Komfort pod Kasztanami

W atrakcyjnej lokalizacji, położonej między lasami, powstało Osiedle pod Kasztanami. Jest to inwestycja Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w zgodzie z programem „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności”. W ramach tego projektu powstały 24 obiekty mieszkalne nawiązujące do zabytkowej zabudowy katowickiego osiedla Giszowiec.

Ciepłe i komfortowe poddasze

Na poddaszach tych mieszkań idealnie wkomponowało się 128 energooszczędnych trzyszybowych okien dachowych FTP-V U4 i FTU-V U4 firmy FAKRO. Wszystkie zostały wyposażone w nawiewnik i zewnętrzne markizy AMZ. Zastosowanie tak dużej ilości okien dachowych zapewnia naturalne światło na poddaszu, dzięki czemu staje się ono dodatkowym, bardzo komfortowym pomieszczeniem użytkowym. W tak doświetlonej przestrzeni można swobodnie pracować, czy wykorzystać je jako sypialnię, którą można przed snem przewietrzyć. Taka przestrzeń to także możliwość zaprojektowania, pełnego energii słonecznej, pokoju dziecięcego lub bawialni. Ponadto doposażenie okien w zewnętrzne markizy zapewniło mieszkańcom odpowiednią temperaturę w upalne dni. Zasunięte markizy AMZ chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia, jednocześnie zapewniając widok na zewnątrz.

Oszczędność zimą i latem

Przy montażu okien w połaci dachu zastosowane zostały kołnierze uszczelniające w wersji Thermo, które znacznie zwiększają termoizolacyjność okien. Zapewniają one szczelne i ciepłe połączenie okna z dachem, ograniczając ryzyko powstawania ewentualnych mostków termicznych i strat ciepła. Wpływa też na oszczędność energii potrzebnej do ogrzania poddasza, niższe rachunki za prąd i co teraz szczególnie ważne przyczynia się do ochrony środowiska.

Dzięki oknom dachowym FTP, kołnierzom Thermo i markizom zewnętrznym AMZ, mieszkańcy Osiedla Kasztany, oprócz pięknej lokalizacji w sercu natury, mogą cieszyć pełnymi naturalnego światła domami.

 

 

 

POBIERZ