Artykuły prasowe - FAKRO

Nasze rozwiązania

11 maja Światowy Dzień bez Śmiecenia
2023-05-11

Każdego dnia produkujemy ogromne ilości odpadów. „Produkujemy” to być może określenie mylące, jednak papierek po batonie czy karton po mleku to nasza codzienna produkcja śmieci. Kiedy dołożymy do tego ogromną skalę odpadów produkcyjnych, mówimy wręcz o globalnym problemie. W FAKRO mamy świadomość, że redukcja odpadów to konieczność. I nie chodzi tylko o wypełnienie unijnych wytycznych. Wierzymy, że przemyślane działania mogą wpłynąć na przyszłość naszej planety.

więcej

Inspirujący kolor very peri króluje w FAKRO
2022-04-11

Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Wpływa na samopoczucie, poprawia nastrój oraz dostarcza emocji i siły. Instytut Pantone kolor very peri ogłosił kolorem roku 2022 – odważny, łączący intensywne barwy niebieskie z fioletowymi i czerwonymi akcentami.

więcej

Światło w naszym życiu
2020-12-16

Jakość naszego samopoczucia rośnie proporcjonalnie do ilości światła w naszym życiu. Co nam daje światło? Naturalne światło ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wydajność. Synchronizuje nasz wewnętrzny zegar biologiczny gdyż nasza aktywność w ciągu doby uzależniona jest od jego ilości i natężenia. Dowiedz się więcej w artykule.

więcej

Ekskluzywna stolarka fasadowa FAKRO INNOVIEW
2020-10-12

Budynki, w których mieszkamy i pracujemy, powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też trwałe i estetyczne. Aby skutecznie realizować to założenie, potrzebujemy niezawodnych produktów współgrających ze sobą zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym.
więcej

Jak dobrać okna dachowe na poddasze?
2020-01-16

Marzeniem wielu z nas jest wybudowanie własnego domu. Gdy już podejmiemy decyzję i wybierzemy odpowiednie materiały zaczynamy budowę. Dowiedz się jak dobrze wybrać okna dachowe dla swojego domu. Zobacz poradnik i dopasuj okna dachowe Fakro do rodzaju konstrukcji, aby uzyskać najlepszy komfort użytkowania swojego poddasza.
więcej

Luksus na najwyższej kondygnacji
2020-01-03

Nowy budynek w centrum Richmond, w stanie Virginia oferuje luksusowe mieszkania na poddaszu.  Doskonały komfort mieszkania w nich zapewniają zastosowane okna dachowe FAKRO najwyższej klasy.

więcej

Widok na Ocean Spokojny z czterech wyjątkowych okien
2019-06-10

Na kalifornijskim wybrzeżu stary, "ekscentryczny" budynek przeszedł renowację i stał się miejscem idealnym do odpoczynku. Z sypialni roztacza się niesamowity widok na Ocean Spokojny, dzięki czterem wyjątkowym oknom dachowym.Na kalifornijskim wybrzeżu stary, "ekscentryczny" budynek przeszedł renowację i stał się miejscem idealnym do odpoczynku. Z sypialni roztacza się niesamowity widok na Ocean Spokojny, dzięki czterem wyjątkowym oknom dachowym.

więcej

Otwarte na przestrzeń - okno uchylno - obrotowe FPP-V preSelect MAX
2019-05-29

Każdy z nas ceni sobie życiową przestrzeń. Większa jej ilość daje nam więcej możliwości; do pracy, odpoczynku czy do zabawy. Otwierając uchylnie nowe okno FAKRO FPP-V preSelect MAX otrzymujesz jeszcze więcej przestrzeni na poddaszu, zyskujesz komfort podejścia do otwartego okna oraz nieograniczony widok na zewnątrz.
więcej

Markizy FAKRO do okien pionowych – aby cieszyć się latem
2019-04-09

Każdej zimy tęsknimy za latem i upalnymi dniami, ale kiedy nadchodzą, szybko mamy ich dosyć. Powodem są palące promienie słoneczne, które wszystkim zamkniętym czy to w domach czy też w biurach, zaczynają mocno doskwierać. 
więcej

Zaproś świat do domu Okno balkonowe FGH-V Galeria
2019-03-13

FAKRO, światowy wicelider na rynku okien dachowych dbając o komfort przebywania na poddaszu proponuje okno balkonowe FGH-V Galeria. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz częściej i dłużej przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych, instynktownie poszukujemy kontaktu z przyrodą. ​
więcej

Energooszczędność czy skrajna energooszczędność?
2019-01-18

Piękny, komfortowy i funkcjonalny dom, który nie wymaga dodatkowego ogrzewania? Współczesne obiekty wznoszone z wysokiej jakości materiałów budowlanych, wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań mogą być jak maszyna, składająca się z dobrze dopasowanych elementów, której głównym celem jest spełnienie rygorystycznych wymagań budownictwa energooszczędnego bądź pasywnego.

więcej

Okna pionowe FAKRO INNOVIEW - zobacz więcej…
2018-11-13

Firma FAKRO od ponad 27 lat gromadzi wiedzę w kreowaniu oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z branży stolarki otworowej. Ogromne doświadczenie w tworzeniu okien dachowych zbudowanych z drewna i aluminium pozwoliło firmie z Nowego Sącza na przeniesienie zdobytej wiedzy i wyznawanych wartości na okna pionowe INNOVIEW.
więcej

System zielonego dachu z oknami FAKRO
2018-09-10

Zielone dachy to już nie projekcja przyszłości, lecz konieczność i wymóg współczesnej architektury. Ludzie łakną kontaktu z naturą, szczególnie w przestrzeni miejskiej, w której ilość zieleni jest ograniczona. Jednym z rozwiązań jest zagospodarowanie płaskich dachów z wykorzystaniem specjalnego systemu GARDENA GREEN ROOF SYSTEM i dedykowanych okien do dachów płaskich FAKRO. Taki mariaż gwarantuje kompleksowe rozwiązanie, które można zastosować w prywatnych domach, budynkach wielorodzinnych i komercyjnych oraz w obiektach użyteczności publicznej.
więcej

Większe Okna - Więcej Możliwości
2018-07-23

Coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych z ograniczonym dostępem do naturalnego światła. Dlatego w ostatnim czasie popularne stają się duże przeszklenia, które dają mnóstwo naturalnego światła, praktycznie nieograniczony widok na zewnątrz i poczucie bliskości z otaczającym nas światem.  
więcej

Okna do dachów płaskich
2018-04-26

Stropodachy, bo na nich się dzisiaj skupimy, to nie tylko większa powierzchnia użytkowa w budynku, ale również dodatkowa przestrzeń do zaaranżowania. Płaskie dachy wzbogacone o roślinność, czy też taras mogą stać się świetnym miejscem do odpoczynku, aktywności fizycznej czy też spotkań towarzyskich. 
więcej

Energooszczędne produkty do poddaszy
2018-03-30

Energooszczędność to jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnym budownictwie. Wzrastające ceny energii, wyższa świadomość społeczna oraz zaostrzające się Warunki Techniczne skłaniają nas do poszukiwania produktów budowlanych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Firma FAKRO, wiodący producent okien dachowych na świecie, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, w szczególny sposób koncentruje swoje działania na tej kwestii wprowadzając na rynek produkty o podwyższonej energooszczędności oraz łatwym, systemowym sposobie montażu.
więcej

FAKRO smartHome - Twój wymarzony dom
2018-02-28

Postęp technologiczny wymusza na nas ciągły dynamiczny rozwój; zarówno osobisty jak i techniczny. Trudno nam wyobrazić sobie, że stoimy w miejscu, a nasze życie pozbawione jest nowoczesnych rozwiązań. Szybko postępujący rozwój sprawił, że wkraczają one do naszego życia, naszych domów. Inteligentny dom kojarzy się nie tylko z wygodą i komfortem, ale też z bezpieczeństwem i oszczędnością.
więcej

Wnętrza na poddaszu - Pokój dziecięcy
2017-11-15

Obecnie mieszkania na poddaszu są już standardem, doceniamy je ze względu na ich zróżnicowanykształt i potencjał. Zaleta ta, wynikająca z konstrukcji dachu, przez wielu niesłusznie traktowana jest jako problem podczas aranżacji wnętrz. Wystarczy jednak mądre rozplanowanie pomieszczeń i zapewnienie dopływu naturalnego światła aby stworzyć w pełni funkcjonalne mieszkanie pod niebem.
więcej

Wnętrza na poddaszu - Sypialnia
2017-09-19

Nowoczesne budownictwo promuje wyraźny podział budynku mieszkalnego na strefę dzienną i nocną. Podczas gdy strefa dzienna, zazwyczaj zlokalizowana na parterze, dostępna jest dla wszystkich domowników oraz gości, strefa nocna pozwala na odcięcie się od reszty domu. Idealnym miejscem na urządzenie takiej przestrzeni jest poddasze, które dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań pozwoli na efektywny odpoczynek pod niebem.

więcej

Wnętrza na poddaszu - Salon
2017-09-19

Ogromny potencjał aranżacyjny wnętrz na poddaszu wynika z ich nietypowego kształtu, który podyktowany jest zróżnicowaną konstrukcją połaci dachowej. Korzyści płynące z tego faktu można osiągnąć wyłącznie dzięki indywidualnemu podejściu do każdego wnętrza. Najważniejszym elementem tej układanki jest jednak światło, które poza aspektem wizualnym ma ogromny wpływ na nastrój panujący w budynku.
więcej

Wnętrza na poddaszu - Łazienka
2017-09-19

Najczęstszym problemem podczas planowania łazienki na poddaszu są skosy występujące na dużej powierzchni pomieszczenia. W celu zapewnienia komfortowej komunikacji należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości w strategicznych punktach łazienki. Ttrudno dostępną powierzchnię pod skosami wykorzystajmy w sposób funkcjonalny lokalizując w niej dodatkowe szafki lub wannę.

więcej

Wnętrza na poddaszu - Kuchnia
2017-09-14

Ciemne i zapomniane poddasza przechodzą obecnie swój renesans. Szeroka gama produktów do okien dachowych FAKRO pozwala na wypełnienie wnętrza dużą ilością naturalnego światła. To właśnie światło jest głównym projektantem wnętrz, kreuje ono przestrzeń przyczyniając się do stworzenia ciepłego mieszkania na niewielkiej powierzchni pod dachem.

więcej