Ambitna renowacja na kalifornijskim wybrzeżu

Był pewien deszczowy dzień w 2008 roku. W cichym miejscu, oddalonym od gęstych zabudowań San Francisco, obecny właściciel odkrył owinięty żółtą taśmą ostrzegawczą dom. Budynek był w „opłakanym” stanie, ale wystarczyło się rozejrzeć, aby spostrzec, że miejsce w którym stoi jest wyjątkowe. Wtedy pojawił się ambitny pomysł przeprowadzenia niezwykłej renowacji.

 

Ambitna renowacja na kalifornijskim wybrzeżu

Widok na raj

Bardzo dużo pracy od inwestora i architekta wymagało wykonanie zamierzonego celu. W realizacji śmiałej wizji pomogły okna dachowe FAKRO. Wyjątkowa konstrukcja okien balkonowych pozwoliła na otwarcie sypialni na poddaszu na ogród oraz na bezkres Oceanu Spokojnego. Okna FGH-V Galeria po otwarciu tworzą balkon, zwiększając powierzchnię użytkową poddasza oraz pozwalając na wpuszczenie do sypialni świeżego powietrza i uspokajającego szumu oceanu. Konstruktorzy okien zadbali również o ich estetykę oraz doskonałe parametry.

 

Ekologiczny projekt

W renowacji budynku wykorzystano deski z recyklingu, z których stworzono drewniany taras na parterze, a także balkon, na którym umieszczono saunę. Wnętrze budynku zostało przystosowane do zamieszkania. W dolnej części budynku rozległą przestrzeń wypełniła otwarta kuchnia w formie baru oraz dobrze doświetlona, przestronna jadalnia. Blat baru został wykonany ze starej akacjowej deski. Również sufit nad wejściem wykończony został odzyskanym drewnem. Pradawna japońska metoda, polegająca na opalaniu desek posłużyła do wykończenia drewnianej elewacji domu, zapewniając odporność drewna na szkodniki i zwiększając jego trwałość.

 

Dostępny dla każdego

Budynek jest obecnie oferowany do wynajęcia. Każdy kto przebywa w okolicach San Francisco może go wynająć i sam doświadczyć tego, co zapewnia unowocześniona konstrukcja oraz lokalizacja na wybrzeżu. Turyści, którzy wynajmowali tę nieruchomość deklarują, że jeszcze do niej wrócą. Warto więc tam zajrzeć. Wystarczy stanąć w otwartym oknie FGH Galeria i podziwiać piękno natury.

 

POBIERZ MATERIAŁY  INFORMACJE O PRODUKCIE