Kołnierze uszczelniające

Kołnierz uszczelniający ESV DUO, EZV-A DUO

Kołnierz uszczelniający DUO to specjalne rozwiązanie umożliwiające zespolenie poziome dwóch okien dachowych przy wykorzystaniu listwy pomocniczej XR_. Kołnierz E_V 18 DUO umożliwia montaż okien w minimalnej odległości pomiędzy oknami (18mm) w zespoleniu poziomym przy zastosowaniu listwy pomocniczej XR_18. W przypadku zastosowania rolet zewnętrznych należy zastosować kołnierz E_V 40 DUO, w którym szerokość rozstawu okien wynosi 40mm. Do połączenia okien od wewnątrz stosujemy listwę pionową XR_40.

Kołnierz uszczelniający DUO w górnej i dolnej części ma jeden wspólny element łączący dwa okna – elementy stanowią jedną całość. Dostępne są zarówno do pokryć płaskich ESV DUO jak również do pokryć profilowanych EZV-A DUO.

W ofercie dostępna jest również listwa pionowa XR_100 pozwalająca na montaż okien w odległości 100mm. Przy tym zespoleniu stosowany jest standardowy, modułowy system zespoleń składający się z np. KSV-1 i KSV-3 czy KZV-P-1 i KZV-P-3. Dobierany w zależności od zastosowanego pokrycia dachowego.

Kołnierz uszczelniający ESV DUO, EZV-A DUO

 

Budowa kołnierza

Kołnierz składa się z czterech podstawowych elementów (pojedynczy, dolny element łączący dwa okna, dwa boczne i pojedynczy górny element do obydwu okien). Dolny element kołnierza zakończony elastycznym fartuchem, posiada podklejoną od spodu plastyczną masę pozwalającą na przyklejenie kołnierza do pokrycia dachowego, przez co zapewniona jest szczelność połączenia. Kołnierz EZV DUO posiada fabrycznie naklejone kliny uszczelniające zapewniające ochronę przed nawiewaniem pyłu, liści i śniegu. Wyposażony jest ponadto w rynienki odwadniające mające na celu odprowadzenie skroplin pary wodnej z folii wstępnego krycia poza okno.

 

Elementy kołnierza:

1 – górny element kołnierza do zespolenia
2 – dolny element kołnierza do zespolenia z elastycznym fartuchem
3 – elementy boczne kołnierza do zespolenia z klinami uszczelniającymi
4 – rynienka górna odwadniająca
5 – profil łączący okna
6 – profil podpierający dachówkę

Schemat kołnierza uszczelniającego ESV DUO, EZV-A DUO

 

 

Instrukcje i wsparcie

 

 Instrukcja montażu:

 ​Wsparcie