System Z-Wave - FAKRO

PROTOKÓŁ TRANSMISJI Z-WAVE

FAKRO smartHome działa w oparciu o protokół komunikacji Z-Wave, który jest kompletnym, bezprzewodowym systemem radiowym. Z-Wave to technologia komunikacji, specjalnie zaprojektowana do sterowania, monitorowania budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych. Technologia Z-Wave to najwyższa jakość i bezpieczeństwo w dziedzinie kontroli bezprzewodowej. System Z-Wave jest prosty w instalacji, łatwy w rozbudowie i zarządzaniu na każdym etapie eksploatacji budynku. Instalacja systemu nie wymaga stosowania rozdzielni oraz kabli komunikacyjnych pomiędzy produktami elektrycznymi, co ewidentnie zmniejsza koszty i czas montażu oraz zapewnia maksymalny komfort użytkowania systemu.

 

 
 
System Z-Wave - FAKRO

Sterowanie z aplikacji

 

Sterowanie z aplikacji może odbywać się z dowolnego miejsca na świecie będącego w zasięgu internetu za pomocą smartfona, tabletu czy komputera. FAKRO smartHome działa w połączeniu z centralą FIBARO – Home Center 2, która umożliwia sterowanie produktami poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację na urządzeniach mobilnych. Centrala FIBARO Home Center 2 firmy FIBARO umożliwia zarządzanie certyfikowanymi produktami Z-Wave. Jej wszystkie funkcjonalności są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji na urządzenia mobilne. Home Center 2 posiada preinstalowaną bibliotekę pluginów dla urządzeń multimedialnych i smart tv, kamer, systemów alarmowych i kontroli oraz termostatów. Prosty kreator wizualny umożliwia szybkie budowanie tzw. scen. Oprogramowanie FIBARO zapewnia prywatność i gwarantuje ciągłość działania, nawet w przypadku braku połączenia z internetem.
Natywna aplikacja FIBARO do obsługi systemu FAKRO smartHome to intuicyjny i czytelny interfejs, za pomocą którego można kontrolować inteligentny dom z dowolnego miejsca na ziemi. Używając smartfona lub tabletu można sterować oknami, drzwiami, markizami a także ogrzewaniem, światłem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi, a kontrola nad domem zawsze jest w zasięgu ręki. Aplikacja FIBARO wykorzystywana w FAKRO smartHome dostępna jest w wersji na komputer jak również na urządzenia mobilne.

Aplikację FIBARO można pobrać z:

 

Sterowanie z aplikacji Sterowanie z aplikacji

 

 

System Z-Wave - FAKRO

 

System Z-Wave - FAKRO

 

Zalety systemu:

  • nieograniczona możliwość konfiguracji, możliwość ustawiania sekwencji zdarzeń - scenariuszy,
  • brak przewodów łączących elementy systemu,
  • dwukierunkowy sygnał – potwierdzenie wykonania zadanej akcji (np. potwierdzenie opuszczenia markizy),
  • możliwość dowolnego ustawienia stanu produktów np. markiz, rolet czy okien dachowych,
  • obsługa wielu typów produktów FAKRO i innych producentów,
  • intuicyjna obsługa urządzeń,
  • możliwość zarządzania budynkiem z dowolnego miejsca na świecie, będącego w zasięgu internetu.

 

 

Produktami w systemie Z-Wave możemy zarządzać na pomoca następujących urządzeń. Do wyboru jest kilka kontrolerów o zróżnicowanym zaawansowaniu technicznym:

System Z-Wave - FAKRO

 

 

 

Instrukcje i wsparcie

 Instrukcja sterowania: