Widok na Ocean Spokojny z czterech wyjątkowych okien

Na kalifornijskim wybrzeżu stary, "ekscentryczny" budynek przeszedł renowację i stał się miejscem idealnym do odpoczynku. Z sypialni roztacza się niesamowity widok na Ocean Spokojny, dzięki czterem wyjątkowym oknom dachowym.

 

Widok na Ocean Spokojny z czterech wyjątkowych okien

 

Budowla z lat 70-tych

Ponad rok trwały prace renowacyjne budynku w miejscowości Bolinas, który stał opuszczony i niszczał przez lata. Architekt Alethea Patton wraz z właścicielami podjęli się zadania stworzenia funkcjonalnego domu z wykorzystaniem jak największej ilości materiałów z pierwotnego budynku. Efektem starań jest artystyczny, eklektyczny dom z rozległym, pełnym roślinności ogrodem i pięknym widokiem na Zatokę San Francisco.

 

Funkcjonalna przestrzeń

Wnętrze budynku zachwyca swoim unikalnym charakterem. Przestronna kuchnia połączona z jadalnią jest skierowana na ogród i taras, który zbudowano z desek starego domu. Na drugim piętrze dobudowano balkon, na którym postawiono saunę beczkową. W sypialni znajdującej się na ostatnim piętrze okna dachowe FAKRO otwierają pokój na Ocean Spokojny i zapewniają niesamowity widok zaraz po przebudzeniu. Okna balkonowe FGH-V Galeria po otwarciu pozwalają także na uzyskanie na poddaszu dodatkowej przestrzeni, by poczuć morską bryzę. Barierki podczas zamykania chowają się w oknie, co chroni je przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

 

„Kiedy natrafiliśmy w Internecie na okna balkonowe FAKRO wyglądało to zbyt pięknie, aby było prawdziwe – jakby okna zostały stworzone właśnie dla tego domu. Trzeba było je sprowadzić z Polski i przetransportować przez całe Stany Zjednoczone, aż na zachodnie wybrzeże. Kiedy już dotarły wiedzieliśmy, że warto było na nie czekać. Jakość jest niesamowita i widać, że będą służyły długie lata” – komentuje właściciel budynku.

 

Trwałość i estetyka

Drewniana elewacja została wykonana starożytną japońską metodą, która zwiększa jej trwałość oraz odstrasza szkodniki bez użycia chemikaliów. Polega ona na opalaniu desek aż do uzyskania zwęglonej warstwy zewnętrznej dając ciekawy efekt estetyczny.

Obecnie dom, w którym urządzono trzy sypialnie i dwie łazienki, można wynająć by poczuć klimat tego niezwykłego miejsca.

 

POBIERZ MATERIAŁY  INFORMACJE O PRODUKCIE