Za dotknięciem przycisku: Przyjemność z nauki w sali lekcyjnej

Dzięki markizie VMZ Solar do okien pionowych FAKRO wprowadza przyjemną atmosferę do nauki w salach szkoły podstawowej w Lanzenkirchen.

W budynku szkoły podstawowej w Lanzenkirchen w Dolnej Austrii wysokie temperatury w salach lekcyjnych wychodzących na południe stały się nie lada problemem. Wiele osób skarżyło się na brak ochrony przed nadmiernym ciepłem. Ze względu na wydłużone okresy upałów w ostatnich latach, uczniowie i nauczyciele mieli do czynienia z problemem przegrzanych klas – tłumaczy burmistrz Lanzenkirchen.

Od lata 2016 roku szkoła posiada nowoczesny i wydajny system zacieniania zapewniony przez markizę VMZ Solar do okien pionowych. Ze względu na prosty montaż i brak potrzeby wiercenia wewnątrz budynku burmistrz Lanzenkirchen wybrał markizę VMZ Solar FAKRO. Dodatkowym argumentem, który go przekonał jest w pełni automatyczny tryb, w którym markiza zamyka się wczesnym rankiem, zanim słońce staje się zbyt mocne i otwiera ponownie wieczorem, kiedy do ochłodzenia budynku potrzeba więcej świeżego powietrza.

Ponadto zielony kolor kasety i prowadnic został dostosowany do koloru okien bez dodatkowej opłaty (RAL Classic). Firma FAKRO wyposażyła wcześniej nowe gimnazjum w Lanzenkirchen w markizę VMZ Solar. Dyrektor szkoły poszukiwał ochrony przed nagrzewaniem klas i znalazł ją w FAKRO.

Lepsza koncentracja dzięki markizie

Wiele badań potwierdza, że światło dzienne daje lepsze efekty nauki wśród uczniów. Równie ważna jak światło naturalne jest ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem w okresie letnim. Nowoczesna ochrona przed upałem wymaga z jednej strony prostego sterowania elektrycznego lub automatycznego,

 a z drugiej funkcji sterowania światłem w celu zapewnienia optymalnych warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Odkąd nowe markizy zostały zainstalowane w szkole podstawowej w Lanzenkirchen, dyrektor Doris Benesch zauważyła poprawę jakości nauczania i uczenia się wśród uczniów i nauczycieli. Teraz system zacieniania zapewnia znacznie lepszy klimat wewnątrz pomieszczeń, w których uczniowie i nauczyciele mogą pracować bardziej skoncentrowani.

Carsten Nentwig, Dyrektor Handlowy FAKRO Austria powiedział: Ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem może być zapewniona tylko przez zastosowanie zewnętrznego zacienienia, które jest do 8 razy bardziej skuteczne od wewnętrznych rolet zaciemniających, ponieważ zatrzymuje promienie słoneczne już przed szybą. W praktyce oznacza to, że temperatura wewnętrzna może być niższa nawet o 10 ° C.

 

POBIERZ  INFORMACJE O PRODUKCIE