Innowacyjne spojrzenie na okna dachowe - FAKRO

Innowacyjność

Zgłoszenia patentowe

Firma FAKRO to innowacyjne spojrzenie na okna dachowe. W nowoczesnym centrum badawczo- rozwojowym tworzone są unikalne produkty i nowatorskie rozwiązania. Oryginalne rozwiązania poprawiają bezpieczeństwo produktów. Przykładem może być nowatorski system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, który podwyższa odporność okna na włamanie, a także nowe produkty takie jak; okno uchylno-obrotowe preSelect czy okno o podwyższonej osi obrotu proSky, które wyznaczają nowe standardy w branży okien dachowych. Właśnie innowacyjność stała się głównym motorem rozwoju firmy. FAKRO jest autorem ponad stu zgłoszeń patentowych oraz zdobyło miano jednego z najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw.

 

Okno dachowe nowej generacji preSelect posiada dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła; uchylną oraz obrotową. Oddzielone od siebie funkcje otwierania zapewniają stabilność oraz zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Nowatorski system okuć gwarantuje realizacje tylko jednego sposobu otwierania oraz pełną stabilność skrzydła, zarówno w funkcji uchylnej jak i obrotowej. Zmianę sposobu otwierania umożliwia przełącznik preSelect umieszczony w połowie wysokości ościeżnicy. Dostępny po otwarciu skrzydła.

 

Okna uchylno-obrotowe preSelect

 

Nowatorskie, duże okno dachowe Galeria, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne skrzydło otwierane jest uchylnie do góry, a dolne uchylane do przodu umożliwiając swobodny dostęp do wnęki balkonu. Boczne barierki ochronne zintegrowane są z dolnym skrzydłem i wysuwają się podczas jego otwierania. W czasie zamykania dolnego skrzydła, barierki balkonu chowają się w oknie i nie są widoczne ponad połacią dachu. Ukryte są pod oblachowaniem okna, przez co nie ulegają zabrudzeniu oraz nie zakłócają estetyki dachu.

 

Okno dachowe Galeria

 

Skonstruowanie okna Secure to rozwinięcie idei bezpieczeństwa. Oprócz rozwiązania typu topSafe, okno to posiada nowy system zabezpieczający przed wymontowaniem pakietu szybowego, wewnętrzną szybę antywłamaniową klasy P2A oraz klamkę z blokadą. Takie okno nie wymaga już dodatkowych zabezpieczeń jak np. dodatkowe zamki, które utrudniają użytkowanie okna.

 

Bezpieczne okna Secure

 

Markiza elektryczna zapewnia wyjątkowy komfort obsługi. Po zamontowaniu markizy wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie lub na sterowniku, a w jednej chwili możemy zasłonić markizą okno dachowe. Możemy ją również zatrzymać w dowolnej pozycji. Markiza Solar działa automatycznie. W zależności od stopnia nasłonecznienia samoczynnie rozwija się chroniąc poddasze przed nagrzaniem.

 

Markiza elektryczna

 

  Rozwiązania których nie oferują inni