Inteligentny dom - FAKRO

Dom inteligentny

Smarthome to rozwiązanie umożliwiające inteligentne zarządzania domem. Produkty elektryczne oraz zintegrowane z nimi różnego rodzaju czujniki redukują wiele manualnych czynności pozwalając osiągnąć wyjątkowy komfort mieszkania. Dom inteligentny to także ułatwienia w codziennym zarządzaniu domem i odczuwalne w portfelu korzyści płynące z efektywnego sterowania energią elektryczna czy energią cieplną. Ważną częścią inteligentnego domu jest stolarka otworowa, która podłączona do czujników ma wpływ na warunki wewnątrz budynku, jego energooszczędność i bezpieczeństwo.


FAKRO oferuje kompleksową ofertę stolarki otworowej przystosowanej do zastosowania w budynkach inteligentnych. Szeroki wachlarz produktów zawiera okna fasadowe, drzwi tarasowe HS, okna dachowe, okna do dachów płaskich, całą gamę akcesoriów do okien oraz drzwi wejściowe czy bramy garażowe. Produkty stolarki otworowej FAKRO z jednakowych materiałów, w nowoczesnym wzornictwie zachowując jednolitą stylistykę i kolorystykę.

Montując okna dachowe FAKRO w wersji elektrycznej z czujnikiem deszczu i kontaktronem, markizę Solar z inteligentnym systemem działania czy roletę wewnętrzną zaciemniającą możemy zrobić pierwszy krok w kierunku domu smart.

 

 
 

FAKRO smartHome to zaawansowane technologiczne rozwiązanie, w którym produkty stolarki otworowej FAKRO zintegrowane są
w system inteligentnego domu – można nimi sterować lokalnie za pomocą pilota. Wyposażając dom w czujniki oraz dodatkowe urządzenia, budynkiem można zarządzać poprzez aplikację ze smartfona z dowolnego miejsca na ziemi, będącego w zasięgu internetu.


Smarthome – Twój dom, Twój wybór!

Możemy wybrać technologię, na której będzie opierał się twój dom inteligentny.
Do wyboru mamy bezprzewodowy protokół transmisji danych:

 

 bezprzewodowy protokół transmisji danych Z-Wave       bezprzewodowy protokół transmisji danych µWiFi  

 

Inteligentny dom - FAKRO

Zalety systemu FAKRO smartHome:

WYŻSZY KOMFORT ŻYCIA

Korzystanie z rozwiązań inteligentnego domu to podniesienie komfortu życia na znacznie wyższy poziom. Integracja urządzeń sterowanych elektrycznie powoduje, że budynek „myśli za nas” a w codziennym życiu umożliwia łatwiejsze funkcjonowanie.

BEZPIECZEŃSTWO

W zależności od zastosowanych rozwiązań inteligentny system FAKRO smartHome zabezpieczy przed skutkami włamania, pożaru czy zalania. Możemy sprawdzić czy okna, drzwi są zamknięte, a urządzenia elektryczne wyłączone. Dodatkowo ułatwi życie osobom starszym, dzieciom oraz ludziom o obniżonej sprawności.

Zalety systemu FAKRO smartHome:

 

Zalety systemu FAKRO smartHome:

OSZCZĘDNOŚCI

Istnieje możliwość konfi guracji systemu tak aby twój dom oszczędzał energię elektryczną i cieplną wykorzystywaną podczas jego użytkowania.

WOLNY CZAS

Korzystanie z FSH pozwoli przeznaczyć czas na odpoczynek. Z inteligentnym domem FAKRO będziesz miał więcej czasu na wszystko…

ZDROWIE

Rozwiązania smart w naszym domu mogą zadbać o optymalną ilość naturalnego światła w pomieszczeniu,
odpowiednią temperaturę czy jakość powietrza. Te wszystkie parametry wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.

INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIA

System można modyfikować w dowolnym zakresie, dokładając kolejne urządzenia i czujniki pracujące w systemie Z-Wave dostosowując go do swoich potrzeb.

Zalety systemu FAKRO smartHome:

Porównanie systemów sterowania: Z-Wave i WiFi

Porównanie systemów sterowania: Z-Wave i WiFi

 Z-Wave                          WiFi  

Instrukcje i wsparcie

 Instrukcja sterowania: