FAKRO – okno otwarte na sztukę

FAKRO – okno otwarte na sztukę

 

Mariaż branży budowlanej ze sztuką

Mariaż ze sztuką pokazuje nieoczywistą odsłonę firmy z branży budowalnej. Firma FAKRO lubi oryginalne rozwiązania, a jej społeczność – zarówno Partnerzy, jak i Pracownicy – jest różnorodna. Wspieranie kultury i sztuki jest wpisane w działalność firmy. Dopełnieniem i zwieńczeniem jest projekt „FAKRO – okno otwarte na sztukę”.

 

Projekty:


FAKRO filią Galerii IMO ze Starego Sącza

Kolejną realizacją w ramach kulturalnej inicjatywy po wystawie polskich plakatów w Starym Browarze w Poznaniu jest otwarcie w siedzibie FAKRO filii Galerii IMO ze Starego Sącza. Wystawa prezentowana w firmie FAKRO, to pokłosie długofalowej i wielopłaszczyznowej współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

Wystawa prezentuje 10 międzynarodowych dzieł sztuki, które powstały podczas Międzynarodowych Plenerów Malarskich, będących sezonowym wydarzeniem kulturalnym, odbywającym się od 2006 roku w Starym Sączu.

 

Druga odsłona wystawy obrazów z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w FAKRO

FAKRO filią Galerii IMO ze Starego Sącza

W siedzibie firmy FAKRO, która stała się filią Galerii IMO ze Starego Sącza, odsłonięto kolejną wystawę obrazów. Tym razem goście i pracownicy jednej z największych firm w regionie mogą podziwiać dzieła sztuki pochodzące z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, który w sierpniu i wrześniu br. zagościł do starosądeckiej Galerii.

 

 Dowiedz się więcej!

FAKRO filią Galerii IMO ze Starego Sącza

FAKRO filią Galerii IMO ze Starego Sącza

„FAKRO – okno otwarte na sztukę”, to hasło kampanii, pokazującej nowe oblicze światowego wicelidera w produkcji okien dachowcach. Kolejną realizacją w ramach kulturalnej inicjatywy po wystawie polskich plakatów w Starym Browarze w Poznaniu jest otwarcie w siedzibie FAKRO filii Galerii IMO ze Starego Sącza.

 

 Dowiedz się więcej!

FAKRO – galerią sztuki

FAKRO filią Galerii IMO ze Starego Sącza

Firma FAKRO stała się filą starosądeckiej Galerii IMO. W siedzibie producenta okien dachowych i schodów strychowych zawisły obrazy pochodzące z międzynarodowych plenerów malarskich. Inicjatywa jest lokalną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”.

 

 Dowiedz się więcej!

 


FAKRO mecenasem „Gigantów Kultury 2023”

FAKRO po raz kolejny zaangażowało się w promowanie kulturalnej inicjatywy. Tym razem firma włączyła się w projekt „Giganci Kultury 2023”. W ramach partnerstwa opublikowaliśmy artykuł na łamach dodatku „Pełna Kultura”, a w kanałach  Polska Press Grupa można przeczytać wywiad z Pawłem Dziekońskim, Wiceprezesem FAKRO.

 

Projekt "Giganci Kultury" to unikalna inicjatywa, która skupia w sobie szereg działań na rzecz promocji sztuki, zachowania dziedzictwa kulturowego oraz dostępu do kultury dla wszystkich grup społecznych. Promowanie polskiej kultury, podobnie jak umacnianie polskiej marki na rynku globalnym, wpływa na rozwój naszej rodzimej wspólnoty – komentuje Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO.

 

Uroczysta gala Giganci Kultury 2023” odbyła się 21 czerwca br. na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

 

FAKRO mecenasem „Gigantów Kultury 2023”

FAKRO mecenasem „Gigantów Kultury 2023”

„Giganci Kultury 2023”, to nagrody dla najważniejszych postaci i instytucji kulturalnych w Polsce. Obecność przy takim wydarzeniu jest kontynuacją realizowanej kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”.

 

 Dowiedz się więcej!

 


FAKRO sponsorem Baszta Jazz Festiwal

Baszta Jazz Festiwal to coroczne spotkanie najlepszych artystów jazzowych, które odbywa się w malowniczej scenerii zamku i rynku w Czchowie (Małopolska). Festiwal przyciąga pasjonatów jazzu z całego świata i stanowi doskonałą platformę do prezentacji utalentowanych muzyków, twórców i zespołów.

FAKRO jest jednym ze sponsorów Baszta Jazz Festiwalu. To kolejna inicjatywa w ramach kulturalnego programu „FAKRO- okno otwarte na sztukę”.

 

FAKRO blisko kultury i muzyki – wspieramy 24. Baszta Jazz Festiwal

FAKRO sponsorem Baszta Jazz Festiwal

FAKRO po raz kolejny wsparło Baszta Jazz Festiwal – prestiżowe wydarzenie muzyczne o międzynarodowym zasięgu.

 

 Dowiedz się więcej!

 


FAKRO partnerem wystawa „Plakat Wisi” w Starym Browarze w Poznaniu

FAKRO angażuje się w wiele projektów społecznych,
m.in. w inicjatywy z dziedziny edukacji i zrównoważonego rozwoju. „Okno otwarte na sztukę” to kolejny program marki, dzięki któremu działalność FAKRO z zakresu CSR poszerzy się o mecenat nad interesującymi wystawami i projektami kulturalnymi. Pierwszym ważnym krokiem podjętym na drodze do tego celu jest współpraca z Galerią na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze podczas realizacji wystawy artystycznej "Plakat wisi", gdzie do końca lutego 2023 roku można było oglądać blisko 200 niezwykłych prac wybitnych plakacistów
i plakacistek.

Artyści zabrali nas w niezwykłą podróż w czasie, od lat 50. ubiegłego wieku po nurt artystyczny młodego pokolenia, przemycając w swoich dziełach zwinne, inteligentne metafory, dowcip, a czasami gorzkie obserwacje na temat otaczającej nas rzeczywistości. Na ekspozycji można było zobaczyć
m.in. grafiki Tomaszewskiego, Świerzego, Cieślewicza, Wojciecha Fangora, Wiktora Górki, Anny Huskowskiej, Wojciecha Zamecznika, Jana Młodożeńca czy Tadeusza Trepkowskiego.

Realizacja wystawy w tak imponującej skali była możliwa m.in. dzięki partnerstwu z firmą FAKRO.

 

FAKRO partnerem wystawy polskiego plakatu w Starym Browarze w Poznaniu

FAKRO partnerem wystawa „Plakat Wisi” w Starym Browarze w Poznaniu

Plakat to jeden z najlepszych „towarów eksportowych” polskiej sztuki. Prace Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego czy Jana Lenicy znane są na całym świecie. W Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi” można do końca lutego 2023 r. oglądać blisko 200 prac plakacistów – od „klasyków” z lat 50. i 60. po projekty artystek i artystów młodego pokolenia.

 

 Dowiedz się więcej!

Plakat i stolarka otworowa polskim towarem eksportowym

FAKRO partnerem wystawa „Plakat Wisi” w Starym Browarze w Poznaniu

Podobnie jak polska stolarka otworowa w branży budowlanej, tak polski plakat jest w sztuce jednym z naszych najlepszych „towarów eksportowych”. To naturalne podobieństwo znalazło wyraz w Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi”. Partnerem projektu jest firma FAKRO. Mecenat realizowany jest w ramach projektu „Okno otwarte na sztukę”.

 

 Dowiedz się więcej!

 


FAKRO partnerem wystawy „Beksiński. Rzeźby”

FAKRO i sztuka to pozornie nieoczywiste jednak trwałe partnerstwo. W ramach kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”, dołączamy się do kolejnego kulturalnego przedsięwzięcia. Tym razem mowa o wystawie
„Beksiński. Rzeźby”.

Nasza współpraca z kuratorami wystawy - Małgorzatą i Marcinem Gołębiewskim - zaowocowała niezwykłym artystycznym doświadczeniem, które zapewniły nam tak charakterystyczne dla stylu Beksińskiego dzieła sztuki, swoją wyjątkowością zagnieżdżające się w ludzkiej pamięci.

Dotychczas wystawę dzieł Zdzisława Beksińskiego obejrzało ponad 25 000 osób. Rzeźby artysty można podziwiać w Ogrodach Królewskich na Wawelu do 1 października tego roku.

 

FAKRO partnerem wystawy „Beksiński. Rzeźby”

FAKRO partnerem wystawy „Beksiński. Rzeźby”

FAKRO i sztuka to pozornie nieoczywiste jednak trwałe partnerstwo. W ramach kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”, dołączamy się do kolejnego kulturalnego przedsięwzięcia. Tym razem mowa o wystawie „Beksiński. Rzeźby”.

 

 Dowiedz się więcej!

FAKRO – okno otwarte na sztukę – wystawa rzeźb Zdzisława Beksińskiego

FAKRO partnerem wystawy „Beksiński. Rzeźby”

FAKRO po raz kolejny zaangażowało się w działania wspierające sztukę - co być może nie jest połączeniem oczywistym, aczkolwiek bardzo udanym. Kolejną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę” jest partnerstwo podczas wystawy „Beksiński. Rzeźby”.

 

 Dowiedz się więcej!