Świetlik rurowy z giętką rurą światłonośną SLT

SRD Kopułowy świetlik rurowy z rurą sztywną

SRD-_ ze sztywną rurą światłonośną.
SRD-_/L ze sztywną rurą światłonośną i z doświetleniem naturalnym światłem strychu.
Zapewnia łatwiejsze korzystanie z pomieszczenia umieszczonego bezpośrednio pod miejsce montażu świetlika.

Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:

  • konstrukcją części sufitowej pozwalającą na montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia,
  • zintegrowanym kołnierzem - szybszy montaż świetlika.

Świetlik rurowy SRD składa się z: kopuły, 3 elementów rury światłonośnej SRM 61cm, dwóch kolan SRK*, ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego oraz zestawu montażowego. Łączna długość wszystkich elementów rury światłonośnej złożonych w linii prostej wynosi 2,1m (SRD 550 - 1.8m).

* Świetliki SRD w rozmiarze 550 nie zawierają w zestawie kolanka SRK

SRD Kopułowy świetlik rurowy z rurą sztywną

 

 

 

Kup teraz on-line     Sklepy stacjonarne  

 

Charakterystyka

  • Sztywna rura światłonośna - Rura światłonośna wykonana jest z aluminium pokrytego powłoką super refleksyjną na bazie srebra charakteryzującą się wskaźnikiem odbijalności światła powyżej 98% (refleksyjność nowego lustra wynosi 90- 95%). Minimalne straty przesyłu światła pozwalają na stosowanie świetlików SRD o długości nawet 12m. Podczas montażu nie ma potrzeby skracania elementów rury światłonośnej, ponieważ zbudowana jest na zasadzie teleskopu. Wystarczy jeden element wsunąć głębiej w drugi, aby otrzymać odpowiednią długość.
  • Kolanko - Dwa kolanka SRK zmieniające kąt rury światłonośnej w zakresie 0-45°. Dla SRD i SRD-_/L 550 dostępne jako opcja.
  • Część dachowa - Składa się z impregnowanej próżniowo drewnianej ościeżnicy połączonej z aluminiowym kołnierzem z blachy o grubości 0,6mm w kolorze RAL 7022 oraz odpornej na promieniowanie UV kopuły, wykonanej z poliwęglanu o grubości 3mm. 
  • Część sufitowa - Składa się z tworzywowej ramy sufitowej i maskownicy w kolorze białym oraz rozpraszacza wykonanego z akrylu. Nowa konstrukcja umożliwia montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia.

 

Przekrój świetlika SRD: 

Kopułowy świetlik rurowy SRD ze sztywną rurą - FAKRO

Galeria

Instrukcje i wsparcie

 

 Instrukcje montażu: