaleźć wytchnienie. W czasie letnich miesięcy robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasze domy, mieszkania miały komfortową temperaturę.
więcej

Regaty z FAKRO po Jeziorze Rożnowskim
2017-08-03

Firma FAKRO, światowy lider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, będąca organizatorem Mistrzostw Polski Branży Budowlanej Regatta Build Cup 2016 wsparła VI Regaty o Puchar Gumowego Ryjka, które odbyły się 29 lipca br. w Znamirowicach nad Jeziorem Rożnowskim na przystani Yacht Clubu PTTK Beskid.
więcej

FAKRO Oficjalnym Sponsorem LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017
2017-08-02

Siatkówka w Polsce to po piłce nożnej najpopularniejsza dyscyplina zespołowa. Kochają ją tysiące wiernych kibiców, a polscy siatkarze odwdzięczają się odnosząc wspaniałe sukcesy. Po trzech latach od Mistrzostw Świata, w których polska drużyna po spektakularnym turnieju została najlepszą drużyna globu, będziemy gospodarzem kolejnej wielkiej imprezy Mistrzostw Europy, które odbędą się w sierpniu i wrześniu.
więcej

Letni konkurs dla rodziców pod patronatem FAKRO dobiegł końca
2017-07-28

Na popularnym portalu parentingowym Babyboom.pl zakończył się niedawno konkurs dla rodziców związany tematycznie z latem i ochroną dzieci przed słońcem. Sponsorem nagród była firma FAKRO.
więcej

FAKRO na BIMobject.com
2017-07-25

FAKRO, światowy producent okien dachowych, już od kilku lat oferuje modele swoich produktów w systemie BIM (ang. Building Information Modeling), które architekci mogą wykorzystywać w projektach. W ostatnim czasie firma FAKRO rozpoczęła współpracę z międzynarodowym portalem www.bimobject.com.
więcej

Wnętrza na poddaszu - Salon
2017-07-13

Ogromny potencjał aranżacyjny wnętrz na poddaszu wynika z ich nietypowego kształtu, który podyktowany jest zróżnicowaną konstrukcją połaci dachowej. Korzyści płynące z tego faktu można osiągnąć wyłącznie dzięki indywidualnemu podejściu do każdego wnętrza. Najważniejszym elementem tej układanki jest jednak światło, które poza aspektem wizualnym ma ogromny wpływ na nastrój panujący w budynku.

więcej

Nowe oblicze „salonów” FAKRO
2017-07-13

Nowe technologie, a w szczególności internet zmieniają zachowania ludzi. Media społecznościowe wkroczyły jako nowy sposób komunikacji, a e-commerce jako nowy sposób robienia zakupów. Nawet codzienne zakupy coraz chętniej robimy z wykorzystaniem sieci. Internet pozwala zobaczyć produkt z każdej strony i robi to coraz lepiej. Jednak żadna technologia nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, a możliwość zobaczenia i sprawdzenia produktu na żywo jest decydująca w podjęciu decyzji zakupowych. Dlatego sposób ekspozycji produktu ma kluczowe znaczenie. Salony sprzedaży przechodzą istną metamorfozę, stając się eleganckimi wnętrzami, w których klient czuje się komfortowo wybierając produkty do swojego domu.

więcej

FAKRO uczestnikiem spotkania w MEN
2017-07-13

 Firma FAKRO od lat angażuje się w rozwój kształcenia zawodowego. 5 lipca br. Paweł Kołbon – kierownik działu szkoleń produktowych, wziął udział w spotkaniu – zrealizowanym w Ministerstwie Edukacji Narodowej – dotyczącym dualnego systemu szkolnictwa zawodowego w Szwajcarii.

więcej

FAKRO dba o najmłodszych
2017-07-11

Firma FAKRO, czołowy lider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, dba o potrzeby najmłodszych. Firma wspiera projekty, których celem jest stworzenie komfortowych warunków do nauki i zabawy dla naszych pociech. 5 lipca br. – za pośrednictwem portalu www.babyboom.pl – ruszył konkurs „Jak chronić maluchy przed upałem?”. Aby wziąć udział w konkursie należy opisać sposoby na ochronę dzieci przed nadmiernym ciepłem podczas zabawy w mieszkaniu.

więcej

FAKRO o zaangażowaniu rynku pracy w edukację
2017-07-06

28 czerwca br. odbyła się konferencja pt. Zmiany w obszarze kształcenia zawodowego w kontekście potrzeb rynku pracy. Przedstawiciele firma FAKRO podzieli się refleksją na temat wyzwań współczesnego rynku pracy oraz wzięli udział w debacie pt. Jak powinna wyglądać współpraca pracodawców ze szkołami, ośrodkami edukacyjnymi i instytucjami mającymi wpływ na kształcenie.

więcej

FAKRO partnerem projektu budowy domów e4
2017-07-03

Firma FAKRO – światowy potentat w produkcji okien dachowych i schodów strychowych – została partnerem projektu koncepcji domów e4. Projekt e4 to energooszczędność połączona z wysokim komfortem mieszkania oraz estetyką architektury budynku.
więcej

FAKRO Kształtuje Przestrzeń
2017-06-26

Firma FAKRO, krajowy lider w produkcji okien dachowych, już po raz kolejny wsparła ogólnopolski program „Kształtowanie Przestrzeni” organizowany przez Izbę Architektów RP. Tematem tegorocznej edycji programu edukacyjnego skierowanego do młodzieży była „Re:lokacja – gra w Kształtowanie Przestrzeni”. W konkursie wzięło udział aż 40 placówek oświatowych z 6 województw. 

więcej

Bajkowe rolety wewnętrzne FAKRO
2017-06-20

Zaczaruj dziecięcy świat bajkowymi roletami FAKRO, które całkowicie odmienią wystrój i charakter wnętrza na poddaszu. Już dziś w pokoju Twojego dziecka mogą zagościć bohaterowie topowych bajek DreamWorks studio: „Pingwiny z Madagaskaru”, „Jak wytresować smoka”, „Kung Fu Panda” czy „Trolle”.

więcej

Wnętrza na poddaszu - Łazienka
2017-06-20

Adaptacje poddaszy użytkowych zdominowały rynek budownictwa tradycyjnego, stając się pewnym trendem w architekturze wnętrz. Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego światła, co w wielu przypadkach możliwe jest wyłącznie dzięki zastosowaniu okien dachowych. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie również produkty dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Odpowiednie rozplanowanie ich w połaci dachowej otwiera przed nami nowe możliwości funkcjonalne i aranżacyjne.  

więcej

FAKRO uczestnikiem duńskiego spotkania z Premier Beatą Szydło
2017-06-19

9 czerwca br. w siedzibie organizacji „Confederation of Danish Industry” – Konfederacji Duńskiego Przemysłu w Kopenhadze odbyło się spotkanie Premier Beaty Szydło z przedsiębiorcami. Grupę FAKRO reprezentował Jon Tougaard, dyrektor handlowy FAKRO Dania.

więcej

3 nagrody dla FAKRO w rankingu Budowlana Marka Roku 2017
2017-06-16

Firma FAKRO – jeden ze światowych liderów w produkcji okien dachowych i schodów strychowy otrzymała aż 3 nagrody: podwójne złoto oraz wyróżnienie w tegorocznej edycji rankingu Budowlana Marka Roku.

więcej

FAKRO partnerem technologicznym konkursu BARGEWORK OPOLE
2017-06-13

5 czerwca br. w Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „BARGEWORK OPOLE – biuro na wodzie”, którego wieloletnim partnerem technologicznym jest firma FAKRO.

więcej

Kolejny sukces FAKRO w konkursie TOPTEN 2017
2017-06-12

31 maja br. w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w ramach IV edycji ogólnopolskiego konkursu „TOPTEN Okna 2017”. W kategorii „Okna dachowe” nagrodzono aż 2 typy okien marki FAKRO.

więcej

FAKRO najczęściej wybierane na rynku
2017-06-12

Według wyników rankingu „Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów” przeprowadzonego przez portal budujemydom.pl, produkty marki FAKRO są najbardziej rozpoznawane i najchętniej wybierane na rynku. 

więcej

Kolejne MOTO FAKRO
2017-06-09

9 czerwca br. ponad stu motocyklistów, przy warkocie silników i dźwiękach klaksonów, wjechało na teren nowosądeckiej siedziby FAKRO.

MOTO FAKRO na trwałe wpisało się w kalendarz wydarzeń FAKRO. Tłumnie uczestniczą w nim partnerzy biznesowi: architekci, dekarze, dystrybutorzy oraz pracownicy i doradcy techniczni FAKRO. Ich wizyta na Sądecczyźnie połączona była z warsztatami biznesowymi prowadzonymi przez zespół szkoleniowców FAKRO. „Harleyowcy” zwiedzili także zakład, podczas którego poznali produkcję „od kuchni”. 

więcej

FAKRO uczestnikiem FORUM KOBIET W LOGISTYCE
2017-06-07

5 czerwca br. odbyło się „VI Forum Kobiet w Logistyce” organizowane przez portal pracujwlogistyce.pl, podczas którego doświadczeniami FAKRO – krajowego lidera w produkcji okien dachowych i schodów strychowych – podzielił się Arkadiusz Gdula, dyrektor ds. logistyki i dystrybucji FAKRO. Wygłosił prelekcję na temat logistyki firmy lokalnej w przestrzeni globalnej.

więcej

FAKRO sponsorem filmu o ikonie polskiej architektury
2017-06-07

FAKRO – światowy potentat w produkcji okien dachowych i schodów strychowych – zostało sponsorem filmu dokumentalnego o ikonie polskiej architektury. W malowniczych kadrach filmu „Uzdrowisko. Architektura Zawodzia” ujęto modernistyczną dzielnicę uzdrowiskową w Ustroniu.

więcej

FAKRO uczestnikiem programu DOM BEZPIECZNY
2017-06-06

Firma FAKRO, jeden ze światowych liderów w branży okien dachowych i schodów strychowych jest uczestnikiem programu „DOM BEZPIECZNY”. Głównym celem programu jest promocja wiedzy i rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo budynków i ludzi.  

więcej

FAKRO Partnerem Głównym Kongresu Stolarki Polskiej
2017-06-01

W dniach 25-26 maja br. odbył się VIII Kongres Stolarki Budowlanej, będący największym wydarzeniem w branży budowlanej. Podczas kongresu firma FAKRO otrzymała aż trzy nagrody oraz – jak rokrocznie – była Partnerem Głównym Kongresu. 

więcej

FAKRO w rankingu POLSCY AMBASADORZY
2017-05-30

W najnowszym numerze Tygodnika Wprost z dnia 29.05 br. ukazał się przygotowany przez redakcję ranking Polscy Ambasadorzy. Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych, wysoko uplasowała się na liście polskich firm, których produkty pokochała reszta świata.

więcej

Premier Morawiecki w obronie pozycji polskich firm w Europie
2017-05-25

Premier Mateusz Morawiecki cytuje raport POLITYKI INSIGHT pt. „(Nie)uczciwa konkurencja. Czy unijne prawo konkurencji sprzyja niektórym państwom”, który powstał na zlecenie założonej przez prezesa FAKRO, Ryszarda Florka, Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

więcej

Kampania FAKRO - ŻYJ Z WIZJĄ
2017-05-22

Dnia 22 maja 2017 ruszyła kampania marketingowa FAKRO, której główna twarzą jest trener Adam Nawałka. Jego postawa na boisku sportowym jaki i poza nim idealnie koresponduje z wartościami jakie wyznaje FAKRO - wicelider światowego rynku okien dachowych.
więcej

Prezes FAKRO o turkusowym modelu zarządzania
2017-05-22

„Turkusowa organizacja – w poszukiwaniu nowego modelu zarządzania” to hasło przewodnie sesji inspiracyjnej, która odbyła się 18 maja br. w Auli Biblioteki PWSZ w Nowym Sączu. 

więcej

FAKRO – „Polish Power”
2017-05-22

16 maja br. odbyło się spotkanie pt. „Polish Power – polskie spółki na tle Europy i reszty świata” zorganizowane w ramach kolejnej edycji „Spotkania na Parkiecie” z inicjatywy Koła Naukowego Rynku Kapitałowego „INDEX”. FAKRO było głównym gościem wydarzenia.

więcej

Dekarska klasa patronacka odwiedziła FAKRO
2017-05-18

W dniach 17-18 maja br. nowosądecką siedzibę firmy FAKRO odwiedzili uczniowie z klasy dekarskiej z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Profil dekarski został utworzony z inicjatywy FAKRO i od lat objęty jest patronatem firmy. Podczas wizyty w FAKRO uczniowie uczestniczyli w praktycznych warsztatach z zakresu montażu okien dachowych, zwiedzili zakład, poznając specyfikę produkcji oraz zapoznali się z jedyną w branży budowlanej prezentacją 3D dotyczącą produktów oraz innowacyjnych technologii firmy. 

więcej

Energooszczędność w standardzie FAKRO FTP-V U4
2017-05-16

W 2017 roku oferta okien FTP-V wzbogacona została o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m2K, który spełnia Warunki Techniczne na 2021 rok

więcej

Niemiecki dziennikarz walczący o pozycję Polski w UE z wizytą w FAKRO
2017-05-16

W dniach 11-12.05 br. firmę FAKRO, czołowego producenta okien dachowych odwiedzili Thomas Schmid, były redaktor naczelny i obecny dziennikarz Die Welt oraz Adam Krzemiński, dziennikarz Polityki.

więcej

FAKRO „Promotorem Polskiej Gospodarki”
2017-05-16

Firma FAKRO, jeden ze światowych pionierów w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, została wyróżniona tytułem „Promotor Polskiej Gospodarki”. Wręczenie nagrody odbyło się w miniony czwartek, 11 maja, podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Nagrodę z rąk Witolda Słowika, wiceministra Rozwoju oraz Krzysztofa Pietraszkiewicza, prezesa Związku Banków Polskich i członka Kapituły „Teraz Polska” odebrał Janusz Komurkiewcz, członek Zarządu ds. Marketingu.

więcej

FAKRO dba o rodziny przez cały rok
2017-05-15

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Ustanowione w 1993 roku, przez Organizację Narodów Zjednoczonych święto, od 24 lat obchodzone jest przez państwa członkowskie. Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych słynie ze swojej prorodzinnej polityki. Grupa FAKRO zatrudnia 3 300 osób. W samym Nowym Sączu zatrudnionych jest 525 pań. Pracujące mamy mogą oczekiwać pełnego wsparcia ze strony firmy, przyjaźnie nastawionej do rodzicielstwa – wyjaśnia Halina Podgórny, dyrektor ds. Personalnych FAKRO. Dogodny czas pracy, w widełkach 7.30 – 16.30 pozwala na zachowanie zdrowego balansu między realizacją zawodową, a czasem spędzonym z rodziną – dodaje Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

więcej

Włącz myślenie z FAKRO
2017-04-27

26.04 br. w WSB - NLU w Nowym Sączu odbyła się gala podsumowująca V edycję projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”. Po raz kolejny w projekt zaangażowała się firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych.
więcej

Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości z FAKRO
2017-04-27

W dniach 24-25 kwietnia br. firmę FAKRO, czołowego producenta okien dachowych, odwiedziła młodzież z powiatu krakowskiego. Prawie stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyjechało do Nowego Sącza zobaczyć jak globalne firmy funkcjonują od kuchni. 

więcej

FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię
2017-04-13

FAKRO wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia.Producent skupia się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty FAKRO, jak i proces ich produkcji, są energooszczędne i ekologiczne. Ekologiczna postawa wyraża się także poprzez pozyskiwanie surowców, głównie drewna z lasów o planowanej gospodarce leśnej, wykorzystywanie w procesie produkcji naturalnych, ekologicznych produktów oraz racjonalną gospodarką odpadami.

więcej

FAKRO organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Szkół Zawodowych
2017-04-07

Dyrektorzy 60 szkół zawodowych z Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz przedstawiciele branży budowlanej po raz siódmy spotkali się w nowosądeckiej siedzibie firmy FAKRO aby wspólnie rozmawiać o kształceniu zawodowym w naszym kraju. Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Zawodowych odbyła się pod hasłem „Zmiany w systemie oświaty – zakres zmian w szkolnictwie zawodowym oraz doskonalenie warsztatu pracy dyrektora szkoły zawodowej” w dniach od 29 marca do 1 kwietnia br. Organizatorem była firma FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych.

więcej

FAKRO na Dachu w Wielkim Mieście
2017-03-30

10 marca na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu Studenckiego połączonego z otwarciem wystawy pokonkursowej „Dach w Wielkim Mieście”. To już XVI edycja konkursu dla studentów, którą FAKRO objęło swoim wsparciem. ​

więcej

Czy nadal potrzebujemy Komisji Europejskiej, która służy umacnianiu monopoli?
2017-03-29

29.03.2017 r. w Parlamencie Europejskim Poseł Ryszard Legutko zorganizował konferencję prasową poświęconą stronniczości Komisji Europejskiej i jej niechęci do rozpoznawania skarg pochodzących z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

więcej

Branża budowlana jednoczy się na rzecz wprowadzenia ulg remontowo-budowlanych
2017-03-21

Firma FAKRO aktywnie inicjuje oraz wspiera działania, które mają doprowadzić do rozwoju budownictwa. Jednym z ważniejszych obecnie jest wprowadzenia w Polsce ulg remontowo-budowlanych.

więcej

Markiza pionowa VMZ Solar INNOWACJĄ ROKU 2016
2017-03-21

Firma FAKRO dzięki jednemu z innowacyjnych rozwiązań – markizie pionowej VMZ Solar – otrzymała tytuł „Innowacji Roku 2016”. Celem programu jest promocja nowoczesnych, unikalnych i oryginalnych rozwiązań, produktów i usług, nowych lub w istotny sposób zmodyfikowanych, a także projektów o charakterze innowacyjnym. Ideą konkursu jest pokazanie integracji pomiędzy światem nauki a biznesu.

więcej

FAKRO wspiera kształcenie i rozwój zawodowy fachowców!
2017-03-20

FAKRO, jako firma z 25 letnim doświadczeniem w branży okien dachowych od wielu lat angażuje się w działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych młodzieży. Obok silnego zaangażowania się w kształcenie przyszłych dekarzy, FAKRO wraz z przedstawicielami branży, podejmuje działania mające na celu wprowadzenie nowego zawodu – montera stolarki budowlanej. 

więcej

Innowacyjne FAKRO w Mediolanie MADE Expo 2017
2017-03-17

Firma FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych po raz kolejny zaprezentowała swoje produkty podczas tegorocznych, architektoniczno- budowlanych i jednych z największych w Europie targów MADE Expo 2017, które odbyły się od 8 do 11 marca w Mediolanie. FAKRO rokrocznie uczestniczy aktywnie w ponad 20- stu międzynarodowych imprezach targowych. 

więcej

FAKRO – Best of Polska!
2017-03-09

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych znalazło się w gronie najlepszych polskich marek wybranych przez portal i magazyn F5. Z tej okazji pomysłodawca opublikował katalog inspirujących i wpływowych firm, które nie tylko zmieniają oblicze polskiego rynku, ale także sukcesywnie podbijają te zagraniczne. 

więcej

FAKRO wśród firm z największą liczbą patentów
2017-03-08

Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych, jest znana z innowacyjnego i prężnie funkcjonującego Działu Badań i Rozwoju. Nie bez powodu utarło się stwierdzenie, że oprócz okien dachowych firma FAKRO eksportuje myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów oraz rozwiązania techniczne. 

więcej

FAKRO celebruje Dzień Kobiet
2017-03-08

8 marca na stałe wpisał się w kalendarz jako Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ten dzień jest celebrowany także w firmie FAKRO. Czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych od lat podkreśla jak ważną rolę w funkcjonowaniu firmy pełnią zatrudnione w FAKRO kobiety.

więcej

Innoview - innowacyjne spojrzenie FAKRO na stolarkę! ZOBACZ WIĘCEJ!
2017-02-22

Podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2017 odbyła się światowa premiera marki INNOVIEW. Marka została wprowadzona na rynek przez FAKRO, wiodącego producenta okien dachowych na świecie. Dzięki rozwiązaniom pod marką INNOVIEW możemy ZOBACZYĆ WIĘCEJ, do czego nawiązuje hasło kampanii marketingowej marki.
więcej

ZOBACZ WIĘCEJ z FAKRO na BUDMIE 2017
2017-02-08

7 lutego rozpoczęły się 26. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2017. FAKRO, jeden z wiodących producentów okien dachowych na świecie już po raz 26. gości na tym wydarzeniu. Podczas targów odbywa się polska premiera nowej marki FAKRO – INNOVIEW.

więcej

Z FAKRO widoki na lepsze dni
2017-02-03

Warto pomagać. Dlatego też firma FAKRO przekazała 4 okna dachowe na budowę domu dla Państwa Gruców. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest nowosądecka Fundacja Renovo, które zaktywizowała lokalne firmy do czynnego włączenia się w dzieło wspólnego pomagania potrzebującym.

więcej

FAKRO modne w 2017 roku
2017-02-02

Kolor Greenery (15-0343) to soczyste zabarwienie liści i traw, które optymistycznie nastraja, dodaje witalności i uspakaja. Kojarzy się z bliskim kontaktem z harmonią, naturą, nowym początkiem i pasją. Barwa wolności, nadziei i ekologii została doceniona przez Pantone Color Institute i ogłoszona kolorem 2017 roku. W symbolikę Greenery doskonale wpisuje się charakter FAKRO, ponieważ cechy, które reprezentuje kolor zielony kształtują filozofię firmy od początku jej działalności.

więcej

Dzieci pracowników FAKRO bajkowo rozpoczęły ferie
2017-01-31

28 stycznia 2017r. sala gimnastyczna Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu zamieniła się w bajkowy świat małych księżniczek i rycerzy. Tym razem hasłem przewodnim organizowanej od lat zabawy dla dzieci pracowników FAKRO był Bal Zamkowy. Ze względu na dużą liczbę uczestników podzieliliśmy bal na dwie tury. Łącznie w zabawie wzięło udział 460 dzieci. Cieszymy się, że w tak przyjemnej atmosferze najmłodsi rozpoczęli ferie. – wyjaśnia Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO, pomysłodawczyni i koordynator imprezy. 

więcej

ZIELONE PUNKTY – kreatywność drzemie w zespole FAKRO!
2017-01-31

W 2005 roku w FAKRO rozpoczęto realizację programu zgłaszania pomysłów, premiującego pomysły pracowników. Kilka dni temu w nowosądeckiej siedzibie firmy odbyło się kolejne podsumowanie edycji 2016. Wyniki, potwierdzają jubileuszowe hasło FAKRO „25 lat innowacyjności”. 

więcej

FAKRO po raz kolejny z tytułem BUDOWLANEJ FIRMY ROKU
2017-01-30

W ślad za ubiegłorocznym sukcesem FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych – zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Budowlana Firma Roku. Laureatami w kategorii Osobowość Branży 2016 zostali także: Ryszard Florek, Prezes i Współzałożyciel FAKRO oraz Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu. 

więcej

BUDMA 2017 przełomowa dla FAKRO – warto być z nami!
2017-01-25

Tegoroczne Targi Budowlane BUDMA organizowane w dniach 7 – 10 lutego w Poznaniu, bez dwóch zdań będą wyjątkowe dla FAKRO. Dlaczego? Bo po raz pierwszy w historii aż 3 produkty marki FAKRO otrzymały Złoty Medal Targów Poznańskich. Statuetki zostaną uroczyście wręczone podczas otwarcia targów, które odbędzie się 7 lutego br. w pawilonie 11 w budynku pn. Iglica. Złote Medale pokazują innowacyjną i coraz szersza ofertę FAKRO.

więcej

Zimowe szkolenia w FAKRO okazją do promocji regionalnej kultury
2017-01-23

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych nigdy nie zapomina o lokalnych inicjatywach prospołecznych. Od wielu lat wspiera lokalne przedsięwzięcia w zakresie kultury, sportu i edukacji. 

więcej

FAKRO na targach BAU 2017
2017-01-18

16.01.2017r - tego dnia rozpoczynają się jedne z największych targów budowlanych na naszym kontynencie – BAU 2017. W Monachium, na powierzchni 185 000 m2, co dwa lata ponad 2 000 wystawców prezentuje swe najnowsze rozwiązania. Każda edycja przyciąga ponad 250 000 zwiedzających z ponad 150 krajów, którzy szukają innowacyjnych produktów, idei i koncepcji.
więcej

Poczuj ciszę w deszczowy dzień... Okno do dachów płaskich typu F
2017-01-17

FAKRO - światowy wicelider na rynku okien dachowych przy kreacji swoich rozwiązań skupia się na najmniejszych szczegółach zarówno w zakresie wzornictwa jak i funkcjonalności. Okno do dachów płaskich typu F, nagrodzone prestiżową nagrodą Red Dot Design Award 2016, oprócz nowoczesnego wzornictwa posiada doskonałą odporność na hałas powodowany przez opady deszczu.

więcej

Potrójne złoto dla FAKRO
2017-01-11

Aż 3 produkty marki FAKRO, światowego wicelidera w globalnym rynku okien dachowych oraz schodów strychowych, otrzymały Złoty Medal Targów BUDMA 2017. Tradycyjnie medale przyznawane są najbardziej innowacyjnym produktom i ciekawym rozwiązaniom w branży budowlanej. Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienie 29 produktom, wśród których doceniono aż 3 produkty marki FAKRO: okno dachowe uchylno-obrotowe FPP-V preSelect2 , drzwi przesuwne INNOVIEW HST Sky, supertermoizolacyjne schody strychowe LTK Energy.

więcej

Wyjątkowa choinka Pracowników FAKRO
2016-12-21

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Moment, w którym cieszymy się obecnością najbliższych i odpoczywamy. Pracownicy FAKRO, czołowego producenta okien dachowych postanowili świąteczną atmosferę przenieść także do firmy. 20 grudnia 2016 r. na parkingu przed wejściem do głównej siedziby firmy FAKRO w Nowym Sączu powstała wyjątkowa choinka. 

więcej

FAKRO partnerem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP
2016-12-16

Od 2 listopada br. FAKRO jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. FAKRO uczestniczyło i wspierało wiele wydarzeń realizowanych przez jedną z najstarszych w Polsce organizacji skupiających architektów.

Współpraca pomiędzy nami rozwija się już od dawna i jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy zaproszeni do grona partnerów SARP – komentuje Janusz Komurkiewicz, członek Zarządu FAKRO.

więcej

Nowatorski system FAKRO zdobył tytuł TOPBuilder 2017
2016-12-14

Innowacyjny system marki FAKRO, wyłaz do dachów płaskich DRL ze schodami strychowymi LML otrzymał prestiżową nagrodę na polskim rynku budowlanym – TOPBuilder 2017.

Uroczysta gala wręczania wyróżnień odbyła się 8 grudnia br. warszawskim Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Statuetkami uhonorowano najwyższej jakości produkty, rozwiązania budowlane, realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe, technologiczne, produkty IT, mające zastosowanie w budownictwie oraz usługi i produkty finansowe dedykowane branży budowlanej. 

więcej

Honorowe Odznaki SITPMB dla FAKRO
2016-12-02

Ryszard Florek – współwłaściciel i prezes jednego ze światowych liderów w produkcji okien dachowych, firmy FAKRO wraz z Januszem Komurkiewiczem – członkiem Zarządu FAKRO, zostali odznaczeni Honorową Odznaką Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych.

więcej

Stawiamy na polskie produkty
2016-11-18

W dniach 17-18 listopada br. Rzeszów stał się centrum biznesowo-gospodarczym Polski. To właśnie w stolicy Podkarpacia odbył się Kongres 590 pod hasłem „Uwalniamy polski potencjał”.

więcej

Okno FAKRO - DXW nagrodzone Archiproducts Design Award 2016
2016-11-18

Jeden z najważniejszych portali internetowych zajmujących się zagadnieniami z dziedziny architektury na poziomie międzynarodowym – Archiproducts - przeprowadził pierwszą edycję konkursu Archiproducts Design Award. 

więcej

FAKRO z Jesiennym Festiwalem Teatralnym od 20 lat
2016-11-15

FAKRO od lat przykłada ogromną wagę do współpracy z otoczeniem, także lokalnym. Polega ona na wspieraniu i rozwijaniu licznych inicjatyw prospołecznych w trosce o rozwój regionu. Są to działania służące nie tylko rozwojowi sądeckiej przedsiębiorczości i tworzeniu nowych miejsc pracy, ale również projekty wspierające rozwój całego regionu i kraju w zakresie kultury, sportu i edukacji.

więcej

Ryszard Florek laureatem Honorowej Perły Polskiej Gospodarki
2016-11-07

28 października br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się XIV Gala Pereł Polskiej Gospodarki, zorganizowana przez anglojęzyczny miesięcznik ekonomiczny „Polish Market”. Prezes i właściciel firmy FAKRO – Ryszard Florek został wyróżniony Perłą Honorową w dziedzinie Gospodarki. 

więcej

Osiedle Groevenbeek Noord – przystepne cenowo mieszkania i żadnych kosztów energii
2016-11-02

Brak rachunków za media na koniec roku? W Groevenbeek Noord to możliwe! Wyjątkowe zeroenergetyczne domy w Ermelo w Holandii zostały wyposażone w szereg energooszczędnych rozwiązań takich jak grube termoizolacyjne ściany, urządzenia zużywające minimum energii oraz panele słoneczne zamontowane na dachu.

więcej

FAKRO na MŚMD 2016 – dzień 2
2016-10-28

W drugim dniu Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Warszawie zawodnicy zmierzyli się ze sobą w kolejnych konkurencjach. Duch sportowej rywalizacji towarzyszył im od samego rana. Nie zabrakło także licznej grupy kibiców, wśród nich znalazła się także ekipa wsparcia z FAKRO wraz z jej sympatykami i partnerami. 

więcej

FAKRO na MŚMD 2016 – dzień 1
2016-10-27

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. Reprezentanci 19 krajów zmagali się ze sobą, montując okna dachowe na różnych połaciach dachu. Wszystkim towarzyszyły emocje i duch sportowej rywalizacji. Zawodnicy montowali okna marki FAKRO na dachach płaskich i stromych.
więcej

Znamy laureatów FAKRO inspires – space for new visions 2016
2016-10-25

Firma FAKRO, światowy producent okien dachowych, po raz kolejny było organizatorem międzynarodowego konkursu dla architektów FAKRO inspires – space for new visions. Konkurs oficjalnie zakończył się 3 października br.

więcej

FAKRO kibicuje młodym dekarzom – 26. MŚMD
2016-10-24

Już tylko kilka dni zostało do rozpoczęcia 26. Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy. Podobnie jak w ubiegłych edycjach, również obecnie nie zabraknie na nich FAKRO.

więcej

Z FAKRO na fali - 120 mil chorwackiej żeglugi
2016-10-24

IX Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej Regatta Build Cup 2016 organizowane przez firmę FAKRO przyniosły sporo niespodzianek organizatorom i uczestnikom.
więcej

Meksykańska fala! FAKRO na Targach EXPO CIHAC 2016 Mexico City
2016-10-18

W dniach od 11 do 15 października br. FAKRO po raz pierwszy zaprezentowało swoje produkty podczas największej imprezy branży budowlanej w Meksyku – Targów EXPO CIHAC 2016 Mexico City. 

więcej

Ryszard Florek Polskim Przedsiębiorcą 2015
2016-10-03

Ryszard Florek, właściciel i prezes firmy FAKRO – światowego wicelidera w produkcji okien dachowych, został wybrany Polskim Przedsiębiorcą 2015 roku w kategorii Eksporter w I edycji Konkursu zorganizowanego przez Gazetę Polską Codziennie.  

więcej

Rowerem w szczytnym celu – Albintra-FAKRO Classic 2.0
2016-09-29

Choć pogoda w tym roku nie dopisała, aż 400 osób wzięło udział w 2. edycji Albintra-FAKRO Classic, która odbyła się 4 września br. Do belgijskiego Broechem, w którym mieści się siedziba firmy Albintra, przybyło wielu amatorów kolarstwa. W trakcie dobrej zabawy i w wyśmienitej atmosferze wsparli potrzebujących.

więcej

Pod oknami FAKRO zamieszkali zwycięzcy DOMU MARZEŃ
2016-09-19

Od 25 czerwca br. na antenie TVN mogliśmy śledzić budowlane zmagania 10 par. W Starej Wsi pod Warszawą w ciągu trzech miesięcy powstał piękny, luksusowy dom o powierzchni 315 m2. Kilka dni temu odbył się wielki finał programu „Dom Marzeń”, którego zwycięzcy zamieszkali pod oknami marki FAKRO.
więcej

FAKRO kuźnią patentów
2016-08-26

Na łamach „Dziennika Gazeta Prawna” w dniu 11 sierpnia br., został opublikowany ranking podmiotów, które zgłosiły najwięcej patentów i wzorów użytkowych w 2015 roku. FAKRO jest pierwszą firmą, która znalazła się na liście. Wyprzedziły ją jedynie prestiżowe uczelnie wyższe oraz instytuty naukowe.
więcej

Wysokie loty z FAKRO – „Orzeł Wprost” dla Ryszarda Florka
2016-07-19

Innowacyjność firmy FAKRO, została doceniona przez Kapitułę tegorocznych „Orłów Wprost”. Statuetka wyróżniająca firmę została wręczona podczas uroczystej gali, która odbyła się 27 czerwca 2016 roku w krakowskim hotelu Radisson Blu.

więcej

„Oskar designu” w rękach FAKRO
2016-07-18

4 lipca br. w Aalto Theater w Essen odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Red Dot Design 2016. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród za design na świecie, która przyznawana jest co roku firmom wyznaczającym nowy kierunek rozwoju w dziedzinie wzornictwa. Międzynarodowe jury dokonujące wyboru składa się wybitnych osobistości. FAKRO, słynące z innowacyjnych, funkcjonalnych, ale także wyróżniających się wysoką estetyką produktów zostało wyróżnione tą prestiżową nagrodą. Trofeum, nazywanym „Oskarem designu”, otrzymało okno do dachów płaskich DEF DU6.

więcej

Tour de Pologne 2016 – z FAKRO przez Nowy Sącz
2016-07-15

Pierwszy, sądecki etap wielkiego, kolarskiego show jest już za nami – 14 lipca 2016 roku Tour de Pologne zagościło w Nowym Sączu. Kolarze wyjechali z Zawiercia i pokonali 240 kilometrową trasę. Finiszowali na mecie mieszczącej się przy ul. Prażmowskiego. Zwycięzcą trzeciego etapu 73. Tour de Pologne UCI World Tour z Zawiercia do Nowego Sącza został Niccolo Bonifazio. FAKRO kibicowało kolarzom. Dla nich i kibiców przygotowało także wiele niespodzianek. 

więcej

Czas stworzyć „procedurę praworządności” w stosunku do Komisji Europejskiej?
2016-07-13

12 lipca br. w siedzibie PAP odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę FAKRO, polskiego producenta okien dachowych. Konferencja odbyła się pod hasłem Czas stworzyć „procedurę praworządności” w stosunku do Komisji Europejskiej?
więcej

FAKRO po raz kolejny PARTNEREM Tour de Pologne
2016-07-07

Podobnie jak w ubiegłym roku firma FAKRO została partnerem 73. edycji Tour de Pologne. Trasa wyścigu będzie przebiegać miedzy innymi przez Nowy Sącz, w którym mieści się główna siedziba światowego wicelidera w branży okien dachowych. FAKRO od dawna angażuje się nie tylko w promocję regionu, ale również silnie wspiera różne wydarzenia sportowe.

więcej

Rekordowe wyniki FAKRO w rankingu Budowlana Marka Roku
2016-07-06

FAKRO, krajowy lider i światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, otrzymało aż 4 nagrody w tegorocznym rankingu Budowlana Marka Roku, zyskując wysokie uznanie wykonawców z branży budowlanej.  

więcej

Dziękujemy naszej Reprezentacji!
2016-07-06

Mimo tego iż przygoda naszej reprezentacji na tym turnieju dobiegła już końca, z radością będziemy wspominać wszystkie wspaniałe momenty, piękne gole i piłkarskie emocje na najlepszym poziomie. Mamy drużynę, z której możemy być dumni. Biało-Czerwonym jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nadchodzących wydarzeniach piłkarskich, w których na pewno nie zabraknie również wsparcia FAKRO. 

więcej

Akcja „Markizy FAKRO chronią maluchy”
2016-07-06

Z okazji Dnia Dziecka firma FAKRO, w ramach akcji „Markizy FAKRO chronią maluchy”, obdarowała nowoczesnymi osłonami zewnętrznymi przedszkole „Przystań Elfów”, usytuowane w Ząbkach koło Warszawy. Montaż markiz zakończył się 1 czerwca 2016 roku, a 18 czerwca na corocznym pikniku rodzinnym, odbyło się symboliczne zakończenie akcji. Gościem specjalnym wydarzenia była Katarzyna Cichopek.

więcej

FAKRO Budowlaną Marką Roku 2016
2016-07-01

23 czerwca 2016 r. w Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy odbyła się Gala Wręczenia Nagród Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2016. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele producentów materiałów budowlanych, organizacji zrzeszających wykonawców, stowarzyszeń branżowych i partnerów biznesowych.  

Marka FAKRO została nagrodzona aż 4 razy w następujących kategoriach: okna dachowe (dwukrotnie), marka przyjazna fachowcom, rolety/ żaluzje zewnętrzne.  

więcej

FAKRO z Izbą Architektów dba o ład przestrzenny
2016-06-30

24 czerwca 2016 roku odbyła się uroczysta Gala, podsumowująca III edycję programu „Kształtowanie przestrzeni”, podczas której ogłoszono wyniki konkursu i nagrodzono najzdolniejszą młodzież. FAKRO – marka rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, od 4 lat jest Partnerem tej wyjątkowej akcji edukacji architektonicznej

więcej

FAKRO VIP- em stolarki budowlanej
2016-06-30

Znamy VIP- ów stolarki budowlanej. 23 czerwca 2016 roku odbyła się Gala VIP podsumowująca program „Ekskluzywna Stolarka VIP i Rekomendowane Salony Stolarki VIP”. W plebiscycie nagrodzono ciepłe i doskonale zautomatyzowane okno marki FAKRO - FTP-V U3 Z-Wave

więcej

FAKRO na dachu Ameryki
2016-06-29

FAKRO, którego produkty docierają również poza Europę, wsparło podróżniczy projekt „FAKRO na dachu Ameryki”, zrealizowany w czerwcu br. przez Pawła Rochowicza – dziennikarza ekonomicznego „Rzeczpospolitej”.

więcej

Eksport symbolem patriotyzmu FAKRO
2016-06-27

FAKRO, polska firma rodzima, oparta w 100 proc. na polskim kapitale, wicelider w światowej produkcji okien dachowych i schodów strychowych w gronie przedsiębiorstw, które najbardziej eksportują.

więcej

OKNA I MARKIZY FAKRO w programie DOM MARZEŃ
2016-06-23

FAKRO, tegoroczny jubilat, świętujący 25 urodziny obecności na rynku w branży stolarki budowlanej został partnerem nowego programu „Dom Marzeń” („Building the dream”). Zapraszamy do oglądania programu  „Dom Marzeń” w każdą sobotę o godz. 20.00 na antenie TVN. Wielki finał na żywo już 31 sierpnia.

więcej

FAKRO na Mistrzostwach Europy
2016-06-22

Od wielu lat FAKRO wspiera piłkarską reprezentacją Polski, dlatego też nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej firmy na obecnie trwających Mistrzostwach Europy we Francji.

więcej

Strażackie manewry w FAKRO
2016-06-21

Ćwiczenia taktyczno-bojowe pod kryptonimem „FAKRO 2016”

15 maja br. teren firmy FAKRO zmienił się w strażacki poligon, na którym przeprowadzono serię taktyczno-bojowych ćwiczeń pod kryptonimem „FAKRO 2016”. 

więcej

FAKRO otrzymało Wyróżnienie Jubileuszowe TERAZ POLSKA
2016-06-06

FAKRO, tegoroczny jubilat, świętujący 25 lat istnienia, zostało uhonorowane za całokształt swojej działalności przez Kapitułę Konkursu „Teraz Polska”. Uroczysta, XXVI gala odbyła się 30 maja br. w warszawskim Teatrze Wielkim. 

więcej

Pod żaglami z FAKRO! IX Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim
2016-06-04

Już od 9 lat firma FAKRO jest Głównym Organizatorem Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. Tegoroczna edycja odbędzie się w słonecznej Chorwacji w terminie od 3 do 10 września br. 

więcej

Jubileuszowy Orzeł Polskiej Stolarki dla FAKRO
2016-05-31

Kongres Stolarki Polskiej to największe wydarzenie w branży budowlanej. 19 - 20 maja br. odbyła się VII edycja Kongresu połączona z Jubileuszem 20- lecia Związku Polskie Okna i Drzwi. Wydarzenie zostało przygotowane zostało przez Radę Programową Kongresu, w której FAKRO reprezentował Janusz Komurkiewicz, członek zarządu i dyrektor Marketingu Polska. Kongres jak co roku przyciągnął producentów, deweloperów oraz reprezentantów instytucji branżowych.

więcej

Dzień Otwarty w FAKRO
2016-04-28

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych, świętuje Jubileusz 25-lecia. Jedną z licznych inicjatyw związanych ćwierćwieczem firmy było zwiedzanie nowosądeckiej siedziby FAKRO. W zwiedzaniu zakładu uczestniczyli pracownicy firmy wraz z rodzinami, łącznie prawie 500 osób.
więcej

GRUPA FAKRO Firmą Rodzinną Roku 2016
2016-04-22

Grupa FAKRO otrzymała wyróżnienie w Kategorii Duże Przedsiębiorstwo w konkursie „Firma Rodzinna Roku 2016 – kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej”. Nagroda została przyznana za znakomite wyczucie i balans pomiędzy biznesową skutecznością a społeczną odpowiedzialnością oraz docenienie realizacji strategii biznesowej w oparciu o wartości Rodziny Założycielskiej.

więcej

FAKRO na targach CONSTRUMA 2016
2016-04-19

Firma FAKRO, światowy wicelider w branży okien dachowych oraz schodów strychowych na świecie aktywnie uczestniczył w tegorocznych targach Construma, które miały miejsce w Budapeszcie w dniach od 6 kwietnia do 10 kwietnia 2016 roku. Podczas trwania 35 edycji International Building Trade Exhibition firma FAKRO zaprezentowała swoje innowacyjne rozwiązania na blisko 100m2 stoisku. 

więcej

FAKRO – „Odpowiadam Polsce”
2016-04-13

FAKRO, światowy wicelider w branży okien dachowych, firma ciesząca się 25- letnią tradycją w stolarce budowlanej, została wyróżniona w rankingu projektów związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu „Odpowiadam Polsce”. Nagrodę w kategorii KULTURA otrzymał projekt edukacyjny Izby Architektów RP „Kształtowanie Przestrzeni”. 

więcej

Red Dot Award 2016 dla FAKRO
2016-03-31

Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, że w roku 2016 prestiżowa nagroda Red Dot Design została przyznana firmie FAKRO za okno do dachów płaskich DEF U6. Nagroda została ustanowiona w 1955 roku przez Design Zentrum w Essen, w Niemczech. Przez wielu znawców uznawana jest za jedno z najcenniejszych trofeów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. 

więcej

Jubileuszowa edycja programu "Fach na dach" rozpoczęta!
2016-03-31

Tegoroczna edycja „Fach na dach„ 2016 r. jest szeroko powiązana z obchodami 25-lecia FAKRO. Z te okazji program rozpoczyna się atrakcyjnym Konkursem! Do wygrania 8 pakietów VIP na wydarzenie sportowe, które odbędzie się w dniach 15-17.06.2016 r. we Francji.
więcej

Okno do dachów płaskich DEF marki FAKRO laureatem TOP DESIGN award 2016
2016-03-17

Okno do dachów płaskich DEF marki FAKRO zostało wyróżnione w konkursie TOP DESIGN award 2016. Międzynarodowe jury doceniło jego wysokie walory techniczne, użytkowe i estetyczne, przyznając mu nagrodę w kategorii Elementy wyposażenia i wnętrza.  

więcej

FAKRO jest silne w każdej dziedzinie!
2016-03-08

FAKRO is strong on every field! (tłum. FAKRO jest silne w każdej dziedzinie) - takie hasło przewodnie towarzyszyło firmie FAKRO podczas tegorocznych targów w Belgii. W dniach 25.02 – 6.03 odbyła się największa impreza targowa branży budowlanej w Belgii targi Batibouw. Przez 11 dni zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z nowościami produktowymi poświęconymi budownictwu oraz renowacji.

więcej

„FAKRO inspires – space for new visions” – konkurs architektoniczny w nowej odsłonie!
2016-03-04

Rozpoczęto kolejną edycję prestiżowego, międzynarodowego konkursu architektonicznego „FAKRO inspires – space for new visions”, skierowanego do architektów i po raz pierwszy także do studentów architektury. Inicjatywa od 7 lat cieszy się dużym zainteresowaniem architektów z całego świata.

więcej

FAKRO Budowlaną Firmą Roku 2015
2016-02-23

FAKRO, światowy wicelider w branży okien dachowych oraz główny producent schodów strychowych, otrzymało zaszczytny tytuł Budowlanej Firmy Roku 2015. Laureatem w kategorii Osobowość Branży został Ryszard Florek – Prezes i Współzałożyciel FAKRO.

więcej

FAKRO na Bauen & Energie 2016 w Wiedniu
2016-02-10

Firma FAKRO po raz drugi aktywnie uczestniczyła w imprezie targowej Bauen & Energie. Targi odbyły się w dniach 28 do 31 stycznia 2016 w Wiedniu. W trakcie tegorocznych targów 550 wystawców prezentowało swoje nowości produktowe w trzech halach wystawienniczych. Bauen & Energie cieszą się dużą popularnością wśród fachowców z branży. Targi odwiedziło ponad 45.000 zwiedzających.

więcej

FAKRO na targach BUDMA 2016 - relacja z wydarzenia
2016-02-02

Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych już po raz 25 zagościła na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA, które podobnie jak FAKRO, świętują swoją srebrną rocznicę.

więcej

Okno do dachów płaskich typu F zwyciezcą konkursu Złota dachówka 2016 na targach w Czechach
2016-02-01

Innowacyjność FAKRO po raz kolejny zostały docenione. Mamy zaszczyt poinformować, że okno do dachów płaskich typu F zostało nagrodzone Złotą dachówką podczas imprezy targowej Střechy Praha 2016.
więcej

FAKRO po raz 25 na targach BUDMA
2016-01-27

2 luty 2016 to ważna data dla branży budowlanej w Polsce. To właśnie tego dnia rozpoczynają się największe polskie targi budowlane - BUDMA 2016. Odbywająca się już po raz 25 impreza każdego roku przyciąga do Poznania ok 50 000 zwiedzających oraz setki wystawców z różnych krajów. Wśród nich po raz 25 swe nowości produktowe prezentować będzie firma FAKRO, obchodząca w tym roku jubileusz 25-lecia.
więcej

FAKRO świętuje swoje 25-lecie
2016-01-26

Prawie 500 gości, przedstawiciele 31 krajów świata, partnerzy handlowi, architekci, dziennikarze, ciekawe panele tematyczne, innowacyjne ekspozycje produktowe oraz uroczysta Gala Jubileuszowa – FAKRO świętuje Jubileusz 25-lecia. 

więcej

Rok 2016 - Rokiem Jubileuszu 25-lecia firmy FAKRO
2016-01-22

Firma FAKRO – światowy wicelider w branży okien dachowych i schodów strychowych – świętuje swoją 25-letnią obecność na rynku. W 2016 roku nie zabraknie atrakcji dedykowanych partnerom. Punktem kulminacyjnym jubileuszowych obchodów będzie Konferencja i Gala Jubileuszowa, która odbędzie się w dniach 22-24 stycznia br. Jachrance koło Warszawy. 

więcej

Okno do dachów płaskich DEF nominowane do II etapu konkursu TOP DESIGN award 2016
2016-01-18

Produkty FAKRO zostały docenione przez Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych w prestiżowym konkursie TOP DESIGN award 2016.

więcej

Okna FAKRO nagrodzone statuetką TopBuilder 2016
2015-12-16

10 grudnia br. odbyła się uroczysta Gala wręczenia statuetek TopBuilder 2016. Wśród wielu nagrodzonych nie zabrakło również produktów marki FAKRO. Wyróżniono dwa innowacyjne: okno do płaskich dachów DXW oraz Okno dachowe FTP-V Z-Wave sterowane elektrycznie.

więcej

Konkurs fotograficzny „Rowerem z FAKRO” rozstrzygnięty
2015-12-15

Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego „Rowerem z FAKRO” zorganizowanego przez firmę FAKRO, światowego wicelidera w branży okien dachowych i schodów strychowych. 

więcej

FAKRO Firmą z Energią
2015-12-08

Jakość produktów marki FAKRO często doceniana jest w prestiżowych rankingachi plebiscytach. Tym razem FAKRO znalazło się w elitarnym gronie 20 najlepszych firm eksportowych. 24 listopada br. podczas uroczystej gali, Janusz Komurkiewicz – Członek Zarządu FAKRO, odebrał nagrodę przyznaną w rankingu „Firma z Energią”. 

więcej

FAKRO jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku
2015-11-27

Firma FAKRO, wicelider światowego rynku okien dachowych została uznana za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku. Firma FAKRO otrzymała tytuł Superbrands 2015/16 i Created in Poland Superbrands 2015/ 16. Dodatkowo została wyróżniona tytułem Business Superbrands 2015/ 16.

więcej

FAKRO sponsorem III Biegu Niepodległości w Nowym Sączu
2015-11-19

Firma FAKRO wsparła III Bieg Niepodległości w Nowym Sączu. Sportowe wydarzenie było okazją do uczczenia 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na starcie zgłosiło się 170 uczestników, którzy zmierzyli się ze sobą pokonując 5 – cio lub 10 – cio kilometrową trasę. 

więcej

Świetlik rurowy FAKRO doceniony przez Malezyjczyków
2015-11-17

FAKRO to czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych znany na całym świecie. Produkty marki FAKRO znaleźć można w ponad pięćdziesięciu krajach. Oferujemy innowacyjne produkty najwyższej jakości. Jesteśmy obecni wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. – tłumaczy globalny sukces firmy FAKRO Rafał Rynduch, pracownik Działu Eksportu w firmie FAKRO. 

więcej

Przytulne poddasze z widokiem na jezioro – FAKRO spełnia marzenia
2015-11-16

Marzenie pana Piotra o przytulnym poddaszu pełnym dziennego światła już stało się faktem dzięki sponsorom konkursu „Nowoczesne poddasze”, firmie FAKRO i firmie ISOVER. 

więcej

FAKRO na paryskich targach BATIMAT
2015-11-05

Dzień 2.11.2015 to ważna data dla całej branży budowlanej na świecie. To właśnie tego dnia rozpoczęły się największe europejskie targi budowlane - Batimat 2015. Odbywająca się w cyklu dwuletnim impreza w czasie każdej swej eydcji przyciąga ponad 3 000 wystawców oraz ok 400 000 zwiedzających z całego świata.

więcej

FAKRO laureatem konkursu Dobry Wzór
2015-10-27

Firma FAKRO, drugi na świecie producent okien dachowych i schodów strychowych po raz kolejny została laureatem konkursu Dobry Wzór 2015. Uznanie Jury zdobyło innowacyjne okno do dachów płaskich DXW. 

więcej

FAKRO ambasadorem polskiej gospodarki
2015-10-22

28 września 2015 r., na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca realizację działań promujących polską gospodarkę na rynkach międzynarodowych. Podczas organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki wydarzenia nie mogło zabraknąć także uznanego na całym świecie producenta okien dachowych i schodów strychowych, firmy FAKRO. 

więcej

Radość ze zwycięstwa - Jedziemy do Francji !!!
2015-10-13

O awansie polskiej drużyny do finałów mistrzostw Europy, sponsoringu sportowym oraz planach rozwoju firmy FAKRO rozmawiano także podczas zorganizowanego przez producenta okien dachowych, śniadania prasowego, które odbyło się w restauracji AleGloria w Warszawie.
więcej

FAKRO wspiera Dobry Montaż
2015-09-30

W sierpniu 2015 roku ruszyła druga edycja ogólnopolskiej kampanii "DOBRY MONTAŻ", której celem jest edukacja i zbudowanie świadomości inwestorów indywidualnych w zakresie dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej – okien, drzwi, bram, fasad czy innych produktów budowlanych. Organizatorem kampanii jest Związek PDiO (Polskie Drzwi i Okna).
więcej

Finał żeglarskiej przygody z FAKRO
2015-09-18

VIII Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim dobiegły końca. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim sami uczestnicy. W tegorocznych Mistrzostwach wystartowała bowiem rekordowa liczba zawodników.

więcej

Gratulacje dla Albintra - FAKRO Classic
2015-09-07

6 września 2015r. siedmioosobowa reprezentacja FAKRO w składzie: Małgorzata Sroka, Grzegorz Witowski, Wojciech Sowa, Marek Tokarczyk, Piotr Zegarliński, Michał Kunicki, Kamil Nowak wzięła udział w międzynarodowej imprezie kolarskiej Albintra-FAKRO Classic.

więcej

Wspieramy Albintra - FAKRO Classic
2015-09-04

Firma FAKRO i Albintra organizują pierwszą edycję zawodów rowerowych Albintra-FAKRO Classic, które odbędą się 6 września w Belgii w miejscowości Broechem. Dochód z zawodów przeznaczony jest na cele charytatywne.

 

więcej

Z FAKRO pod pełnymi żaglami
2015-08-18

Firma FAKRO jest Głównym organizatorem VIII Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. Morskie regaty odbędą się w dniach 05 – 12.09.2015 w Chorwacji na akwenach morskich środkowej Dalmacji. Będzie to największe wydarzenie branży budowlanej poza granicami naszego kraju.

więcej

Rozwiązanie FAKRO na upalne dni
2015-08-12

W ostatnich tygodniach upały nas rozpieszczają - tak przynajmniej twierdzą przebywający na wakacjach nad polskim morzem turyści. Jest jednak spora grupa niezadowolonych, którzy wysokie temperatury muszą przetrwać szukając schronienia w zaciszu mieszkania czy miejsca pracy. 

więcej

Okna FAKRO dają światło i nadzieję
2015-08-10

Stowarzyszenie Piękne Anioły od ponad dwóch lat zmienia życie najbardziej potrzebujących dzieci. Dając im miejsce do nauki przy własnym biurku, możliwość spania we własnym łóżku czy zaprojektowania wymarzonego przez siebie pokoju.

więcej

Tour de Pologne w Nowym Sączu
2015-08-06

Wspaniała ucieczka i polskie zwycięstwo w Nowym Sączu – tak w skrócie można by podsumować czwarty etap 72. Tour de Pologne. Dla mieszkańców Nowego Sącza radość podwójna. Możliwość uczestnictwa w tak prestiżowej, pełnej emocji imprezie i wspaniałe zwycięstwo polskiego kolarza Macieja Bodnara. 

więcej

FAKRO po raz kolejny wybrane Budowlaną Marką Roku
2015-08-05

Dobiegła końca XI edycja Budowlanej Marki Roku - rankingu wskazującego pozycję marek materiałów budowlanych w opinii fachowców. Zwycięzców tytułu Budowlanej Marki Roku 2015 i Championa Roku 2015 poznaliśmy 26 czerwca br. w Hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy, gdzie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród.
więcej

FAKRO wspiera Tour de Pologne
2015-07-30

FAKRO jest partnerem dwóch z siedmiu etapów tego wyścigu: z Jaworzna do Nowego Sącza i z Nowego Sącza do Zakopanego. W dniach 5 i 6 sierpnia zawodnicy Tour de Pologne, zawitają do Nowego Sącza, gdzie mieści się główna siedziba firmy FAKRO.
więcej

FAKRO wraz z dekarzami świętuje XVI Dzień Dekarza
2015-07-29

25 lipca 2015r. do Łodzi zjechali dekarze z całej Polski, by wspólnie świętować – organizowany już po raz 16. - Dzień Dekarza. W programie wydarzenia zaplanowano piknik oraz uroczystą galę.

więcej

Laureaci Konkursu Dom Dostępny 2021 z wizytą w FAKRO
2015-07-27

Podczas tegorocznych targów BUDMA, miesięcznik Murator ogłosił wyniki konkursu dla architektów Dom Dostępny 2021. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie domu jednorodzinnego, który spełnia wymogi stawiane budynkom po 2020 roku. Ideą konkursu jest upowszechnienie dobrych wzorów architektonicznych i racjonalnych rozwiązań.
więcej

FAKRO dołącza do podziękowań dla Ilony Antoniszyn-Klik
2015-07-17

23 czerwca br. podczas spotkania przedstawicieli Konsorcjum POLSKIE OKNA I DRZWI z Iloną Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Prezes POiD, Janusz Komurkiewicz, wręczył Pani Wiceminister szczególną nagrodę – Orła Polskiej Stolarki.

więcej

Znamy zwycięzców konkursu „FAKRO – space for new visions”!
2015-07-10

Zakończyła się szósta edycja konkursu dla architektów „FAKRO – space for new visions”. Organizowany po raz kolejny przez firmę FAKRO, światowego producenta okien dachowych i schodów strychowych oraz międzynarodowy magazyn dla architektów A10 konkurs rozpoczął się w lutym br. Przed uczestnikami konkursu postawiono następujące zadanie: wykonanie koncepcji – wizualizacji projektu architektonicznego dowolnego budynku z wykorzystaniem produktów FAKRO.
więcej

Innowacyjne warsztaty biznesowe FAKRO PRO-ACTIVE
2015-07-08

Powoli dobiega końca kolejny sezon szkoleniowy w firmie FAKRO. To była wyjątkowa edycja, tegoroczne szkolenia przyjęły bowiem formę warsztatów biznesowych. „Aktywna sprzedaż produktów PROFI – metamorfoza od sprzedawcy do eksperta” – pod takim hasłem odbywały się przeprowadzone przez zespół szkoleniowców FAKRO konferencje. W tym roku siedzibę firmy w Nowym Sączu odwiedziło ponad trzy tysiące osób.

więcej

MOTO FAKRO 2015
2015-07-03

26 czerwca 2015r. na długo zapadnie w pamięci pracowników firmy FAKRO. W pogodny słoneczny dzień na lśniących maszynach, przy głośnym wtórze klaksonów na teren firmy FAKRO wjechało ponad stu motocyklistów.
więcej

Architekci doceniają wsparcie techniczne FAKRO
2015-07-03

Z wielką satysfakcją informujemy, że architekci wskazali FAKRO jako firmę oferującą najlepsze wsparcie techniczne w pracy.
Badanie zostało przeprowadzone techniką wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo wśród 400 architektów projektujących budynki mieszkalne i niemieszkalne.
więcej

Markizy FAKRO w Pytaniu na Śniadanie TVP
2015-07-02

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście słonecznego, upalnego lata. Jednak nadmiar ciepła słonecznego może być bardzo uciążliwy, szczególnie w domu, gdzie szukamy odpoczynku od zgiełku, hałasu a latem - także od upału. Jak zatem można zapobiec nagrzewaniu pomieszczeń w upalne dni? Firma FAKRO znalazła rozwiązanie - stosowanie markiz zewnętrznych pozwoli cieszyć się przyjemnym chłodem nawet w czasie upałów.

więcej

FAKRO wraz z młodzieżą kształtuje przestrzeń
2015-07-02

Druga edycja programu „Kształtowanie przestrzeni” organizowanego przez Izbę Architektów RP została zakończona. Partnerem programu po raz kolejny była firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych. Jak co roku przedsięwzięciu towarzyszył konkurs dla młodzieży, który został rozstrzygnięty 24 czerwca br. podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury w Warszawie.
więcej

FAKRO laureatem programu Ekskluzywna Stolarka VIP
2015-07-01

Dnia 23 czerwca 2015 r. w Pałacyku w Jabłonnej odbyła się Gala Konkursu Ekskluzywna Stolarka VIP 2015, podczas której zostały ogłoszone wyniki 7-ej edycji konkursu na najlepszą, ekskluzywną stolarkę budowlaną. Konkurs wyłonił najlepsze produkty i ich producentów-prawdziwą awangardę stolarki.

więcej

Ryszard Florek laureatem Nagrody Kisiela 2014
2015-06-22

21 czerwca 2015r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Kisiela 2014. Jednym z dwóch laureatów XXII edycji Nagrody Kisiela 2014 został Ryszard Florek, prezes i właściciel FAKRO, prywatnej firmy rodzinnej, która powstała w 1991 r., a obecnie jest najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się firmą w branży okien dachowych na świecie.

więcej

FAKRO Partnerem Fundacji Teraz Polska
2015-06-08

Od 22 lat, Fundacja Teraz Polska wyłania grupę najlepszych polskich produktów, usług, gmin i przedsięwzięć, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Godło „Teraz Polska” stało się marką samą w sobie. Jego siła rynkowa a także wysoka rozpoznawalność wzmacniają konkurencyjność oraz sukces rynkowy wyróżnionych nim Laureatów.
więcej

Reklama markiz zewnętrznych FAKRO w telewizji
2015-06-03

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na nadejście słonecznego, upalnego lata. Jednak  nadmiar ciepła słonecznego może być bardzo uciążliwy, szczególnie w domu, gdzie chcemy odpocząć od zgiełku, hałasu a latem - także od upału. Jak zatem można zapobiec nagrzewaniu pomieszczeń w upalne dni? Firma FAKRO znalazła rozwiązanie - stosowanie markiz zewnętrznych  pozwoli cieszyć się przyjemnym chłodem nawet w czasie upałów. Taką ideę propaguje ogólnopolska telewizyjna kampania reklamowa nowego produktu FAKRO - markiz Solar do okien pionowych oraz dachowych.
więcej

Janusz Komurkiewicz Ekspertem Stolarki Budowlanej Roku 2014
2015-05-27

Kongres Stolarki Polskiej to największe wydarzenie w polskiej branży stolarki budowlanej. W dniach 21-22 maja 2015 roku w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VI już edycja tej imprezy, przyciągając rekordową liczbę ponad 350 uczestników. Gościem specjalnym Kongresu był Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki.

więcej

FAKRO patronem konkursu BARGEWORK – biuro na wodzie
2015-05-27

22 maja 2015r. to dzień, na który czekali wszyscy architekci uczestniczący w konkursie BARGEWORK – biuro na wodzie. Tego dnia zostały ogłoszone wyniki II etapu konkursu, nad którym firma FAKRO objęła patronat.

więcej

FAKRO zdecydowanym liderem w konkursie TOPTEN Okna 2015
2015-05-26

20 maja 2015r. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się uroczysta Gala konkursu TOPTEN Okna 2015, podczas której ogłoszono wyniki trzeciej edycji konkursu na najlepszą stolarkę budowlaną.

więcej

FAKRO America wysoko ocenione przez sieć amerykańskich hipermarketów budowlanych
2015-05-20

Produkty firmy FAKRO, wicelidera na światowym rynku okien dachowych i czołowego producenta schodów strychowych znaleźć można w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie.

więcej

FAKRO laureatem rankingu Filary Polskiej Gospodarki 2014
2015-04-24

Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i czołowy producent schodów strychowych, po raz kolejny otrzymała tytuł laureata rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w województwie małopolskim wręczono podczas uroczystej Gali Finałowej X wydania plebiscytu magazynu PULS BIZNESU.

 

więcej

FAKRO na targach MADE expo 2015
2015-04-02

W dniach 18-21 marca w Mediolanie odbyła się największa impreza targowa branży budowlanej we Włoszech. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć firmy FAKRO, drugiego na świecie producenta okien dachowych oraz schodów do poddaszy.

więcej

FAKRO inspiruje - konferencja
2015-03-18

FAKRO inspiruje, pod takim hasłem w dniach 4 -7 marca 2015 roku odbyła się konferencja szkoleniowa dla uczestników konkursu architektonicznego New Vision of the Loft 3 organizowanego przez firmę FAKRO i magazyn architektoniczny A10.  

więcej

FAKRO na Targach BUDMA 2015 - Relacje z targów
2015-03-12

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Poznańskich trzeci dzień Targów ustalono dniem otwartym dla szerokiej publiczności. Goście mieli okazję poznać ofertę ponad tysiąca wystawców z 33 krajów. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z targów!

więcej

Zapraszamy do odwiedzenia FAKRO na targów BUDMA 2015 w Poznaniu
2015-03-06

Na stoisku firmowy, o powierzchni 300 mkw, można będzie zobaczyć nie tylko najwyższej jakości okna dachowe ale również okna do dachów płaskich i schody strychowe. To właśnie te produkty FAKRO zostały nagrodzone złotymi medalami targów BUDMA 2015.
więcej

„Kobiety Branży Stolarki 2015”
2015-02-19

W tym roku, po raz pierwszy w historii branży budowlanej, Informator Branżowy Stolarka VIP oraz Agencja Marketingowa GEC Consulting, postanowiły wyróżnić „Kobiety Branży Stolarki”. Wśród laureatek plebiscytu znalazła się Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu firmy FAKRO.
więcej

FAKRO na kolejnej imprezie targowej - Střechy Praha
2015-02-13

W dniach 22-24.01 w czeskiej Pradze miała miejsce największa impreza targowa, poświęcona tematyce dachów, na czeskim rynku - Strehy Praha. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć vice lidera w produkcji okien dachowych oraz wiodącego producenta schodów strychowych – firmy FAKRO.

więcej

Dwa Złote Medale MTP dla produktów FAKRO
2015-02-11

W tegorocznej edycji konkursowej targów BUDMA 2015 aż dwa produkty firmy FAKRO zostały nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przyznawane innowacyjnym produktom najwyższej jakości medale otrzymały supertermoizolacyjne schody strychowe LWT i okno do dachów płaskich DXW.

więcej

5 edycja IFD FAKRO Winter Olympics - już za nami!
2015-02-10

Muszyna już po raz piaty gościła uczestników IFD FAKRO Winter Olympics. W jubileuszowej edycji tej imprezy udział wzięli goście z 11 krajów. Głównym organizatorem był czołowy producent okien dachowych na świecie - firma FAKRO. Honorowym patronem imprezy była Międzynarodowa Federacja Dekarzy IFD.

więcej

Innowacyjne warsztaty biznesowe
2015-02-04

Rozpoczęła się kolejna edycja szkoleń w rmie FAKRO. Edycja wyjątkowa z wielu względów. W tym roku szkoleniowcy FAKRO, wspólnie ze sprzedawcami i dekarzami w ramach warsztatów biznesowych zastanawiają się jak sprostać zmianom w branży budowlanej.
więcej

Kampania Dobry Montaż
2015-02-03

17 grudnia 2014 roku ruszyła ogólnopolska kampania "DOBRY MONTAŻ", której celem jest edukacja i zbudowanie świadomości inwestorów indywidualnych w zakresie dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej – okien, drzwi, bram i fasad. Organizatorem kampanii jest Związek PDiO (Polskie Drzwi i Okna).
więcej

FAKRO na targach BAU
2015-01-30

Podczas odbywających się w Monachium targów swoje produkty i usługi zaprezentowało prawie 2000 wystawców z 42 krajów. Na prestiżowej imprezie jaką są targi budowlane BAU nie mogło zabraknąć także firmy FAKRO, światowego potentata w produkcji okien dachowych.

więcej

Ryszard Florek odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
2015-01-20

9 stycznia 2015 r. siedzibę firmy FAKRO odwiedzili Dyrektorzy Szkół Budowlanych z całej Polski. Do Nowego Sącza przyjechało pięćdziesięciu pięciu przedstawicieli z trzydziestu pięciu szkół, reprezentujących każde województwo. Podczas trzydniowej wizyty na Sądecczyźnie goście mieli okazję zwiedzić zakład produkcyjny, Dział Badań i Rozwoju, obejrzeć prezentację wybranych produktów firmy FAKRO w formacie 3D.
więcej

FAKRO inspiruje – przestrzeń dla nowych wizji!
2015-01-15

Już wkrótce rozpoczyna się nowa edycja międzynarodowego konkursu „FAKRO inspires space for new vision”. FAKRO i magazyn A10 zapraszają architektów z całego świata do udziału w konkursie

więcej

Prezes FAKRO Najlepszym Menedżerem 2014 roku
2014-12-19

Prezes i właściciel firmy FAKRO, Ryszard Florek został wybrany „Najlepszym Menedżerem roku 2014”. Listę 20 najlepszych prezesów zarządzających czołowymi firmami działającymi w Polsce przygotowała redakcja Bloomberg BusinessWeek Polska na podstawie sondażu, przeprowadzonego wśród prezesów i ekspertów rynkowych.
więcej

5 edycji IFD FAKRO Winter Olympics
2014-12-17

Już po raz piaty w górskiej, malowniczej miejscowości Muszynie odbędą się międzynarodowe mistrzostwa dekarzy w sportach zimowych IFD FAKRO Winter Olympics.
więcej

Ryszard Florek nagrodzony tytułem Przedsiębiorca 25-lecia Wolności RP
2014-12-10

Decyzją Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług oraz Rady Programowej Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość 2020 zaszczytny tytuł Przedsiębiorcy 25-lecia Wolności RP otrzymał Prezes i założyciel firmy FAKRO, Ryszard Florek.
więcej

Ryszard Florek Laureatem Krakowskiego Dukata
2014-11-20

Ryszard Florek, Prezes i właściciel FAKRO, prywatnej firmy rodzinnej, która powstała w 1991r., a obecnie jest najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się firmą w branży okien dachowych na świecie został laureatem nagrody Krakowski Dukat w kategorii "Właściciel Firmy".

więcej

Klasa energetyczna A dla okien FAKRO
2014-11-19

We Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyły się już po raz dziesiąty Dni Oszczędzania Energii, których tematem było „Projektowanie budynków niskoenergetycznych: efektywność energetyczna, ekonomia, mikroklimat”. W trakcie konferencji dyskutowano o wymaganiach, jakie będą musiały spełniać budynki zgodnie z nowymi warunkami technicznymi. Poruszono również kwestię wpływu tych zmian na rynek budowlany oraz zastanawiano się nad korzyściami jakie może odnieść użytkownik budynku.
więcej

Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych
2014-10-29

Przypominamy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych. W programie określone zostały wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych (w tym okien połaciowych).
więcej

Energooszczędny Dom Dostępny
2014-10-09

Miesięcznik Murator po raz kolejny ogłosił konkurs "Energooszczędny Dom Dostępny". Tym razem tematem jest dom, który ma spełniać wymagania Warunków Technicznych z 2021 roku. W związku z tym wydarzeniem w Warszawie odbyła się debata, w której uczestniczyły osoby z branży budowlanej.

więcej

Konferencja Reprezentujemy Polskę
2014-10-09

Podczas konferencji prasowej „Reprezentujemy Polskę – Kibicujmy Razem” firmę FAKRO reprezentował Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu tej firmy. Poświęcona tematom sponsoringu i planom piłkarskiej drużyny narodowej konferencja, odbyła się 2 października w Hotelu Polonia Palace w Warszawie, na kilka dni przed meczem polskiej reprezentacji piłki nożnej z Niemcami.

więcej

FAKRO laureatem Marki dla Polski
2014-10-08

Firma FAKRO została laureatem Marki dla Polski. Pomysłodawcą akcji jest magazyn Brief, który dla uczczenia 25-lecia wolnej Polski wyróżnił marki tworzące wizerunek Polski nowoczesnej, kreatywnej i silnej ekonomicznie – w trzech kategoriach: marka firmy; ludzie, którzy są marką Polski oraz miejsca, które są kojarzone z Polską.

więcej

Pasywny dom z produktami FAKRO nagrodzony w USA
2014-09-18

Amerykański Instytut Architektury przyznał nagrodę AIA Housing Award budynkowi „Park Passive” zaprojektowanemu przez NK Architects.

więcej

VII Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim
2014-09-11

6-tego września rozpoczęły się VII Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim, w Chorwacji. 24 załogi, blisko 200 uczestników wyruszyło na regaty po Morzu Adriatyckim.

więcej

FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości w ekonomicznym centrum świata
2014-09-05

Co roku, na kilka dni września Krynica Zdrój staje się ekonomicznym centrum świata. Podczas Forum Ekonomicznego tysiące gości rozmawia o najważniejszych problemach światowej gospodarki. Spotkanie przyciąga osobistości świata biznesu, nauki i polityki. A relacje z podejmowanych tam dyskusji transmitują dziennikarze z całego świata.

więcej

Jabłko symbolem troski o polską wspólnotę ekonomiczną
2014-08-26

Portiernia firmy FAKRO. Przed wejściem do głównej siedziby firmy leżą skrzynki pełne pachnących jabłek. Do sięgnięcia po owoce zachęca pracowników drewniana tabliczka z napisem: „Może poczęstujesz się jabłkiem… Smacznego!”. Skrzynki z jabłkami stoją także przy wejściu do hal produkcyjnych.
więcej

FAKRO Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski
2014-08-25

Firma FAKRO po raz kolejny podjęła współpracę z drużyna narodową, kontynuując rozpoczęte już 10 lat temu wspólne działania. Na mocy podpisanej w sierpniu umowy została Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.
więcej

FAKRO inspiruje po raz piąty
2014-08-08

„Atelier przyszłości - nowa przestrzeń dla nowych wizji” to hasło piątej edycji konkursu dla architektów organizowanego przez firmę FAKRO i magazyn A10. Zadaniem konkursowym było przygotowanie wizualizacji funkcjonalnej przestrzeni atelier przyszłości, czyli miejsca, w którym twórczy duch styka się z szeregiem innowacyjnych rozwiązań, stwarzając warunki do urzeczywistnienia wizji artystów.

więcej

Produkty FAKRO w „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”
2014-07-16

Tegoroczny V Kongres Stolarki Polskiej to ważne wydarzenie dla producentów. Podczas Kongresu dyskutowano na temat sytuacji polskiej stolarki na rynkach zagranicznych oraz o tym jak ważne jest budowanie silnej marki. Dla producentów stolarki budowlanej bardzo ważna jest też współpraca z architektami, dlatego Kongres stał się miejscem oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”.
więcej

FAKRO partnerem „Kształtowanie przestrzeni”
2014-07-15

Firma FAKRO jest partnerem organizowanego przez Izbę Architektów RP programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”. Pomysł na program narodził się kilka lat temu w Izbie Architektów RP i miał być odpowiedzią na otaczającą nas „bylejakość” przestrzeni publicznej.
więcej

Firma FAKRO nagrodzona w Rankingu Budowlana Marka Roku
2014-06-25

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż marka FAKRO zwyciężyła w Rankingu Budowlana Marka Roku aż w trzech kategoriach. Po raz kolejny FAKRO nagrodzono tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku 2014 w kategorii okna dachowe.

więcej

Produkty FAKRO nagrodzone - Ekskluzywna Stolarka VIP
2014-06-23

Firma FAKRO została wyróżniona w ramach programu Ekskluzywna Stolarka VIP. Prestiżowe nagrody dla wyjątkowych, ekskluzywnych produktów branży stolarki otworowej zostały przyznane dwóm produktom marki FAKRO: markizie do okien pionowych VMZ Solar oraz oknu dachowemu FPP-V U5 preSelect.

 

więcej

Marka FAKRO otrzymała nagrodę Superbrands 2014 na Słowacji
2014-06-12

Miło nam poinformować, że marka FAKRO otrzymała nagrodę Superbrands 2014 na Słowacji. To dla firmy FAKRO bardzo cenne wyróżnienie i potwierdzenie, że udało nam się stworzyć rozpoznawalną globalną markę.
więcej

FAKRO fundatorem programu Inteligentny Start
2014-06-04

​Wczoraj, 2 czerwca w Warszawie odbyła się inauguracja projektu Inteligentny Start. Powołana przez założyciela Seleny, Krzysztofa Domareckiego Fundacja Inteligentny Start realizuje program wspierania polskich studentów i absolwentów uczelni zagranicznych, a także ekspansji polskiej przedsiębiorczości. 
więcej

Promocja markiz Solar w telewizji
2014-06-02

Rozpoczęła się ogólnopolska telewizyjna kampania reklamowa najnowszego produktu FAKRO - markiz Solar do okien pionowych oraz dachowych. Widzowie wielu stacji telewizyjnych, m.in. TVP1, TVP2, TVN, TVN 24, Polsat News, TVN Style przez ponad miesiąc będą mogli zobacz 30 sek. spot reklamowy FAKRO prezentujący ten nowatorski produkt.

 

więcej

FAKRO laureatem rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2013”
2014-05-29

Miło nam poinformować, że firma FAKRO otrzymała tytuł laureata rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” i zajęła pierwsze miejsce w województwie małopolskim w dziewiątym wydaniu plebiscytu magazynu PULS BIZNESU.
więcej

FAKRO jako „Polska marka na świecie” nominowane w rankingu „Gospodarcze Gwiazdy 25-lecia”
2014-04-17

Miło nam poinformować, że firma FAKRO znalazła się w gronie nominowanych 5 polskich firm globalnych w rankingu „Gospodarcze gwiazdy-25 lecia”. Organizatorem plebiscytu jest magazyn PULS BIZNESU. FAKRO otrzymało nominację w kategorii POLSKA MARKA NA ŚWIECIE.

 

więcej

Targi NEC w Birmingham
2014-04-15

Targi NEC w Birmingham to jedno z największych wydarzeń branży budowlanej w Wielkiej Brytanii związanych z budową, renowacją i przebudową domu. W czasie tegorocznej imprezy obywającej się w dniach 27.03-30.03 targi odwiedziło ok 32000 osób tj ponad 15% więcej niż w czasie poprzedniej edycji.

więcej

FAKRO na Targach Batibouw
2014-04-14

Targi Batibouw to największa impreza o tematyce budowlanej, jaka corocznie odbywa się w Belgii. Przez 11 dni zwiedzający mają możliwość zapoznania się z nowościami produktowymi poświęconymi budownictwu oraz renowacji. Impreza odbywa się na Placu Belgijskim, w samym sercu Brukseli.

więcej

FAKRO inspiruje – Targi Budma'2014
2014-03-20

Premierowe pokazy najnowszych produktów, technologiczne nowinki z branży budowlanej, konferencje, dyskusje i konkursy stały się udziałem wystawców i gości XXIII Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA'2014, które zakończyły się w Poznaniu.

więcej

FAKRO na niemieckich targach Dach und Holz International
2014-03-04

Okna do dachów płaskich DEF i DEC, rolety do okien pionowych VMZ i VMB oraz sterowane za pomocą smartfona. markizy AMZ Solar i AMZ Z-WAVE, to produkty zaprezentowane przez FAKRO podczas targów Dach und Holz International 2014, które odbywały się w lutym w Kolonii.

więcej

Uczestnicy konkursu „New Vision of the Loft 2” spotkali się w FAKRO
2014-02-21

Architekci którzy brali udział w ubiegłorocznej edycji organizowanego przez FAKRO konkursu „New Vision of the Loft 2” spotkali się w Nowym Sączu. Do głównej siedziby drugiego na świecie producenta okien dachowych przyjechali goście z Włoch, Litwy, Niemiec, Słowacji oraz z Polski.

 

więcej

Firma FAKRO sponsor narodowej drużyny gościła trenera Adama Nawałkę
2014-02-17

Adam Nawałka, trener piłkarskiej reprezentacji Polski, gościł u sponsora narodowej drużyny - w firmie FAKRO. Wizyta miała charakter szczególny zarówno dla znanego sportowca, jak i dla gospodarzy.

więcej

Kalendarz FAKRO jest najlepszy
2014-01-31

Kalendarz FAKRO – drugiego na świecie producenta okien dachowych - został uznany przez redakcję Forum Branżowego za najlepszy ścienny kalendarz firmowy. Zdecydowała o tym kapituła konkursu, organizowanego od kilku lat przez miesięcznik.

więcej

Kolejna Statuetka TOP Builder dla firmy FAKRO
2014-01-30

Dwa innowacyjne produkty FAKRO Okno typu F do dachów płaskich oraz Markiza VMZ Solar do okien pionowych otrzymały nagrodę TopBuilder 2014, przyznawaną przez redakcję branżowego miesięcznika Builder.

więcej

FAKRO inspiruje
2014-01-29

Rok 2014 roku przynosi w ofercie FAKRO zupełnie nowe, inne produkty. Ich wprowadzanie na rynek poprzedza cykl konferencji szkoleniowych pod hasłem „FAKRO inspiruje”, organizowanych w centralnej siedzibie firmy Nowym Sączu.

więcej

Kolejny Złoty Medal dla innowacyjnego produktu FAKRO
2014-01-23

Innowacyjne działania badawczo - rozwojowe firmy FAKRO po raz kolejny zaowocowały Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA. Prestiżową nagrodą wyróżniono okno do dachów płaskich typu F.

więcej

New Vision of the Loft 3 - Wkrótce kolejna edycja
2014-01-22

Już w marcu 2014 rozpoczyna się nowa edycja międzynarodowego konkursu dla architektów FAKRO „New Vision of the Loft 3”!

więcej