FAKRO – okno otwarte na sztukę

FAKRO – okno otwarte na sztukę

 

Działania w ramach realizacji kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”

Wspieranie kultury i sztuki jest wpisane w naszą działalność. Dopełnieniem i zwieńczeniem jest projekt „FAKRO – okno otwarte na sztukę”. 
W obrębie inicjatywy FAKRO zostało partnerem wystawy polskiego plakatu, która odbyła się w poznańskim Starym Browarze oraz stało się filią starosądeckiej Galerii IMO

Mariaż ze sztuką pokazuje nieoczywistą odsłonę firmy z branży budowalnej. Jako FAKRO lubimy oryginalne rozwiązania, a nasza społeczność – zarówno Partnerzy, jak i Pracownicy – jest różnorodna. Sztuka uczy nas wrażliwości, chcemy nieprzerwanie przenosić ją do naszych codziennych relacji – komentuje Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. marketingu FAKRO. 
 

FAKRO – galerią sztuki
2023-03-23

Firma FAKRO stała się filą starosądeckiej Galerii IMO. W siedzibie producenta okien dachowych i schodów strychowych zawisły obrazy pochodzące z międzynarodowych plenerów malarskich. Inicjatywa jest lokalną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”.
więcej

FAKRO filią Galerii IMO ze Starego Sącza
2023-03-15

„FAKRO – okno otwarte na sztukę”, to hasło kampanii, pokazującej nowe oblicze światowego wicelidera w produkcji okien dachowcach. Kolejną realizacją w ramach kulturalnej inicjatywy po wystawie polskich plakatów w Starym Browarze w Poznaniu jest otwarcie w siedzibie FAKRO filii Galerii IMO ze Starego Sącza.

więcej

Plakat i stolarka otworowa polskim towarem eksportowym
2022-12-22

Podobnie jak polska stolarka otworowa w branży budowlanej, tak polski plakat jest w sztuce jednym z naszych najlepszych „towarów eksportowych”. To naturalne podobieństwo znalazło wyraz w Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi”. Partnerem projektu jest firma FAKRO. Mecenat realizowany jest w ramach projektu „Okno otwarte na sztukę”.

więcej

FAKRO partnerem wystawy polskiego plakatu w Starym Browarze w Poznaniu
2022-10-19

Plakat to jeden z najlepszych „towarów eksportowych” polskiej sztuki. Prace Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego czy Jana Lenicy znane są na całym świecie. W Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi” można do końca lutego 2023 r. oglądać blisko 200 prac plakacistów – od „klasyków” z lat 50. i 60. po projekty artystek i artystów młodego pokolenia.

więcej