WikiHouse w Almere

Możesz żyć jak nomada - gdy chcesz, zmieniasz swoje otoczenie. Zobacz dom WikiHouse, który można przenieść! WikiHouse to koncepcja funkcjonująca na rynku budowlanym domów rodzinnych już od pewnego czasu. Obecnie, w wielu krajach Europy, projekt ten zyskuje coraz większe zainteresowanie. Jednym z przykładów jest obiekt w Almere w Holandii. 

 

WikiHouse w Almere

 

Koncepcja 
Coraz więcej osób pragnie samowystarczalności, skupiając się także na ograniczeniu kosztów życia. Koncepcja WikiHouse została opracowana, aby pomóc osiągnąć ten cel. Ten dom to po prostu zestaw elementów składający się z arkuszy ze sklejki oraz śrub i wkrętów, których ilość została ograniczona do minimum. Oczywiście istnieje możliwość stworzenia własnego projektu domu i zamówienia komponentów budynku do samodzielnego montażu. Światło dzienne, niezbędne w przestrzeni życiowej dostarczają między innymi okna dachowe FAKRO. Montaż wszystkich okien i drzwi zajmuje około jednego dnia. 

 

Projekt w Almere
Pierwszy WikiHouse w Holandii został wybudowany w Almere, jednak ostatecznie w ramach projektu ma powstać od 15 do 25 takich, łatwych do adaptacji domów. Osoby, które dokonują zgłoszeń do udziału w tym projekcie, mogą go samodzielnie zaprojektować w całości.

Dowolność projektowania
Jeśli szukasz niebanalnego domu, który w łatwy sposób możesz zbudować i zdemontować, jeśli chcesz go przenieść w dowolne miejsce, a obiekt ma być samowystarczalny, to koncepcja domu WikiHouse jest właśnie dla ciebie.
 

 

POBIERZ MATERIAŁY  INFORMACJE O PRODUKCIE