Udostępnij

FAKRO partnerem wystawy „Beksiński. Rzeźby”

FAKRO partnerem wystawy „Beksiński. Rzeźby”

 

FAKRO i sztuka to pozornie nieoczywiste jednak trwałe partnerstwo. W ramach kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę”, dołączamy się do kolejnego kulturalnego przedsięwzięcia. Tym razem mowa o wystawie „Beksiński. Rzeźby”.

 

Na wystawie zobaczymy 14 intrygujących prac artysty- cykl zatytułowany „Głowy”, w tym monumentalne dzieła Makbet i Hamlet. Wystawa to nowe oblicze artysty, którego tym razem poznamy jako rzeźbiarza. Kuratorami wystawy zatytułowanej „Beksiński. Rzeźby” są Małgorzata i Marcin Gołębiewscy.

 

Nazwisko Beksiński kojarzy się przede wszystkim z obezwładniającymi umysł obrazami oraz fascynującą biografią. Szeroka obecność medialna oraz niesamowity charakter obrazów Beksińskiego sprawia, że potrafią one wstrząsnąć nawet odbiorcą, który ze sztuką nie obcuje na co dzień.

 

Jako partner wystawy serdecznie zapraszamy, aby dodać ją do planu tegorocznego zwiedzania Krakowa. Społeczność FAKRO, nasi klienci, partnerzy i pracownicy są bardzo różnorodni. Obok pasjonatów piłki nożnej, motocykli, nie brakuje także miłośników sztuki. Bycie partnerem wystawy prac Zdzisława Beksińskiego, to dla nas duży zaszczyt – komentuje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds., marketingu FAKRO.

 

Wystawę można podziwiać od 27 kwietnia do 1 października br. w Ogrodach Królewskich na Wawelu.