Podsumowanie praktyk studenckich w FAKRO

25 września br. siedzibę FAKRO odwiedziło kilkunastu młodych ludzi, którzy w ramach tegorocznych praktyk i staży studenckich mieli okazję poznać specyfikę pracy w naszej firmie oraz wdrożyć się do pracy w różnych działach.

Praktykanci, pochodzili między innymi z Akademii Górniczo-Hutniczej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Praktyki w FAKRO były dla nich doskonałą okazją do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego.

Z praktyk jestem bardzo zadowolony. Poznałem jak funkcjonują tak duże firmy. Bardzo podobał mi się sposób rekrutacji i wprowadzenia do praktyk. Same praktyki działowe będę bardzo dobrze wspominał. Jestem zadowolony ze współpracy. W dziale panowała bardzo miła atmosfera. Myślę, że warto pracować w FAKRO. Są tu bardzo dobre warunki pracy – komentuje Dawid Opyd, praktykant w dziale Wsparcia Technicznego.

Praktykanci zostali także poinformowani o założeniach programu ambasadorskiego i zaproszeni do udziału w tym programie. Jego nadrzędnym celem jest promocja marki FAKRO w środowisku akademickim jako atrakcyjnego i pożądanego pracodawcy.

Sam pomysł programu ambasadorskiego jest super. To nie tylko budowanie marki, ale również rozmowa między pracodawcą a przyszłym pracownikiem. Zapewnienie młodych ludzi, że mogą znaleźć pracę w Polsce daje im poczucie bezpieczeństwa. Studiując ciężkie, techniczne kierunki, młody człowiek wcale nie chce wyjeżdżać na przysłowiowy „zmywak”, chce tworzyć, projektować. Program Ambasador Marki FAKRO uważam za bardzo słuszny i dający nadzieję wszystkim studentom – pointuje Sławomir Migacz, opiekun praktyk Dawida Opyda, na co dzień Kierownik Działu Wsparcia Technicznego.