Akcesoria do świetlików rurowych  - FAKRO

Akcesoria do świetlików rurowych

Kołnierze do świetlików rurowych SLS, SLZ, SLH

Kołnierze umożliwiają prawidłowe zamontowanie świetlików rurowych w połaci dachu. Precyzyjnie wykonane pozwalają na trwałe i szczelne połączenie świetlików z pokryciem dachowym. W ofercie FAKRO dostępne są trzy rodzaje kołnierzy, które umożliwiają montaż świetlików rurowych w większości pokryć dachowych.

 

Kołnierz uszczelniający SLS

Kołnierz uszczelniający SLS przeznaczony jest do stosowania z pokryciami płaskimi o grubości do 10mm (2 warstwy po 5mm) np. papa, gonty bitumiczne, łupki.

Kołnierz uszczelniający SLS

 

Kołnierz uszczelniający SLZ

Kołnierz uszczelniający SLZ do pokryć o wysokości profilu do 45mm np: dachówka, blacha profilowana.

Kołnierz uszczelniający SLZ

 

Kołnierz SLH

Kołnierz SLH do pokryć o wysokości profilu do 90mm np: dachówka, blacha wysokoprofilowana.

Kołnierz SLH

System do płaskich dachów SLP i SFP

Świetliki rurowe mogą być stosowane w budynkach z płaskimi dachami. Często zdarza się, że pod płaskim dachem znajdują się pomieszczenia, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych czy okien dachowych. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest montaż specjalnie zaprojektowanego systemu do płaskich dachów. Do ich zamontowania należy zastosować specjalny zestaw składający się z dwóch produktów: podstawy ociepleniowej SFP oraz kołnierza SLP. Podstawa SFP zbudowana jest z blachy stalowej ocynkowanej i od wewnątrz ocieplona styropianem.

 

Podstawa ociepleniowa SFP oraz kołnierz SLP

Świetliki rurowe bardzo często stosowane są na płaskich dachach. Do ich zamontowania należy zastosować specjalny zestaw składający się z dwóch produktów: podstawy ociepleniowej SFP oraz kołnierza SLP.

Podstawa ociepleniowa SFP oraz kołnierz SLP

 

Podstawa SFP

Podstawa SFP zbudowana jest z blachy stalowej ocynkowanej i od wewnątrz ocieplona styropianem.

 Podstawa SFP

Akcesoria do świetlików

 

Lampka oświetleniowa SLO

Lampka oświetleniowa stosowana jest jako alternatywne doświetlenie pomieszczenia po zmroku. Montowana jest wewnątrz świetlika. Moc żarówki: max 40W (E27).

Lampka oświetleniowa SLO

 

Zestaw przedłużający giętką rurę światłonośną SLM

W skład zestawu wchodzi: pierścień łączący, odcinek rury światłonośnej o długości 120cm, taśma montażowa. Istnieje możliwość zamówienia innych długości rury światłonośnej, które są wielokrotnością 30 cm (np. 60cm, 90cm, 150cm).

Zestaw przedłużający giętką rurę światłonośną SLM

 

Element przedłużający sztywną rurę SRM

Wykonany z aluminium (długość elementu 61cm), pokryty odblaskową warstwą srebra. Świetlik rurowy SRT może być przedłużony do 12 metrów. Podczas instalacji sztywnej rury światłonośnej nie ma potrzeby jej wycinać, ponieważ jej konstrukcja jest teleskopowa. W celu osiągnięcia odpowiedniej długości należy wcisnąć jeden element w drugi.

Element przedłużający sztywną rurę SRM

 

Kolanko SRK

Kolanko SRK zmienia kąt rury swiatłonośnej w zakresie od 0 - 65°. Dla świetlika SRT 550 dostępne jest jako opcja.

Kolanko SRK

 

Podciąg SLC

Podciąg SLC jest stosowany gdy całkowita długość giętkiej rury światłonośnej jest większa niż 5m. Zastosowanie podciągów ma na celu przejęcie części ciężaru rury światłonośnej, zapobiegając jej możliwemu oderwaniu od kołnierza świetlika.

 

Podciąg SRC

Podciąg SRC jest stosowany gdy całkowita długość sztywnej rury światłonośnej jest większa niż 4m. Przejmuje część ciężaru rury.

Instrukcje i wsparcie