Metamorfoza czytelni na poddaszu

Mało doświetlona, prywatna biblioteka na poddaszu jednego z jednorodzinnych domów w Rosji, została poddana całkowitej transformacji. Obecnie miłośnicy czytania  mogą cieszyć się jasną przestrzenią z naturalnym światłem wypełniającym wnętrze z siedmiu okien dachowych. Nowoczesny, a zarazem przytulny projekt rodzina zawdzięcza architektom wnętrz, zaangażowanym w realizację programu telewizyjnego na temat modernizacji poddaszy.

 

Przestrzeń poddasza została otwarta poprzez usunięcie ścian działowych. Dotychczas jedyny dopływ naturalnego światła stanowiły dwa nieotwierane, okrągłe okna, które nie zapewniały dostatecznej jej ilości. Dlatego architekci śmiało nadali nowy charakter wnętrzu i wzbogacili je o piękny widok na jezioro, widoczny z siedmiu okien dachowych FAKRO. W projekcie zastosowano drewniane okna uchylno-obrotowe firmy FAKRO, FPP-V preSelect z energooszczędnym pakietem szybowym U3. Dodatkowo zapewniono zdrowy mikroklimat na poddaszu, ponieważ okna te wyposażone są w automatyczny nawiewnik V40P, który dostarcza optymalną ilość powietrza do pomieszczenia.

 

Metamorfoza czytelni na poddaszu

"Pokój stał się zauważalnie większy! Okna są bardzo funkcjonalne, a ich użytkowanie wygodne. Dzięki zastosowaniu okien zyskaliśmy niezwykły widok na jezioro. Spędzając czas na poddaszu jesteśmy bliżej natury, skąd możemy cieszyć się śpiewem ptaków lub szumem deszczu. Stąd, po prostu nie chce się wyjść. Teraz wszystko jest pod ręką: książki, komputer i wygodne krzesła, pufy ze stołem do gier planszowych." - komentuje mieszkaniec domu.

W pomieszczeniu dominuje biel, i tak modne szarości. Całość utrzymana jest w ekologicznym stylu, ściany zostały obite drewnem w kolorze białym, a życia dodaje światło płynące z okien FAKRO oraz kolorowe akcenty dekoracji.

 

Niekonwencjonalnym rozwiązaniem są dwie ściany, wykończone pleksi i drewnem, które zostały dodatkowe oświetlone ledami od wewnątrz. Niewątpliwie jest to najjaśniejsze pomieszczenie w domu sprzyjające czytaniu. Natomiast w słoneczne dni stopniową redukcję światła stanowią dekoracyjne rolety ARS, firmy FAKRO.

 

POBIERZ MATERIAŁY  INFORMACJE O PRODUKCIE