Dzieci potrzebują przestrzeni pełnej światła… metamorfoza militarnego baraku w przedszkole

W mieście Ede, znajdującym się w centrum Holandii, były wojskowy barak został przekształcony w budynek spełniający różne funkcje. Przednia część została zaadaptowana na dom oraz przedszkole. Dzięki zastosowaniu zespoleń okien dachowych do wnętrza dociera duża ilość naturalnego światła.

 

Dzieci potrzebują przestrzeni pełnej światła… metamorfoza militarnego baraku w przedszkole

W przedszkolu “Prins Vleermuis” światło stanowi ważny aspekt i jest niezwykle istotnym elementem wnętrz, w których dzieci spędzają czas. Zapewnienie naturalnego światła poprawia dobre samopoczucie, zwiększa aktywność i koncentrację podczas nauki oraz zapobiega zmęczeniu.

W budynku zostały zastosowane zespolenia białych okien dachowych FAKRO FTU-V U3 oraz FTU-V Z-Wave, które są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Ich sterowanie odbywa się za pomocą pilota FAKRO, którzy pozwala na sterowanie wszystkimi oknami. Dzięki temu wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby przewietrzyć pomieszczenie.

W różnych pomieszczeniach zostały zastosowane odmienne kombinacje okien dachowych FAKRO w celu optymalizacji dopływu naturalnego światła. Markizy zewnętrzne AMZ Solar, które zostały zainstalowane na oknach, samoczynnie rozwijają się i zwijają w zależności od stopnia nasłonecznienia, chroniąc wnętrza przed przegrzaniem.

Zewnętrzna fasada budynku nie uległa zmianie i zachowała swoją poprzednią formę. Obiekt wzbogacono jedynie o nowe materiały i elementy izolacyjne, aby mógł spełnić obecne wymagania stawiane budynkom. Jest to duży projekt dla FAKRO - wiele okien zostało w nim już zastosowanych, a kolejne pojawią się już wkrótce.

 

POBIERZ MATERIAŁY  INFORMACJE O PRODUKCIE