Udostępnij

Zespół FAKRO doceniony za pomoc Ukrainie

Zespół FAKRO doceniony za pomoc Ukrainie

 

24 lutego 2022 roku obudził Europę niedowierzaniem w to, że pełnoskalowy atak na niepodległe, europejskie państwo jest jednak możliwy.  Po raz kolejny polityka zmusiła nas do życia w nowej rzeczywistości. Od początku wojny FAKRO pomaga obywatelom Ukrainy. W rocznicę rosyjskiego ataku firma odebrała nagrodę za najlepszy program prospołeczny – FAKRO POMAGA UKRAINIE.

 

FAKRO razem z Fundacją Pomyśl o Przyszłości cały czas angażuje się w działania pomocowe. Razem z partnerami wysłano 11 konwojów humanitarnych, czyli 29 tirów. W organizację pomocy zaangażowali się zarówno nasi bezpośredni partnerzy biznesowi, także ci z zagranicy, jak i zaprzyjaźnione firmy z regionu. Dzięki kooperacji wielu firm i organizacji zapewniono pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebowali. Zakwaterowano ponad 200 gości. Łączna wartość pomocy wyniosła dokładnie 3 097 036 zł. Nasze komunikaty wskazujące na ważność pomocy potrzebującym sąsiadom trafiły do ponad 2 mln odbiorców.

 

To nie jest nasze ostatnie słowo. Wojna trwa, a my pomagamy. Dziękuję wszystkim pracownikom FAKRO i przyjaciołom firmy, którzy okazali serce, dając swój czas, energię, czy pieniądze. Wasza pomoc jest nieoceniona – komentuje Bogumiła Szczygelska, koordynatorka akcji „FAKRO pomaga Ukrainie”.

 

Kiedy zwróciliśmy się o pomoc do naszych partnerów odzew był natychmiastowy. Dziękuję wszystkim parterom Fundacji. Pokazaliśmy, że ludzka solidarność jest potęgą – dodaje Bożena Damasiewicz, Prezeska Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

 

23 lutego br. podczas Konwentu Stolarki w Gniewie, Paweł Kołbon odebrał nagrodę za program CSR – „FAKRO pomaga Ukrainie”.

 

W uzasadnieniu kapituły konkursowej napisano: Projekt „FAKRO Pomaga Ukrainie” jest dobrym przykładem, że wspólnie można zrobić więcej dobrego. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyróżnienia i mamy nadzieję, że będzie ono dla firmy nie tylko źródłem uznania i satysfakcji, ale również motywacją do dalszego praktykowania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

To nie koniec naszych działań pomocowych. Wszystko, co robimy dla Ukrainy, wynika z głębokiego przekonania, że tak właśnie robić trzeba. Ta idea przyświeca całemu zespołowi zaangażowanemu w projekt FAKRO POMAGA UKRAINIE. Cieszę się, że mam okazję pracować z ludźmi gotowymi na wszelkie wyzwania. To właśnie siła FAKROteam. Dziękuję i gratuluję swoim współpracownikom możliwości zaangażowania w tak słuszną sprawę. – podsumowuje Paweł Kołbon, który odebrał nagrodę.

 

Zachęcamy do lektury Sprawozdanie Fundacji Pomyśl o Przyszłości z pomocy Ukrainie:

 

 Sprawozdanie z działań