Opaska docieplająca XWT Plus - FAKRO

Opaska docieplająca XWT Plus

Charakterystyka:

  • umożliwia łatwe i fachowe docieplenie okien FAKRO,
  • redukuje powstawanie mostków cieplnych,
  • przystosowana do szybkiego montażu do ościeżnicy okna (opaska dopasowana do rozmiaru okna, taśma samoprzylepna, profil ustalający położenie opaski).

Opaska docieplająca XWT

 

 

Opaska docieplająca XWT Plus - FAKRO 

Opaska XWT Plus


Opaska docieplająca XWT Plus - FAKRO

Przekrój XWT Plus z kołnierzem Thermo

Opaska docieplająca XWT Plus zbudowana jest z pianki polietylenowej, kótra charakteryzuje się niskim współczynniku przewodzenia ciepła ʎ= 0,04W/(m*K). Opaska XWT Plus ma grubość 22 mm i składa się z dwóch elementów łączonych ze sobą w narożach za pomocą zbrojonej taśmy aluminiowej. Połączenie z ościeżnicą okna dachowego zapewnia naniesiona taśma dwustronna o szerokości 25 mm.

XWT Plus stanowi systemowe połączenie z kołnierzem Thermo i umożliwia docieplenie na całej wysokości ościeżnicy okna dachowego i dostosowana jest do montażu w oknach na głębokości V, a poprzez odpowiednie docięcie również do okien na głębokość N.

Ponieważ opaska ma grubość 22 mm, otwór w dachu w którym ma być zamontowane okno z opaską XWT Plus musi być większy o 6 cm od rozmiaru okna. Montaż opaski polega na usunięciu osłonki z paska kleju, następnie naklejeniu opaski na ościeżnicy okna. W celu montażu okna na wysokości N opaskę należy odpowiednio dociąć po długości, a po umiejscowieniu elementów opaski na ościeżnicy należy połączyć naroża za pomocą zbrojonej aluminiowej taśmy klejącej, która znajduje się na opasce. Specjalnie zaprojektowane nacięcia pozwalają na dostosowanie się opaski do szpalety wewnętrznej okna dachowego.

Do każdego rozmiaru okna należy dobrać odpowiedni rozmiar opaski.

 

Instrukcje i wsparcie

 Instrukcja montażu:

 ​Filmowe instrukcje

 ​Wsparcie