Niestandardowe okna dachowe w eleganckiej i ponadczasowej willi

Dwa penthousy nowoczesnej willi w Blaricum zostały zalane naturalnym światłem. Dzięki dużym przeszkleniom mieszkańcy mogą cieszyć się widokiem malowniczego holenderskiego miasta Blaricum położonego w prowincji Holandia Północna.

 

Niestandardowe okna dachowe w eleganckiej i ponadczasowej willi

Willa składa się z 12 apartamentów i 2 przestronnych penthousów zlokalizowanych na czterech piętrach. Kompleks wygląda bardzo naturalnie, elegancko i ponadczasowo i jest wyposażony w produkty, które spełniają wysokie wymagania w zakresie trwałości, termoizolacji i komfortu użytkowania. Firma FAKRO była od samego początku było bardzo zaangażowana w kwestii okien dachowych i ich połączeń. Wyzwanie polegało na tym, aby wygląd zewnętrzny prezentował się tak jakby cała ościeżnica/szyba była taka sama, a zatem kolory i połączenia powinny ściśle do siebie pasować.

 

Dwa penthousy zostały wyposażone w okna FDY, aby wpuścić do pomieszczenia maksymalną ilość światła oraz zapewnić mieszkańcom nieograniczone widoki na zewnątrz, dlatego okna zostały zainstalowane nisko na poziomie podłogi co jest niewątpliwie ich dużą zaletą.

Okna zostały wyposażone w specjalne moduły XVB, w tym wentylację BUVA,  aby spełnić wysokie wymagania w zakresie wentylacji i ograniczenia hałasu.

Okna dachowe zostały specjalnie wyprodukowane w innym kolorze z palety RAL, aby sprostać wymaganiom stawianym całemu budynkowi, dzięki czemu wyglądają jak estetycznie kompletny budynek przy minimalnej różnicy w materiałach i kolorach. Drewniany kolor wewnątrz oraz profile aluminiowe na zewnątrz wykonane są w kolorze ciemnoszarym (RAL 7043). Kolor ten znalazł również zastosowanie w pozostałych zewnętrznych ościeżnicach innych marek.

 

POBIERZ MATERIAŁY  INFORMACJE O PRODUKCIE