Udostępnij

FAKRO – okno otwarte na sztukę – wystawa rzeźb Zdzisława Beksińskiego

FAKRO – okno otwarte na sztukę – wystawa rzeźb Zdzisława Beksińskiego

 

FAKRO po raz kolejny zaangażowało się w działania wspierające sztukę - co być może nie jest połączeniem oczywistym, aczkolwiek bardzo udanym. Kolejną odsłoną kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę” jest partnerstwo podczas wystawy „Beksiński. Rzeźby”.

 

Jednym z charakterystycznych elementów sztuki Beksińskiego są jego postacie, które często przedstawiane są w sposób zdeformowany, zniekształcony i surrealistyczny. Jego prace są niezwykle charakterystyczne i oryginalne, czego efektem jest unikalne dziedzictwo artystyczne.

 

Przechadzając się po Ogrodach Królewskich można podziwiać 14 fascynujących dzieł artysty, które składają się na cykl zatytułowany "Głowy". Wspaniałe okoliczności natury sprzyjają wyjątkowej atmosferze wystawy, która na długo pozostaje w zakamarkach ludzkiej pamięci.

 

We współczesnym świecie sztuka nie zamyka się w galeriach, czy muzeach. Przenika nasze życie dzięki czemu każdy z nas
ma możliwość obcowania z nią w miejscach często zaskakujących. Cieszymy się, że w FAKRO po raz kolejny przełamujemy konwenanse i jesteśmy częścią nieoczywistych połączeń
- komentuje Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO.

 

To nie pierwsze takie działanie FAKRO. W ramach kampanii „FAKRO – okno otwarte na sztukę” firma udostępniła swoje podwoje starosądeckiej Galerii IMO stając się niejako jej częścią. Dzięki temu każdego dnia wszyscy goście i pracownicy FAKRO mogą podziwiać wspaniałe dzieła sztuki  przechadzając się korytarzami firmy.

 

Dotychczas wystawę dzieł Zdzisława Beksińskiego obejrzało ponad 25 000 osób. Rzeźby artysty można podziwiać w Ogrodach Królewskich na Wawelu do 1 października tego roku.