Drewniane okna - FAKRO

Okna

W budownictwie, drewno od zawsze było głównym materiałem i naturalnym budulcem. Zastosowanie go w najbliższym otoczeniu oznacza przede wszystkim naturalny, zdrowy oraz sprzyjający wypoczynkowi mikroklimat.

Wykorzystanie drewna w stolarce budowlanej zapewnia wysoką termoizolacyjność oraz odpowiednią sztywność konstrukcji nawet przy dużych rozmiarach przeszkleń. Drewniane okna i drzwi przesuwne HS zapewniają miły i przytulny klimat oraz wysoką estetykę wnętrza. Samo drewno nadaje wnętrzu poczucie ciepła - przyjazny element naturalnego środowiska, które jest bliskie każdemu człowiekowi.

Technologia obróbki drewna zmieniała się na przestrzeni wieków od ręcznej pracy rzemieślników do automatycznej produkcji. Precyzyjnie wykonanie każdego drewnianego elementu w oknach fasadowych FAKRO to wręcz sztuka rzeźbienia, która przetrwała „zaklęta w technice”. Z połączenia najlepszego drewna i nowoczesnej technologii powstają okna dające poczucie bezpieczeństwa i pozwalające cieszyć się naturalnym klimatem.

Okna

Zalety okien drewnianych

Drewniane okna - FAKRO

PRODUKT EKOLOGICZNY

Drewno to produkt naturalny, najbliższy i najbardziej przyjazny człowiekowi, używany w budownictwie od tysiącleci. Drewno nie emituje szkodliwych substancji, nie powoduje alergii oraz poprawia mikroklimat pomieszczeń. Drewno jako produkt naturalny tworzy przytulną atmosferę, której nie zastąpi żaden inny materiał.

BEZPIECZEŃSTWO

Wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo najbliższej rodziny. Dlatego oferujemy okna drewniane posiadające właściwości antywłamaniowe w klasie RC1 w standardzie. Możliwe jest także wykonanie okien z większą ilością zabezpieczeń antywłamaniowych w klasie RC2.

ENERGOOSZCZEDNOŚĆ

Okna drewniane charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Okna muszą chronić przed stratami ciepła, a decydującym elementem jest pakiet szybowy. Okna drewniane dostępne są z pakietem dwu-, a nawet trzykomorowym.

KOMFORT

Najnowocześniejsze okucia gwarantują wygodną obsługę okien. Wdrożone rozwiązania pozwalają na długoletnie, bezawaryjne użytkowanie okien, a ten system okuć doceni każdy użytkownik. Bardzo dobre parametry akustyczne, zapewniają przyjemną ciszę wewnątrz domu.

 

Drewniane okna - FAKRO

Drewniane okna - FAKRO

SZCZELNOŚĆ

W oknach drewnianych zastosowano potrójny system uszczelnienia. Okapnik na ościeżnicy oraz listwa zabezpieczająca na skrzydle chronią drewno przed szkodliwym działaniem wody opadowej.

ESTETYKA I FUNKCJONALNOŚĆ

Okna drewniane to idealne połączenie estetyki, funkcjonalności i ergonomii. Każdy element, począwszy od drewna, a na klamce kończąc, jest dopracowany pod względem wzorniczym, tworzy unikatowy i bardzo estetyczny produkt.

INDYWIDUALNE ROZWIĄZANIE

Okna drewniane doskonale wpasowują się zarówno w klasyczną architekturę jak i nowoczesne budownictwo. Szeroki wybór kształtów, kolorów oraz wyposażenia pozwala dowolnie kreować i stylizować wygląd okien.

Najnowocześniejsze okucia

Mechanizmy zastosowane w oknach INNOVIEW to najnowsze rozwiązania lidera rynku okuć. Dostawcą rozwiązań jest firma Siegenia mająca długoletnie doświadczenie w branży okuć okiennych.

Najnowocześniejszy system okuć sprawia, że wszystkie okna INNOVIEW wykonane są w klasie bezpieczeństwa RC1. Takie  rozwiązanie gwarantuje podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe okien. Możliwe jest także wykonanie okien z większa ilością zabezpieczeń antywłamaniowych w klasie RC2. Wszystkie drzwi przesuwne INNOVIEW mają podwyższoną odporność na włamanie i zapewniają to, co w twoim domu najważniejsze – poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Okucia Siegenia samoczynnie dopasowujące się do warunków zewnętrzych, gwarantują zawsze prawidłową pozycję ryglowania skrzydła.

Najnowocześniejsze okucia

OKUCIA OBWIEDNIOWE

Obsługa z wielką lekkością każdego rodzaju skrzydeł bez względu na rozmiar.

Najnowocześniejsze okucia

WIELOFUNKCYJNY NAROŻNIK

W porównaniu do innych narożników może jednocześnie realizować następujące funkcje:

 • zaczep uchyłu
 • ryglowanie za pomocą grzybka obrotowego
 • podnośnik skrzydła
 • blokada nieprawidłowej obsługi skrzydła.

 

Kryta strona zawiasowa

Kryta strona zawiasowa

 

 

Subtelny wygląd krytej strony zawiasowej SIEGENIA axxent dowodzi, że również to co niewidoczne może być wyznacznikiem wysokiej jakości i stylu.

 • Nośność do 150 kg bez konieczności stosowania dodatkowych elementów.
 • Kompaktowa budowa idealna do okien o niewielkich wymiarach.
 • Bezstopniowa regulacja docisku na obu zawiasach gwarantuje optymalną szczelność, wyjątkową trwałość i niskie zużycie.
 • Zawias dolny zabezpieczony jest przed zabrudzeniem przez odpowiednią osłonkę.
 • Łatwa instalacja skrzydła w położeniu otwarcia lub uchyłu.
 • Komfortowa regulacja w trzech płaszczyznach.

 

Klasyczna strona zawiasowa

 

Strona zawiasowa SIEGENIA do okien drewnianych oprócz wyjątkowego wyglądu wyróżnia się także wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz wieloma korzyściami.

 • Wyjątkowy, smukły kształt strony zawiasowej. Zawiasy górny i dolny nie wystają poza krawędzie skrzydła, a licują z jego przylgą.
 • Dodatkowo wszystkie mocujące je wkręty są niewidoczne.
 • Zakres stosowania do 150 kg przy identycznych wymiarach zawiasów.
 • Zawias wyłożony tworzywem zmniejszającym tarcie.
 • Zintegrowany ogranicznik otwarcia okna.
 • Zabezpieczenie antywłamaniowe w pozycji uchyłu.
 • Możliwość zastosowania osłonek lub lakierowania.

Klasyczna strona zawiasowa

 

 

 

Sprawdź aktualne promocje

Instrukcje i wsparcie

 

 ​Filmowe instrukcje

 ​Wsparcie