Udostępnij

Pracownicy FAKRO świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada Polacy na całym globie świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Okna dachowe FAKRO można kupić na całym świecie. Nasze spółki dystrybucyjne zlokalizowane są w 16 krajach, ale FAKRO to firma oparta w 100% na polskim kapitale, która z dumą odwołuje się do swoich korzeni - mówi Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

FAKRO zatrudnia ponad 3 300 pracowników. Jak świętowali 11 listopada? Grupa pracowników FAKRO wraz z kibicami stawiła się tego dnia na starcie VI Biegu Niepodległości w Rytrze. Nasi pracownicy, aktywni biegacze, postanowili właśnie w ten sposób, na sportowo, w towarzystwie rodziny i znajomych uczcić ten wyjątkowy dzień. Zaangażowanie i pasja uczestników, podniosła atmosfera, piękna pogoda i okoliczności przyrody, w których odbyły się zawody zrobiły na mnie  ogromne wrażenie – komentuje Beata Martuś – Kołbon, zastępca dyrektora ds. personalnych FAKRO, koordynator drużyny biegowej.

Na trasie biegowej o długości 5 km FAKRO będąc jednym ze sponsorów wydarzenia,  rozegrało dodatkową konkurencję - mistrzostwa FAKRO w kategorii open kobiet i mężczyzn.

Zgodnie z klasyfikacją w kategorii kobiet zwyciężyły: I miejsce Wiesława Myjak, II miejsce Halina Myjak, III miejsce Anna Błąkała.W kategorii open mężczyzn na podium uplasowali się pracownicy jednego wydziału – produkcji wyłazów i świetlików: I miejsce Wojciech Rostocki, II miejsce Piotr Broniszewski, III miejsce Kamil Marszałek. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Na sportowo i w równie pięknych okolicznościach przyrody na Szpiglasowym Wierchu, 11 listopada uczcili Mirosław Lasyk, zastępca Dyrektora Produkcji ds. Stolarki Pionowej oraz Mikołaj Gargas, specjalista ds. produkcji. Spontanicznie, w piątek podjęliśmy decyzję, że 11 listopada uczcimy w Wysokich Tatrach. Wyruszyliśmy spod schroniska w Morskim Oku o 5.30. Na szczycie byliśmy o 10:15. Towarzyszyło nam słońce i pełna widoczność. Na szlaku spotkaliśmy turystów z całej Polski, którzy na szczycie robili zdjęcia z biało-czerwoną flagą włączając się tym samym w akcję na Facebooku ,,100 szczytów w 100 lecie niepodległości"– opowiedział nam z pasją Mirosław Lasyk.