Wnętrza na poddaszu - Sypialnia

Wnętrza na poddaszu - Sypialnia

Nowoczesne budownictwo promuje wyraźny podział budynku mieszkalnego na strefę dzienną i nocną.

Podczas gdy strefa dzienna, zazwyczaj zlokalizowana na parterze, dostępna jest dla wszystkich domowników oraz gości, strefa nocna pozwala na odcięcie się od reszty domu.

Idealnym miejscem na urządzenie takiej przestrzeni jest poddasze, które dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań pozwoli na efektywny odpoczynek pod niebem.

Aranżacja sypialni na poddaszu nie należy do łatwych kwestii. Z uwagi na konstrukcje budynku, kąt nachylenia dachu czy też wysokość ścianek kolankowych, zadanie to wymaga indywidualnego podejścia do każdego projektu.

Wnętrza na poddaszu - Sypialnia

Urządzając to pomieszczenie należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, mające wpływ na efektywny odpoczynek. Jednym z nich jest odpowiedni dobór barw. Do kolorów mających pozytywny wpływ na nasze samopoczucie zaliczamy błękity, zielenie oraz szeroką gamę kolorów pastelowych.

W wystroju sprawdzą się również odcienie szarości oraz biel, która optycznie powiększy przestrzeń w niewielkiej sypialni. Unikajmy natomiast jaskrawych, mocnych barw, które działając drażniąco mogą utrudniać zasypianie. Głównym elementem każdej sypialni jest łóżko, powinno ono znaleźć się w centralnym punkcie pomieszczenia.

W celu zaoszczędzenia miejsca możemy umieścić je pod skosem, należy jednak pamiętać o odpowiednich odległościach, umożliwiających komfortowe podejście do jego krawędzi. Chcąc stworzyć przyjazne, komfortowe wnętrze nie zapominajmy również o dodatkach, dzięki którym sypialnia nabierze indywidualnego charakteru.

 

POBIERZ MATERIAŁY  INFORMACJE O PRODUKCIE