Zespolenie kalenicowe daje możliwość połączenia okien dachowych po przeciwnych stronach kalenicy. Okna połączone są ze sobą górną cześcią kołnierza zespalającego. Zespolenie kalenicowe umożliwia naturalne oświetlenie pomieszczenia, ponieważ zapewnia napływ dużej ilość światła do wnętrza. Tworzy przy tym wyjątkowy klimat poddasza, a także dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas obserwacji pięknego widoku nieba. W przypadku gdy ręczna obsługa okien jest mało wygodna, można zamontować system elektrycznego sterowania. Ze względu na usytuowanie okien w najwyższym punkcie pomieszczenia, gdzie panuje duża wilgotność powietrza, zaleca się stosowanie okien dachowych o podwyższonej odporności na wilgoć FTP-W. Kołnierz kalenicowy może być wykonany z aluminium, z blachy miedzianej lub tytanowo-cynkowej.
Okna w zespoleniu kalenicowym montowane są w dachu o nachyleniu od 15° do 55°, natomiast kąt wewnętrzny kalenicy powinien mieścić się w zakresie od 70° do 150°.
W zależności od rodzaju pokrycia i głębokości montażu okna, produkowane są różne typy kołnierzy kalenicowych:
Kołnierz składa sie z dwóch kołnierzy uszczelniających do okien dachowych (bez górnych elementów i bez rynienek) oraz z uniwersalnego elementu łączącego dwa okna dachowe, przy kalenicy dachu.
Elementy kołnierza
1 — dwa kołnierze do okna dachowego (bez górnych elementów i bez rynienek)
2 — element łączący dwa okna
3 — szpaleta połączenia kalenicowego S < 300
Każde zamówienie realizowane jest indywidualnie.
Copyright © 2023 FAKRO. All rights reserved.