11 maja Światowy Dzień bez Śmiecenia

11 maja Światowy Dzień bez Śmiecenia

 

 

Jak w FAKRO redukujemy odpady produkcyjne?

Każdego dnia produkujemy ogromne ilości odpadów. „Produkujemy” to być może określenie mylące, jednak papierek po batonie czy karton po mleku to nasza codzienna produkcja śmieci. Kiedy dołożymy do tego ogromną skalę odpadów produkcyjnych, mówimy wręcz o globalnym problemie. W FAKRO mamy świadomość, że redukcja odpadów to konieczność. I nie chodzi tylko o wypełnienie unijnych wytycznych. Wierzymy, że przemyślane działania mogą wpłynąć na przyszłość naszej planety.

 

11 maja jest dla nas szczególny, ponieważ właśnie wtedy obchodzimy Światowy Dzień bez Śmiecenia. W tym dniu przypominamy jak ważna jest segregacja odpadów.

 

Gospodarka odpadami jest niezwykle ważną kwestią, ponieważ produkując, jesteśmy odpowiedzialni za to co wytwarzamy – nie tylko bezpośrednio. Niestety wszystko co może zaszkodzić środowisku jest skutkiem naszych działań.

 

W FAKRO mamy pełną świadomość tego, jak nasze postępowanie jako organizacji wpływa na środowisko, dlatego wdrożyliśmy i nadal wdrażamy wiele działań mających na celu eliminowanie i minimalizowanie negatywnych skutków dla świata.

 

Co robimy?

W związku z naszą szeroką działalnością na wielu płaszczyznach możemy wdrażać rozwiązania mające pozytywny wpływ na otoczenie.

  • Stosujemy odpowiednie oprogramowania, dzięki którym optymalizujemy rozkrój szyb, materiałów oraz drewna.
  • Ze szkła z materiału odpadowego wycinamy mniejsze formatki, co znacząco redukuje liczbę odpadów.
  • Wykorzystujemy wadliwe elementy drewniane do produkcji palet oraz naprawiamy te, które są uszkodzone, nadając im „drugie życie”.
  • Z odpadowej blachy aluminiowej wykonujemy haczyki montażowe.
  • Stosujemy automatyzację produkcji, dzięki której zmniejszamy liczbę stosowanego silikonów do produkcji wyłazów.
  • Zmieniliśmy sposób dostarczania silikonu, dzięki czemu znacznie zredukowaliśmy liczbę odpadów w postaci zużytych opakowań.

 

Dążymy do lepszej przyszłości. Naszym azymutem jest innowacyjność i ekologia. Zielony kolor jest nie tylko wpisany w naszą identyfikację wizualną, ale także jest źródłem naszej filozofii GO GREEN. Projektujemy, planujemy i produkujemy z dbałością o środowisko naturalne. Wszystko po to, aby przyczynić się do lepszej przyszłości naszych dzieci.