FAKRO POMAGA

FAKRO POMAGAFAKRO POMAGAFAKRO POMAGA

FAKRO POMAGAFAKRO POMAGA

 

Zaangażowanie społeczne FAKRO to wielopłaszyznowe i różnorodne działania. Wspieramy i kreujemy dobre oraz wartościowe akcje społeczne. Nie pozostajemy obojętni na ludzką krzywdę. Pomagamy tym, którzy tej pomocy potrzebują, a czasem nawet nie potrafią      o nią prosić. W działania pomocowe FAKRO angażuje się nie tylko jako organizacja, ale także całym naszym zespołem – FAKROteam. Okazujemy solidarność z potrzebującymi. Organizujemy oddolne akcje kierowane sercem. Robimy to, bo wierzymy, że dobro wraca,      a w biznesie, jak w życiu – warto być przyzwoitym.

 

Pomagamy Ukrainie

FAKRO wraz z Fundacją Pomyśl o Przyszłości zaangażowało się w pomoc na rzecz Ukrainy, która ucierpiała w wyniku rosyjskiego ataku.

Zespół FAKRO doceniony za pomoc Ukrainie
2023-02-24

24 lutego 2022 roku obudził Europę niedowierzaniem w to, że pełnoskalowy atak na niepodległe, europejskie państwo jest jednak możliwy.  Po raz kolejny polityka zmusiła nas do życia w nowej rzeczywistości. Od początku wojny FAKRO pomaga obywatelom Ukrainy. W rocznicę rosyjskiego ataku firma odebrała nagrodę za najlepszy program prospołeczny – FAKRO POMAGA UKRAINIE.

więcej

FAKRO członkiem UN Global Compact
2023-01-20

Firma FAKRO została członkiem UN Global Compact. W grudniu 2022 FAKRO wraz z tą organizacją zorganizowało transport materiałów budowlanych do odbudowy ukraińskiej Buczy. To pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie działanie pomocowe FAKRO na rzecz naszych wschodnich sąsiadów.

więcej

Daliśmy dach nad głową i serce, czyli o tym jak FAKRO i Fundacja Pomyśl o Przyszłości pomagają Ukrainie
2022-12-14

24 lutego 2022 roku jest datą, która wielu z nas trwale zapadła pamięć. To jedno z tych wydarzeń, kiedy szok powoduje, że jesteśmy w stanie zapamiętać najmniejszy szczegół danego dnia. Bo przecież, mimo ostrzeżeń ekspertów, nikt z nas nie dopuszczał myśli, że w sercu współczesnej Europy może wybuchnąć wojna na pełną skalę.

więcej

 

 

Pomagamy Turcji

Nie pozostaliśmy obojętni wobec Turcji dotkniętej trzęsieniem ziemi. Również tam wysłaliśmy tak potrzebną pomoc humanitarną.

FAKRO pomaga Turcji
2023-03-06

FAKRO nie tylko sprzedaje produkty na całym świecie, ale także globalnie pomaga. Przez ostatni rok firma we współpracy z Fundacją Pomyśl o Przyszłości mocno zaangażowała się w pomoc na rzecz Ukrainy. Teraz FAKRO pomaga dotkniętej kataklizmem trzęsienia ziemi Turcji, gdzie ma swoje przedstawicielstwo.

więcej

 

 

Kilometry Nadziei z FAKRO

Pracownicy FAKRO dzieciom pracowników. Tak można streścić cel akcji "Kilometry nadziei z FAKRO". Pracownicy FAKRO jeżdżąc na rowerze, biegając i chodząc po górach „zebrali” pieniądze na leczenie i rehabilitację potrzebujących dzieci swoich kolegów z pracy.

Pracownicy FAKRO zebrali ponad 500 000 kilometrów nadziei
2020-08-21

Pracownicy FAKRO w 2,5 miesiąca pokonali ponad 500 000 kilometrów. Do II edycji akcji „Kilometry nadziei z FAKRO” dołączyło 550 uczestników. Za pomocą aplikacji ENDOMONDO zdobywali kilometry biegając, jeżdżąc na rowerze, wędrując po górach czy pływając.
więcej

FAKRO przekazało pieniądze na leczenie dzieci pracowników
2019-09-13

Pracownicy FAKRO dzieciom pracowników. Tak można streścić cel akcji „Kilometry nadziei z FAKRO”. To właśnie dla czwórki chorych dzieci 474 osoby dołączyły do rywalizacji na ENDOMONDO „Kilometry nadziei z FAKRO”.
więcej

Pokonaliśmy już ćwierć miliona kilometrów
2019-07-26

Pracownicy dzieciom pracowników. Tak można w trzech słowach streścić cel akcji „Kilometry nadziei z FAKRO”. To właśnie dla czwórki chorych dzieci 427 osób dołączyło do rywalizacji na ENDOMONDO „Kilometry nadziei z FAKRO” i jeżdżąc na rowerze, biegając, chodząc po górach, pływając pokonało w niespełna dwa miesiące ponad 250 000 kilometrów.
więcej

Pracownicy FAKRO zbierają kilometry
2019-06-18

Pracownicy FAKRO pokonali już 27 495 kilometrów w ramach rywalizacji Kilometry nadziei z FAKRO. W akcję społeczną, w której każdy pokonany kilometr stanowi cegiełkę wsparcia czwórki chorych dzieci pracowników włączyło się 195 uczestników.

więcej

 

 

Darowizny

Z FAKRO widoki na lepsze dni

Okna dachowe marki FAKRO są na tysiącach dachów na całym świecie. Pod nimi toczy się nasza codzienność, przeżywamy różne emocje, rozmawiamy i podejmujemy ważne decyzje. Wśród nas są też tacy, których życie nie oszczędza. Stają się ofiarami sytuacji losowych. W pożarze tracą swój cały dobytek. Są też inni, ludzie wielkiego serca, którzy na co dzień pomagają innym. Budują hospicja, ośrodki pomocowe dla dzieci i młodzieży czy szkoły. Są inicjatorami i realizatorami projektów niosących nadzieję, tym którzy jej potrzebują. Jesteśmy z nimi w kontakcie. Dokładamy swoją „cegiełkę” do szlachetnego dzieła pomagania. Przekazujemy jako darowiznę nasze produkty.

 

Kto może ubiegać się o darowiznę rzeczową?

  • fundacje i stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego
  • szkoły
  • instytucje wyznaniowe

Nasze produkty są dla Ciebie formą pomocy, napisz do nas! Jeśli będziemy mogli postaramy się pomóc.

 

Formularz kontaktowy

 

 

FAKRO na dachu Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego
2017-10-25

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych chętnie angażuje się w działania charytatywne. Formy pomocy są różne. Jedną z najbardziej popularnych jest przekazanie okien dachowych tytułem darowizny. Podczas tegorocznych wakacji na dachu siedziby Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego zamontowano kolejne z ponad 30 okien dachowych przekazanych przez FAKRO na rzecz tej placówki.

więcej

Akcja „Markizy FAKRO chronią maluchy”
2016-07-06

Z okazji Dnia Dziecka firma FAKRO, w ramach akcji „Markizy FAKRO chronią maluchy”, obdarowała nowoczesnymi osłonami zewnętrznymi przedszkole „Przystań Elfów”, usytuowane w Ząbkach koło Warszawy. Montaż markiz zakończył się 1 czerwca 2016 roku, a 18 czerwca na corocznym pikniku rodzinnym, odbyło się symboliczne zakończenie akcji. Gościem specjalnym wydarzenia była Katarzyna Cichopek.

więcej

Okna FAKRO dają światło i nadzieję
2015-08-10

Stowarzyszenie Piękne Anioły od ponad dwóch lat zmienia życie najbardziej potrzebujących dzieci. Dając im miejsce do nauki przy własnym biurku, możliwość spania we własnym łóżku czy zaprojektowania wymarzonego przez siebie pokoju.

więcej

 

 

Twój „1,5”, to twoje dobre serce

To kampania informacyjna, w wyniku której pracownicy mogą realnie wspierać swoich kolegów, koleżanki i ich bliskich, poprzez odpisanie w rozliczeniu PIT – 1,5%. Pieniądze przekazywane są na leczenie potrzebujących.