Udostępnij

FAKRO na dachu Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego

FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych chętnie angażuje się w działania charytatywne. Formy pomocy są różne. Jedną z najbardziej popularnych jest przekazanie okien dachowych tytułem darowizny. Podczas tegorocznych wakacji na dachu siedziby Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego zamontowano kolejne z ponad 30 okien dachowych przekazanych przez FAKRO na rzecz tej placówki. 

W siedzibie Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego mieści się Zespół Szkół Społecznych "Splot", do którego na co dzień uczęszcza ponad 150 uczniów. W strukturze szkoły znajduje się szkoła podstawowa (także z oddziałem Montessori) oraz liceum.

Okna dachowe, które otrzymaliśmy od FAKRO doświetliły poddasze naszej szkoły, tworząc z niego przytulną i komfortową przestrzeń. Takie miejsca sprzyjają radosnej nauce i ogólnemu rozwojowi – komentuje Alicja Derkowska, założycielka MTO i ZSS SPLOT.

W ciągu 3 lat firma FAKRO przekazała w postaci darowizny rzeczowej ponad 500 okien dachowych na rzecz ponad 50 placówek.  Cieszymy się, że możemy pomagać tym, którzy tego potrzebują. Jesteśmy dumni, że za sprawą naszych produktów komfort życia wzrasta – uzupełnia Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO.