Udostępnij

FAKRO – galerią sztuki

Źródło: Regionalna Telewizja Kablowa, realizacja: Michał Gorzkiewicz,  Piotr Gorzawski

 

Firma FAKRO stała się filą starosądeckiej Galerii IMO. W siedzibie producenta okien dachowych i schodów strychowych zawisły obrazy pochodzące z międzynarodowych plenerów malarskich. Inicjatywa jest lokalną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”.

 

22 marca w siedzibie firmy odbył się uroczysty wernisaż inaugurujący otwarcie filii Galerii IMO. W wydarzeniu udział wzięli: Kazimierz Gizicki, Burmistrz Starego Sącza, przedstawiciele starosądeckiej Galerii oraz pracownicy FAKRO.

 

Mariaż branży budowlanej z kulturą i sztuką nie jest oczywisty, ale pokazuje naszą różnorodność i wszechstronność. Firma FAKRO rokrocznie przyjmuje ok. 5 000 gości z całego świata. Są to przedstawiciele naszych partnerów, architektów, dekarzy, sprzedawców, organizacji branżowych, a także świata polityki i mediów. Przybywają tu, aby brać udział w szkoleniach, poznać naszą ofertę. Od teraz będą także mogli podziwiać obrazy ze starosądeckiej Galerii IMO – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO.

 

Od wieków sztuka miała swoich mecenasów. Obecnie są to firmy. Partnerstwo z FAKRO daje nam możliwości docierania do coraz szerszego grona odbiorców. Historia pokazuje, że obraz był i jest oknem na świat. Pięknie koresponduje to z hasłem FAKRO – okno otwarte na sztukę – podsumowuje Agnieszka Tes, kierowniczka i główna kuratorka Galerii IMO.

 

Wydarzenie było doskonałą okazją do kulturowych rozmów o sztuce oraz roli biznesu i kultury w promocji Sądecczyzny.

 

Więcej o inicjatywie i samych obrazach wyeksponowanych w FAKRO można znaleźć na stronie:

FAKRO filią Galerii IMO ze Starego Sącza