Listwa pionowa XR_ - FAKRO

Listwa pionowa XR_

Listwa pionowa XR_ umożliwia zespolenie dwóch okien w poziomie B2/1, w minimalnej odległości od siebie - 18mm lub większej - 100mm. Zastosowanie listwy pionowej zapewnia więcej naturalnego światła w pomieszczeniu i pochłania mniej czasu podczas montażu zespolenia okien. 

Listwa pionowa wykonana jest z tego samego materiału co ramy okienne stanowiąc estetyczny element połączenia okien bez tradycyjnej zabudowy kartonowo-gipsowej.

Listwa dostępna jest w dwóch kolorach co umożliwia dostosowanie do koloru zastosowanych okien:

  • sosnowym (XRP),
  • białym (XRU).

Listwy pionowe dostępne są od długości 200cm, 270cm, 350cm. 

Krokiew pomocnicza XR_


Dobór długości listwy pionowej zależy od:

  • wysokości okna z którym ma być zamontowana,
  • konstrukcji połaci dachowej (dążenie do uzyskania optymalnego kształtu szpalety i właściwej cyrkulacji powietrza po zamontowaniu okna z listwą).

Przy wykorzystaniu węższej listwy pionowej (18mm), z zewnątrz okna połączone są specjalnym kołnierzem EZV-A 18 DUO do pokryć falistych lub ESV 18 DUO do pokryć płaskich. Jest to specjalnie przygotowane rozwiązanie do stosowania z listwą pionową 18 mm. W górnej i dolnej części kołnierz DUO ma wspólny element łączący dwa okna w jedną całość.

Przy zastosowaniu listwy pionowej o grubości 100mm jako kołnierz stosuje się standardowe kołnierze do zespoleń np. KZV-1-P i KZV-3-P.

Zespolenie okien z listwą pionową (18mm, 100mm) umożliwia docieplenie ościeżnicy okna za pomocą zestawu izolacyjnego XDP lub warkocza z wełny owczej XWW.

 

 

Instrukcje i wsparcie

 Instrukcja montażu:

 ​Filmowe instrukcje

 ​Wsparcie