Udostępnij

FAKRO podczas inauguracji WSB - National Louis University w Nowym Sączu

 

Firma FAKRO od wielu lat współpracuje z uczelniami wyższymi i środowiskiem akademickim. Angażuje się także w życie i rozwój Sądecczyzny, to właśnie w Nowym Sączu mieści się główna siedziba FAKRO.

10 października br. reprezentanci firmy oraz Fundacji Pomyśl o Przyszłości, założonej przez Ryszarda Florka – Prezesa FAKRO, uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku akademickiego Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.

Gościem honorowym wydarzenia był Bronisław Komorowski, Prezydent Polski w latach 2010-2015. Wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Szanse polskich przedsiębiorców w obliczu rywalizacji Stanów Zjednoczonych i Chin o supremację gospodarczą nad światem”.

FAKRO podczas inauguracji WSB - National Louis University w Nowym Sączu

Jako firma powołaliśmy w kilkunastu szkołach klasy patronackie. Wraz ze Związkiem Polskie Okna i Drzwi skutecznie doprowadziliśmy do powstania nowego, pożądanego na rynku zawodu – monter stolarki budowlanej. Uważamy, że integracja rynku pracy z edukacją jest niezbędna do tego, aby przyszli absolwenci byli wyposażeni w kompetencje ważne dla pracodawców – komentuje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO.