Zastosowanie okien dachowych

Zastosowanie okien dachowych

Typowe realizacje

 
Okna montowane w połaci dachowej to standardowe i bardzo popularne rozwiązanie stosowane w nowoczesnym budownictwie. Okna dachowe doświetlają wnętrze, zapewniają widok na zewnątrz oraz umożliwiają przewietrzenie poddasza. W zależności od rodzaju poddasza i wymagań klienta do każdego pomieszczenia na poddaszu można dobrać odpowiedni typ okna dachowego. Ich uniwersalność, łatwość w montażu spowodowały, że są one powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym.

 

Typowe realizacje

Typowe realizacje

 
Niestandardowe rozwiązania


Wielu inwestorów i architektów poszukuje oryginalności i indywidualnego stylu. W swoich wizjach wykraczają poza typowe rozwiązania. Okna dachowe idealnie spełniają swoje funkcje w indywidualnych koncepcjach, stając się uniwersalnym rozwiązaniem stosowanym w różnorodnej architekturze.
Najbardziej nietypowe i wyszukane wizje architektów wykorzystują okna dachowe. Stosowane są one już nie tylko w pomieszczeniach na poddaszu ale także na parterze, doświetlając nietypowe realizacje.

 

Niestandardowe rozwiązania

Niestandardowe rozwiązania


Architektura ciągle żyje, poszukuje nowych rozwiązań i nowych koncepcji. Okna dachowe wspierają rozwój oryginalnych pomysłów. Nie tylko nietypowe rozmiary, ale także kształty czy niestandardowe zespolenia mogą być stosowane w różnych koncepcjach architektonicznych. Okna dachowe to przede wszystkim naturalne światło, które odpowiednio skomponowane może stworzyć wyjątkowy nastrój.

 

Architektura

Architektura

 

Architektura wykorzystuje i zamienia nieużytkową przestrzeń w miejsce do komfortowego życia. Często zdarza się, że stare, zapomniane budynki przemysłowe poddawane są rewitalizacji. Za pomocą okien dachowych w tych poprzemysłowych halach tworzone są klimatyczne mieszkania lub budynki użyteczności publicznej. Okna dachowe realizują koncepcje „ożywiania” budynków.