Udostępnij

FAKRO podczas międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit

FAKRO podczas międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit

 

Po raz drugi byliśmy obecni podczas szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit w Krakowie. Dużym zaszczytem było odebranie nagrody Carbon Footprint Challenge Awards – tym razem za Raport Zrównoważonego Rozwoju. Reprezentacja FAKRO uczestniczyła również w panelu dyskusyjnym na temat raportowania ESG.

Podczas dwudniowego wydarzenia poruszono ważne kwestie związane między innymi w wpływem biznesu i innych społeczności na środowisko, społeczeństwo oraz gospodarkę.

Paulina Tarczyńska, kierowniczka Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Administracji FAKRO oraz Joanna Rumin, specjalistka ds. PR FAKRO reprezentowały firmę w panelu dyskusyjnym

„Ślad węglowy, jako kluczowy wskaźnik w raportowaniu  ESG - Mam tak samo, jak ty –  case study FAKRO”. Trzecią gościnią była Agnieszka Rozwadowska, prezeska Carbon Footprint Fundation. Dyskusję moderowała Marta Bilonowicz PR Manager Columbus Energy.

Podczas rozmowy panelistki zwróciły uwagę na rolę raportu ESG w budowaniu ekologicznej świadomości partnerów i pracowników. Opowiedziały o krokach, które podjęło FAKRO przygotowując się do napisania raportu, m.in. o szkoleniu z raportowania śladu węglowego, które przeprowadziła Fundacja Carbon Footprint.

Przygotowanie raportu to praca zespołowa. W działanie zaangażowali się przedstawiciele równych obszarów FAKRO. Każdy dostarczył precyzyjnych treści i danych, które zostały obrane w PRową formę. Dzięki temu całość jest konkretem opisanym w bardzo jasny sposób – skomentowała Paulina Tarczyńska koordynująca pracę nad Raportem Zrównoważonego Rozwoju FAKRO „Razem w Zieloną Przyszłość”.

Punktem kulminacyjnym dla FAKRO będącym zwieńczeniem i docenieniem prac nad raportem było otrzymanie nagrody Carbon Footprint Challenge Awards w kategorii RAPORT ESG. Wyróżnienie odebrała Iwona Majoch, kierowniczka Działu Administracji i Zrównoważonego Rozwoju FAKRO.

Przygotowanie Raportu Zrównoważonego Rozwoju FAKRO, było możliwe dzięki zaangażowaniu całego zespołu, któremu bardzo dziękuję. To nasze wspólne dzieło! Chcemy iść razem ku zielonej przyszłości, bo tak trzeba, bo to ma sens. Wszystko co robimy, ma na względzie troskę o przyszłe pokolenia i dbałość o środowisko naturalne. Oferowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów zgodnych z wymaganiami ESG, jest wpisane w DNA naszej firmy. Dziękujemy Kapitule za to wyróżnienia, jest jak zastrzyk zielonej energii do dalszego działania – podsumowuje Iwona Majoch.

Podczas szczytu klimatycznego doszło także do symbolicznego i oficjalnego przedłużenia dla FAKRO certyfikatu CARBON FOOTPRINT APPROVED za okna GREENVIEW.

Znak towarowy CFA przyznawany jest produktom i usługom, które przeszły pozytywnie analizę procesu wytworzenia produktu i usługi. Filarami analizy są: energia, transport, utylizacja, zrównoważony rozwój oraz działalność społeczna.

Jak wskazuje certyfikująca kapituła, certyfikat uwiarygadnia działania organizacji na rzecz ograniczenia śladu węglowego wytwarzanych produktów i usług, potwierdza zaangażowanie na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, a także poświadcza realizowanie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym.

Wydarzenie skierowane było do świata biznesu, środowiska naukowego i akademickiego, organizacji NGO, liderek i liderów, działaczy i działaczek oraz wszystkich, których interesują kwestie zmian klimatu i pragną mieć realny wpływ na bieg zdarzeń. Odbyło się 17 i 18 października br. w krakowskiej Cricotece.