Osłony zewnętrzne FAKRO

 

Osłony zewnętrzne FAKRO

 

Komfortowa obsługa

Markiza jeszcze do niedawna utożsamiana była z daszkiem lub zadaszeniem nad tarasem albo balkonem. Obecnie markiza stosowana jest coraz powszechniej jako ochrona przeszklonych pomieszczeń przed nagrzewaniem w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się już od wielu lat w oknach dachowych. Teraz na ryku dostępne są markizy FAKRO do okien pionowych. Markiza montowana na oknach fasadowych ma wiele zalet, które w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni.
VMZ

Szybki montaż przez jedną osobę

W ofercie firmy FAKRO znajduje się zestaw uchwytów montażowych VMX. Pozwala on na montaż markiz przez jedną osobę od wewnątrz pomieszczenia. Zastosowane uchwyty są uniwersalne i pasują do większości okien otwieranych, a dzięki regulowanym szczękom są kompatybilne z większością dostępnych na rynku profili okiennych. Dodatkowo posiadają zabezpieczenia (podkładki tworzywowe) chroniące okno przed zarysowaniem. 

Montaż markiz z wykorzystaniem zestawu zaczyna się od osadzenia uchwytów na oknie, następnie posadowieniu kasety markizy na uchwytach. W kolejnym kroku montujemy prowadnice, zdejmujemy uchwyty i dokręcamy kasetę. Szczegóły montażu można zobaczyć na poniższym filmie montażowym: