„Podbij skilla i daj się zrekrutować" – wydarzenie dla studentów AGH

„Podbij skilla i daj się zrekrutować\

 

„Podbij skilla i daj się zrekrutować" to hasło ogólnopolskiego wydarzenia Level UP Your Skills , które pozwala studentom stawiać pierwsze kroki w świecie rekrutacji. Wydarzenie zorganizowane przez studenckie stowarzyszenie IAESTE zostało poświęcone kształtowaniu umiejętności miękkich, poprzez przeprowadzenie stymulowanych rozmów kwalifikacyjnych.

 

W tym roku mieliśmy przyjemność wziąć udział w tym wydarzeniu, jako firma rekrutująca do pracy. Rozmowy odbywały się online, a studenci nie tylko wzięli udział w samej rozmowie kwalifikacyjnej, ale dodatkowo po jej zakończeniu otrzymali informację zwrotną do przeprowadzonej rozmowy, przesłanej aplikacji do pracy, jak również mogli sami podpytać o interesujące ich kwestie, by jak najlepiej przygotować się do przyszłych rozmów o pracę. W wydarzeniu mieliśmy okazję uczestniczyć dzięki Alicji, naszej ambasadorce na AGH.

 

„Level UP Your Skills to dwudniowe wydarzenie, którego celem jest pomoc studentom w odnalezieniu się w świecie rekrutacji. Jest to niepowtarzalna okazja, aby uzyskać wskazówki dotyczące całego procesu rekrutacji, w tym tajników rekruterów, co do skutecznej rozmowy oraz poprawności własnego CV. Dodatkowo jest to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności miękkich, zdobycia doświadczenia, które pozwoli zminimalizować stres podczas przyszłych spotkań z rekruterami, a co istotne jest to również szansa, aby zostać zauważonym przez duże firmy oraz pozyskać u nich pracę. Współpraca z FAKRO pozwoliła studentom zapoznać się z globalną firmą, która daje ogromne możliwości zatrudnienia, a co więcej oferuje dużą różnorodność stanowisk, które dla nas - studentów uczelni technicznej AGH są szczególnie cenne. Myślę, że dzięki współpracy z FAKRO dużo studentów uzyskało cenną wiedzę, którą wykorzystają w późniejszych rekrutacjach.” – opowiada Alicja, Ambasador Marki FAKRO na AGH.