Udostępnij

Kolejny Złoty Medal dla innowacyjnego produktu FAKRO
2014-01-23

Innowacyjne działania badawczo - rozwojowe firmy FAKRO po raz kolejny zaowocowały Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA. Prestiżową nagrodą wyróżniono okno do dachów płaskich typu F.
 

Okno do dachów płaskich FAKRO typu F gwarantuje doskonałe naświetlenie pomieszczenia pod płaskim dachem. Produkt charakteryzuje się dużą powierzchnią przeszklenia oraz bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Natomiast jego design wspaniale komponuje się z nowoczesną architekturą budynku.
 

Nowatorski pakiet szybowy wykonany jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zapewniając wysoką trwałość okna i estetyczny wygląd. W oknie typu F zastosowano energooszczędny, trzyszybowy pakiet DU6 z zewnętrzną hartowaną szybą oraz wewnętrzną laminowaną i antywłamaniową klasy P2A.
Innowacyjny pakiet szybowy umożliwia wykorzystanie okien (DU8, współczynnik przenikania ciepła U=0,76 W/m²K, wg 12567-2) w budownictwie pasywnym.
 

Kolejny Złoty Medal dla innowacyjnego produktu FAKROOkno typu D_F można w łatwy sposób dostosować do niestandardowych wielkości, ponieważ może być wykonane w dowolnym rozmiarze (w zakresie 60x60 – 120x220cm). Pozwala to na wymianę starych, nieefektywnych naświetli. Ponadto produkt jest dostępny w 3 wersjach: DEF – otwierane elektrycznie, DMF – ręcznie za pomocą drążka i DXF – nieotwierane. W wersji elektrycznej okno DEF posiada detektor deszczu, który automatycznie uruchamia funkcję zamykania otwartego skrzydła w czasie pojawienia się opadów.

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku. Przyznawana jest innowacyjnym produktom najwyższej jakości przez grono wybitnych specjalistów, reprezentujących różne środowiska sektora budownictwa. Przewodniczącym komisji konkursowej jest prof. dr hab. inż. Józef Jasiczak z Politechniki Poznańskiej, autor wielu prac naukowych, monografii, książek i podręczników akademickich.
Uroczystość wręczenia nagrody nastąpi w Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2014.