Inteligentny dom - FAKRO

Dom inteligentny

Dom inteligentny ułatwia ludziom życie w dzisiejszym, zabieganym świecie. Oszczędza czas domowników oraz ułatwia codzienne zarządzanie domem, korzystnie wpływając na redukcję kosztów związanych z jego użytkowaniem.

FAKRO smartHome to kompleksowa oferta stolarki otworowej przystosowana do zastosowania w budynkach inteligentnych. Co więcej, możemy wybrać technologię, w którą wyposażone są elektryczne produkty FAKRO, będące podstawą działania domu inteligentnego, a do wyboru mamy:

  • bezprzewodowy protokół transmisji danych Z-Wave,
  • bezprzewodowy protokół transmisji danych µWiFi.

Oba rozwiązania są proste w instalacji, łatwe w rozbudowie i zarządzaniu. Można je stosować na każdym etapie eksploatacji budynku, a ich wybór zależy od preferencji i potrzeb klienta.

 

FAKRO smartHome to zaawansowane technologiczne rozwiązanie, w którym produkty stolarki otworowej FAKRO zintegrowane są w system inteligentnego domu – można nimi sterować lokalnie za pomocą pilota.

Wyposażając dom w dodatkowe czujniki oraz specjalną centralę, budynkiem można zarządzać poprzez aplikację ze smartfona z dowolnego miejsca na ziemi.

Zastosowanie stolarki FAKRO daje najwyższą jakość oraz niesamowity efekt wizualny, a zintegrowanie jej w systemie smartHome tworzy Twój wymarzony dom.

Inteligentny dom - FAKRO

 

 

FAKRO smartHome działa w oparciu o protokół komunikacji Z-Wave, który jest kompletnym, bezprzewodowym systemem radiowym.
Z-Wave to technologia komunikacji, specjalnie zaprojektowana do sterowania, monitorowania budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych. Technologia Z-Wave to najwyższa jakość i bezpieczeństwo w dziedzinie kontroli bezprzewodowej.

Zalety systemu FAKRO smartHome:

WYŻSZY KOMFORT ŻYCIA

Korzystanie z rozwiązań inteligentnego domu to podniesienie komfortu życia na znacznie wyższy poziom. Integracja urządzeń sterowanych elektrycznie powoduje, że budynek „myśli za nas” a w codziennym życiu umożliwia łatwiejsze funkcjonowanie.

BEZPIECZEŃSTWO

W zależności od zastosowanych rozwiązań inteligentny system FAKRO smartHome zabezpieczy przed skutkami włamania, pożaru czy zalania. Możemy sprawdzić czy okna, drzwi są zamknięte, a urządzenia elektryczne wyłączone. Dodatkowo ułatwi życie osobom starszym, dzieciom oraz ludziom o obniżonej sprawności.

Zalety systemu FAKRO smartHome:

 

Zalety systemu FAKRO smartHome:

OSZCZĘDNOŚCI

Istnieje możliwość konfi guracji systemu tak aby twój dom oszczędzał energię elektryczną i cieplną wykorzystywaną podczas jego użytkowania.

WOLNY CZAS

Korzystanie z FSH pozwoli przeznaczyć czas na odpoczynek. Z inteligentnym domem FAKRO będziesz miał więcej czasu na wszystko…

INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA

System można modyfikować w dowolnym zakresie, dokładając kolejne urządzenia i czujniki pracujące w systemie Z-Wave dostosowując go do swoich potrzeb.

 

Sterowanie globalne

 

FAKRO smartHome działa w połączeniu z centralą FIBARO – Home Center 2, która umożliwia sterowanie produktami poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację na urządzeniach mobilnych.

Centrala Home Center 2 firmy FIBARO umożliwia zarządzanie certyfikowanymi produktami Z-Wave. Jej wszystkie funkcjonalności są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji na urządzenia mobilne. Oprogramowanie FIBARO zapewnia prywatność i gwarantuje ciągłość działania,nawet w przypadku braku połączenia z internetem.

Inteligentny dom - FAKRO

 

Inteligentny dom - FAKRO

Natywna aplikacja FIBARO do obsługi systemu FAKRO smartHome to intuicyjny i czytelny interfejs, za pomocą którego można kontrolować inteligentny dom z dowolnego miejsca na ziemi.
Używając smartfona lub tabletu można sterować oknami, drzwiami, markizami a także ogrzewaniem, światłem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi, a kontrola nad domem zawsze jest w zasięgu ręki.

Aplikacja FIBARO wykorzystywana w FAKRO smartHome dostępna jest w wersji na komputer jak również na urządzenia mobilne. 

Inteligentny dom - FAKRO Inteligentny dom - FAKRO

 

Sterowanie lokalne

 

Inteligentny dom można także stworzyć używając pilota ZRS24 znajdującego się w ofercie FAKRO. Wybranym kontrolerem możemy zarządzać lokalnie z poziomu budynku. Do wyboru jest kilka pilotów o zróżnicowanym zaawansowaniu technicznym:

Inteligentny dom - FAKRO

 

Instrukcje i wsparcie

 Instrukcja sterowania: