Udostępnij

Sukces akcji charytatywnej "Lwów 2019"

Pasjonaci motocykli pod szyldem MOTO FAKRO oraz Fundacja Bratania Dusza po raz kolejni zorganizowali motocyklową, charytatywną wyprawę do Lwowa. Jej celem było dostarczenie darów naszym rodakom i osobom potrzebującym pomocy.

Akcja zbierania potrzebnych rzeczy została przeprowadzona w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu oraz w wybranych szkołach, przedszkolach i sądeckim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zabraliśmy ze sobą m.in. żywność, odzież, zabawki, leki, materiały opatrunkowe. W całą akcję zaangażowało się aż 70 motocyklistów z Nowego Sącza, w tym potężna ekipa cyklicznie uczestnicząca w MOTO FAKRO. Sądeczanie okazali wielkie serca. Jestem dumny, że mogliśmy uczestniczyć w tej inicjatywie – komentuje Paweł Ulak, dyrektor regionalny i jeden z organizatorów MOTO FAKRO.

Uczestnicy odwiedzili sierociniec, hospicjum, centrum szkoleniowo-rehabilitacyjne i Kościół św. Antoniego. Dary rozdawali na placu przed Bazyliką Archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie.

Nasi maili przyjaciele mieli także możliwość przejechania się motocyklem – to była ogromna radość, nie tylko dla nich, ale także dla nas,– uzupełnia Paweł Ulak.