Okna dachowe Z-Wave

Okna dachowe Z-Wave

Nowe okna dachowe Z-Wave zapewniają maksymalny komfort mieszkania na poddaszu.

Stanowią istotny i integralny element inteligentnego domu w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Okna obrotowe fabrycznie wyposażone są w urządzenia, które umożliwiają otwieranie i zamykanie okna oraz sterowanie zamontowanymi na nim dodatkami za pomocą pilota (pilot sprzedawany jest oddzielnie). Okna sterowane są z dowolnego miejsca w pomieszczeniu za pomocą pilota, dzięki czemu możemy je wygodnie obsługiwać. Okna Z-Wave szczególnie polecane są do pomieszczeń, w których okna montowane są na dużej wysokości poza bezpośrednim zasięgiem użytkownika. Umożliwia to wykorzystanie tych okien w nietypowych projektach architektonicznych i stwarza duże możliwości przy aranżacji wnętrz. Okno dachowe FTP-V Z-Wave to okno drewniane w kolorze naturalnym może być stosowane w każdym pomieszczeniu na poddaszu. FTU-V Z-Wave to okno drewniane w kolorze białym, pomalowane potrójną warstwą lakieru poliuretanowego dającą trwałą i idealnie gładką powierzchnię profili okna. Polecane do pomieszczeń, w których okresowo podwyższona jest wilgotność powietrza np. w kuchniach czy łazienkach.

 

Okna dachowe Z-Wave

Siłownik o wysięgu 24 cm umożliwia otwieranie i zamykanie skrzydła. W przypadku braku prądu, montażu okna lub potrzeby umycia szyby zewnętrznej okno można również otwierać i zamykać ręcznie. Wystarczy przekręcić klamkę o 90° przez co nastąpi rozłączenie siłownika ze skrzydłem.

Isieci elektrycznej 230Vnteligentny czujnik deszczu automatycznie uruchamia funkcję zamykania otwartego skrzydła w czasie pojawienia się opadów. Czujnik zapewnia bezpieczeństwo użytkowania poddasza bez względu na pogodę.

Okno posiada kompletną instalację elektryczną. Wystarczy podłączyć jeden przewód do sieci elektrycznej 230V. Cały zintegrowany mechanizm obsługi okna (zasilacz i siłownik) mieści się pod estetyczną, aluminiową blendą zamontowaną w dolnej części ościeżnicy.

 

rolet wewnętrznych ARF Z-Wave, ARP Z-Wave lub żaluzji AJP Z-Wave oraz rolety zewnętrznej ARZ Z-WaveW oknie wyprowadzono na ościeżnicy styki niskiego napięcia umożliwiające łatwe zamontowanie elektrycznych dodatków: rolet wewnętrznych ARF Z-Wave, ARP Z-Wave lub żaluzji AJP Z-Wave oraz rolety zewnętrznej ARZ Z-Wave. Akcesoria te obsługiwane są pomocą tego samego pilota. Cała instalacja elektryczna w oknie jest tak poprowadzona aby była niewidoczna dla użytkownika.

 

Okno FTP-V Z-Wave poza zintegrowanym systemem elektrycznym wykonane jest jak każde standardowe okno obrotowe FTP-V. Posiada automatyczny nawiewnik V40P, który umożliwia napływ optymalnej ilości świeżego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Wykonane jest w systemie wzmocnienia konstrukcji okna topSafe przez co posiada podwyższoną odporność na włamanie.
Montaż okna przebiega identycznie jak standardowego okna obrotowego FAKRO.

Katalog

Katalog Sterowanie elektryczne - katalog  

 

Instrukcje

Instrukcje

Instrukcja montażu w wersji elektronicznej:

 

Instrukcje Instrukcja montażu na kanale FAKRO
Instrukcje

Instrukcja użytkowania w wersji elektronicznej:

Instrukcje Katalogi i foldery
Instrukcje

Instrukcja użytkowania i programowania w wersji elektronicznej:

     

Schematy elektryczne Z-Wave