WiFi - FAKRO

Produkty FAKRO WiFi

W ofercie firmy FAKRO znajdują się zaawansowane technologicznie produkty, które stanowią ważny element inteligentnego domu w bezprzewodowym systemie WiFi. Okno dachowe FTP-V WiFi to mnóstwo naturalnego światła i świeże powietrze na poddaszu. To także kontrola temperatury w pomieszczeniach pod skośnym dachem dzięki markizie AMZ WiFi lub rolecie zewnętrznej ARZ WiFi oraz kontrola natężenia światła przy użyciu rolety wewnętrznej ARF WiFi.

 

 
 

 

WiFi - FAKRO

 

Zalety systemu:

  • nieograniczona możliwość konfiguracji, możliwość ustawiania sekwencji zdarzeń - scenariuszy,
  • brak przewodów łączących elementy systemu,
  • dwukierunkowy sygnał – potwierdzenie wykonania zadanej akcji (np. potwierdzenie opuszczenia markizy),
  • możliwość dowolnego ustawienia stanu produktów np. markiz, rolet czy okien dachowych,
  • obsługa wielu typów produktów FAKRO i innych producentów,
  • intuicyjna obsługa urządzeń,
  • możliwość zarządzania budynkiem z dowolnego miejsca na świecie, będącego w zasięgu internetu.

 

WiFi - FAKRO

WiFi - FAKRO

Technologia μWiFi oparta jest na bezprzewodowej komunikacji radiowej. Charakteryzuje się wysoką przepustowością, odpornością na zakłócenia oraz możliwością dołączania kolejnych urządzeń w standardzie WiFi. Działanie systemu polega na tym, że z urządzenia sterującego np. smartfona wysyłany jest sygnał do routera, który rozsyła sygnały do poszczególnych urządzeń. Awaria jednego urządzenia nie wpływa na działanie innych urządzeń, a wszystkie sprawne urządzenia będą dostępne.

System WiFi jest prosty w instalacji, łatwy w rozbudowie i zarządzaniu. Można go stosować na każdym etapie eksploatacji budynku. Dodatkową korzyścią jest możliwość uzyskania zdalnego dostępu do urządzeń za pośrednictwem routera. Instalacja systemu nie wymaga stosowania żadnych centralek czy kabli łączeniowych pomiędzy urządzeniami elektrycznymi, co ewidentnie zmniejsza koszty i czas montażu oraz zapewnia maksymalny komfort użytkowania.

Wszystkie urządzenia w systemie WiFi sterowane są za pomocą smartfona, poprzez aplikację wBox, współpracują z Google Assistant, co umożliwia stworzenie wirtualnego domu Google Home i zarządzanie produktami FAKRO za pomocą głosu.

 

WiFi - FAKRO WiFi - FAKRO

 

WiFi - FAKRO

 

 

Instrukcje i wsparcie