Nieskazitelna stylizacja z oknami FAKRO

Po modernizacji Willa Neumanna w Gliwicach pokazała swoje nowoczesne oblicze, zachowując jednocześnie zabytkowy charakter. Ostateczny efekt prac olśniewa czystą bielą, która pokrywa wszystkie elementy budynku. Zastosowane rozwiązania korzystnie wpłynęły na poprawę użyteczności obiektu oraz sprawiły, że widok na willę zapiera dech.

 

Bryła z historią

Budynek został wybudowany w 1926 roku przez Artura Neumanna, spadkobiercę dużego przedsiębiorstwa drukarskiego w przedwojennych Gliwicach. Po II wojnie światowej był własnością Politechniki Śląskiej. W kolejnych latach miało w nim swoją siedzibę przedszkole, a następnie Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. W roku 2010 willę zakupiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach. Firma przeprowadziła gruntowną modernizację budynku, po której Willa Neumanna zyskała piękny, świeży wygląd oraz zwiększoną funkcjonalność

 

Nieskazitelna stylizacja z oknami FAKRO

Praktycznie i stylowo

Zabytkowa rezydencja składa się z dwóch części. Główna jest dwukondygnacyjna, a druga, mniejsza, przylegająca od strony północnej, jest parterowa. Budynek posiada piwnicę i rozległe poddasze. Pomieszczenie w parterowej części budowli stało się nowocześnie wyposażoną salą multimedialną. Jej strop obniżono o 80 cm, dzięki czemu poddasze, znajdujące się nad nią, stało się w pełni użytkową, rozświetloną światłem dziennym, salą konferencyjną.

Śnieżnobiała z zewnątrz oraz wewnątrz willa zachowała również elementy stylistyczne, stanowiące o jej historycznym charakterze. Po modernizacji założono oryginalne, drewniane drzwi, zachowano witrażowe wypełnienie okien oraz kominek. Pozostawiono również oryginalną balustradę przy wejściu, na której widnieją inicjały pierwszego właściciela - Artura Neumanna.

 

Dopasowane do wizji

Doświetlające poddasze willi Neumanna okna dachowe FAKRO, w tym cztery okna oddymiające, idealnie wpisały się w wizję architekta. Zostały one wykonane na zamówienie w całości w białej stylistyce, łącznie z oblachowaniem, przez co harmonijnie komponują się z pokryciem dachu. Tak dobrane okna FAKRO pozwoliły na utrzymanie poddasza w tej samej, świetlistej konwencji, która stanowi o charakterze całego budynku

Poza funkcją doświetlania poddasza i utrzymaniem odpowiedniej stylistyki, produkty FAKRO spełniają tutaj także bardzo ważną rolę – zapewniają łatwość przewietrzania pomieszczeń z zachowaniem odpowiedniej termoizolacyjności. Okna oddymiające FAKRO gwarantują natomiast właściwy poziom bezpieczeństwa. Tak dobrane produkty pozwoliły na osiągnięcie pełnej funkcjonalności zmodernizowanej, historycznej willi, jednocześnie współtworząc jej niesamowitą stylizację.

 

POBIERZ MATERIAŁY  INFORMACJE O PRODUKCIE