Podsumowanie Programu Praktyk i Staży FAKRO edycja 2023

Podsumowanie Programu Praktyk i Staży FAKRO edycja 2023

 

Nasza firma jest atrakcyjna, ponieważ rokrocznie, to właśnie FAKRO jest wybierane jako miejsce, w którym młodzi ludzi zdobywają doświadczenie zawodowe. W tegorocznej edycji Programu Praktyk i Staży w FAKRO wzięło udział 22 uczestników – 17 studentów, 5 uczniów szkół średnich.

Największym zainteresowaniem cieszył się dział IT, w którym staż odbyło czterech uczestników: Piotrek, Rafał, Dominik i Jasiek. Na Wydziale Głównego Mechanika pierwsze doświadczenie zbierali: Kuba, Janek i Mateusz. W Administracji i Organizacji gościliśmy trzech studentów: Patrycję, Piotrka i Dominika. W Eksporcie staż odbyła Natalia, a niedawno dołączyła do nas Klaudia i zostanie z nami do listopada br. W Dziale Kadr gościliśmy Kingę oraz Joasię, obydwie dziewczyny zostają w firmie na dłużej, Kinga pozostaje w Dziale Kadr a Joasia została zatrudniona w administracji produkcyjnej. Dział Marketingu miał wsparcie dwóch osób: Anety, która była prawą ręką fotografa oraz Magdy, która wraz z zespołem tworzyła wizerunek firmy w mediach społecznościowych.

W Dziale Zarządzania Produktami pracy Menadżerom przyglądali się dwaj studenci: Mateusz w Dziale Dodatków i Andrzej w Dziale Automatyki. W Kontroli Jakości gościliśmy Janka. Wsparciem dla konstruktorów w Dziale Badań i Rozwoju był Mikołaj. Na Wydziale Metalu w administracji staż odbył Łukasz. W zespole Odpraw Celnych i Kontroli Ruchu Towarowego swój staż odbyła Justyna.

Uroczyste podsumowanie programu odbyło się w środę, tj. 27 września br. Podziękowania za współpracę, motywacyjne słowo oraz dobre życzenia na przyszłość przekazali: Krzysztof Krzysztoń, Członek Zarządu ds. IT i Logistyki oraz Beata Martuś-Kołbon, Zastępca Dyrektora ds. Personalnych.

To był bardzo owocny czas – mam nadzieję, że dla Was, bo dla FAKRO z pewnością. Cieszymy się, że wybraliście naszą firmę do odbycia praktyk i staży. Wasze zaangażowanie, energia i pasja wniosły do naszej organizacji dużo dobra i pozytywu. Życzymy Wam przemyślanych wyborów zawodowych i dbałości o swoją markę osobistą. Być może jeszcze kiedyś się spotkamy. Może nawet w FAKRO, które będzie Was mile wspominać – podsumowała Beata Martuś-Kołbon. Koordynatorką projektu była Dorota Bocheńska – Współpraca z praktykantami i stażystami jest dla mnie niezwykle inspirująca. To czas poznawania firmy, ale również samego siebie, szczególnie u progu ścieżki zawodowej – komentuje.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaufanie i wybór firmy FAKRO. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas tego programu będą inspiracją i wsparciem w dalszej edukacji oraz przyszłej karierze zawodowej.